410 дни платено майчинство - мисията Е възможна

  • 40 305
  • 627
# 405
Добре де след като вече гласуваха тези 410 дни което е прекрасно защото си беше нужна една година платено майчинство, съгласна съм и с условието за 1 година осигуряване преди това. Но мен ме притеснява едно допълнително условие което е минало на второ четене в парламента:

От 1 януари 2009 г. право на 15-дневен отпуск за раждане на дете ще има бащата, с когото майката има брак или живее в едно домакинство. - това добре. Наистина ще има нужда от помощ майката пък и таткото да може да се порадва на бебето.

Отпуск по майчинство ще може да ползва бащата вместо майката от шестия до 12-ия
месец след раждането на детето.
- мен точно това изречение ме притеснява. Дали ще е по избор от самите нас, или ще ни задъжат 6 месеца да гледа детето единия родител, после другия ?? Попринцип не мисля че много хора ще ги устройва това тъй като със сигурност и двамата родители не се осигуряват на една и съща сума като заплата. Освен това си е друго кърмещата майка да си гледа сама детето на спокойствие пък таткото да ходи на работа. Бихте ли ми изяснили това условие задължително ли ще е или по избор на клиента както се казва. Ами ако бащата не се води никъде на работа какво правим тогава ?


Виж текста, който цитираш.

"Ще може", вместо "ще ползва" отговаря изчерпателно на въпроса ти, мисля.


Все още не е гласувано.Надява ме се обаче да го гласуват-за 410 дни платено майчинство.
 
Бащата ще има право на 15-дневен отпуск при раждане на дете.
Бащата може да излезе в отпуск за гледане на деде, но само ако желае.
Виж целия пост
# 406
Бу - аз виждам че пише ще може, ама да не го извъртят в полза на правителството и да го задължат, това ме притесняваше.  Peace

vania01  - еми аз казвам дано и ние да се почувстваме като бели хора, понее маалко  Peace Вече се успокоих  Laughing
Виж целия пост
# 407
Искам лично много да благодаря на момичетата от СНБМ за всичко което правят за нас. Поздравления за постигнатото и успех в бъдещите борби. Аз съм от майките в "заварено положение" и много бих се радвала промените да се приемат, за да си гледам детето още 3 месеца по-спокойно. Благодаря ви отново  Hug
Виж целия пост
# 408
Бу - аз виждам че пише ще може, ама да не го извъртят в полза на правителството и да го задължат, това ме притесняваше.  Peace


Никой не може да задължи майката да не си гледа детето   Peace Чак такава глупост няма да се направи.
Виж целия пост
# 409
Поздравления за успеха! Hug
Искам да благодаря за постигнатото Hug, макар, че мен май не ме хваща "завареното положение" - беба е родена на 28.02.2008.
Виж целия пост
# 410
Имам въпрос - в крайна сметка гласувано ли е завареното положение в парламента или само е прието от бюджетната комисия.
Кога се очаква да се обнародва, за да влезе в сила?
А дали нас ни хваща - 315-те ни дни изтичат на 27.12.2008 ?
Предварително благодаря!
Виж целия пост
# 411
Чили, специално за теб пак ще напиша. Гласуването на бюджет 2009 в пленарна зала ще бъде следващата седмица - 15-ти или 16-ти декември. До тогава - всичко са хипотези. Единствено гласуването в парламента превръща едно предложение в закон. Така че - изчакайте до тогава  Grinning
Виж целия пост
# 412
Чили, специално за теб пак ще напиша. Гласуването на бюджет 2009 в пленарна зала ще бъде следващата седмица - 15-ти или 16-ти декември. До тогава - всичко са хипотези. Единствено гласуването в парламента превръща едно предложение в закон. Така че - изчакайте до тогава  Grinning

Благодарско  Hug Ще почакаме да видим, и мноого ще стискаме палци Grinning
Виж целия пост
# 413
Искам да изразя своето недоволство относно предложението на тройната коалиция във връзка с увеличаване срока за изплащане на 90% от осигурителния доход на 12 месеца.
Подкрепям Bounce.
[b]Има ли вече петиция?[/b]
Искам да се присъединя към нея Peace
Виж целия пост
# 414
Искам да изразя своето недоволство относно предложението на тройната коалиция във връзка с увеличаване срока за изплащане на 90% от осигурителния доход на 12 месеца.
Подкрепям Bounce.
[b]Има ли вече петиция?[/b]
Искам да се присъединя към нея Peace

Извини ме , че не те разбирам! Имаш ли конкретни мотиви за твоето несъгласие с предложението?
Виж целия пост
# 415
Браво за успеха!   bouquet
Виж целия пост
# 416
http://news.ibox.bg/news/id_963198675

Както ще прочетете не всички битки са спечелени, но все пак остава последна инстанция - Народното Събрание.

Лека вечер на всички
Виж целия пост
# 417
Браво на майките от СНБМ    newsm44 newsm44 newsm44 newsm44
Виж целия пост
# 418
Здравейте момичета, за съжаление днес новините не са добри  Tired
Не приеха предложението ни за близнаците, за 2-ра година поред и то този път без никакви аргументи  Rolling Eyes
Румен Овчаров , председател на комисията не пожела да обясни защо след като миналата година каза, че като бъде изготвено предложение по Закона за семейни помощи за деца ще го приемат, сега не е съгласен с предложението.
Предложението ще бъде гласувано и в зала, но след като не мина тук, шанса клони към 0.
Виж целия пост
# 419
Здрасти Клео,
извинявай за въпроса /сигурно ти е омръзнало/, но от НОИ са казали, че МОЖЕ БИ няма да преизчисляват обещетенията или е сигурно.Защото аз съм в болничен от 11.09.2008г. и вече с бебче от 23.10.2008г., но с добър доход 7 месеца преди болничния newsm78, а за 09 и 10 месец 2007г. даже нямам трудов договор /но пък си имам стаж  5 години/.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия