Февруари 2009 ще се раждат най-красивите хлапета!!!

  • 14 562
  • 291
# 75
Момичета,някоя от вас може ли да ми обясни на простичък български бива ли ги или не изследванията ми...
Хемоглобин-105 g/l
Еритроцити-3.55 T/l
Левкоцити-9.75 G/l
Хематокрит-0.311 l/l
Тромбоцити-200 G/l
MCV-87.8 fl
MCH-29.7 pg
MCHC-338 g/l
RDW-14.5 %
PCT-1.76 %
MPV-8.79 fl
PDW-17.8 fl
Глюкоза-4.51 mmol/l
За урината-всичко ми е отрицателно (-), Ph-8.0

Но ако не ви се занимава-недейте!! Питам от чисто любопитство Embarassed
Виж целия пост
# 76
Фокси, мила ето ти референтни стойности на ПКК:

Референтен обхват:
Хематокрит:
Мъже: 0.41 - 0.55 l/l
Жени: 0.36 - 0.50 l/l

Хемoглобин:
Мъже: 140 - 180 g/L
Жени: 120 - 169 g/L

MCH: 28 - 33 pg

MCHC: 330 - 360 g/L

MCV: 80 - 96 fL

Eритроцити:
Мъже: 4.5 - 6.2 T/L
Жени: 4.1 - 5.5 T/L

Левкоцити: 3.5 - 10.3 G/L

Тромбоцити: 100 - 450 G/L

Ретикулоцити: <15/1000 Еритр.

дано ти свършат работа   bouquet
Виж целия пост
# 77
 Hug МЕРСИ tolo  bouquet довечера ще ви гледкам и ще ви се радвам, че си довършвам една задачка тук и ще бягам и аз да почивам. Foxy мисля че и ти трябва да дъвчеш желязце като мен или да хапваш някакво месце. Аз не си падам по месото изобщо и за ТОВА СЪМ НА СПАНАК ,ЖЕЛЯЗЦЕ И ЧЕРВЕНО ВИНЦЕ. Като се прибера ще кача една табличка за показателите на кръвта, за да може всеки да вижда в какви граници се движи.
 А колкото до легълцата Дибо, моя племенник отскоро е с такова и е страхотно.
Цунки по муцунки и до по-късно!  love001  love001
Виж целия пост
# 78
vivi_mm  Hug благодаря! То тези неща ми ги пише и на изследванията,ама кой да погледне.. ooooh! Не че и нещо разбирам ,де,но като гледам всичко ми е в нормалните стойности.Само не разбирам откъде мога да си видя показателите за желязото...ех ама то човек като не разбира нищо и гледайте сега колко тъпо си зададох въпроса Blush ooooh!

ivonk и аз хич не обичам месо.Не съм вегетарианка,но предпочитам повече зеленчуците и обожавам спанак Wink От скоро вече пия и Желязо,та затова исках да знам кои точно са показателите за желязо...
Виж целия пост
# 79
Фокси, дори и да не попадаш в тези граници, който е написала vivi_mm,  не се притеснявай, аз също миналия път не бях, но док.каза че за бременна резултатите са нормални, а пък каво да говорим за мама с близнаци-всичко ще е Ок.
iva_angel-и аз съм си харесала на Design Baby, но все още се чудим, затова разглеждаме, и май ще отскочим до Хасково да ги видим(но са турски и ако ги няма в наличност трябва поръчка най-малко 20 дена, на комбинираните размерите са 190/70.Единственият им недостатък е, че решетката не е на две нива, а и матрака неможе да се вдига, така че ако си вземем такова, ще има доста навеждане. newsm78
 Hug
Виж целия пост
# 80
оллле, ето ме и мен! изпуснах цяла тема (за пръв път...), но пък бях в Габровско 2 дни и беше много хубаво- свежо, чисто,снежно!

вчера си узнах резултатите от изследванията - всичко е в норма, без хемоглобина пак-116, вдигнала съм го с 6 пункта, но с постоянно пиене на матофер фол 3х1, пренатал и месо. докторът каза да го продължавам.

сега отивам да ви чета!
Виж целия пост
# 81
Фокси, нивото на хемоглобина всъщност показва наличието достатъчно желязо в организма. При теб е леко занижено нивото и най-вероятно ще те накарат да подъвчиш желязо  Wink Не е задължително хемоглобина да е нисък точто заради желязото, но пък по време на бременност обикновено се получава дефицит, щото бебоците си взимат тяхното и за теб не остава. СЪщото е и с калция. На този етап трябва да се увеличи приема на храни богати на калции - извара, че най-диетично. Иначе стойностите са ти чудесни като гледам  Simple Smile   
Виж целия пост
# 82
Благодаря ви много,милички!!! Hug Ех,ако не сте вие,кой ще ми ги обяснява тия неща ooooh! За хемоглобина-първото изследване-102,второто-112,сега третото-105..Явно много варира...Иначе от две седмици някъде пия  Ferro Folgamma /дано да съм го написала правилно,че доки пише като лекар с 30 годишен стаж hahaha/
Виж целия пост
# 83
Фокси Сега ще ти обясня на кратко какво значат тези изследвания:

От тези числа мога да предположа, че може би си бременна с Момченца близначета.  Като ти гледам пропорционалната вариация на цифри мога да каже, че си искала поне едното да е момиче.  Това ме довежда до решението, че ще си мъжка майка, но може би по късно ще опитате да направите и момиченце.
Ако предположим, че и лунните вълнения реагират върху състоянието на принадлежностите в веществата бих също казала, че  smile3533
Виж целия пост
# 84
Албена13 ти си чисто чики-рики,душа  smile3532 Да взема да ти дойда на гости, та да ми погледаш малко на корем  preggo rotfImbo Може пък да видиш още нещо... Mr. Green Според мен бебето ти има толкова много мозъчни клетки,защото бая захранва от твоите Joy
Виж целия пост
# 85
Албена13 ти си чисто чики-рики,душа  smile3532 Да взема да ти дойда на гости, та да ми погледаш малко на корем  preggo rotfImbo Може пък да видиш още нещо... Mr. Green

Винаги си добре дошла  Joy Е знам, че ме бие шайбата по малко и за това сега ще изпея още една песен  smile3514 nuts  superuu
Даже и доки ми каза, че за моята болест лек няма...  baby_neutral  Иначе боб хвърлям, на кафенце и мафенце гледам, на ръка гледам... Талантлива съм.
Сега се уча да гледам на хемороиди хе хе
Виж целия пост
# 86
foxi, мъничко си анемична, но то е в следствие на бременността. Хемоглобина, Еритроцитите и хематокрита ти са под нормата, но няма страшно. Добре е, че пиеш желязо и ще трябва да продължаваш  в същия дух.  Peace



Виж целия пост
# 87
Албенче,да взема да ти пратя и моите изследвания да ми кажеш това онова newsm78.
Момичета стискайте ми палци,след два часа съм на лекар,да видим дали малкият  се е обърнал и колко е пораснал.На всички приятна вечер.
Виж целия пост
# 88
Момичета, тук http://arsmedica.bg/bg/lab/subprm/referentnist.html можете да видите референтни стойности при изследвания. Ниския хемоглобин явно е заразна болест по време на бременност, така че ще си пийваме желязче.
Виж целия пост
# 89
foxi, мъничко си анемична, но то е в следствие на бременността. Хемоглобина, Еритроцитите и хематокрита ти са под нормата, но няма страшно. Добре е, че пиеш желязо и ще трябва да продължаваш  в същия дух.  Peace





За да установят от какво точно ми е анемията,преди да започнат да ми дават каквито и да е хапове, правих 3 или 4 поредни изследвания и накрая се оказа,че ми е вродена...Благодаря ти много за мнението  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия