Февруари 2009 ще се раждат най-красивите хлапета!!!

  • 14 562
  • 291
# 135
lukrecciana , много бебета се раждат с увита пъпна връв - аз самата съм такъв случай, но така или иначе съм била планирана за секцио. Няма страшно, бебето се върти постоянно и ако сега е така след няколко дни може и да не е. Но дори и да е пак ще го извадят със секцио. А докато си е вътре за него няма опасност. Просто се успокой!  Hug
Виж целия пост
# 136
Преди малко бях при ноемврийките ! Ми то повечето пиленца вече се излюпили , да са им живи и здрави и много да ги радват ! 

А нашите мушмороци да си седят на топличко и да не бързат да излизат още !
Laughing
Виж целия пост
# 137
 Хелоу, красавици!  Hug

 Преди всичко менюто за тази сутрин:
 1. Като начало предлагам една стабилна типично белгийска закуска:
 2. В добавка мога да ви сервирам това, секси мамчета: http://www.youtube.com/watch?v=lutqplLMvfk
 3. И последно, за добро настроение искам да ви споделя любимата си снимка на любимия си актьор;

 Хайде весел ден и усмивки на всички!
Виж целия пост
# 138
Тъкмо вчера щях да ви се оплаквам за хемоглобина и гледам, нищили сте темата. Миналия месец хемоглобина ми беше 110 и доки ми изписа желязо. Вчера пуснахме контролен тест и сега е 109 Sad Има ли логика след цял месец пиене на желязо? При това почти всяка сутрин ям елда, която е много богата на желязо. Четох някъде,че млечните продукти,хляба и яйцата(белтъците)  пречели на усвояването на желязото, ама пък не мога да не ям хляб, мляко и яйца, в тях има други полезни вещества. Изобщо, заслужава ли си да се шашкам на тази тема- може по принцип да ми е нисък хемоглобинът, никога не съм се изследвала. newsm78 Ама баш пък да падне след пиене на желязо...
Виж целия пост
# 139
Ето какво намерих.  Не знам дали да го сложим в първа страница?

http://www.momentofpeace.net/2008/baby_list/all/1

Виж целия пост
# 140
Добро утро момичета!  Simple Smile

толо,cutesmallcat,Mecholana и аз се записах за лекцията на 09,12. Нямам търпение да науча нещо полезно и ще се радвам да се видим там!!! Simple Smile Само да те питам Мечоланке на теб какво ти казаха по телефона,защото връзката беше много лоша и жената ми поиска трите имена и после ми каза нещо и ми пожела приятен ден,но не чух какво точно каза  Sad Дали е било нещо важно...?

inesita на този нещо не му е било в ред. Ако реагира по подобен начин заради плачещото бебе мисля,че можете да извикате полиция!!! Както казват другите сигурно е бил пиян.

И аз да се оплача,че не спах много добре,милото цяла нощ се вреше в мен,гушкаше ме,но мен в момента това ме нервира и не мога да спя,дори си ударихме главите през нощта  Simple Smile Сега ми е смешно,но тогава ми идеше да го убия.

Честито на всички с добри новини за бебчовците си,ние ще ходим другата седмица  Simple Smile

Виж целия пост
# 141
Ред, не видях някой да ти е отговорил за това ще пробвам аз. За осигурителен доход се вземат 6 месеца преди да излезеш по майчинство. Т.е., ако излизаш от 24.12 би трябвало да се вземат до ноември включително. Месеца, в който излизаш майчинство не се брои, дори и цял месец да си била на работа и да излезеш на 30-ти.
В твоя случай, ако си била болнични от ноември, то за изчисляване на болничния е взета база до октомври. Ако не си прекъснеш болничния, базата остава същата. Не се преизчислява. Ако прекъснеш болничния, работиш един ден през декември и излезеш на 24.12, ще се изчислява до ноември( т.е. печелиш един месец, но не и декември).
Не знам дали успях да го обесня.   bouquet
Виж целия пост
# 142
Здравейте и от мен момичета  Hug
Тия дни имам мнофо работа и не мога да пиша.да не говоря,че и в офиса ми бяха клъцнали интернета  Crazy
При мен нищо ново,утре съм на док да видим колко е пораснала момата  Hug
Лукрециана,аз също се страхувам много за пъпната връв ,всеки път първото нещо ,което питам док е как е пъпната връв ,а тя все ми се кара да не я мисля.Ама как да не я мисля,като май месец  един мой много близък приятел загубиха бебчето си в 8 месец заради задушаване.Направо като параноичка съм,не мога да спра да мисля за това  Confused
Мартеничка,това ми е любимия сериал и любимия доктор  JoyМного ми е кеф да го гледам и си умирам от смях ,а същевременно и много научавам  Hug
Инесита,какъв е този кретен бе ,мъжо ти не го изрита от къщи.При едната ми сестра положението е същото,само че там ги тормози една бабка .ПОнеже си имат мъничко момченце и вечер сестра ми става да му прави за ядене и пуска чешмата,която обаче се чува леко при тази бабка.През ноща идва и им прави забележка.Да ама един път бяха ходили по спешност до болницата през ноща заради малкия и се прибират в къщи към три и пускат чешмата.Бабката като идва и като започва да крещи.ХУбаво ама зет ми излиза и като я хваща за врата и я изрита по стълбите.Зет ми направо превъртя,колкото си беше притеснен заради малкия само тази му липсваше .Беше им забранила да пускат чешмата,да прави храна на малкия,да не реве  newsm78 Joy
Виж целия пост
# 143
Добро утро и от мен!!!
Понеже Мартеничка днес се е погрижила за закуската Hug /станах фен на белгийската закуска Crazy/ и след като прочетох,че Албенчето ни пожелава страхотен ден,аз реших да ви поздравя с това: http://vbox7.com/play:1f155c8f

cutesmallcat мерси за кафенцето Hug
geri_kkoleva наистина е малко по-скъпо от ЛаРедут,но цените пак са хубави.А за телефон аз написах GSM-a ми и работата стана Mr. Green
dessi06,радвам се за хубавите резултати от посещението ви при доки.Извинявай,че не ти писах вчера на скайп,но видях чак тази сутрин...Вечерта легнах по-рано,уж за да се опитам да заспя,но...уви...не се получи Sad Пак ококорвах очи до 1 и нещо...
^desika^ супер,че си си получила поръчката...Аз продължавам да дебна пред пощенската кутия за известие Mr. Green
nejno_cvete хич не го мисли това чувалче...Аз защото много мислих,та затова сега ме е яд,че не успях да поръчам от предишните чувалчета,от които мисля geri_kkoleva си беше поръчала.../дано да не бъркам newsm78/
inesita голям екшън е ставало.Само като чета и ми става страшно #Crazy Аз бях свидетел една вечер как един крадец се катереше по нашата решетка на прозореца /ние сме на 1 етаж/ и се опитваше да достигне съседите на горния етаж...Знам и какво е през нощта да ти се тропа на прозореца,защото съседа ти тийнейджър си е забравил ключа за входната врата и не може да се прибере...знам каква уплаха може да бъде подобно нещо,особено пък ако си и бременна... ooooh!
Албена13 този списък беше включен в онези списъци,които правихме преди време...Ако са ви нужни,ще ги кача на 1 страница,вече систематизирани и по-кратки Flutter

Днес следобед ще ходя на лекар...гин.преглед +ЖК...Ще видим какво е състоянието на маточната шийка и силно се надявам да си стои на старото положение,защото хич не ми се влиза в болница,дори и за малко... ooooh! Какво ще правя без вас Hug Дано и да не съм качила много за последните 3 седмици,защото пак трябва да понасям стоически укорителния поглед на доки и съветите му да не ям сладко и тестено /при положение,че изобщо не ям Naughty/
Ами това е от мен засега...То не че е и малко,де... ooooh!

Виж целия пост
# 144
Ох Момичета, аз вече ударих тавана с моето тегло.  От тази сутрин съм +10кг.  Не мога да го преживея.  Още 2 месеца какво ще правя  newsm78 - не знам.  Sad
Виж целия пост
# 145
Добро утро, мами !!!
Foxy81, успех на прегледа днес  Peace Успех и на всички, които са на преглед!!!
Относно чувалчето - ако е за спане, не съм поръчвала още, но сега мисля да го направя, поръчвала съм такива чувалчета за бебо, отгоре като якенце, отдолу като чувалче - страхотни са  Peace
За новия сайт - и аз въведох мобилния, но уви, не стана, например с 0888 ли го въведе?
Хубав и усмихнат ден на всички от мен   bouquet
Виж целия пост
# 146
geri_kkoleva въведи някакъв номер..и без това не вярвам някой да ти звънне.Мисля,че въведох 0899....А иначе точно за теци чувалчета и аз говорих..значи не съм се объркала.Много ме е яд,че тогава не поръчах #Cussing out
Албенче,аз пък ще ударя г**a в тавана ако все още съм си +11кг.Но..със сигурност не съм,тегля се всяка седмица на домашния кантар и установих,че до тази сутрин съм вече + 12.5... Crazy но ще бъда щастлива ако стигна най-много +16 примерно и ако до края не се нацепя Praynig
Виж целия пост
# 147
Благодаря Foxy, сега влизам да се чипкам   bath1 и после ще се боря със сайта  Simple Smile
Относно кг - споко, и аз съм там някъде  +12, 13 кг съм вече  ooooh! Но няма как май!
Виж целия пост
# 148
Здравейте момичета  Grinning
На вниманието на бургаските мами !
Искам да ви съобщя ,  че на 9-ти / вторник / декември от 16 часа в Бургас , училище за бъдещи майки организира среща с лекция на тема
 "Всичко за безпроблемното Кърменето " в заведение Руски Романси на ул. " Рилска " 6 .
 Лектор ще е  националният консултант по кърмене Марияна Юриева - нашата обичана и уважавана Мери , което означава , че ще слушаме полезни и приятни неща . Няма да има куверт , но е желателно да се консумира нещо . Добре дошли са всички кърмещи , некърмещи и очакващи своите бебчета мами  Hug
С  желаещите ще се видим там  Hug
За записване - тел. 0899 523 176 и 056/816 833 - Кесова

На всички желая леко и безпроблемно раждане и живи и здрави бебчета  Hug
Виж целия пост
# 149
Добро утро и от мен драги,

благодаря за кафенцето, закуската и музикалните поздравчета  Hug

Аз си взех поръчката и довечера ще пусна снимчици.  newsm68

Сутринта ходих и до общината да си оправям местожителството ама никаква не я свърших. Станахме с моя мъж в 7 часа, за да идем навреме и после на работа. Да но там работното време е от 8.30. Изчакахме си 20 мин да започнат работа и се оказа, че освен актове за раждане трябва да си носим и свидетелството за граждански брак  newsm78 Та утре ще правим втори опит. Освен това паспортна служба е в ремонт и трябва да ходя до Дружба, за да си подам документите. Абе ще има няколко дни търчане нагоре-надолу.

Албенче
10-та я ударих в началото на седмицата и просто бях в потрес. Направо сега ме е страх да се кача на кантара. От понеделник не съм се мятала отгоре  badscale А по план трябваше да кача макс 12 кг., но така като гледам и 20-ка мога да ударя  Sad
Много голям проблем са ми тези килограми. И сега заради тия витамини се опитвам да закусвам сутрин щото иначе ми става лошо ако ги пия на гладно. И като са ми се прияли едни гевреци само това папам. Ужас, само теста и сладкории ми се хапват.

inesita по-добре се запознайте предварително с правата си, защото определено ще ви се наложи. Щом за един телефон този простак прави такава дандания, то не знам какво ще стане бебчо като дойде. Ако трябва идете и до полицията. Това си е тормоз. Няма право да ви притеснява така посред нощ.

zabche
не се параноясвай. Каквото е писано, това ще стане. И аз колкото по-малко време остава, толкова повече се притеснявам и плаша за разни неща, но в крайна сметка само си вредим така и на бебоците също. Нека мислим позитивно и да вярваме, че всичко с нас и бебчовците ни ще бъде наред.
Иначе и мен ме е страх от таиз пъпна връв, защото всеки път като идем на преглед доки ни казва, че тя минава точно пред личицето и че той все я дърпа и си играе с нея.

Момичета искам и аз с вас на лекции на 9 Месеца  Crossing Arms
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия