Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви са разходите за допълнителни материали и оборудване в детската градина?
Какви са разходите за родителски срещи и какви са обсъжданите теми?
Как се измерва температурата на децата и кой термометър е най-подходящ?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви са разходите за допълнителни материали и оборудване в детската градина?
Разходите за допълнителни материали и оборудване в детската градина варират, като включват различни такси за шкафове, телевизори, учебни помагала, играчки, канцеларски материали и хигиенни продукти. Например родителите споделят разходи от 40 лева за учебни помагала и играчки. Освен това се изисква носене на кухненска ролка, мокри кърпи и вода; някои градини изискват също по 2 кухненски ролки, голям пакет мокри кърпи и 3 лева за вода на месец.
-
Какви са разходите за родителски срещи и какви са обсъжданите теми?
Цената на родителските срещи може да варира в зависимост от групата и градината. Някои родители съобщават, че са събрали около 50 лв. за пособия и канцеларски материали, арт консумативи и играчки. Обсъжданите теми включват финансови разходи, материална база на градината и различни проблеми, свързани с децата, като адаптация към градината и поведенчески проблеми.
-
Как се измерва температурата на децата и кой термометър е най-подходящ?
Температурата на децата може да се измери под мишницата с електронен или живачен термометър, като ръката им не трябва да мърда много. Най-добрият термометър за ухото е електронният, който се прикрепя към челото и измерва температурата за няколко секунди. Цените на тези термометри варират от 80 лева и нагоре.
-
Какви са препоръките за използване на капки за нос при деца с хроничен ринит?
-
Какво представлява „Спящата красавица“?
Да се позабавляваме малко. Моята щерка не се е изявявала с нещо специално. Само дето се е научила да говори на БЕ (добре че не е на МА) и повечето й отговори започват с "емииии". Слава богу, това е за сега. Иначе и тя е станала подредена. Вечер като й кажа, че отиваме в банята тя си се командва сама: Пибеи игачките!, а после "Сички по леглата, затвоени очички"
за кафе не се бях сетила,но определено ще им занеса.
Ами 2 цветущи псувни

*, та тя е детска учителка. Тя ми каза същото -ако не се било много изцапало на обяд-лягало със същите дрехи. И моето не иска да спи на обяд, ако е станало по-късно изобщо не си правя труда да го слагам, защото само буйства и вилнее, а после и вечерта не мога да го сложа да легне.