За първа година в детската градина! - 10 част

  • 12 576
  • 281
# 75
Преди време в една тема тук бях шокирана като прочетох, че деца в детската градина спят на дюшеци на земята. Изразих своето учудване като написах мнение по въпроса. Оказа се че това било по някаква си програма или не знам какво беше там. Родителите нямаха нищо напротив дори ме накараха да се чувствам като изостанала и неосведомена за това.  Confused

При нас децата са в едно помещение, като спалнята е отделена с една секция като преграда. Леглата са ни са на два етажа. Спалното им помещение е доста невзрачно и некомфортно поне според моите разбирания за детска спалня.
Виж целия пост
# 76
Записвам се в темата макар все още да се гледаме вкъщи и не мога да споделя нищо ново от детската градина.




И да ви попитам момичета -за рожден ден в градината освен торта какво се носи?


На родителската среща се реши да се носи торта и евентуално сок - да не е газиран и да няма много Е-та.Солетки и сладки да не се носят понеже на доста от децата родителите не дават такива неща.
Виж целия пост
# 77
Но пък е научила няколко цветущи изрази,които като почне да повтаря,спирка няма ,направо някъде ще бера срам Embarassed


Кажи ни и на нас де Wink Да се позабавляваме малко. Моята щерка не се е изявявала с нещо специално. Само дето се е научила да говори на БЕ (добре че не е на МА) и повечето й отговори започват с "емииии". Слава богу, това е за сега. Иначе и тя е станала подредена. Вечер като й кажа, че отиваме в банята тя си се командва сама: Пибеи игачките!, а после "Сички по леглата, затвоени очички"  Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 78
Спящата красавица ,мерси за идейките   bouquet за кафе не се бях сетила,но определено ще им занеса.

Но пък е научила няколко цветущи изрази,които като почне да повтаря,спирка няма ,направо някъде ще бера срам Embarassed
Кажи ни и на нас де Wink

Ох,с това ли да се хваля ooooh!Ами 2 цветущи псувни Embarassed,които ги казва от време на време
И " ей пичко" повтаря непрекъснато и после казва -лоша дума  Joyи пак си повтаря, и не мога да я накарам да млъкне.И БЕ прибавя и от пред и отзад на изречението .... ooooh!
Но въпреки това отчитам страшен напредък в говора и то само за месец!

Но за подреждането на играчки се опъва като магаре на мост .
Виж целия пост
# 79
При нас спалното помещение е отделено от другото с нещо като лека стена с прозорци в голната част.
Масичките за хранене и за рисуване (при махане на покривките) са в единия край на основното помещение. Столчетата са едни за хранене и същите, когато са на килима, подредени като ги занимават. Отделно са тоалетните, а гардеробчетата са отвън в предверието.

Аз пък се засрамих, защото за 3 дена ходене на детска, Ева 10 пъти ми повтори, че учителката им казвала: "Приятна закуска деца!". Явно това много я е впечетлило в сравнение с класическото у нас: "Хайде сядай бързо и почвай да хапваш!"  Embarassed
А на Пибеи игачките!, а после "Сички по леглата, затвоени очички"  сигурно не е обърнала внимание, че и аз раздавам в къщи такива команди   newsm78
Виж целия пост
# 80
Преди време в една тема тук бях шокирана като прочетох, че деца в детската градина спят на дюшеци на земята. Изразих своето учудване като написах мнение по въпроса. Оказа се че това било по някаква си програма или не знам какво беше там. Родителите нямаха нищо напротив дори ме накараха да се чувствам като изостанала и неосведомена за това.  Confused
...

Явно са я карали по-западняшката.  Wink Мене ме гледат така  Shocked , че не държа детето да спи вкъщи следобеда. Всъщност не съм премахнала следобедната дрямка окончателно заради режима в яслата и в ДГ. Иначе в отчетната тема имаме една мама в Белгия. Там не слагат децата да спят следобеда. Ако на някое му се доспи, оставят го да спи на пода, като само му подлагат възглавничка, а останалите деца си се занимават около него.  Joy  Peace


Спящата красавица ,мерси за идейките   bouquet за кафе не се бях сетила,но определено ще им занеса.


Провери само дали имат кафе-машина. Вероятността да нямат е малка, макар че за нашата ДГ примерно още не знам.  Embarassed
Виж целия пост
# 81

И аз моето не го карам да спи на обяд. Събота и неделя когато сме в къщи не я карам да спи, но пък я оставам да си поспи сутрин до късно  Wink
Виж целия пост
# 82
Хм, а една позната в Щатите разправя, че я гледали като извънземно когато донесла пижама за детето-там лягали направо с дрехите,  с които си идвали Shocked. Имам една виртуална приятелка в Израел *запознахме се в Скайпа Crazy*, та тя е детска учителка. Тя ми каза същото -ако не се било много изцапало на обяд-лягало със същите дрехи. И моето не иска да спи на обяд, ако е станало по-късно изобщо не си правя труда да го слагам, защото само буйства и вилнее, а после и вечерта не мога да го сложа да легне.
Виж целия пост
# 83
Моя колежка е живяла дълго време в Канада и също разказва, че децата лягат с дрехите си и то направо на земята. Като на земята има само килим и едни като кичета, даже не са дюшечета  Crazy
Аз също не карам детенце да спи задължително на обяд, но за поне за два часа си лежи, играе или там нещо си прави тихо в леглото. Не знам за вас но в Петък или Събота даже я оставам да седи до колкото късно иска, накрая милата е толкова уморена, че докато я мия и тя се гушка да заспи  hahaha
Виж целия пост
# 84
Аз вечер й обличам пижама, следобеда, ако заспи, я оставям да си спи с дрехите.  Embarassed Виж майка ми й облича пижама и за следобедния сън.  Party
Виж целия пост
# 85
  Човек спи, когато му се спи и когато е на три, и когато е на 53. / хи хи стана с рима Laughing/ Но до този извод стигнах чак когато големия порасна. Колко старание и хабене на енергия съм хвърляла ,за да робувам на някакви принципи и режими. Слагам малкия да спи , но това вече не е задължително.
Виж целия пост
# 86
Докато се гледахме с Иво 2 месеца между яслата и 1ва група го слагах да спи всеки ден. Иначе ставаше кисел или пък заспиваше към 17ч, откарваше по 2-3 часа сън и после.....няма лягане поне до 12. Предпочитах да го сложа да спи към 1-2 и той си спеше.Е, имаше и мрънкане от време на време, че не иска и т.н но общо взето добре му се отразяваше следобедния сън. Сега вече не съм толкова стриктна, Събота и Неделя го оставям ако иска да не спи, но миналата седмица пак ми извъртя номер със заспиване в 16:30,та до 19:30 Crazy

За пижамите- има такава за детската градина. Вкъщи спи по тениска и гащи, като тениската за спане си е само за спане, като стане му обличам друга.
Виж целия пост
# 87
И Ева хич не иска да спи, и аз отдавна съм вдигнала бяло знаме. Докато беше вкъщи, хич не настоявах, защото сутрин си спеше до 9-9:30-10:00. И ако случайно заспеше по обед или към 4, после вечер вилнее до след полунощ. Баща и твърди, че някъде си крие запасите с кофеин и че скоро е разкрила тайната и на дребният  ooooh!

Сега нали тръгна на детска в седмицата в която обърнаха времето и се опитвам да и създам навик вечер да заспива към 21:30, че сутрин в 7:30 да не е кисела. Но изпълнението на тази мисия по никакъв начин не се връзва със следобедния сън  Mr. Green

Аз като ходех навремето на детска само един Данчо спеше. Всички останали си човъркахме нещо докато учителката беше при нас. Ако излезнеше за малко по-кротките си говорехме, а по-палавите ставаха и се замеряха с възглавница. А Данчо продължаваше да си спи при цялата какфония  Whistling
Виж целия пост
# 88
Криси пък си спи всеки ден без да мрънка. Случвало се е да имаме гости на обяд и да се превъзбуди и да не спи, но после заспива права в 16.30-17ч и следва купон до посреднощ, с което се обърква целия режим и е кофти. Пижама слагам и следобед, и вечер.
Виж целия пост
# 89
Кристиян отдавна отказа да спи на обяд в къщи.. Rolling Eyes Не е много приятно, защото към 5 започва да става кисел и докато дойде време за лягане е почти непоносим..Сърди се за най-малкото нещо, постоянно ми противоречи, не знае какво иска..Виждам  като е спал в градината на обяд как е съвсем друго дете.. Crazy
В нашата градина също е 3 в 1 - кът за хранене, за игра и леглата са в едно голямо помещение. Като се влезе в стаята първо са масичките и столчетата в дъното на стаята е къта за игра и в ляво от него е спалното, което не се вижда от вратата директно..
Имат автомат за вода, но лелите им пълнят шишенцата, които стоят на всяко дете в гардеробчето.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия