Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Как се изцежда кърма и докога трябва да се изцежда?
Какво може да помогне при бучки в гърдите?
Как да изберем подходяща подложка за кошара?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Как се изцежда кърма и докога трябва да се изцежда?
Изцеждането на кърма трябва да става винаги, когато усещате гърдите си напрегнати. Това може да се случи, когато бебето не може да поеме достатъчно количество кърма, за да освободи гърдите. Необходимо е изцеждане, докато облекчите напрежението, без да прекалявате, защото може да се създаде порочен кръг. Някои майки изцеждат почти след всяко хранене, докато други го правят само ако усетят гърдите си твърди или ако почувстват болка в каналчето. Важно е да се изцеждате само ако по някаква причина трябва да сте далеч от детето по време на хранене, иначе не е необходимо.
-
Какво може да помогне при бучки в гърдите?
-
Как да изберем подходяща подложка за кошара?
Когато избирате матрак за кошара, трябва да обмислите между латекс, пяна, дунапрен или комбинация от кокосови влакна и пяна. Важно е да изберете матрак, който осигурява комфорт и подкрепа на бебето. Матраците с кокосови влакна и пяна са известни със своята вентилация и издръжливост, докато латексовите матраци предлагат естествена еластичност и удобство. Дунапренът също е популярен избор за детски матраци. Препоръчително е да се консултирате със специалист или да проучите внимателно характеристиките на всяка опция, за да намерите най-подходящия матрак за вашето бебе.
-
Как да се справя с препълнените гърди?
-
Как мога да разбера дали бебето плаче от колики или от нещо друго?


Поседяли са известно време в болница ,но вече са Ок и са у дома
през ноща! 




. Та живи и здрави наи-вероятно ще постъпя във Сряда, трябва пак да звъня сутринта, та да ми потвърдят дали да тръгвам. Егати, не очаквах че така ще се получи и с втората ми бременност
.
Почвам да се притеснявам дали бебка въобще се сети сама да излиза и какво ще каже утре доки, дали ще влизам в болница и кога или ще си я чакаме до незнам кога 

Не ми се чака момичета, ама какво да правя като не иска да излиза.