Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Как се изцежда кърма и докога трябва да се изцежда?
Какво може да помогне при бучки в гърдите?
Как да изберем подходяща подложка за кошара?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Как се изцежда кърма и докога трябва да се изцежда?
Изцеждането на кърма трябва да става винаги, когато усещате гърдите си напрегнати. Това може да се случи, когато бебето не може да поеме достатъчно количество кърма, за да освободи гърдите. Необходимо е изцеждане, докато облекчите напрежението, без да прекалявате, защото може да се създаде порочен кръг. Някои майки изцеждат почти след всяко хранене, докато други го правят само ако усетят гърдите си твърди или ако почувстват болка в каналчето. Важно е да се изцеждате само ако по някаква причина трябва да сте далеч от детето по време на хранене, иначе не е необходимо.
-
Какво може да помогне при бучки в гърдите?
-
Как да изберем подходяща подложка за кошара?
Когато избирате матрак за кошара, трябва да обмислите между латекс, пяна, дунапрен или комбинация от кокосови влакна и пяна. Важно е да изберете матрак, който осигурява комфорт и подкрепа на бебето. Матраците с кокосови влакна и пяна са известни със своята вентилация и издръжливост, докато латексовите матраци предлагат естествена еластичност и удобство. Дунапренът също е популярен избор за детски матраци. Препоръчително е да се консултирате със специалист или да проучите внимателно характеристиките на всяка опция, за да намерите най-подходящия матрак за вашето бебе.
-
Как да се справя с препълнените гърди?
-
Как мога да разбера дали бебето плаче от колики или от нещо друго?

ох вече не знам... тази нощ и на мен май ми поникна хемороид, щото много знаех и все приказвах, че нямам такива неразположения... Не мога да си седна на Д-то изобщо и половината нощ седях в леген с топла вода ама полза няма
УжасТ.... 
На моя мъж му изписаха и дуфалак да не се напъва като ходи до тоалетна.

за 24 часа изпива 200 мл 
, ама направо съм бясна
Баткото милия неможе да се нарадва на малката, стои до вратата на стаята с разрешение и я гледа
, а на мен хем сърцето ми се къса, хем непрекъснато ме е страх малката да не се разболее. Абе направо ми е голяма мъка и притеснение, само плача и се разкъсвам между двете си деца. Малката пък ми е с жълтеничка. Може ли да ми дадете информация колко дни обикновенно държи жълтеничката.Сега отивам да ви чета, че имам много да наваксвам.
, но дано да ти мине за по-кратко време. Аз пък сега съм с друга болежка. От вчера забелязах, че корема ми ужасно се е преразтегнал и точно около пъпа имам някакъв ситен обрив които ме и засърбя на всичкото отгоре