Данъчно облекчение за млади семейства с ипотечен кредит до 100 хил. лв.

  • 277 215
  • 2 985
# 2 880
Подадох и аз...голям зор видях с включването на облекчението за деца Simple Smile ама стана.
Виж целия пост
# 2 881
При лихва 3-4% кредит до 120к, колко реално е тази помощ аз изчислих към 500 лева, но ми се струва много малко ?
Виж целия пост
# 2 882
При лихва 3-4% кредит до 120к, колко реално е тази помощ аз изчислих към 500 лева, но ми се струва много малко ?
и що ти я изчисли...? Банката ти дава удостоверение с вноските по лихви за годината.
Виж целия пост
# 2 883
Здравейте, за 1 път подавам с ПИК. Трябва ли данните в приложение 1 да излизат автоматично от днес? Защото при мен ги няма.
Виж целия пост
# 2 884
Трябва...излиза съобщение дали да се заредят данните подадени от работодател.
Виж целия пост
# 2 885
При мен не стана първия път след като дадох ок на събощението, което пита дали да зареди данните автоматично. Оказа се проблем в браузъра, използвам Firefox. Отворих декларацията отново с Chrome и цъкнах "Зареди актуални данни подадени към НАП" над Общи условия в менюто в ляво и стана.
Виж целия пост
# 2 886
При лихва 3-4% кредит до 120к, колко реално е тази помощ аз изчислих към 500 лева, но ми се струва много малко ?
и що ти я изчисли...? Банката ти дава удостоверение с вноските по лихви за годината.

Явно нещо се бъркам, от това което прочетох лихвите платени за 1 година се приспадат от данъчната основа ( демек от заплатата) и това е.. плащаш данък върху по ниска основа?
Виж целия пост
# 2 887
При лихва 3-4% кредит до 120к, колко реално е тази помощ аз изчислих към 500 лева, но ми се струва много малко ?
и що ти я изчисли...? Банката ти дава удостоверение с вноските по лихви за годината.

Явно нещо се бъркам, от това което прочетох лихвите платени за 1 година се приспадат от данъчната основа ( демек от заплатата) и това е.. плащаш данък върху по ниска основа?
Но ти трябва бележка от банката, която да приложиш
Виж целия пост
# 2 888
При лихва 3-4% кредит до 120к, колко реално е тази помощ аз изчислих към 500 лева, но ми се струва много малко ?
и що ти я изчисли...? Банката ти дава удостоверение с вноските по лихви за годината.

Явно нещо се бъркам, от това което прочетох лихвите платени за 1 година се приспадат от данъчната основа ( демек от заплатата) и това е.. плащаш данък върху по ниска основа?
Да, така е. Ако си внесла лихви 1000 лв, за тези 1000 лв данъка ти го връщат, което са 100 лв.
Виж целия пост
# 2 889
Една полезна статия на в-к Сега за подаването с ПИК:
https://segabg.com/hot/category-economy/populnenite-nap-danuchni … _FCQEdMZdS18B-M08
Виж целия пост
# 2 890
Привет!
Нашето удостоверение от банката е за цялата сума на кредита - 120 000 лв. Може ли малко помощ правилно ли смятаме сумата на платените лихви за първите 100 000 лв?
Кредитът е изтеглен 2018 г и първата вноска е август. Ние събрахме вноските по главницата за 2018 и извадихме тази сума от общата (120 000 - 1500 = 118 500). След което изчислихме какъв процент са 100 000 от тези 118 500 и този процент го приложихме върху платените лихви за цялата година - 84.36% от 4190лв. Получи се 3 535 което би следвало да е стойността за 100 000 лв.
На прав път ли сме?
Виж целия пост
# 2 891
Документа от банката трябва изрично да посочва колко са внесените лихви за първите 100 Хил лв от кредита. Иначе никой няма да ви го признае
Виж целия пост
# 2 892
Здравейте! Тази година каква е таксата за удостоверението от УниКредит?
Виж целия пост
# 2 893
Здравейте! Тази година каква е таксата за удостоверението от УниКредит?
32 или 35 мисля беше.
Виж целия пост
# 2 894
Привет!
Нашето удостоверение от банката е за цялата сума на кредита - 120 000 лв. Може ли малко помощ правилно ли смятаме сумата на платените лихви за първите 100 000 лв?
Кредитът е изтеглен 2018 г и първата вноска е август. Ние събрахме вноските по главницата за 2018 и извадихме тази сума от общата (120 000 - 1500 = 118 500). След което изчислихме какъв процент са 100 000 от тези 118 500 и този процент го приложихме върху платените лихви за цялата година - 84.36% от 4190лв. Получи се 3 535 което би следвало да е стойността за 100 000 лв.
На прав път ли сме?
Не. Грешите. Надали сте платили повече от 3000 лихви за миналата година. От тях ви приспадат данъците 10% и ви връщат 300. Но за да сте точни трябва да искате бележка от банката. А сега пак ви чета обяснението и не мога да разбера какво сте смятали дали си мислите, че 3535 ще ви върнат или че толкова лихва сте платили?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия