Спане на страни по време на бременност

  • 56 840
  • 140
# 105
Чак пък забрана ThinkingС първата бременност доктора ми каза да спя или да си почивам по гръб,докато ми е удобно.Но ме предупреди,че ще дойде момент,когато няма да ми е добре така и може и да ми стане зле.Причината е,че тежестта на корема притиса разни кръвоносно съдове и пречи на кръвообръщението и оросяването на някои органи. Peace
Сега съм в 16г.с. и все още спя по гръб.Ще видим до кога ще ми е удобно.
Виж целия пост
# 106
И аз за пръв път го чувам. Спях на страни, но накрая по гръб.
Виж целия пост
# 107
Никой не ми е забранявал да спя по гръб,но не мен ми беше адски неудобно,имах чувството,че се задушавам ooooh!
Виж целия пост
# 108
На мен ми казаха , че е желателно да не спя , защото и на мен няма да ми е удобно , но на мен ми беше и съм си лягала понякога.Тъй като по време на бременност при спане по гръб се притискат важни кръвоносни съдове,като се намаля притока на кръв, тази поза за сън не е препоръчителна. ...
Виж целия пост
# 109
Да по гръб не спях.Доки ми го каза но аз предварително го бях чела в една от книгите за бремеността... Crazy
Виж целия пост
# 110
Аз нямах проблем на коя страна да спя,докторката не ми е казвала нищо.Единствено по корем не можех да спя  Joy
Когато спях на ляво и беше напреднала бременността ми изтръпваха ребрата заради бебето и много, много не стоях на ляво.Друго обаче се случи,понеже спях предимно на дясно сега от дясната страна ме боли един кокал на таза.Гадно е, като все едно те боли кръста.
Виж целия пост
# 111
Аз знам, че може да се лежи, но не с опънати крака.
Всъщностаз никога не съм обичала да лежа така.
Липсваше ми единствено спането по корем  Crossing Arms
Виж целия пост
# 112
Аз дори не знам за такава забрана-никой не ми е казвал но може и да има щом казвате.Аз спях на една страна защото само така ми беше удобно и иначе сякаш имах 1 тон върху мен Laughing

и аз така Peace
изобщо никаква забрана нямах-но просто си ми беше удобно да спя на дясно Peace
Виж целия пост
# 113
За пръв път чувам подобно нещо!
Спала съм както си искам - до петия месец дори по корем /по принцип така си спя/!
Никой не ми е казвал нищо, а пък и бебо се роди жив и здрав!
Мисля, че инстинкта си върши работата - няма как да легнеш така, че да навредиш на бебето!
Виж целия пост
# 114
Спях си по гръб докато можех.С напредването на месеците(вече съм в седми месец) спя само на страни,защото
се задушавам.
Виж целия пост
# 115
Изобщо не ми е възможно да спя по гръб, защото много ми тежи коремчето. Знам, че е хубаво да се лежи на лявата страна!
Виж целия пост
# 116
Аз също знам, че е хубаво на страни да се спи и така си спя. Peace
Виж целия пост
# 117
искам да ви споделя ,какво  ми се случи само преди два дни, защото е много важно според мен. Отидох спешно при гинеколога си на преглед , защото бях се разболяла нещо и бях с висока температура. В седмия месец съм бременна и това ми е второ детенце. Още от четвъртия месец забелязах , че като легна по гръб , нещо се чувствам зле и с напредване на месеците ми става още по , ако легна за малко. Естествено , че веднага след като го забелязах изобщо умишлено спрях да си спя по гръб...малко се разточих...в обясненията. И така изобщо недоумявах каква е причината , защото искам да знаете че с първата си бременност нямах никакви проблеми с спането. Та като легнах за прегледа на видеозона  веднага на 2-3 минута взе да ми става лошо, а до края на прегледа който беше около 10-15 минути направо едвам издържах , но нищо не казах защото исках добре да видят бебето и отдадох това на високата температура с която отидох. В момента в който доктора ми подаде ръка да се изправя ми се зави ужасно свят , стаята се завъртя и помолих доктора да изчака малко да ми мине , преди да мога да го слушам какво ще каже. В крайна сметка изписа човека антибиотик защото бях лепнала някакъв вирус от щерката , но вината си е моя , защото пък не попитах защо ми става зле като легна по гръб , и трябваше по интернет да получа информацията , ама не мога всичко да знам нали , аз не съм доктор , а той пък не трябваше ли да попита друг път дали ми е ставало така и да даде медицинското обяснение , което после научих....дано не съм досадила на някой , но сега вече зная бременноста напредва с всеки ден а аз така или иначе повече от няколко секунди не мога да стоя по гръб , при повече.........си правете сами изводите. Simple Smile
Виж целия пост
# 118
Аз достаот рано започнах да спя на лявата си страна, защото ми беше най-удобно. Впоследствие се оказа и най-подходящата поза за сън. И по гръб съм полежавала по малко, въпреки че знаех, че не е много хубаво. Мисля, че когато майката лежи по гръб не достига достатъчно кръв до бебето, нещо от сорта беше.
Виж целия пост
# 119
И на мен една лекарка ми каза да спя главно на лявата страна,обаче то не може постоянно само на ляво. Понякога заспивам по гръб,друг път на дясно (понякога бебето застава много неудобно за мен и се въртя цяла нощ и корема не спира да ме убива),заспивам както ми е удобно ,най често на страни като гушна някоя възглавница. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия