Първо зъбче украсява вече усмивчицата сладка на Юнското бебче

  • 15 160
  • 298
# 150
Снощния волейбол, комбиниран с плацикане във ваната вечерта, явно така са му изпили силичките на Митака, че си заспа супер лесно към 9 и нещо, и днес чак в 8 се сетихме за него.... а той си лежи, гледа си мечетата и дори не се обажда  Mr. Green
И мойта поспалана направи тоя номер снощи  Shocked 10 часа сън без ядене! Събудих я в 9 сутринта, че щяха да ми се пръснат циците, иначе кой знае докога щеше да откара  ooooh! Чак взех да се притеснявам да не би да е нещо болна, че такова спане му удари. Ама, като се сетя снощи какво препускане беше с шезлонга - 1 час, че и повече нонстоп се клатеше сама. Много й харесва да се мятат играчките и като спрат, засилва с крачета и аайййде пак се е залюляла.  Joy Голям майтап. Ще гледам да пусна някое видео.

самимами, аз още никаква тукашна инфо нямам за захранването, затова не съм ти отговорила. Следващия път, като отида на консултация, ще питам, защото и на мен ми е вече доста интересно.

Kory за капките - аз доколкота знам за желязото при кърмачетата, които са изцяло на кърма към 6 месец се изчерпват запасите на желязо и може да се развие анемия. Но затова се пускат кръвни изследвания и ако не са ОК се препоръчва захранване и чак тогава лекарства.
И аз така знам. До 6 м някъде бебчетата имат складирано желязо, от майката. После вече със захранването идва и желязото от храната. Но, нивото определено трябва да се следи.

веси21, каква е температурата по принцип на водата в басейна за бебчета? Мойта маймунка и тя обича много да се жабурка във водата, та искам задължително да ходим на плуване, само не знам дали няма да й е студено (ако е като майка си  Crazy)...

Тони, още не съм проверила цената на пюренцата тук, защото вчера ми се размина излизането, много ми беше студено. Но днес задължително ще ходя на пазар, че вкъщи вече няма какво да се яде  Mr. Green
Виж целия пост
# 151
Мишааааа, и на мен ми се доплака за малката Боби.. Sad Аз затова на Йойо й ги оставям леееко отворени ципчетата, знам какви са гадни като се забият. Close

Ние днес също се наспахме, нямам оплаквания. Heart Eyes

marvele., ние вече имаме такава лъжичка каквато показа rallii, само че още не сме я ползвали, та не мога да кажа какъв е ефекта. Thinking Предполагам, че ще ви помогне. Дано Марина свикне да папка с лъжичка. Heart Eyes

Хайде, ние след малко духваме пак навънка. Mr. Green
Виж целия пост
# 152
Привет мамчета!
С това хубаво време сме все навън и пак не съм в час какво споделяте.Ние си растем и натдаваме юнашки.На 28-ми сме на консултация и ще се отчетем с мерките.Все още сме само на кърма и също така не приемаме нищо друго освен гърдата.Как ще я караме така Crossing Arms-просто незнам.Някой от вас има ли същия проблем?Май имам спомен,че misha се бореше да дава от шише,но съм изпуснала докъде е стигнала с опитите.
Вече на моменти ми иде да си изрежа гърдата и да я оставя в устата на Норчето,та да и е на разположение цял ден bowuu
В момента спи в количката на терасата.С вечерният сън имаме проблем.Точно час след като е заспала се събужда и започва да ме търси.Как така нито веднъж не го пропусна този ритуал #CrazyВече започвам да изкрейзвааааааааааам
Виж целия пост
# 153
Здравейте мацки  Grinning

Благодаря за мнението ви за Зимафлуора и Малтофера   bouquet За сега няма да давам. На всичкото отгоре док е изписала по 20 капки дневно Малтофер  #Crazy Аз още в кабинета явно съм направила някакво изражения за количеството капки и тя ми вика "Ами може дапочнеш с по 6 капки на ден и така постепенно до 20" Аман от тия докторя значи. То от тук насетне има да се ядосваме с тях, ама ... Между другото и аз имах нисък хемоглобин като родих, пих  Малтофер, обаче док хич и не спомена да ми пусне пак изследвания да видим как е хемоглобина  ooooh!

Аз пък да ви се оплача - днес ходих на гинеколог и се оказа, че имам херпес близо до епизиотомията  Cry Изписа ми разни мазила. За пръв път имам такова нещо, ама много е гадно  Sad

Виж целия пост
# 154
Здравейте и от мен,аз днес ще пиша с  повод  одъртях с една година  Blush,трябва да си сменя потребителското  името от РОНИ_23,на РОНИ_24  Mr. Green  bigdance2
да се почерпите от мен   Wink

   party023

и за не кърмещите
 Wine Glass

Чао за сега,че ще имаме гости и трябва да се приготвям,приятен ден  Hug

п.п. нез нам какво стана с почерпката изчезнаха ми картинките  Blush,но слагам нови от емотиконите ни  Whistling
Виж целия пост
# 155
РОНИ_23  newsm59  ura dance dazzler1  bigdance2 Tada  Gift  party023
о, по-добре 23, да знаеш и помниш с каква красавица те е дарила тази толкова щастлива за теб годинка   bouquet
Виж целия пост
# 156
Честит рожден ден, Рони!   bouquet Бъди жива, здрава и много щастлива!  Hug
Виж целия пост
# 157
Здравейтееее  Hug

Рони, честит рожден ден   bouquet

Със захранването тук процедират така:

 В биберона дават сереали без глутен/оризова каша по една, вде дозички, смесено с млякото, като постепенно се увеличават до като стане по-гъсто и започва да се дава с лъжичка.
Това е около 15 дена, след което вкарват плодове по два! Ябълка, банан и круша със сок от портокал, мандарина! Като плодовете са много добре узряли и просто пасирани. След 7 дена се добавя 3-ти плод и така.
От 6-тия се започва със зеленчуковите с месо, като се замества веднага обедното мляко с това.

Как ви се струва? Не е ли много рано да се дава пресен смлян плод? А и тези сокове от портокал и мандарина  newsm78
Виж целия пост
# 158
Здравейте.
Днес и аз имам повод да почерпя-Станиславчо става на 4 месеца   bigdance2 И по този повод реших да му подаря...2 пюрета Simple Smile Да видим като само реве щом ме види, че ям дали ще иска или не  Thinking Взех му чист морков и само тиква на Хип, дано му харесат.Ще почна с моркова, че е опитвал 1-2 пъти сок от него, пък ще видим.Преди малко разбрах, че още една моя приятелка чака бебе, но чак през април 2009 г.  То доста от приятелките ми станаха мами през тази година, дано тенденцията се запази и за догодина  Crazy
Рони 23 - Ч.Р.Д.!Пожалавам ти само хубави и щастливи мигове  smile3525
Вивиан, не съм специалист , ама изобщо по захранването, но цитрусите не се ли дават след навършена 1 година  newsm78 Поне това съм чела...
Е, това е засега.Поздрави на всички!
П.П.Преди 2 -3 дни бях написала, колко е пораснал малкия.Моля ако е възможно да се добавят мерките му към снимката на 1-ва стр.ръст-65.5 и тегло 6.400 кг на 4 месеца.Благодаря предварително   bouquet
Виж целия пост
# 159
Рони, Честит Рожден Ден!
Да си жива и здрава. Щастие и любов ти пожелавам!
   bouquet

Милони, ако това ще те успокои, и ние сме така, ама аз вече се примирих.  Laughing

Vivian*, къде е това тук?    Laughing
Каша от биберон, цитруси, месо, пълно заместване на млякото...не ми се връзват тия работи. Така като го смятам се захранва при 5 навършени месеца, ама много ударно. Пресен плод в началото на 7-я месец.
Виж целия пост
# 160
Привет и от мен.

Честит рожден ден на Рони 23 много здраве и любов   bouquet   bouquet   bouquet .

Ние малко се поизгубихме тия дни,ама все обикаляме,а като се приберем и все нещо гледам да свършаа.
 newsm79 newsm79

Та да ви кажа за Дари7 , дошла си е в БГ за 1 месец и наистина няма нет сега. Разпитаме какви са новите страсти из форума и ви праща поздравиии. Мимченце ,непременно ще я поздравя

Мале малко със закъснение ,но и аз ви стискам палци всичко да мине нормално.

аги2008 като ни видиш свиркай да се запознаем  Mr. Green

Миша и аз веднъж така измъчих Йоана,много са гадни тия ципове  Naughty .

Орхид браво на Боби , голям мъж ще стане той,нека все така наддава та и ти да се успокоиш  Hug  Hug  Hug

А пък с това захранване ми "скрихте шапката" - както се казва , ама не искам много да коментирам,че не ми е и работа.
Аз ,както не веднъж съм споделяла тук, въпреки,че Йоана е на АМ ще захранвам на 5 + месеца. Така съм си решила и преценила,а съм сигурна,че всяка майка иска най-доброто за детето си,затова няма да критикувам никой  Peace

Айде ,че много се отплеснах,май  Mr. Green
Виж целия пост
# 161
Вери, в Испания съм  Grinning.
Във форума намерих подобна схема на захранване на тази, която ми даде педиатърката и е Гръцка схема на захранване. Много странна е наистина в сравнение с българската  Thinking.
Виж целия пост
# 162
А тя българската, ако питаш мен, не я гледай хич: сок на 40 дена и т.н.
Де да знам, може Гърция, Италия, Испания да си следват една схема. Simple Smile Като цяло се захранва късно виждам. В Кипър пък, както писа Крис Тъч, май е малко по- различно.

Крис Тъч, забравих да ти пиша, че ще е по- добре да питаш гинеколога за спиране на кърмата. Това с пристягането си мисля, че не е вариант.
Виж целия пост
# 163
Аз сега се чудя дали другия месец да не включа плодови пюрета. Цял месец опитва зеленчуци и ако успея обедното хранене ще го направя изцяло зеленчуково, но вместо следващата въведена храна да е каша, дали да не е плодово пюре  newsm78 Нещо идеята на тези каши ми убягва леко и не ме привлича особено...
Виж целия пост
# 164
Здрасти .
Рони - да си жива и здрава и много щастлива   bouquet.
Честита месечинка и на  малкия  Станислав .
Ние цял ден скитахме  по улиците и чак сега се прибираме .
Вчера ми беше много гаден ден - пак по доктори бяхме . Очето на малчо пак се беше възпалило и се нложи да го водя . Оказа се че не е от замърсяване , както ни беше казала предишната докторка . Мембраните  , който се пръскат при първия плач на едното му оче не е съвсем скъсана и отвора е по- малък , та от там идва всичко . И сега мехлеми и капки  ...... не кой знае колко сериозно ама на мен ми се скофти   .
Изчезвам че глад, глад .... Joy.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия