СПОНТАНЕН АБОРТ/ИЗВЪНМАТОЧНА БРЕМЕННОСТ

  • 91 168
  • 851
# 210
bergeriq, mnogo se radvam za teb i dano rezyltatite ti sa na 6   Praynig pi6i kato razbere6 kakvi sa   Hug
Виж целия пост
# 211
cuftaika благодаря ти, като излязат резултатите ще пиша.
*Pukanka* до колкото съм запозната метотраксата си е вид химиотерапия и повръщането е нещо нормално в този случай. На мен ми бяха казвали, че и самата извънматочна водела до по-ниско кръвно, но това не съм го проверявала.
Виж целия пост
# 212
Пуки, на мен ми Яков ми го би венозно. Понеже и аз бях чела, че се слага мускулно го попитах, но той извади шишенцето и ми го показа - на него пишеше "за венозно приложение". Явно има и за венозно и за мускулно, така че успокой се.
Относно гаденето - при мен нямаше такова действие, чувствах се леко замаяна в началото, но само това ... или поне това помня  Embarassed
ЧХГ спада бавно обикновено, не се притеснявай. При мен на 3 ден след първата инжекция се беше повишило с 360 единици и беше станало 2240. Аз се стреснах и дет се вика сама си поисках втора, макар че протокола за приложението му не е такъв. 2 дни след втората инжекция започна силното кървене и големия спад на ЧХГ - за 2 дни кървене беше спаднало с около 600 единици. Ще спадне и при теб.  Hug  Е, въпреки бързите темпове на спад мина повече от месец докато стигне до нула, но важен е добрия край  Hug

Виж целия пост
# 213
Е, въпреки бързите темпове на спад мина повече от месец докато стигне до нула, но важен е добрия край  Hug
Абсолютно! Дори след операция, когато бременността се прекъсва рязко, в литературата пише, че ЧХГ спада до 1 месец. Така че Пуки (хареса ми за галено Simple Smile ), всичко ще е наред, имай вяра и горе главата! Ниското кръвно според мен е от общото ти състояние, аз бях така. След операцията ми беше 70/40 за два-три дни. Виенето на свят пък е от кръвното, особено ако си събрала границите. Стискай зъби още малко!
Виж целия пост
# 214
Пуканка на мен също ми го биха мускулно. По принцип метотрексата изкуствено покачва ЧХГ до 4тия ден затова се чака до 7ми ден преди втора инжекция. В София почти не се процедира с метотрексат, въпреки, че в цял свят се практикува. Виждам, че във Варна да. Според мен е нормално да ти се повръща, това е химиотерапия. Аз цял месец бях с остри болки в червата, които стигаха чак до пъпа. И все още не ми е минало съвсем. На всеки се отразява по някакъв начин.   bouquet
Виж целия пост
# 215
Пуканка на мен също ми го биха мускулно. По принцип метотрексата изкуствено покачва ЧХГ до 4тия ден затова се чака до 7ми ден преди втора инжекция. В София почти не се процедира с метотрексат, въпреки, че в цял свят се практикува. Виждам, че във Варна да. Според мен е нормално да ти се повръща, това е химиотерапия. Аз цял месец бях с остри болки в червата, които стигаха чак до пъпа. И все още не ми е минало съвсем. На всеки се отразява по някакъв начин.   bouquet

А имаш ли наблюдения дали имунната ти система се срива.Питам,защото ми излязоха стресници по устата, по носа даже,много пъпки, някакви като лишеи по ръцете. newsm78Това ми се струва точно срив на имунната система.
Виж целия пост
# 216
Утре ще видя колко ми е ЧХГ ,но колкото и да е , ще откажа 4та инжекция,защото като гледам ми влияе много зле. След първата не беше така, но със всяка следваща стават по-зле нещата. Кървя на капки кафяво,много слабо.Това дали е от спада на ЧХГ или нещо почва да ми се пука тръбата. newsm78Уф, ще се побъркам.А,забравих да ви кажа също че ме боли много гърлото и устата.Не мога да се храня нормално.Наболява ме и черен дроб или бъбрек незнам точно,но е в дясно под ребрата.И зрението ми се влоши нещо.
Виж целия пост
# 217
Ох, Пуки, много съжалявам за гадните преживявания, мила  Sad  Все си мисля, че не трябваше да ти слагат 3 инжекции за толкова кратко време. Кървенето може да започне и 10 до 14 дни след инжекцията, така че засега не се притеснявай за това и не си мисли за спукване на тръбата. Пази се от натоварване и внимавай да не предизвикваш натиск и механично да я спукаш. Прегръщам те!  Hug
Виж целия пост
# 218
Пуканка на мен също ми го биха мускулно. По принцип метотрексата изкуствено покачва ЧХГ до 4тия ден затова се чака до 7ми ден преди втора инжекция. В София почти не се процедира с метотрексат, въпреки, че в цял свят се практикува. Виждам, че във Варна да. Според мен е нормално да ти се повръща, това е химиотерапия. Аз цял месец бях с остри болки в червата, които стигаха чак до пъпа. И все още не ми е минало съвсем. На всеки се отразява по някакъв начин.   bouquet

А имаш ли наблюдения дали имунната ти система се срива.Питам,защото ми излязоха стресници по устата, по носа даже,много пъпки, някакви като лишеи по ръцете. newsm78Това ми се струва точно срив на имунната система.

Да, пъпки по главата и ранички в устата. Казаха ми, че е нормално. Също ме предупредиха, че може да ми се начупят ноктите или да ми окапе малко косата. Това не се случи, но ми биха само една доза. Метотрексатът разрушава младите бързоделящи се клетки. Затова се отразява на ноктите и косата. Пъпките от главата още не са ми минали съвсем.
Виж целия пост
# 219
Пуканка на мен също ми го биха мускулно. По принцип метотрексата изкуствено покачва ЧХГ до 4тия ден затова се чака до 7ми ден преди втора инжекция. В София почти не се процедира с метотрексат, въпреки, че в цял свят се практикува. Виждам, че във Варна да. Според мен е нормално да ти се повръща, това е химиотерапия. Аз цял месец бях с остри болки в червата, които стигаха чак до пъпа. И все още не ми е минало съвсем. На всеки се отразява по някакъв начин.   bouquet

А имаш ли наблюдения дали имунната ти система се срива.Питам,защото ми излязоха стресници по устата, по носа даже,много пъпки, някакви като лишеи по ръцете. newsm78Това ми се струва точно срив на имунната система.

Да, пъпки по главата и ранички в устата. Казаха ми, че е нормално. Също ме предупредиха, че може да ми се начупят ноктите или да ми окапе малко косата. Това не се случи, но ми биха само една доза. Метотрексатът разрушава младите бързоделящи се клетки. Затова се отразява на ноктите и косата. Пъпките от главата още не са ми минали съвсем.

Аз съм с гнойни пъпки по цялото тяло. Получих и стоматит и гърлото ме боли.Вчера имах висока температура и не можех да стана от леглото.Пия АБ и днес съм по-добре мисля.Вчера ЧХГ ми беше по-високо от това в Петък. newsm78
Виж целия пост
# 220
Пуки, колко по-високо? Кога ти биха първата инжекция? Нормално е до 3-4 дни след нея да се повиши ЧХГ, но до 7 ден трябва да спадне с поне 15%.
Виж целия пост
# 221
За всички,на които предстои прием на Метотраксат(дай Боже да са по-малко),имам няколко съветчета.Раните,които се образуват в устната кухина,се лекуват най-бързо с мед и сода бикарбонат.Неприятно е ,щипе,но със сигурност е ефективно.Аз лично го направих след като почти една седмица не се бях хранила и почти не можех да говоря,но пък подейства бързо.Правете го навреме,дори преди да се появят раничките. Второ,задължително приемайте фолиева киселина,защото при прием на Метотраксат(доколкото съм запозната) организмът получава недостиг на такава.Витамините също са от голямо значение-колкото и да нямате апетит, яжте колкото е възможно повече плодове и зеленчуци по време на лечението с Метотраксат.Предполагам,че повечето от вас са наясно с тези неща,но аз лично не ги знаех,когато ми бяха необходими,нито пък някое "медицинско лице" си направи труда да ми ги каже.От сърце се надявам на по-малко хора да се наложи да разберат какво е това Метотраксат.
Виж целия пост
# 222
Пуки, колко по-високо? Кога ти биха първата инжекция? Нормално е до 3-4 дни след нея да се повиши ЧХГ, но до 7 ден трябва да спадне с поне 15%.

6 дена след първата инжекция се е вдигнало с 20 единици. От 137 на 157 или нещо подобно беше.
Виж целия пост
# 223
За всички,на които предстои прием на Метотраксат(дай Боже да са по-малко),имам няколко съветчета.Раните,които се образуват в устната кухина,се лекуват най-бързо с мед и сода бикарбонат.Неприятно е ,щипе,но със сигурност е ефективно.Аз лично го направих след като почти една седмица не се бях хранила и почти не можех да говоря,но пък подейства бързо.Правете го навреме,дори преди да се появят раничките. Второ,задължително приемайте фолиева киселина,защото при прием на Метотраксат(доколкото съм запозната) организмът получава недостиг на такава.Витамините също са от голямо значение-колкото и да нямате апетит, яжте колкото е възможно повече плодове и зеленчуци по време на лечението с Метотраксат.Предполагам,че повечето от вас са наясно с тези неща,но аз лично не ги знаех,когато ми бяха необходими,нито пък някое "медицинско лице" си направи труда да ми ги каже.От сърце се надявам на по-малко хора да се наложи да разберат какво е това Метотраксат.

Аз сега си взех една червена течност за жабурене,но незнам ще помогне ли.Антибактериална. Ще пробвам и с меда,както казваш. А някой за гнойните пъпки да знае изпитано средство. Mr. Green
Виж целия пост
# 224
Крем "Здраве", Пуки. Дано скоро отминат неразположенията и всичко да е наред! Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия