интимна прическа и обезкосмяване-ТРАЙНО, безболезнено, достъпно, ефикасно ?

  • 125 127
  • 376
# 120
Аз вече от тоя корем нищо не виждам.По принцип се правя с крем-депилатор, но напоследък попадам все на такива,които нищо не махат колкото и да стоиш.Не съм ползвала на VEET, че ми идва малко скъпичак, но искам да попитам дали наистина маха всичко?И мога ли сега да го ползвам докато съм бременна?Ако е наистина добър продук ще прежаля парите. Peace
Не знам за Вийт,но аз се епилирам (вкл. и през бремеността) с крем депилатоар на Ален мак, струва към 2 лв. Не съм имала дразнене или друг проблем. Относно техническото изпълнение Grinning аз си изработих по неволя един метод, дано никой тук не се шокира, но кляках в банята и с едно огледало 20 х 20 см закрепено на пода си осигурявах видимост и се справях много добре въпреки корема.
Виж целия пост
# 121
То и аз се гледам с огледало,за да знам точно какво правя,а не просто да скубя безцелно
Виж целия пост
# 122
Според мен само на козметик, но на професионалист. Моята козметичка работи с различни видове кола за различните части на тялото - за интимната използва тази зелената кола, която се отлепва с ръце. Само първия път е болезнено, но след това, ако се ходи на 3-4 седмици бързо оредяват и изтъняват, а ефекта е страхотен. Другата кола от патрончета или има една такава розова на цвят, която се нанася с шпакличка и се издърпва с ленти не е за тази работа - много е силна и не е за тези деликатни места. Та, ако ви правят с нея е по-болезнено.
Виж целия пост
# 123
Аз да задам един може би малко тъп въпрос Embarassed , като  ползвам самобръсначката за интимните части аз се сапунисвам хубаво. Но си мисля , че както не трябва да се ползва сапун или душ гел за измиване и тоалет на съответното място, а трябва  да се ползва интимен сапун, така като се сапунисам обилно при бръснене пак не е добре Confused Тогава моля ниакоя от вас да ми каже как мога да се обръсна без да се притеснявам, че си увреждам флората със сапуна. И още нещо, тези кремове депилатоари подходящи ли са за използване там? Не увреждат ли и те естествената среда и да си докара гъбички човек( става дума не само за премахване на космите от триъгълника, а цялостно, всичко)?
Виж целия пост
# 124
 Крем-депилатоарът на Вийт не върши никаква работа Naughty
Виж целия пост
# 125
Преди ходих винаги на козметик,но от няколко години си ги махам сама пак с кола маска.Ползвам една от кола маските за домашна употреба,която не се разтяга и не лепи така,а в същото време върши страхотна работа като маха всичко от първия път и дори не е нужно да повтарям.Отнема ми точно 15мин.и после почти цял месец съм гладка.За мен кола маската е най-добрия вариант,защото космите поникват по-бавно,а също така и с времето се разреждат.
Виж целия пост
# 126
Много полезна тема, поздавления   bouquet Simple Smile та да кажа и аз за себе си- обезкосмявам се с епилатор (крака, ръце, мишници и отстрни на триъгълника), а самия триъгълник най- често бръсна, но съм пробвала и с лентички и с пинсета. Пинсетата наистина е добър вариант, но само ако имате 2-3 часа свободни, здрав гръб и врат, както и  нервички разбира се Simple Smile Аз лично със пинсета се скубех на самия триъгълник само отгоре, защото областта около цепката и на самите срамни устни ме боли адски много и дума да не става да се опъвам там, затова се получаваше интересна комбинация между скубане и бръснене, сами можете да се досетите колко забавно става като бръснатото порастне на 2я ден  Joy Joy Със пинсета ми е издържало до около 2 седмица максимум, после започваха да растат, но не се показваха директно над кожата, а първоначално напъпваха, виждаха се отдолу- черно нали, а на допир гладко, след няколко дни покарваха и тук- там започваше да боцка и така докато израстат...та затова се отказах отдавна от този вариант, а и заради изброените причини по- горе. Иначе съм пробвала да си правя кола маска и със купешки ленти на Личия тези за чувствителна кожа с лайка...какво да кажа отгоре по триъгълника болката е неописуема, не толкова в момента на дърпането, колкото след това хахахахаха, но както всички мацки стискам зъби или викам в името на красотата  Grinning а отдолу и по дупето е далеч по- безболезнено..поне при мен е така....До сега никога не съм ходила на козметичка за триъгълника, но мисля да го направя скоро...от прочетеното тук и от приятелки  разбрах горе долу как става...само искам да попитам нещо...малко тъпо ама какво да се прави Simple Smile когато маха космите от срамните устнички (големите де, някой да не си помисли малките) .. придържа ли кожата по някакъв начин с ръка, защотото мен там много ме боли (и най- вече от горе където започва цепката) и имам чувството, че като дръпне рязко така да се каже едва ли не ще ги откъсне  Grinning Grinning Embarassed
Другото, което искам да споделя и ми направи впечатление е за видовете кола маски, за които говорите по- нагоре в темата...едно момиче казва, че още преди време са й правили такава кола маска, която са отлепяли с ръце и била топла и тъмна на цвят и я вадели от тенджера и я мазали с нея- това така наречената кола маска с колофон, гледала съм още навремето майка ми как се прави с нея. Използва се многократно, разтапя се на котлон, маже се, изсъхва, дърпаш и така наново...гадното е че космите остават в нея и затова трябва да се прецежда, а също и че можеш здравата да се опариш...та тази маска няма нищо общо с тези новите, за които говорят другите момичета, че се отлепвали с ръце...така предполагам де...а прочутата арабска кола маска веднъж една моля роднина, леля направо, ми я показа и след това си я правих известно време- 2 лъжички лимонтузу, 2 захар и 2 вода и това на котлона докато стане със златист цвят после на дълнков или друг здрав плат и храс- храс.. колкото лесна звучи за изпълнение, толкова е и трудна, защотото всяка захар е различна и според това сместа се държи различно време на котлона (някои път може и до златисто, някои път и до по-светло и до по- тъмно). Възможно е да я махнеш по- рано при което колата маска остава по крака ти след това, без да се махнат космите, но обаче със болката от дърпането, може и да се предържи, при което пак нищо не се маха, но този път поне не боли, много е важно да се оцели момента, в който трябва да се махне от котлона. И така след няколко неуспешни опита, при които се насиних цялата и синките минаха чак след като ми порастнаха космите наново, стигнах до извода, че не става. И все пак за момичеата, които решат да я пробват един важен съвет- след като си почистите краката е важно и да ги измиете с вода, а не само да ги намажете с лосион, тъй като вярвам не искате да ви бръмнат пчелите   Joy hahaha Joy
И вече наистина за последно, че много се олях Simple Smile моля препоръчайте ми някоя добра козметичка във Варна, ако може и да работи със тази новата кола маска, която се отлепвала със ръце и била по- безболезнена, защотото дърпала само косъма, а не кожата.
Виж целия пост
# 127
.. придържа ли кожата по някакъв начин с ръка, защотото мен там много ме боли (и най- вече от горе където започва цепката) и имам чувството, че като дръпне рязко така да се каже едва ли не ще ги откъсне  Grinning Grinning Embarassed

Предишната козметичка ме караше да придържам с ръка и да опъвам кожата, но сегашната ми каза, че така повече боли, и е права. Имах съмнения дали без придържане ще успее да махне всичко, обаче жената е виртуоз и се справя блестящо.  Peace

Аз съм пробвала вкъщи с кола маска, ад беше някакъв. Сега просто оставям на професионалистите  Mr. Green

И винаги предупреждавам да не отнесят някой важен интимен атрибут  hahaha но няма такъв случай досега.

Мога да ти дам координати на моята козметичка, тя работи с арабска кола маска.
Виж целия пост
# 128
аз съм с епилатор - подмишниците ,краката - по ръцете са ми руси и хич не си личат се едно нямам
само триъгълника си го бръсна  Embarassed ,въпреки че бих искала друг варянт   Mr. Green ма незнам кога ще се реша , а пробвала съм с пинсета

на триъгълника, а самия триъгълник най- често бръсна, но съм пробвала и с пинсета. Пинсетата наистина е добър вариант, но само ако имате 2-3 часа свободни, здрав гръб и врат, както и  нервички разбира се Simple Smile Аз лично със пинсета се скубех на самия триъгълник само отгоре, защото областта около цепката и на самите срамни устни ме боли адски много 

Абсолютно същото  Mr. Green
Виж целия пост
# 129
Нека и аз да споделя своя опит в борбата с окосмяването. Пробвала съм всякакви варианти - бръснене, крем-депилатоар, епилатор, кола маска в домашни условия и при козметик, но най-голям ефект имаше с фото епилация, който за съжаление е и доста скъп и за това си направих само на подмишниците. Крака и ръце - вкъщи с епилатора, а триъгълника само и единствено с кола при козметик, ако ходиш редовно (на около 3 седмици) болката изобщо не е толкова фрапираща Simple Smile
Виж целия пост
# 130
Здравейте, искам да се похваля че реших проблема с интимните косми. Начина е по-съвременен от лазерната епилация и само от 3 процедури почти нищо не остана...и почти не е болезнено, като изключим чувството на леко пощипване по време на процедурата. Якото е че процедурата се извършва от лекар, така че няма странични ефекти. Пък и цената си заслужава ( 140 лв цяла бикини зона и интимни части-всичко!!) за качеството, по не така беше при мен и моите приятелки  Stop
Виж целия пост
# 131
Е 'айде кажи какъв е Начинът, де  Simple Smile
Виж целия пост
# 132
ами, аз съм ходила на лазер епилация, но освен че косъмчетата изтъняха и пооредяха, при мен друг ефет нямаше. Затова си продължавам по първобитния начин - студена коламаска в домашни условия - 100%  ефект - и на равното, и по гънките, и поне 20 дена не се сещам, че нещо ми дращи или боде  Simple Smile и така...преди да открия кола маската, се мъчех с пинсета, но е много трудоемка дейност  Rolling Eyes - поне 2 часа ми отнемаше, а с колата - не повече от 20 мин  Simple Smile
Виж целия пост
# 133
ами, аз съм ходила на лазер епилация, но освен че косъмчетата изтъняха и пооредяха, при мен друг ефет нямаше. Затова си продължавам по първобитния начин - студена коламаска в домашни условия - 100%  ефект - и на равното, и по гънките, и поне 20 дена не се сещам, че нещо ми дращи или боде  Simple Smile и така...преди да открия кола маската, се мъчех с пинсета, но е много трудоемка дейност  Rolling Eyes - поне 2 часа ми отнемаше, а с колата - не повече от 20 мин  Simple Smile

Абе добре, кола маска, ама на мен ми се обърнаха 70% от косъмчетата. Точно два пъти се пробвах и се отказах. Гладичко, мекичко... ама после какви рани станаха. Обаче правех не студена, а топла кола маска - дори нагревател си купих. А то...  Tired
Виж целия пост
# 134
Аз в тийнейджърските си години се бръснех... с епилатор не бих издържала, единственият ми опит с домашна кола маска точно на това място беше повече от трагичен, а съвременните процедури са ми крайно съмнителни... Преди няколко години, обаче, реших да пробвам на козметик, но понеже ме беше срам  Embarassed, а и не знаех какво точно правят там, реших, че ще ми маха само космите около бикините, а не и самия триъгълник... та бях се обръснала отвътре, а отвън си пуснах косми (за колата)... козметичката умря от смях и ми каза другия път нищо да не пипам...  Laughing Тя маха всичко и няма грам скупули - отпред, отзад, навсякъде - на жената това й е работата и е свикнала... Аз съм страшно доволна - бързо е, евтино и трайно (в сравнение с бръснача), освен това като започнат да растат космите са меки и тънки, не бодат и не ме сърби... В екстремни случаи (ако козметичката ми е много заета, пък на мен ми е спешно например) все още прибягвам до бръснач, но още на следващия ден космите вече са наболи, сърби ме и всеки път си казвам "това ми беше за последно"... освен това после първата процедура при козметик пак боли повече....  Sad

Сега и една друга забавна история: козметичката ми беше извън града, а аз след 2 дни заминавах на море, та ми трябваше спешно обезкосмяване и реших да отида в друг салон. Запазих си час и отидох с идеята, че процедурата е същата. Козметичката беше младо момиче (току-що завършило гимназия). Та лягам аз на кушетката, тя започва с процедурата, маха ми всички косми около бикинните и казва "Готово!". При което аз се облещвам и питам "А нататък?". Тя се изненадва, стъписва и въобще шах-мат...  #Crazy Пита колко нататък и аз й обяснявам как по принцип си махам абсолютно всичко и че искам така да ме направи. Тя казва, че не знае как да го направи и че никой досега не е искал това от нея... страх я е и т.н.... Аз й казвам, няма страшно - карай нататък и тя продължи още малко.... Обаче не посмя да ме направи изцяло.... Реших, че няма нужда да я стресирам допълнително с искане да ми махне и космите от дупето, станах и си тръгнах...  Simple Smile

Ходила съм и при друга (моята пак не беше в града), при която процедурата отне час и половина, боля ме и въобще беше ужасно...  Close След тези две трагедии, съм още по-вярна на моята си козметичка и се надявам да е жива и здрава и винаги да има време за мен...  Simple Smile егоистично, но не искам повече да експериментирам...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия