Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Кой вид мляко е най-подходящ за дете над 1 година?
Каква е разликата между Нестле Джуниър 1+ и другите млека?
Как да заменим адаптираното мляко, след като детето навърши една година?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Кой вид мляко е най-подходящ за дете над 1 година?
За деца на възраст над 1 година се препоръчва адаптирано мляко, но може да се използва и обикновено прясно мляко. Много родители предпочитат Нестле Джуниър, тъй като не е подсладено и е специално създадено за деца в тази възрастова група. Пълномасленото мляко е по-добрият избор, тъй като съдържа необходимите мазнини, докато адаптираните формули обикновено се правят от обезмаслено мляко.
-
Каква е разликата между Нестле Джуниър 1+ и другите млека?
Нестле Джуниър 1+ е специално разработено за деца на възраст от 1 до 2 години, като осигурява необходимите хранителни вещества за тяхното развитие. Основната разлика между различните видове мляко се крие в техния състав и добавки - някои млека съдържат растителни мазнини, за да осигурят необходимите хранителни вещества.
-
Как да заменим адаптираното мляко, след като детето навърши една година?
-
Има ли храни, които не предизвикват алергии при деца с непоносимост към мляко?
-
Има ли значение какъв процент масленост трябва да има в млякото за деца?


, защото малкия пие много малко вода и трябва да компенсирам недостатъка на течности
Друг вариант е чаша с накрайник.
. А понеже детето има много нужда от мляко и млечни продукти слагам адаптираното мляко в някои от манджите. Например сутрин в попарата слагам по две лъжички от адаптираното мляко + сиренето
, а ако има кус - кус или макарони ги приготвям и пасирам с прясно мляко. ВЕчер също в супата и слагам от адаптираното. Често и правя и от кашите все още, и винаги слагам в тях и от адаптето!
Успех!