Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви са разходите за допълнителни материали и оборудване в детската градина?
Какви са разходите за родителски срещи и какви са обсъжданите теми?
Как се измерва температурата на децата и кой термометър е най-подходящ?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви са разходите за допълнителни материали и оборудване в детската градина?
Разходите за допълнителни материали и оборудване в детската градина варират, като включват различни такси за шкафове, телевизори, учебни помагала, играчки, канцеларски материали и хигиенни продукти. Например родителите споделят разходи от 40 лева за учебни помагала и играчки. Освен това се изисква носене на кухненска ролка, мокри кърпи и вода; някои градини изискват също по 2 кухненски ролки, голям пакет мокри кърпи и 3 лева за вода на месец.
-
Какви са разходите за родителски срещи и какви са обсъжданите теми?
Цената на родителските срещи може да варира в зависимост от групата и градината. Някои родители съобщават, че са събрали около 50 лв. за пособия и канцеларски материали, арт консумативи и играчки. Обсъжданите теми включват финансови разходи, материална база на градината и различни проблеми, свързани с децата, като адаптация към градината и поведенчески проблеми.
-
Как се измерва температурата на децата и кой термометър е най-подходящ?
Температурата на децата може да се измери под мишницата с електронен или живачен термометър, като ръката им не трябва да мърда много. Най-добрият термометър за ухото е електронният, който се прикрепя към челото и измерва температурата за няколко секунди. Цените на тези термометри варират от 80 лева и нагоре.
-
Какви са препоръките за използване на капки за нос при деца с хроничен ринит?
-
Какво представлява „Спящата красавица“?
Последния път му казах да престане защото губя авторитет пред нея и тя започна изобщо да не ме слуша. А това да я плаша, че довечера ще я кажа на баща и изобщо няма да даде резултат.
Ми за сега нямам успех..а времето си лети, ей сега ще се изтърколят първите важни 7 години..
. И аз като една лоша майка
я забърсах и я вкарах вътре. Знам че е от напрежение, но тя вече два дни в градината не плаче, само сутрин го прави. Абе не знам докога ще изкарам по този начин........... наближава времето когато ще изперкам
. Както и да е, успяхме да влезем вътре и веднага го заведох да му измия ръц;ете. От двора ни бях ме откъснали едно стръкче хризантема, подари я на госпожата, засмя се и влезе вътре в групата. Имаха тутманик за закуска.


Дано това свободно място да е в нашата група и в понеделник да сме приятно изненадани с нова госпожа.