Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво означава изразът "лабас" и как се използва в Магреба?
Какви са клечките, използвани за избелване на зъбите?
Какви са брачните подписи в Алжир и какво се случва след тях?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво означава изразът "лабас" и как се използва в Магреба?
-
Какви са клечките, използвани за избелване на зъбите?
-
Какви са брачните подписи в Алжир и какво се случва след тях?
-
Какви са разликите между мобилните оператори в България и Мароко?
-
Какво представляват арабските дъвки и за какво се използват?
за приятелите и муфтата - ама не ми се пишеше, ще кажете, тази не спря със своите истории, но.... пак да се върна назад момчето, което вика от вратата и ми даде консерва с риба - чрез мъжа ми. Снощи пак вика и мъжът ми излезе на улицата да говори, идва по едно време и казва "ще отслужа с колетото на този приятел!" и аз, веднага по европейски казвам "Ами то и главата ти да поиска приятел, ще му я дадеш. А то по-добре да съм ти приятел, а не жена!" Той се ядоса на последното, ама даде колелото.
,и обратния вариант при него -нещо нормално,никога не съм се засягала от такива коментари-не вижам какво може да те засегне и теб 
С това искам да ти кажа че -Взимане -даване с него нямам,няма и да имам....Ти сама се стряскаш от разликата между Вас-на мен Тя не ми пречи.... .
- разминаването в датите ставало по Великден,заради различни календари...Не съм много на ясно тук за жалост
,гледам всяка от вас сърмички навива и аз да споделя мойта майка вече ги нави,лозови с ориз,аз много много не ги харча но чинно следя съставките ,защото ние слагаме в смеската канела и понеже аз много я обичам а майка ми не , редовно се караме по въпроса колко точно канела да сложим
,като децата сме но весело да става все пак е празник 
,довечера ще си говорим по звездите , да не ме пропуснеш
, искам само да кажа че всичко което пишеш си го представям като на лента,всяка вечер сядам да чета,това ми спомня времето когато бях в Египет,нямаше значение дали съм в лукс и удобства,важното беше че се грижа за моя човек и той за мен,че сме си заедно, пък и всеки непознат предмет е интересен
,боба го правим на салата със запържен с червен пипер лук и подправен с олио и оцет ,нарича се по арменски "боб сохрас",арменската кухня между впрочем в голяма степен взаимства от арабската и аз като кажа на майка ми че е половин арабка тя се дразни 
.Даже ония ден белгйиката ми се изхили ехидно като казах Пер Ноел и ми вика "нение нямаме Пер Ноел ,тук е сен Никола",аз и викам "абе знам ,Че нямате".Демек аз идвам от ТанзаниЯ и не съм наясно оЩе кои дядо кой е