Студена зима вече наближава, премяната на Юнчето все по-дебела става

  • 13 290
  • 289
# 90
Аз исках да попитам набързо, дали е симптом на рахит въртенето на главата през нощта? 
Малта, ти като спиш, да не би да не мърдаш по цяла нощ  newsm78 Нормално е да мърда, и да си върти главата, и то човек, и то душа носи  Wink

Запис-маписц... цоп, всъщност!
Виж целия пост
# 91
 Joy Голям сладур!  Joy
Кори, много му е заразителен смеха на Жорето! Мойта кукла все още скромничи, много рядко си пуска гласчето, по-скоро се смее едно чаровно, настрани, ето така  Flutter ... нали е мадама.

Stasia, добре дошла и на теб!   bouquet
Виж целия пост
# 92
Добре дошли на Стасия и индианче!

Кори, наистина много сладък Жорето. Не може да не ти се оправи настроението като гледаш такова човече Grinning

Ние от два дни си лапаме вече крачетата. Много ми е сладичък. Обаче хич не спи добре вечер и вече взе да ми писва. Не че има какво да направя де... Освен да ги оставя за месец, два с татко си да се оправят, пък аз - на Хаваите  Mr. Green

Айде аз да започвам ритуалите по моето заспиване че шефа ей сега ще се включи Peace
Виж целия пост
# 93
Tanita, тъкмо вчера се бях замислила за теб, къде изчезна... Дано не се повтаря повече това, и да си изкарате спокойна зима, без инфекции!

Привет на новозаписалите се мами!

Аз да отчета поне малко дейност... от днес си нося в чантата лъжичката на Митко, и по обед като започне храненето на другите ни приятелчета с пюрета, аз му давам по половин лъжичка да опита   Mr. Green Вече пробвахме тиква, картоф(изплют) и днес карфиол! През седмица горе-долу опитва по нещо... днес чак се сърди като свърши пюрето по лъжицата и като се наложи да ближе "на празно" ... Нооо, поне на 5 да стане, тогава повече! То с тази скорост ще минат две години преди да изяде цяло пюренце  Crazy
Иначе се върти като шило, днес успя и да си извади ръката изпод тялото (след като се обърне) и беше се придвижил напред... скоро започват обиколките на къщата, явно Mr. Green

Хайде лека нощ!
Виж целия пост
# 94
Кори и аз бих казала, че съм монополизирала грижата за бебето, колкото пъти таткото да се е опитал да каже или предложи нещо, аз все му обяснявам, кое как е правилно и той вече се е примирил, оставил е нещата в мои ръце. А аз, като се замисля, дори не съм му обяснила как едно АМ да забърка, в случай на нужда, голяма съм егоистка, искам всичко важно за бебка аз да го правя...  Mr. Green

За кърменето, аз май никога не съм кърмила навън. Моята госпожица изобщо не искаше да суче през лятото в БГ, беше и много горещо, аз в повечето случаи действах с помпата. А откакто сме тук, открих "топлата вода", направо се родих, едно че тя започна да суче, друго - има стаи за кърмене и повиване почти във всеки търговски център, така че е лесно. Много често я кърмя и в колата. Бюти, това за аптеките е идея, трябва да проверя...

За приспиването, ние вечерта сме лесни - къпането, мазането и обличането я омаломощават и докато се нахрани е почти задриамала. След това я слагам в кошарата, мушкам и бибата и тя, дори и да се рзмрънка е за кратко, след това си заспива. Но през деня е голямо мрънкане докато се предаде на съня. Тукашната консултантка ме посъветва да я слагам в легълцето сутрин към 10 ч. и след обед към 2 ч., след време тя сама щяла да свикне като я сложа там да заспива. Преди почти не спеше през деня, а ако заспеше, я оставях там където заспи. Сега си я слагам в леглото, тя поревава доста, но накрая заспива. Не знам, ще видим дали ще има ефект  newsm78

Честито на всички празнуващи днес и добре дошли на новите мами.  Hug

Танита 83, искрено ти съчувствам за това, което си преживяла!

Лека нощ на всички!
Виж целия пост
# 95
Добре дошли на новите мами  Hug! Дано да се чувствате уютно при нас  Hug!

Танита, преживели сте ужас и дано всичко е наред вече  Praynig!


Кори, много заразителен смеха на Жорко  Laughing! Много е сладък и как се чуди къде да гледа: дали теб или камерата  Laughing!

И ние се смеем с глас и то от много време, а се въртим из цялата спалня поне от месец, че и повече  Wink! Няма удържане просто  Peace! Спалнята му е тясна  вече Mr. Green! Ако излизам от стаята или го нося с мен или го оставям в кошарата му!

А ето как "четем" книжка http://www.snimka.bg/album.php?album_id=303521&pid=8876370. Няма го заинтересования поглед на ЙоЙо, ама явно няма да сме ученолюбиви  Wink! На кой ли ще прилича  newsm78!

Уф, имаме много упорита задна хрема и няма спиране  Close! На коларгол е и пак няма оправия  Sad! Особено като спи ужасно му хърка носа. Нито Низита помага, нито коларгола и вече сериозно се притесних да не е нещо сериозно и хронично  Thinking! Дано не е  Praynig!
Виж целия пост
# 96
Танита, много прегръдки за малката Марти! Hug Радвам се, че всичко е минало и сте добре, дано не се случват повече такива неща на никое от нашите бебочета! Praynig

Дари Mr. Green, ние затуй четем книжка легнали, тя просто няма къде другаде да гледа като й я тикна пред носа. Joy Пробвайте така, може да се позагледа. Wink

Флай, много добра идея това за заспиването през деня в 10 и в 2. Peace И Йойо е така - нощем спи, ама през деня докато заспи големи нерви хвърляме и аз, и тя. Не се дава лесно. hahaha Слагам я в кошарата и започва да хленчи, ама досега не съм пробвала да я оставя да си пореве, а трябва. Crossing Arms

Кори
, излишно е да казвам колко сладичък е Жорко с този бебешки смях. Heart Eyes Нямам търпение и Йойо да започне да се смее с глас, сега само се хили с отворена уста и "кашля" като й е забавно. Laughing
 
Нашият ден и той преминава долу горе по същия начин като при вас, Куун. Ту в шезлонга с музикалните играчки, ту в активната гимнастика, ту в кошарата, сменяме памперси, правим гимнастика, слушаме музика, четем книжка, носим се на ръце Mr. Green.. и така. Понякога и аз се чудя дали не й е скучно, ама то на това малкото мозъче не му трябват кой знае какви забавления. Wink Дори бях чела, че много бързо се натоварвало и след всяка игра има нужда от почивка преди следващата. Heart Eyes

Добре дошли, индиянче и Стасия! Hug Ще ви добавя в списъчето, а ако искате да участвате в колажа със снимка, на първа страничка има линк към албумчето. За парола и по-подробно описание как се качва снимката, пишете ми на лични. Wink

Пожелавам лека нощ на всички мами и бебоци! Heart Eyes
Виж целия пост
# 97
Леле Dari колко си отслабнала!!! Нямаше да те позная, ако те бях видяла навън някъде  Rolling Eyes Много добре изглеждаш   bouquet

Старозагорските мами, аз явно скоро няма да успея да долетя при вас, но ако вие имате път към наш'та долина, ще е хубаво да направим вижданка  Hug

Хайде, вече се предавам и аз на съня... Което ме подсеща, че Митака през деня досега заспива само и единствено навън (понеже ние в къщи не стоим) и когато се наложи да не сме постоянно вън, незнам как ще се оправяме  ooooh!

лека и безаварийна  Hug
Виж целия пост
# 98
Леле Dari колко си отслабнала!!! Нямаше да те позная, ако те бях видяла навън някъде  Rolling Eyes Много добре изглеждаш   bouquet


Тенкю  Hug! Още 3 кг имам да сваля! От качени 28  Embarassed!
Виж целия пост
# 99
Добро утро  Grinning

Аз исках да попитам набързо, дали е симптом на рахит въртенето на главата през нощта? 
Малта, ти като спиш, да не би да не мърдаш по цяла нощ  newsm78 Нормално е да мърда, и да си върти главата, и то човек, и то душа носи  Wink
offioly, ти нали не мислиш, че някой ще пита подобно нещо само, ако детето си е обърнало главата от ляво на дясно? Явно става въпрос за по интезнивно въртене на главата.
Малта и аз имах подобни притеснения, понеже Жорко като заспиваше или като заспи си мяташе много главичката, но доста яростно и бързо. Сега вече забелязвам, че не прави така, пък и док нищо не ми е казвала за рахит.

Много е сладък адаша  Hug  Я кажи ти как ги свали тези 28 кила?

Уф, имаме много упорита задна хрема и няма спиране  Close! На коларгол е и пак няма оправия  Sad! Особено като спи ужасно му хърка носа. Нито Низита помага, нито коларгола и вече сериозно се притесних да не е нещо сериозно и хронично  Thinking! Дано не е  Praynig!

Дари, и Жорето е с такава хрема  Sad Аз мазах Бактробан, но също не виждам ефект.
Виж целия пост
# 100
Добро утро,
ние тук си пием млякото и кафенцето  Wink

Kory, точно за такова въртене става дума. И затова се притеснявам.  При вас отмина ли? Христомир по сумати пъти го прави и се чудя , дали не е и ушенце болничко. Взех май май да се вманиачавам  Rolling Eyes
Офоли достатъчно интелигентна, за да знам , че всяко човешко същество е способно да си върти главата.  ooooh!

Иначе вчера бяхме цял ден навън. Такова хубаво време беше. Стоях по къс ръкав. Слънце..... Heart Eyes Днес май няма да е така.  #Cussing out

Купих на малкия от кашата на Хип "Лека нощ" с ябълка и круша. Малкия я умете цялата за 3 мин (190г)  Heart Eyes Днес ще накарам баща му да му купи с ванилия, бисквити...

Танита, много съжалявам за това, което ти се е случило  Hug

Засега това от нас. Лек ден..

ПП:dari75,Kory, тея Жорета много хубави  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes и руси..... да са ви живи и здрави.
Виж целия пост
# 101
Малта, при нас по-рядко го прави вече. Все пак питай педиатъра на Христомир, за да си по-спокойна  Hug
Виж целия пост
# 102
Вчера бях при нея и ми каза, че въртенето на главата, както и изпотяването, сами по себе си не са признак за рахит. Ама все пак на нея много, много и нямам доверие.

хахаха сега пак гледах клипа на Жорето, ще взема заради него да родя едно момиче. Ми мноого е весел  Heart Eyes
Виж целия пост
# 103
Добро утро, момичета!
И тази нощ беше кошмарна за мен! Милата Калинка я мъчат зъбки, а пък тя мъчи мен. И цяла нощ сука, явно така се успокоява.

Танитка, много мъчно ми стана за неволите, които сте преживяли. Дано всичко е зад гърба ви и повече да не се случват неприятности на никое сладко, малко бебонче! Praynig

Кори, този сладък Жорко... Целувки на русокоско! Hug

И ние напредваме с пюретата. Вече ядем моркови и картофи. Другата седмица включвам и тиквата.

индиянче и Стасия, добре дошли! От коя част на България сте?
Виж целия пост
# 104
МИРА 55  - нали съм още нова във форума и незнам как да си напиша от къде съм. От София съм.

В момента изпробвам метода за заспиване сам в кошарката в 10ч., както беше казала Трънче, но нещо не ни се отдава много. През деня Борис заспива само навън в количката. Трябва и аз да си купя един космонавт. newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия