Звъни звънчето с весел глас - ПЪРВИ КЛАС съм вече аз

  • 28 231
  • 306
# 150
Ето по това помагало работят в училище
Виж целия пост
# 151
и при нас  работят по това помагало Peace
Виж целия пост
# 152
И при нас е това помагалото.  Peace Ние сме на буквата "Н" също, но днес сигурно ще вземат "Р".
Аника, диктувам от помагалото. Думи и изречения с взетите букви. Например: "Мама мие Ема. Емил има малини. Мими има лимони. Емо е умен. Лили е мила." Crazy(Започвам първо с букви, после срички, думи и накрая 1-2 изре4ения.)
Виж целия пост
# 153
Да,да и ние работим по тава и на мен много ми харесва,аз си помислих диктовки,че някакви разказчета вече правите Crazy дано сте ме разбрали Hug
Виж целия пост
# 154
И при нас е това помагалото.  Peace Ние сме на буквата "Н" също, но днес сигурно ще вземат "Р".
Аника, диктувам от помагалото. Думи и изречения с взетите букви. Например: "Мама мие Ема. Емил има малини. Мими има лимони. Емо е умен. Лили е мила." Crazy

Да мила и ние правим същото,грешно ви разбрах  Hug
Виж целия пост
# 155
Ние сме до Й,а вкъщи-диктовки,изречение с три-четири думи,но и той пише много грозно.Иначе добре се справя,само дето го мързи да чете,ама го караме като игра,да прочете на брат си приказка Mr. Green,само така успявам Wink
Виж целия пост
# 156
Аз пък искам снимки това са най хубавите моменти и санимките са доста красиви Embarassed
Напълно съм съгласна с Орхидейка.  Hug Но при нас нищо не са казали за снимки. Rolling Eyes
Не знам при вас как е, но аз като погледна на Петьо тетрадката от два последователни дни все едно са писали 2 различни деца.  Crazy На едната страница е красиво и правилно, на другата някакви букви в гърч. Карам го да ми прочете какво е написал, чак той сам не си раз4ита!  ooooh! А с четенето - мъка ни е. Отказал на госпожата да чете пред целия клас, защото го било срам, а на занималнята чел цял следобяд и се справил. В къщи чете малко, но бързо му омръзва. С диктовките напредваме. Математиката все още му е любима. А интереса му към училището го засилих с едни компютърни образователни игри - добре, 4е са те Praynig. Подобни на буквенката и цифренката, но по-разнообразни и интересни. Ако някой проявява интерес ще дам линк.


Линк ако може? Simple Smile
Виж целия пост
# 157
Мама на мишле , заповядай.  Hug
http://store4.data.bg/resursencentar/
Аз съм изтеглила: Буквенка, Цифренка, Играчки закачки, Обучение, Kids Game.
Дано да са ви полезни  Hug
Виж целия пост
# 158
С диктовките напредваме. Математиката все още му е любима. А интереса му към училището го засилих с едни компютърни образователни игри - добре, 4е са те Praynig. Подобни на буквенката и цифренката, но по-разнообразни и интересни. Ако някой проявява интерес ще дам линк.
Аз, аз проявявам интерес.
Голямо мерси, дала си го, докато успея да публикувам.
Ооопс, не мога да го отворя


Аристичните личности са скарани с точните науки,май.  Mr. Green
Тц, тук не си познала. Или поне не е правило.  Mr. Green
Ние нямаме допълнителни помагала, препоръчани или предложени от класната, но мисля да купя нещо, че на нашия ученик му е скукаааа. newsm12
Виж целия пост
# 159
Аз не се включвам, защото Александра през седмицата стои при майка ми. Много ми домъчнява за нея. А сестра й вчера е ревала с глас за нея около един час.
Записах я на шах- направо ми извади душата. И вчера се похвали, че е най-добрата и е събрала максимален брой точки... много е щастлива.
Тя с математиката няма проблем, но писането й е мъка. И грозно пише, въпреки, че се старае.
Виж целия пост
# 160
Марчела, благодаря за линка HugСега ги тегля. Със сигурност  ще се харесат от ученика.  Wink
И при нас не е идвал фотограф и по-добре да не идва Naughty
Другата седмица са на екскурзия до Добрич newsm78 Сега е още по-послушен та да закачи екскурзията. Laughing
Днес ми донесе още две 6-ци. По четене  и информатика. Чел пред класа. Госпожата го хвали.
Утре ще имат контролно по БЕЛ . Сигурно ще правят диктовка. По математика се справил на контролното. Абе разбра, че работата е сериозна Wink
Марчела, и ние правим същите диктовки и учебника същият...лимони, малини, , Лила,Емо...чешим си езика.  Има ли повече съюзи обаче нашият ги пише слято ooooh!
По рисуване Крис е мнооого зле Thinking Нищо не му се разбира на рисунките. УжасТ е направо. Обаче това не пречи на госпожата /имат специална по рисуване/ да му пише 6-ци ooooh!  Rolling EyesНаправо им се чудя. Сигурно го гледа, че се старае и кво да прави жената. Бъзикам го, че сигурно ще бъде бъдещият Пикасо Laughing
Виж целия пост
# 161
_venera, ще се радвам ако му харесат.  Hug
Това със съюзите май е масова практика   hahaha Joy. Ще се научат децата, аз в началото много се шашках, вече го давам по-спокойно. С рисуването и ние сме скарани, но при нас няма оценки(и по-добре Mr. Green). Ама като се замисля няма на кого да прилича детето да рисува хубаво... Crazy
Виж целия пост
# 162
И ние сме до буквата Н, но днес може и да са взели Л-то!
Аз в къщи нищо не го карам да прави, нито пък съм купувала помагала, но мисля че няма нужда! Той сам си намира какво да прави, например вади някоя книжка с приказки и почва да се пробва да чете от нея, или да преписва изречения. Та после така и ще диктуваме. То е важно текстовете. Да се научи да пише, иначе и те вече правят диктовки, кратички и четат кратки текстчета и изречения. Засега се справя! Hug
А утре ще ходят на учебна екскурзия на Витоша! Сутринта ще учат от 8,20 до 10ч. Ще имат по едни час български и математика, после ще имат голямо междучасие, за да закусат. В 10,30 ще ги качат на автобусите и ще ги водят на Витоша. Ще ги върнат в 15,30ч. и ще карат два часа занималня, да си напишат домашните и в пет ще си ги вземем. Mr. Green  Иначе ми хареса организацията. Дадоха ни по една дакларация да попълним, че сме съгласни и един лист с цялата програма за деня, къде ще се ходи, какво ще се прави, точно по часове. Много добре е замислено и организирано, а и ако се проведе точно така ще е супер Wink.
Ще пробвам и аз линка с игрите, а може ли направо в сайта да се играят без да се теглят. Че нашия комп все се скапва като направя някоя подобна глупост.  Sick
Да и при нас ще има снимки и календари, следващия петък ще ги снимат. На мен даже ми се ще да заведа и малката, та да ги снимат заедно, да са си вече двамата. Ние всяка година правим такива календари за коледни подаръци на бабите, и те много им се радват. Но досега само баткото беше на снимките, време е да са двамата, ще бъде много хубаво. Дядо му даже си събира всяка година снимката от стария календар, наредил ги е в една редичка на сдтъклото на секцията в хола и така се вижда как е растяло момчето и се е променяло с годините! Аз също събирам тези снимки и ще му направя после коляж от тях и като порасне да си ги гледа!  Mr. Green
Виж целия пост
# 163
Dundurela , не може. Но те са от най-опростените, така че не мисля, че ще се прецака нещо този път. Стискам палци  Hug
Виж целия пост
# 164
Днес са играли таекуондо обути.
Иначе са взели малко "р" и "7". В къщи не го карам да пише нищо. Каквото на занималня, това е. Само подписвам тетрадките (където е проверявала госпожата и се е разписала, трябва да има и подпис на родителя). Сборника и при нас е същия като горния на картинката. Заниманията всеки петък са по сборниците (български и математика) и не се носят учебниците и учебните тетрадки.

А упражнения той си прави сам. Строява малката да му е ученичка. В една тетрадка пише упражнения, както на тях госпожата им дава, после я кара да пише домашни, и накрая той си ги написва. Малката се старае, но още не може да издържа на неговите темпове, и когато и омръзне, той сам си ги пише.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия