Първо зъбче украсява вече усмивчицата сладка на Юнското бебче

  • 15 160
  • 298
# 135
Здравейте мадами Simple Smile

Ей...днес Борислава и за минута не заспа Crazy Вечерта яко се размрънка.Едвам дочаках 19.30 за да я изкъпя.Дадох и да яде към 20 часа и тя изцока 10 милилитра  и заспа Shocked Направо припадна.Не мога да я събудя.След час като се събуди с един рев.Хапна си и заспа отново.А аз пак не се наспах.Отново се будихме 3 пъти Tired Какво му стана на това дете......???Ще видим тази нощ как ще е Praynig

А вчера сме излезли на разходка,а на нея количката и действа много преспивателно и все спи.Обаче този път един рев едно чудо...Бре?Вдигна я,спре.Сложа я,реееееееев.Чудих се какво и става.Прибрахме се вечерта и гледам целия и врат надран Shocked А то какво било...Едно ново яке и бях купила и ципа боцкал.Ама чак до рана...Ужас ooooh! Много жал ми стана....

Охрид много се радвам за вас и ви пожелава да продължавате в същия дух с наддаването Hug

Тони браво за изследванията Hug

Цвета3 на нас ортопеда ни каза да отидем отново чак като прохождаме Peace

Айде отивам да лягам,че едвам гледа.Дано Боби се смили над мен тази нощ Praynig

Лека вечер!

Виж целия пост
# 136
 Кори,ако нямате доказана анемия хич не те съветвам да даваш желязо.И двете д-рки,при които ходихме казаха,че по-добре да не се дава,въпреки,че хемоглобина беше108,защото много често от него се чувстват зле децата. Аз давах когато беше на 2 месеца , но неи му понесе.
 За различните зеници мога да ви информирам,защото и нашите са с голяма разлика.Два пъти сме ходили на офталмолог.Тя каза ,че 20%от хората имат различни зеници.Освен козметичен дефект,другата причина може да бъде повишено налягане в мозъка.Дори при нас не е много сигурно дали е от налягането или е козметичен дефект.
 dari75 Затова не е искала педиатърката да плаши с други диагнози.Не вярвам при вас да има проблем,щом детето расте и се движи добре.Ако е твърде сънливо и повръща при промяна на положението ,тогава е съмнително.Обаче бих го завела на очен лекар за всеки случай.
Виж целия пост
# 137
Благодаря за комплиментите.  Blush Но килограмчетата ги отказвам, че си имам мои 5 за сваляне.  Hug

Благодаря на Трьнче и Гали за отговорите,   bouquet аз вече почнах с кашата, ама то не пречи да я спра или поне да поразредя приема и. В тази врьзка, Гали ще ми дадеш ли линк кьм захранването според Американската школа.  Praynig

Julie M, и ние сме малко проблемни с акането, случва ни се п/з 2-3-5 дни, но после никога не е било твьрдо.  Naughty Дуфалак сьм давала само ведньж, незнам дали от него или просто си му дойде момента, но малко след това се изака.  Peace Моя опит в разхлабването е АМ"Фризолак" и каша "Фризокрем" /то и само това извьн кармата сме консумирали, де/ и двете му действат така.  Crazy

Лека вечер!

П.П. Забравих да ви се оплача: дойде ми,  Sad дано това да не доведе до намаляне на кьрмата, Praynig че и без това не е в изобилие. 
Виж целия пост
# 138
Здравейте и от мен Simple Smile
Малко късно, но Честити месечинки на Христомир на Малта,Никола на Трънче, Монико на Елена МД, Любомир на Ина Д и Стела на Рени85!
Мале дано всичко е ok! Praynig
Samimami , тук също препоръчват захранването след 6-тия месец. А ако няма кърма на АМ както сме ние с моя сладурко в момента!
Вече суче само през ноща веднъж и на мен кърмата съвсем ми намаля. Та по този повод да ви попитам какво да правя за да я спра. Имам голям зор с хемороидите и искам да почвам да пия лекарства и билки, вече не се издържа, болките са нетърпими. Дори и през ноща когато Павко иска да суче аз не мога да го вдигна от болка. Свекито ме кара да се изцедя и да си пристегна гърдите, само това ли е начина??? Ами ако не мога да се изцедя хубаво до последната капка, моята помпа е супер бъгава Sad Дайте съвет  Praynig
T o n i  и тук пюренцата са по 55-60 евро цента. Много кофти, че в бг са толкова скъпи!  Shocked
А тук всеки път като ходим на доктор ни гледат ушичките  Wink Офи, Митачето е много сладък  Heart Eyes Мойто синче като види камерата и замръзва, кокори се и позира, а като я махна се смее и писка  Laughing
Лека нощ на всички и цунки на бебчовците  Hug
Виж целия пост
# 139
Самимами, днес бяхме на консултация и питах педито по твоя въпрос, защото досега не ме е интересувало и не бях питала. Та общо взето не каза нищо по- различно от това, което съм чела в нета и от това, което са писали по- рано Трънче и Гали. А именно при недостиг на кърма се преминава на формула, докато се навършат 6 месеца. Може и да се почне захранване между 4-ти и 6-ти месец, но след разговор с педиатър или консултант. Все пак било препоръчително АМ.

За цените на пюрета и каши: преди време бях гледала от любопитство за органик такива. Та едно пюренце от 128гр струваше 50-57 цента. Имаше и по 81 цента, по-големи, но не обърнах внимание на грамажа. Био кашите са около 5 долара, имаше безмлечни. Става дума за марка неизвестна за България. Тук от известните ви марки най- много като че ли се предлагат на Гербер нещата. Мисля, че има и HIPP и HEINZ. Не съм много запозната, защото ще си правя домашни пюрета и каши. Е, нямам градинка, но предпочитам да знам какво има в храната на Ясен. На Маги ги приготвях от замразени зеленчуци главно. Купувала съм и пресни. За мазнинка слагах студено пресован зехтин Extra Virgin, а по- късно въведох маслините.

Гали, да, и това е вариант със суровия банан или пък авокадо / ей много го обичам и добре се понася от бебетата; отделно е страшно полезен /в началото на 7-я месец.
Julie M, аз пък ше те успокоя, че твоя човек няма запек и няма за какво да се притесняваш. Тук гледах едни таблици, където пише, че за бебета на 4 месеца, които са на кърма, е нормално както да акат по 3-4 пъти на ден така и 1 път на 7 дена. Аз на Маги съм давала Дуфалак, когато беше 2-3 месечна. После със захранването се пооправи. Плодови пюрета въведох след кашата именно заради запека. Но тя беше на АМ.
Кори, за мен са излишни И Малтофера и Зимафлора, но ти си знаеш. З-ра айде иди дойди разбирам защо го е изписала. Уж за здрави зъбки. Ама М-ра...

С Ясен всичко е наред. Тежи 7200гр и е 70см вече.

Simple Smile
Виж целия пост
# 140
Добро утро  Hug!
Моя певец пее от 20 минути, но за сега си лежи в леглото и аз да напиша някой ред  Wink!

Зумафлора айде иди дойди разбирам защо го е изписала. Уж за здрави зъбки.

Сестра ми го даваше и на двамата ми племенника, ама и на двамата зъбите хич не са от здравите. Единия още на 4 години имаше пломба, при това сладкото им е ограничено до минимум Naughty! Та не знам дали върши работа и дали да се дава  Thinking!

Момичета, болят ли ви още гърбовете? Сутрин ми иде да рева от болка  Sad! А и докато спя го усещам. После като се раздвижа се пооправят нещата, ама до тогава .........
Виж целия пост
# 141
добро утро Simple Smile
аз само набързо, защото ми дойде и такъв коремобол имам, че едва дишам Sad
едва успях да заведа таня до градината, дано тедко е послушен днес ...

някой питаше за захранване с плодово пюре - аз точно така направих преди няколко дни заради запека на теди, защото често се случваше да не ака по 2-3 дни и после всичко става с часове рев и гърчене
резултатът е налице само от 7-8 лъжички ябълково пюре (то всъщност на един юмрук стомах колко му трябва Simple Smile ) и с това ще се огранича докато стане на 6мес
в смисъл, че освен евентуално да вкарам и круша по някое време нямам намерение да увеличавам количеството или да вкарвам много плодове
при теди работи много добре тази схема и съм доволна - изхожданията са вече всеки ден и съвсем хубави на консистенция и цвят (преди бяха много гъсти и твърди и тъмно тъмно зелени  Confused )

оф, почвам да се ядосвам с цените на пюретата (мерси на всички чужбински майки, които споделят  Hug ), както обикновено в бг винаги сме най-богати и си купуваме скъпи неща  Crazy

кори - за малтофер, зимафлор и т.н. също мисля, че само ако наистина се налага е хубаво да се пият, иначе ей така без изследвания, "профилактично" ...  Crazy

дари - и теди става в 6.30 напоследък  Tired а аз си работя до едно 12-1 поне вечер..  Tired
иначе гръб ме боли, само ако спя по корем  Confused

със зениците много ме хвърлихте в чуденка, на теди са му толкова тъмни очите, че едва различавам къде свършва ириса и започва зеницата  Crazy обаче ще сте се загледам и аз  Flutter

и нещо друго ми беше наум, обаче.. нещо не съм с всичкия си днес  Cry
Виж целия пост
# 142
Добро утро   bouquet

Имам една чуденка аз - как да заместя хранене? Сега като давам с лъжичката - яде, яде и почва да нервничи, когато е по-голямо количество - иска си шишето дето пуска нон стоп, а не лъжица, която не е постоянно в устата. Та ми се струва, че ще ни е трудно да имаме цяло хранене само с лъжичка. Някави съвети какво да направим?

Аз вече пореден цикъл минавам без коремобола. Май се отървах от тази екстра  Crazy
Виж целия пост
# 143
Писах, писах... поста ми се затри  Sad накратко

Честити месечинки на празнувалите вчера и празнуващите днес  Heart Eyes Hug  bouquet

тони, радвам се за теб, че няма да пиеш лекарства, след 2 седмици да са ти суперски изследванията  Praynig браво и на теди, човечето изглежда ще е фен на храненето с прибори  Peace

orhid, браво на Боби  Heart Eyes голям герой е той  Hug

Трънче, специално за теб  Hug инфото ми е от форума - Библиотеката http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=22645.0 нали претърпяхме пълен провал с кърменето та тогава взех да чета за храненето с шише, (има инфо и за бибероните)
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=22309
http://www.biberonbg.com/info/formula.htm цитат: "Избягвайте прикрепянето на шишето и не позволявайте на детето да заспива, държейки шишето само. То може да се задави или да вдиша мляко в дробовете си. Заспиването с шише позволява на захарното мляко да се насъбере в устата, влизайки в контакт със зъбите, което води до зъбен кариес. При хранене с шише в легнало положение, млякото може да премине от задната част на бебешкото гърло нагоре през еустахиевата тръба, до средното ухо, което причинява възпаления на ушите. Запомнете, храненето с шише, както и кърменето е социално взаимодействие, освен че е метод за даване на храна. Винаги трябва да има човек в двата края на шишето и бебето трябва да е свързано с човек при заспиване, не с шише."

MISHAa, доплака ми се за твоята красавица, направо съм на ръба! Как ги правят тези детски дрешки  #2gunfire

Вчера сестра ми беше на гости  Simple Smile не беше идвала от изписването. Много се забавляваха двамата с Митачето, ходихме по магазини, взе му подарък за именния ден, че няма да има възможност да дойде тогава. Почти по цял ден сме по улиците и крачим бодро  Mr. Green, та я поизморихме  Laughing предложи да се сложи километраж на количката и при достигане на изминати 10 км да блокира и да не се застопорим на място  Joy
Днес гледам е нещо ветровито и може да остане Митачето само с "разходка" на терасата  Wink

Хубави и безгрижни дни от нас  Heart Eyes
Виж целия пост
# 144

Имам една чуденка аз - как да заместя хранене? Сега като давам с лъжичката - яде, яде и почва да нервничи, когато е по-голямо количество - иска си шишето дето пуска нон стоп, а не лъжица, която не е постоянно в устата. Та ми се струва, че ще ни е трудно да имаме цяло хранене само с лъжичка. Някави съвети какво да направим?
надявам се тази лъжичка да свърши някаква работа http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=43_79&products_i … c48c9864b2c488bde
Виж целия пост
# 145
Julie M, малкия е така вече два месеца половина и повече може би, давах какво ли не, все тая. Нищо не помогна. Вече спрях всички капки, когато иска да ака, да ака. Изглежда добре детето, наддава в норма, така че продължавам да кърмя, докато не видя, че положението наистина не се търпи. Малко е кофти 4-5 ти ден, като не е акал, става супер нервен и явно го мъчи корема. Каквото и да ти говорят за гимнастики, лекарства и други там лекове, нищо не помага.
Виж целия пост
# 146
миша, чак сега видях това за ципа  Embarassed много гадно Sad аз пък съм защипвала на таня гушката с цип без да искам  Embarassed бързам да я закопчея, че закъсняваме, да тръгваме по-бързо и цък! щипна месце от вратлето  Confused и после рев..

марвеле - според мен ако започваш да храниш 15-20мин преди времето за хранене, когато още не е дошъл вълчия глад, ще има повече търпение да се храни с лъжичка  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 147
Добро утро и от мен  Hug

Снощния волейбол, комбиниран с плацикане във ваната вечерта, явно така са му изпили силичките на Митака, че си заспа супер лесно към 9 и нещо, и днес чак в 8 се сетихме за него.... а той си лежи, гледа си мечетата и дори не се обажда  Mr. Green пу-пу на мама поспаланчето  Heart Eyes  Обаче вероятно млекцето леко е намаляло, понеже сега суче доста по-дълго. Ще изкара още някой месец така  Sunglasses

Аз лично не бих му давала никакви лекарства и добавки без изследвания, които да показват че наистина са необходими! Не мисля че е редно да се бъркаме в нормалния ход на растежа на организма. Особено когато въпросният организъм си расте отлично  Peace

Хайде, чакат ме на закуска Simple Smile
Виж целия пост
# 148
Здравейте,

Ние вчера нали на басейн щяхме да ходим, а те не сменли водата и не плувахме в басейна Sad

MIshaa  много гадно това с ципчето и марти има няколко суитчера и понякога се дере на ципа. Много гадно.

Orchid   newsm81 браво на Боби, все така да наддава.

За пюретата има един календар на храненето на Хип, в който е описано кое пюре как действа на стомаха. Това за цените е много гадно, ама е и обяснимо - по-малък пазар -  по-високи цени, за съжаление. То май не само за пюретата е така Naughty

Kory за капките - аз доколкота знам за желязото при кърмачетата, които са изцяло на кърма към 6 месец се изчерпват запасите на желязо и може да се развие анемия. НО затова се пускат кръвни изследвания и ако не са ОК се препоръчва захранване и чак тогава лекарства. За флуора има много противоречиви мнения дали да се дава допълнителни или не. Някъде бях чела, че най-критични за зъбките са последните месеци на бременността и към първата годинка и само тогава се препоръчва даването на флуор. Мнения много.

Дани се пооправи времето, че хич не ми се стои вкъщи
Виж целия пост
# 149
Добро утро! Tired аз съм така тази сутрин.

Снощи Пепо яде в 22:00 и като се почна - 1.20; 2.20, 3.20 и в 4 и нещо, 6 и нещо и 8.30 вече бяхме наспани. Той де. Направо ми се ревеше. И само гледам как мъжо ми похърква блажено до мен #Cussing out Така му завиждах и хич не беше благородно. Малко ми оставаше да го събудя че и на него да му е гадно Twisted Evil

Сутринта го събличам да му мия дупето и тъкмо ще го слагам в легена гледам той с чорапки... Grinning. Така е ... недоспалата му майка...

Айде лек ден на всички Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия