Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Кои са най-популярните видове захарни покрития за торти и какво се препоръчва за начинаещи?
Как се нарязва блат за торта и как се сиропира?
Как се използват прахообразните хранителни оцветители?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Кои са най-популярните видове захарни покрития за торти и какво се препоръчва за начинаещи?
За начинаещи се препоръчва марципан (Varna или млечен) или захар от бонбони marshmallows. Важно е да изберете покритие въз основа на лекотата на работа, вкус и лични предпочитания. За по-сложни и големи фигури, които трябва да изсъхнат бързо, се препоръчва захарно покритие с желатин. Всички тези покрития се втвърдяват бързо и могат да се съхраняват дълго време в хладилник.
-
Как се нарязва блат за торта и как се сиропира?
Блатовете за торта трябва да се нарежат поне един ден преди сглобяването на тортата, след като са напълно охладени. Сиропирането на блатовете включва използването на студена течност, като се избягва прекомерното сиропиране, което може да ги размекне. При рязането на блата е препоръчително да използвате дълъг и остър нож за хляб и трябва да работите внимателно, за да запазите целостта на тортата.
-
Как се използват прахообразните хранителни оцветители?
Прахообразните хранителни оцветители се разтварят в няколко капки вода, достатъчно за разтваряне. Те се използват за оцветяване на захарни покрития чрез добавяне на желания цвят и интензивност. Този вид бои позволява постигането на различни нюанси и тонове, което ги прави подходящи за различни декорации на торти.
-
Как да намажа тортата отстрани с крем, без да зацапам подложката с крем?
-
Какво е фугенвайс и как се прилага?
за мен няма блатове,продават само на едро,разбирай палети...ако искам кашон,трябва да търся от дистрибутори...
Най-малкото, че като сложат надценка за продажба "на дребно" (по кашон), ще печелят от това... Ама к'во съм тръгнала да давам акъли, който иска да печели от няколко пера, намира начини да го постигне; на който не му се занимава, така е, търси си в магазинната мрежа...
, къде пък ги видя , че са четни. Нечетни бяха ама едната я счупих
.
. А това бялото е всучщност бялата глазура.
.
.
. Мисля, че тя го правеше с олио

, след геройските му подвизи в откриването на блатовете. И понеже бързах да я направя, нямаше как да го чакам да си дойде с блатовете, а във Фантастико нямаше кръгли блатове, имаше бишкоти и му направих бързичка торта с тях. Ето я тортата
, но мен шоколада страшно ме плаши.
Честно, Ванче не знам как се бориш с него, ама на мен ми е....ужас. И кафявия, като исках да си правя кръгчета с него, то не ми капеше на равна струйка, ами на капки – гъст ще да беше, уж и мляко му сложих.....
То едва ми се покри отгоре и тук таме потече отстрани и то нямаше вече. Почнах според указанията от средата да наливам и то и не остана да премина нататък. Много бързо ми се смрази
....И нали да бързам и другия да сложа, за да мога да го нашаря с клечка, а той пък на капки пада – една епична битка ви казвам
, в която главни герои бяхме аз и шоколада, но победителят в двубоя беше шоколада. И ми се “озъби”
самодоволно замразил се, непоклатим и непобедим – просъсквайки през зъби
“ти да не се мислиш за Ванчето нещо......”
. И понеже се признах за победена, нямах и друг шоколад за доналиване, ама и да имах, не знам как да си го напльоскам отстрани само, си извадих бадемките. Те милите нежни, кротки, като овчици благи
, седят си мирно и се държат предвидимо. Позалепих ги отстрани за да не ми е голо тортето и да не се свива срамежливо
, а да се поококори с очето-цвете, което се беше получило в средата при оформянето с клечката.
)
Незнам ама проблема с шоколада е станал ефект
А този разрез ............ 
И мене ме е страх от шоколада на глазура, но защо си мисля, че се слага олио, а не масло 