Чирпански мами насам елате!3

  • 19 851
  • 293
# 105
уф,  нашия Ици пак е с намален слух. Защо ли си мисля, че всяка зима ще сме така... Twisted Evil
И то само от някакви си гадни хреми, продължаващи дълго време
Сега един месец лечение и пак тимпанометрия( измерване на слуха)
Виж целия пост
# 106
Няма да кажа нищо по-различно от останалите-и ние сме болни.Инка снощи цяла нощ кашли,най-много за 15 мин.да е спряла SadНаправо кошмар!!!На всичкото отгоре,аз пък бях с разстройство и  цяла нощ не съм мигнала.Днес едва гледах на работа,а като не пих кафе(заради smile3550)към 2 часа имах чувство,че ще заспя.Утре ще заведем малката на доки,а и за капак на всчико има скарлатина в групата ни,и сега ще наблюдавам Инка,дано не се разболее.Пожелавам си тази нощ да се наспя. Sad
И аз чакам 2 поръчки от Ларедута - от 20.10 и от 30.10.,но все няма и няма.
AIR,дано наистина да изглеждам като в далечната 2000 год.ЕЙЙЙ,хубави времена бяха,но и сега не се оплаквам,де
MammaT,май не се сещам за закачката със Света Богородичка newsm78
Нека оздравяват по-бързо дечицата ни!!! Praynig
Виж целия пост
# 107
здр.ние за сега сме добре ,но като чета  че имало шарка, а моят Мишо отлявата страна от раменцето и под мишничката има пъпки ,но не ми приличат на шарка ,по скоро облазен , но ще го наблюдавам,милия чуди се как да се почеше
Веси добре дошла във форума покрай тази работа все по малко се събираме мамите, а миналото лято беше много хубаво и весело
 
Виж целия пост
# 108
Добро утро момичета Flutter
аз днес едва смогнах да прочета,ей тука ли са си децата хаоса е на 6 Twisted Evil
но какво да се прави като са болнички милите,ей сега ще ги водим до докторката,че вече ужастно са задръстени милите от храчки и сополи Outta Joint Sad Tired

Доре,като че ли това не е шарка,по-скоро облазено Peace
inka2005 Hugи за двечките ви голямо гуш Hug
Аз си казах сега като са ми болнички и неходя на работа да си ги погледам в къщи да ми се оправят милите,че като започна и работа ще е по трудно Tired
iniici ,от някакво боледуване ли е така Ицката с намален слух newsm78И за него и за всички болнички гуш Hug spoko
m_tania,хайде влез пак да разведриш атмосферата с някоя картинка Hug
Veselina_3 , welcome  bouquet Hugмного се радвам и възхищавам на майки с повече от 2 деца и аз много искам Peace
Виж целия пост
# 109
Добро утро! smile3525 Малко съм заета понеже съм на работа ,но за вас винаги


                 


А има ли мами навити за съботно кафе някъде из Чирпанските заведения?
Виж целия пост
# 110
Момичета подлудяват ме моите разбойници,но да са живи и здрави Wink
ние ходихме до докторката дори и профилактичен им направи т е теглене и мерене на 2,6м го имало,та са дръпнали с по 5 см т е са по 95 и Аси е 15кг а Криси 14кг, каза че само сополи и сироп ще пием флудитек той поне 2 пъти на ден а а и от миналата година знам че е ефикасин Peaceи капки някакви правени ни изписа за отпушване със ксилометазолин и адреналин и витамин С сигурно,а пък аз смятам да започна и Клеева тинктура да им давам,една майка приятелка ме посъветва,обсъдих с доки и тя каза че сега е много модерно сред майките,та се разтърсих за инфо в бг мама и прочетох това онова,та ще им давам да пият и капки в носа ще им слагам от клеевата тинктура
-Въпрос някой от вас дава ли на детето си и според вас има ли ефект?
та реших да си ги гледам децата до понеделник тъкмо ще изчистим тия гадни секрети Outta Joint Naughty
сега сядам да пиша домашна по английски че нямам време Peace
Вече реших да ви кажа за диваните,кои точно с какво допълнително и какви цветове,отиваме довечера да запазваме и да си поръчаме допълнителните неща към тях и на маса сме се спряли почти за кухнята,не точно и на ламината но да правим нещо че ми писна да мисля гледам и избирам чесно ви казвам Twisted Evil
Виж целия пост
# 111
jinjer_78 това за първи път стана пролетта.
Решиме да го заведем на проф.преглед на УНГ да му види сливиците, гърло, уши. Сливиците му са добре, но така разположени, че от дългите хреми, секретът не може да се оттича и следствие на това намаля слуха.
И всичко товая без видими призначи, той си говори, чува. Като ни го каза това, бяхме паника! Cry Прилага се едномесечно лечение, ако е успешно не се предприема нищо. Иначе се слагат макарички и махане на сливиците. Та ние сега сме пак на това лечение и се моля да има ефект, както през пролетта Praynig
А самото измерване, тимпанометрията, се прави с уред, който се доближава до ухото, безболезнено е. На компютър излиза резултата.
Виж целия пост
# 112
Джинджер, браво на децата, много големи, пу-пу...Моят мишок на 2г бе 86 см и 11кг с дрехи и обувки, дано до 2,6г, стане поне 11,5кг, ама едва ли... Смятай , щом зимното му бельо е 26 номер, какъв е дребчо. За тинктурата, не знам.. Аз при сополи слагам ксилометазолин и вит ц, ама с тях за 7 дни минава, а без тях за 10  Mr. Green А ти защо ги пускаш въобще на ясла като си вкъщи? Аз не искам въобще Ради да я посещава...какви ли не схеми мисля да го гледам, решила съмм да ползвам и неплатена отпуска до пролетта и тогава да пробвам да го пусна.
Инка, оправяйте се бързо! С тренча-подарък ли ти е поръчката? Ако да - заслужава си, на мен ми хареса, а ми стой много добре Flutter
Иниици, много целувки от леля, свако и най-вече от Ради за Ицко Heart Eyes
Веселина, добре дошла!  bouquet


Ей, времето е супер. Излязохме в 10.30ч и сега се прибирам със спящ Ради в количката Laughing Дано по дълго се задържи така...
Снощното ми излизане мина чудесно. Отидохме на италианския ресторант, хапнах лазаня, пийнах асеновградски маврудец, прибирам се към 21,30ч - Ради спи в количката. Отказал да заспи на спалнята, защото мама я нямало и нямало кой да му даде "мцу" "мцу" (да суче) и тогава Руси му казал да легне в количката, Ради легнал, и след няколко бутания запал, но без да е мит и с дрехите  Twisted Evil, абе мъжка му работа Twisted Evil, какво да го правиш - баща  Twisted Evil.
Я сега , кажете, мъжки майки - синовете ви копират ли вашите действия? Ради са му много интересни женските работи - вчера се гримира с мен, поиска да му сложа и на него гердан...., малко страно ми се вижда това, още повече че умира да домакинства - има си детска ютия, чинийки, прибори за готвене.....Не, че съм се притеснила, но ми е странно, на никоя приятелка сина й не я копира чак в такава голяма степен.... newsm78

Отивам да поуправя малко из къщи, не че има голяма полза, де... Laughing
Виж целия пост
# 113
Здравейте мами!
Всички деца да оздравяват!
Весе здравей  bouquetрадвам се че най - после се включи при нас.Ти можеш да даваш много добри съвети. Peace
А за кухнята я поръчах ме най-накрая.Ще бъде зелено и оранжево с фон цвят венге.И страшно много се радвам newsm44 newsm68 smile3521 newsm03 smile3534 smile3503 smile3502
Ами за сега това от мен ,ааааааааааа и да не забравя В събота почивам и ай де на кафенце Coffee newsm03 ама може би с децата.
Ще видим може и свекито да ги поеме.
Виж целия пост
# 114
здравейте мами ,нашите пъпки се разпространиха и по гръбчето и отпред на гърдичките ,тук, там и по ръчичките и крачето,помислих че се шари, въпреки че не ми приличаше на шарка ,но го заведе майка на д-р и каза че може би от някаква храна или облазен,междудругото той често му излизат пъпчици и като го ухапе комар се подува милия-изписа му гел псило балсам и сироп кларитин,но го нямаше в аптеката и не го взех
преди малко прових да прочета нещо за сиропа и се ужасих 16,34лв струва а аз има ципротол който е за 3,70 и пак за същото се изписва,все скъпи лекарства изписват,омазах го с ракия както каза д-рката  и после с гелчето,много го сърби ,но малко на диета и ще минат
АИР възхищавам ти се че още кърмиш,аз съжалявам че прескочих и така спрях ,а имах кърма, но свекито ми каза че един път като не дадеш и не трябва да продължавам, а моята баба ми каза че щом не съм решила това нямало значение, трудно го преживях но не мога да върна времето и на 11м и половина пак е доволно

Поля къде я поръчахте кухнята
Аз в събота почивам мога да се включа в кафето, но и аз незнам дали ще имам гледачка
нямам време да кача някоя снимка от срещата
Виж целия пост
# 115
Dore, щях още днес да ти пиша, но просто забравих.... да не са пъпките някаква алергия...аз имам горчивия опит...... Ради ми е с АД, в момента има петъна по задната част на крачетата и по дупето. Забелязах, че му излизат като се застуди времето. Миналата цяла зима беше с петно на едната буза, щом се запролети и веднага изчезна..Иначе минахме през кошмара на диетите и той, и аз.....(след хиляди консултации с алерголози и дерматолози). На Кларитин бяхме 6м, за обривите - кортикостероиди,в постепенно намаляващи дози. Много ни помага Нахткерцен балсам на дд-р Тайс. И досега ползвам само него след баня...По съвет на дерматолога не използваме душ-гел за къпане (въпреки че отначало бяхме само с козметика на Мустела), само сапун на Себа мед. Общо взето това е - ще си позваме само лечебна козметика...
За ракията съм направо изумена Shocked - за да не го сърби , ние сме се мазали и се мажем с Фенистил гел
А относно кърменето - това е поредната голяма глупост, която чувам (става въпрос за думите на свекърва ти) Сппоред нея излиза значи, че ако бебето не се събуди нощем да суче,т.е. е прескочено 1 хранене, вече не трябва да му даваш ли? Напрао да се смееш ли, да плачеш ли? newsm78
 На мен форума, а отначало и сестра ми, много ми помогнаха...Никога не съм кърмила под час, само на поискване, първия месец е имало дни Ради е сукал по 14-16 пъти на денонощие, така си и спомням една неделя, кърмих го през всеки 40 мин, бях се ужасила, че ежедневието ми ще минава само в кърмене Simple Smile. Той не е вкусвал АМ, биберон не е влизал в устата му. Мисля, че всичко това допринесе за успешното ни кърмене и до днес  Peace. Сега почнаха вече да ме порицават, че е много голям, но аз все още не слушам - на детето му е хубаво, на мен не ми пречи, за какво да го отбивам (ако въобще успея). Няма нищо по сладко от говорещо кърмаче, според мен  Laughing
Виж целия пост
# 116
Момичета прочетох ви и много ми се спи,ще лягам а утре ще пиша,лека нощ на всички smile3524
Виж целия пост
# 117
аз също не съм кърмила под час ,а при поискване, но свекито имаше придвид да пропусна едно денонощие, аз го кърмих само вечер и така заспиваше, но както и да е няма какво да се връщам назад
а за Мишето ,предполагам че тази ракия да му обгорят пъпчиците, незнам , не мога да разбера от какво се появяват ,дали го хапе нещо или от алергия избиват, не съм сменяла нито козметиката му нито праха за пране
а за баткото някой може ли да ми каже някое мехлемче за лишей ,появи му се може би откак се роди Мишо, първо го свързах че е от чувството му че е пренебрегнат от новия член в семейството,незнам може и аз така да си втълпявам но не му минава и е отстрани на устичката и стои като засякано и мръсно, много пъти са му казвали ,че не си е обърсал устата като е ял и той се е засрамявал
лека нощ на всички
Виж целия пост
# 118
Здравейте всички!
Доре, моят на моя голям батко като малък му излизаха пъпки като отидеше на село. Дълго време не можахме да разберем от какво е, докато най-накрая установихме, че е от застоял шоколад или по-точно от шоколадови вафли от селския магазин. Може и Мишо да е ял нещо такова. Гергана също се изприщва от шоколад, затова почти не съм й давала досега. Вафли, шоколади - въобще не й давам. Относно лишея - пак баткото имаше нещо такова около устата (и то се появи след като Лъчезар се роди), но то се разрастваше при поява на сополи. Всеки път го водехме на кожен лекар и тя ни изписваше спирт с Хлорнитромицин разтворен в него и Гентамицин за мазане. Мажехме го, изчезваше и на следващите сополи - пак и то по-голямо. Най-накрая, по съвет на една майка, го мазах няколко пъти с отвара от бял трън и изчезна веднага и изцяло.
Виж целия пост
# 119
Ох момичета днес се опитвам да играя *добрата мама*но нервите ми едва издържат Twisted Evil smile3516 smile3515 smile3511опитвам се да не им се карам за всичко,да не крещя,бия и тичам по тях всяка секунда Bangheadно трудно ми се отдава,ей градината си е благословия ви казвам Praynigискам да съм си с тях в къщи да ми се оправят да им минат сополите и храчките ама след като цяла нощ Криската ревеше и мрънкаше че му е некомфортно(разбирам го като е болен не му е добре)ама той драматизира за най-малкото нещо -същият циркаджия като майка си hahahaи от сутринта като се започнат едни ми ти истории,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,чак не ми се говори,какво да ви занимавам с моите идиотщини #Crazy
сега заспаха най-после и аз оправих непоносимата и нечовешка кочина,та ще поизмия изпера и позачистя това онова още малко и дано ми остане време да понауча някоя дума на английски Thinking
иначе и аз одеве за пръв път в сокчето им дадох по някоя капка клеева тинктура,ама ще давам поне едно 10 дена,пък и капки може да направя,че от сегашните още не съм видяла ефект Tired
напук ми правят и се напикават в гащите и се насират като за световно ,но понеже им разрешавам всичко днес тичат на сам на там и постоянно викат *ех че добра мама бе*,*каква добричка мама*и аз си трая какво да правя Sick

Доре за лишея не мога да те посъветвам Tiredно аз пък незабелязах нищо като бяхме на гости у вас ThinkingИначе такива облазени истории и аз като AIR мажа само с фенистил гел,въпреки че лятото като им бяха излезли такива пъпки и се съмнявах за шарка докторката ти каза само с един спирт да ги мажа и това е ,то пък не беше шарка Rolling Eyes
За кърменето и аз смятам че трябва да си го отбил на пълно и да не си давал известно време и тогава пак да започнеш не е хубаво защото казват ще урочасва хората но твоят случай не е бил такъв,ама минало свършено,гладай на пред Peace
AIR ,аз не съм кърмила и на мен ми е малко странно как го кърмиш още,но пък хората стимулират към това ,и щом природата си е дала така да се прави сигурно си е хубаво Hugнапоследак толкова говорят и шумат в медийното пространство за дългото кърмене и кърменето изобщо,така че си майка героиня в очите на много жени Peace,за мен честно казано е пре достатъчно вече но всеки си решава Blush
Павлинче браво на вас,че сте поръчали най-после кухнята,тези дълги протакания така ми писват и не са в мой стил ама и ние така сега с тези дивани та вече се отказах  NaughtyЖоро да прави каквото иска да ходи да избира да купува аз ги чакам в къщи,няма по 100 пъти да ходя в един и същ магазин и да се излагам там ту това сме решили ту онова,одеве ми се обажда с компромисен вариант сделка го нарече дори-аз да избера диваните а той ламината,ама аз съм безразлична вече,той знае какво харесвам аз и кои дивани искам да купува каквото иска,няма да си скъсявам живота с материални глупости искам да мисля за хубави неща не за едни и същи простотии 100 години Crossing Arms Twisted Evil
 iniici ,дано лечението ви има ефект и не се усложняват нещата Hug
AIR ,Ради ми изглежда много нормален за възръстта си,така че да е жив и здрав Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия