Примерна схема на захранване (10)

  • 72 929
  • 661
# 495
Момичета, имам една приятелка в САЩ, която е изцяло в естественото (родила е примерно вкъщи) и ми сподели каква схема на захранване е ползвала. Не смятам, че е за мен, но може да представлява интерес за някой. Извинявам се предварително, че е на английски  Peace
Виж целия пост
# 496
JeniB, много ти благодаря за бързите и полезни отговори!
Виж целия пост
# 497
Момичета ПОМОЩ ..... сега прочетох тук във форума в  СПРАВОЧНИК: АСОРТИМЕНТ И СЪСТАВ НА КАШИТЕ  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=186199.msg3814542#msg3814542 ,че

ПЪЛНОЗЪРНЕСТИ ПЛОДОВИ КАШИ: Плодово - оризова каша-190гр., 5+ Състав: плодове 86,2% (ябълков сок, ябълки, праскови), вода, оризово брашно, оризов грис, киселинен регулатор-калциев карбонат, витамин С. Съдържа глутен! Влияние върху храносмилането: разхлабващо. 

че съдържа ГЛУТЕН и се стреснах ЗАЩОТО АЗ ОЩЕ НЕ СЪМ ГО ВЪВЕЛА ГЛУТЕНА, аз давах на малката един ден такава каша от бурканче,и веднага тичам да прочета на бурканчето какво пише защото имам още 2 от същата каша и гледам че на бурканчето пише НЕ СЪДЪРЖА ГЛУТЕН .

Моляви кажете на кое да вярвам дали тук във форума не са объркали съдържанието на бурканчето или самия производител е згрешил,моля мамите който са го ползвали да ми кажат.
Виж целия пост
# 498
Спокойно, маги, объркали са се във форума. Току-що купих такава каша, пак я погледнах, пише на бурканчето "Без Глутен". Няма и коя съставка да е глутена, оризът със сигурност не е.
Виж целия пост
# 499
Преди няколко дни се обсъждаше въпроса за захранване на детето когато е болно. Моят въпрос е: ако вече захраненото е започнало и предстои да се въвежда нова храна, но детето е болно трябва ли да се изчаква да оздравее за да се предложи нещо ново?
Косе Босе имаш ли информация за възрастта на която могат да се предлагат различни билкови чайове?
Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 500
Доколкото знам нова храна се въвежда само ако детето е здраво.  Thinking
Виж целия пост
# 501
Мами, които правите домашни каши - Трябва ли да заври кашата? Аз я готвя на слаб огън с постоянно разбъркване докато се сгъсти, ама май не завира Thinking
Виж целия пост
# 502

Захранването е започнало чудесно и върви с добри темпове.......


Косе Босе много ти благодаря!

Днес мисля да започна да давам и плодово пюре....ще започнем с круша...да видим как ще са нещата...
Още веднъбж благодаря и хубав ден!
Виж целия пост
# 503
Мами, които правите домашни каши - Трябва ли да заври кашата? Аз я готвя на слаб огън с постоянно разбъркване докато се сгъсти, ама май не завира Thinking
Щом я бъркаш постоянно трудно ще видиш да завира Simple Smile
А и щом се сгъстява, явно си ври   Wink
Виж целия пост
# 504
Косе Босе имаш ли информация за възрастта на която могат да се предлагат различни билкови чайове?

Възраст за билков чай:
- след 9-12 м.
- най-рано след 6 м.
- преди 6 м. само за специални цели (колики, успокоение и прочие), задължително бебешки чайове (не запарка)

Билкови чайове за малки деца:
- шипка
- липа
- лайка (освен при алергия от типа на сенната хрема)
- маточина
- мента
- копър (семена и листа)
- хибискус
- ройбос
- джинджифил
и др.

При кърмене
В зависимост от вида на билките и тяхното предназначение, чайовете биха могли да въздействат и през кърмата, въпреки че това въздействие не е изрично доказано. По-леките и приети за безопасни билки не съдържат голямо количество активен компонент, така че в кърмата не навлиза значимо количество. Активните компоненти преминават през кърмата след 30 минути до 5 часа.
Виж целия пост
# 505
Косе Босе аз пък съм чела,че мента и ментолови деривати не се препоръчват за деца до 6 год. и е желателно да не се използват пасти за зъби с мента,както и дъвки и бонбони. Доколкото се сещам причината е незрелостта на черния дроб.Как ще коментираш това?! newsm78
Виж целия пост
# 506
Косе Босе много ти благодаря за изчерпателния отговор.  bouquet
Виж целия пост
# 507
Много благодаря JeniB! А като дам тиква, морковите и картофите трябва ли да ги спра? Аз си мислех на обед да давам моркови с картофи, а следобед - малко тиква. Става ли така? За пащърнака не се бях сетила. Още веднъж благодаря  bouquet
Виж целия пост
# 508
Преди 10-тина дни въведох глутен с Био безмлечна каша овес на Хип, сега видях че Плазмон имат бисквити "6 зърнени", пише че съдържат "Брашно от зърнени култури (пшеница, овес, ечемик, царевица, ориз, ръж)". Значи досега съм въвела ориз,царевица и овес, предполагам и пшеница защото вече давам и трохички хляб  newsm78 въпроса ми е подходящи ли са тези бисквити на този етап или да изчакам още,защото съдържат доста зърна/глутен...
Виж целия пост
# 509
Много благодаря JeniB! А като дам тиква, морковите и картофите трябва ли да ги спра? Аз си мислех на обед да давам моркови с картофи, а следобед - малко тиква. Става ли така? За пащърнака не се бях сетила. Още веднъж благодаря  bouquet
Ами ако не е имало реакция на картофите и морковите може да си ги даваш и тях. Не е нужно да ги спираш.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия