За първа година в детската градина - стига болести за тази есен-зима! - 11 част

  • 16 695
  • 286
# 195
 Ilistavreva обърни се към сестрата на детската градина. Учителката няма право да дава лекарства. Ако някой може, предполагам това е сестрата.

И в нашата детска от днес са с парно. Само че аз не знаех  Embarassed и обляках на детето дебело костюмче. Надявам се да си каже когато се изпоти.
Виж целия пост
# 196
Аз хубаво се чудих в края на миналата седмицата дали да пускам сина ми днес на градина или да го оставя още една седмица вкъщи да закрепне.... та тази сутрин дилемата ми се разреши от само себе си. С варицела е! Което не е за чудене, защото отдавна си имат в групичката, ама е.ати и инкубационния период извади тази шарка - последно е бил контактен на 23-ти октомври. Та сега не ни мърдат още 2 седмици вкъщи. Ама нека поне леко да я изкара, пък другото - здраве да е!
Виж целия пост
# 197
els, да я изкарате леко и бързо излекуване!  Hug Аз като "специалист" по варицелата - 2 пъти съм я карала лично (на 20 и на 30 години), веднъж с таткото и веднъж - с малката (като беше на годинка и нещо)  Laughing , да си кажа, че максималният инкубационен период е 21 дена (попадала съм и на 23 даже).  Peace Междудругото след шарката педиатърката много държеше 2 месеца да я пазя да не боледува, защото болестта си е сериозна и имунитетът доста пада.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 198
Аз хубаво се чудих в края на миналата седмицата дали да пускам сина ми днес на градина или да го оставя още една седмица вкъщи да закрепне.... та тази сутрин дилемата ми се разреши от само себе си. С варицела е! Което не е за чудене, защото отдавна си имат в групичката, ама е.ати и инкубационния период извади тази шарка - последно е бил контактен на 23-ти октомври. Та сега не ни мърдат още 2 седмици вкъщи. Ама нека поне леко да я изкара, пък другото - здраве да е!
 Колкото по-рано ,толкова по-добре. Леко варицелстване! Peace
Виж целия пост
# 199
Елс, честито Simple Smile Той е малък, леко ще мине, спокойно Wink

В напата ДГ от доста отдавна има парно - още след първото сериозно застудяване го пуснаха.

Да ви питам - давате ли отделни дрехи за навън, имам предвид по-дебели. Аз до сега не съм слагала. Днес я пратих с едно леко ватирано панталонче и тънка блузка. За вътре е добре, но за вън не съм сигурна  newsm78 Естествено якето и шапката са отгоре, обаче все пак .... Една майка ми каза, че въпреки че оставяла в раницата на детето по дебели дрехи, никой не ги обличал и извеждали детето с тези, с които е отишло  newsm78

Виж целия пост
# 200
Елс, по-лека и по-малко пъпчива да ви е варицелата. Чувала съм, че колкото по-малки я изкарат, толкова е по-леко. Hug
Ние май най сме напред с парното. Още преди три седмици като ходих да подготвяме документите за тръгване, имаше парно. Доста е топличко, даже в петък се събудила от сън изпотена, бяха я преобличали.
Аз да си споделя моите си тревоги. Днес почти нямаше сълзи. За първи път откакто ходи на ДГ, мъжът ми е стигнал до шкафчето. Досега толкова плачеше, че лелките са я поемали още от входа. Дано скоро отминат съвсем сълзите.
Виж целия пост
# 201
Елс, честито Simple Smile Той е малък, леко ще мине, спокойно Wink

В напата ДГ от доста отдавна има парно - още след първото сериозно застудяване го пуснаха.

Да ви питам - давате ли отделни дрехи за навън, имам предвид по-дебели. Аз до сега не съм слагала. Днес я пратих с едно леко ватирано панталонче и тънка блузка. За вътре е добре, но за вън не съм сигурна  newsm78 Естествено якето и шапката са отгоре, обаче все пак .... Една майка ми каза, че въпреки че оставяла в раницата на детето по дебели дрехи, никой не ги обличал и извеждали детето с тези, с които е отишло  newsm78



Аз, нали вече има парно, я обличам по клин и отгоре грейка, като сутрин грейката се сваля като якето. На мене притеснението ми е да не я изкарат само по клин, без грейката, особено днес, че не бях сигурна за парното и съм я пуснала с едно по-дебело хавлиено клинче, но не е достатъчно топло за навън.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 202
И ние от днес сме на детска,надявам се този път за повече от седмица. Praynig
Елс,честито и леко изкарване !
Забравих да питам за парното ,но сега като го взимам ще попитам имат ли вече,че и те досега бяха на духалки.
Виж целия пост
# 203
Момичета -  Hug! И аз се надявам по-леко да изкара, с по-малко пъпки!
Спяща красавице, това с 2-месечния период ме уби! Аз и сега се притеснявам, че като направи един месец вкъщи (варицелата + пневмонията преди това), ще трябва да тръгва на градина като за първи път - с цялата адаптация и т.н., а пък ако трябва изобщо цяла зима да го задържа вкъщи....
Виж целия пост
# 204
els,дано да мине лесно варицелата. Това е едно от нещата, от които доста се притеснявам от градината. Знам, че за децата е по-добре да я изкарат като малки, но аз също не съм карала и не ми се мисли как ще я карам на тези години ooooh!. То, че ще я карам съмнение няма, въпроса е кога ще се случи?
микки, браво на Мартина за бързата адаптация.
Калоян пак е болен - с хрема и кашлица, в резултат от секретите от нослето. Тъкмо имаше някакъв напредък в градината, вече е приел, че трябва да ходи, плаче доста по-малко, е - все още не яде, но все пак имаше малък напредък и с това спиране пак ще се връщаме назад ама какво дасе прави Sad
Виж целия пост
# 205
Момичета, вижте какво поръчах днес :

http://shop.danet.bg/product_info.php?products_id=1960

В нашата отчетна темичка много я хвалят тази помпа, а и се принудих вече да опитвам какво ли не с тези сополи дето не искат да излязат. Утре ще ми я доставят. Но като знам моята пикла как я е страх от прахосмукачката, не знам как ще се лъжем.  Mr. Green
Виж целия пост
# 206
Предписаха ни капки за уши,за нос и витамини.Ако не мине само с това ще трябва и антибиотик.Дано не се наложи  Praynig
А пък аз легнах в 13.00ч да я приспивам та откарах досега с нея  Embarassed
Виж целия пост
# 207
Взех си детето от детска със ожулено носле,точно до очето и като попитах г-жата от какво му е тя каза,че не знае и не било станало във нейната смяна.Също така бил повърнал на обяд и се напишкал,но сега нищо му нямало newsm78
Все още нямат парно и той беше замръзнал,няма му едно потниче от раницата. Във нея намерих долнището на пижамата му ,което ме навежда на мисълта,че е спал без нея.
Въобще днес е било"супер''ден! 
Виж целия пост
# 208
...
Спящата красавица моля те, прати ми координати на лекаря на Лични  Praynig, аз ще се обадя за да си проверя за часове парички и т.н. Благодаря ти, предварително  bouquet
...

Адресът вече го имаш, а телфонът на доц. д-р Иван Тодоров (УНГ) е 865 10 71.  Peace
Виж целия пост
# 209
Да се похваля-днес е спал безаварийно, тоест, без приспиване, за първи път, обаче е имало рев при събуждането. Ми така е, щото нощес се е събудил в 4, снощи не можах да го прибера от свеки, понеже ВЕЧЕ СПЕШЕ. Удържала го е допреди малко, чакам баща му да го доведе. Ще е зор малко, но трябва!!! Трябва да влезе пак в крачка.
П.С. Момичета, иде ми да ви номинирам за банда на годината, но знам, че няма да спечелим.  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия