Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Коя ваксина се препоръчва за 2-месечни бебета от Националната здравноосигурителна каса или Pentaxim?
Каква е продължителността на лохиите след раждане?
Как протича възстановяването след цезарово сечение?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Коя ваксина се препоръчва за 2-месечни бебета от Националната здравноосигурителна каса или Pentaxim?
Ваксините, препоръчани за 2-месечни бебета, включват ваксината по Националната здравноосигурителна каса и Pentaxim. И двете ваксини осигуряват защита срещу различни заболявания като дифтерия, тетанус, коклюш и други. Изборът между тях може да зависи от индивидуалните нужди на бебето и съветите на неговия педиатър. Важно е да се консултирате с лекаря на вашето бебе, който ще предостави информация и насоки за подходящата ваксина за него.
-
Каква е продължителността на лохиите след раждане?
Продължителността на лохиите след раждане може да варира, но обикновено продължава до 6 седмици след раждането. При нормално раждане те могат да бъдат по-дълги, докато при секцио обикновено са по-кратки. Важно е да се консултирате с вашия лекар, ако имате въпроси или притеснения относно тяхната продължителност или интензивност.
-
Как протича възстановяването след цезарово сечение?
Възстановяването след цезарово сечение обикновено отнема повече време от нормалното раждане. Препоръчително е да избягвате тежки физически дейности, докато шевовете заздравеят напълно. След отстраняване на конците, процесът на възстановяване става по-лесен. Въпреки това, връщането към спорта трябва да стане постепенно и с разрешението на лекар. Важно е да следвате съветите на вашия лекар и да се консултирате с него относно възстановяването след цезарово сечение за подробна информация.
-
Как мога да помогна на бебето си с колики?
-
Какво е препоръчителното поведение при спиране на кърмата?








Казано е и преди моя пост, но да повторя.
Чакам малчо да се събуди и ще ходим на слънчице да събираме витамин D. Аз вече го слагам за малко по корем по препоръка на педито. Малката ми буболечка 
Пуснала съм малко снимки.
. 

аз раждах 4 часа от приема в болница до раждането и на половината вече питах за някаква упойка, щот като отидох бях много ербап и казах не искам епидурална
Ти незнам как си издържала 30 часа 