Мебелите от чам

  • 164 996
  • 526
# 120
има ли байц, който да прилича на цвят ноче и на коя фирма. Иска ми се да направя детската от чам с такъв байц.
Виж целия пост
# 121
Ние почти сме поръчали мебелите за детската стая от чам, само офертата чакаме; искаме да не е грундирано и лакирано дървото и сами ще го обработим с грунд и лак на Sadolin.

baibibi, има ли сайт хотелът, който споменаваш? Ще ми е интересно да видя чамови мебели в бяло, защото и ние сме се спряли на бял цвят. Тук има хотелско обзвеждане в бяло, но не знам дали е от чам: http://www.terraart2001.bg/colect-hotels.html

Ето това намерих: http://www.pripetzite.com/photo.htm
Но тук не са показани най-хубавите мебели - гардеробите и писалищата. Все пак можеш да добиеш представа за цвета.

http://www.mebeli-leizi.com .  Доставка в София до  2-3  седмици. Избора е голям, а и  индивидуални поръчки за цвят и размери.
А как става поръчката по индивидуални размери и модел, като няма представител в София, който да оразмери и да предложи варианти? Честно, някои неща от сайта много ми харесват, отдавна съм запозната с произвоството на тази фирма, но не ми е ясно как ще се договаряме - само по имейл тия неща не стават.
Виж целия пост
# 122
Здравейте момичета!
Ще споделя и моето мнение за мебелите от чам.
Преди време - в ученическите ми години си обзаведох цялата стая с мебели от чам - тогава си мислех, че изглеждат красиво и са евтини.
Те наистина не са грозни, но какво се случи - след като мина известно време -от порядъка на 6-7 месеца започнаха да увисват вратите на гардероба ми, леглото ми да скърца неистово много и други подобни неща. И до ден днешен мебелите в майчината ми вече къща са си така.
И разбрах защо, но впоследствие.В България просто много малко от фирмите, обработващи чам изчакват материала да изсъхне хубаво и когато не е изсъхнал, в последствие се получава това измятане.
Няма как ние да разберем това, защото просто не се вижда  Simple Smile
Ето затова не бих рискувала отново с такива мебели!
Виж целия пост
# 123
baibibi, благодаря за линка.  HugМного добре изглеждат мебелите. Иска ми се нашите да се една идея по-бели. От проучването ни се оказа, че само levis имат байц в бяло. Днес ще ходим да видим мострите и дано да е това, което искаме.

joy4j, мога да питам кагато отидем днес за белия байц дали има в цвят ноче. Този цвят орех ли е, всъщност?

Относно мебели Лейзи - опитахме се да поръчаме легла от тях. По телефона ни отговориха, че за две легла може и да не стане, но все пак да поръчаме на мейла. Направихме го, но никой не ни отговори. Повече НЕ бих се занимавала с тези мебели. Mr. Green
Виж целия пост
# 124
baibibi, благодаря за линка.  HugМного добре изглеждат мебелите. Иска ми се нашите да се една идея по-бели. От проучването ни се оказа, че само levis имат байц в бяло. Днес ще ходим да видим мострите и дано да е това, което искаме.

joy4j, мога да питам кагато отидем днес за белия байц дали има в цвят ноче. Този цвят орех ли е, всъщност?

Относно мебели Лейзи - опитахме се да поръчаме легла от тях. По телефона ни отговориха, че за две легла може и да не стане, но все пак да поръчаме на мейла. Направихме го, но никой не ни отговори. Повече НЕ бих се занимавала с тези мебели. Mr. Green

Сигурна ли си, че става дума за байц, а не за лак. На Левис белият лак е полу-прозрачен. Ефектът е същият като на лака Хелиос /Седефка наскоро в темата "Да преправим старите мебели показа един гардероб, лакиран с бял лак на Хелиос - ето: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=470021.0/. Ако наистина става дума за байц, моля те да споделиш къде ще гледате мострите.

А колкото до мебелите на Лейзи, и на мен ми прилича на партенка.
Виж целия пост
# 125
По телефона вчера даже ни дадоха цена за байц в бяло и за лак, който се нанася отгоре. Надявам се, че като видя мострата няма да се разочаровам. Ще ходим във Вамко: http://vamko.com/ Peace
Виж целия пост
# 126
и аз ги гледах тези мебели на Лейзи в сайта, направих запитване, но не са ми отговорили. Иначе имат избор голям. Звят ноче е мн. приятен малко като мляко с какао:)
как имат избор на цветове и поръчваш по тел. като ги няма на сайта цветовете.
Виж целия пост
# 127
Много съм щастлива. Бял байц има. newsm44 Ходихме във Вамко, видяхме мостра, мината с байц, една и две ръце и мога да кажа, че това е , което искаме. Оказа, че байцът не е нито на Левис, нито на Сиккенс, а на Цвайхорн. Ето го сайта им: http://www.zweihorn.de/en/Home/
Виж целия пост
# 128
Много съм щастлива. Бял байц има. newsm44 Ходихме във Вамко, видяхме мостра, мината с байц, една и две ръце и мога да кажа, че това е , което искаме. Оказа, че байцът не е нито на Левис, нито на Сиккенс, а на Цвайхорн. Ето го сайта им: http://www.zweihorn.de/en/Home/

Много благодаря за информацията! Със сигурност и аз ще се разходя до някой от магазините им тук.
И да покажеш какво сте измайсторили, непременно!
Виж целия пост
# 129
Да покажа  и нашата спалня. Поръчахме я тъмна, защото на светлите много им личат разликите в нюансите на различните дъски.

http://media.snimka.bg/5650/017555880.jpg
Виж целия пост
# 130
НАШЕТО ОБЗАВЕЖДАНЕ Е ИЗЦЯЛО ОТ ЧАМ.
http://www.plovdivmedia.com/2777.html
http://www.petolevka.com/-1/posts/17__/103__/70602__.html
Виж целия пост
# 131
А дали  би била добра идея кухня от чам  newsm78
Виж целия пост
# 132
D_e_s_i_t_o ,аз много исках чамова кухня.Миналата година правихме основен ремонт у дома.Доста проучвах,четох,гледах...и накрая избрах пдч в цвят чам.Не съжалявам въобще .Е,естественно има разлика с истинското дърво,няма как да е иначе.Обаче масата ми е чамова на 10 години,взехме си и чамови столове,да ти кажа идеално си пасват с кухнята.
Виж целия пост
# 133
А дали  би била добра идея кухня от чам  newsm78
Новата ми кухня е от чам, и на нашите, отпреди 30 год.-също. Няма обелени кантове, подпухнали от водата плотове и плоскости пр.
Решението за материала на кухнята обаче донякъде зависи и от стила, в който мебелите ще бъдат - аз съм привърженик на ретро-стиловете и дървото беше естествения избор за цялото ми обзавеждане, не само за кухнята.
Виж целия пост
# 134
 Blush Тази тема съм я пропуснала  Mr. Green
Връщам се да чета назад  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия