Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Каква е позицията на СНБМ относно удължаването на срока за получаване на обезщетение за бременност и раждане?
Колко бъдещи майки се осигуряват върху реалната си заплата?
Какви са последиците от удължаването на срока за получаване на обезщетение за бременност и раждане до 410 дни без преизчисляване на дохода през последните 12 месеца?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Каква е позицията на СНБМ относно удължаването на срока за получаване на обезщетение за бременност и раждане?
-
Колко бъдещи майки се осигуряват върху реалната си заплата?
-
Какви са последиците от удължаването на срока за получаване на обезщетение за бременност и раждане до 410 дни без преизчисляване на дохода през последните 12 месеца?
Удължаването на срока за получаване на обезщетение за бременност и раждане до 410 дни без преизчисляване на дохода през последните 12 месеца може да има различни последици. За тези, които все още не са достигнали 315-те дни, ще получат удължен срок без преизчисляване на дохода. За тези, които са достигнали 315-те дни, но не и 410-те дни, също се предвижда удължен срок без преизчисляване на дохода. Важно е обаче да имате поне 12 месеца осигурителен стаж; в противен случай може да не получите обезщетение.
-
Какви са основните проблеми, свързани с удължаването на срока за получаване на обезщетение за бременност и раждане?
-
Какви са основните причини за недоволството на форума от СНБМ?

!!!
ами да, точно както го правят всички на трудов договор с реална заплата. също и мъжете. и да - "трябва още от сега, без да се знае кога ще забременея, да давам половин от получаваната заплата за доброволни осигуровки?" защото така правят всички. и това е осигурителния смисъл!
Все още намирам за безсмислена и грозна създалата се конфронтация между майки. Крайно време е да се спре с това и да се гледа напред!