6-та тема многознайна за нещата от живота във Магриба и оттатък

  • 21 038
  • 298
# 60
публикува ми се предишният виден задълбочен анализ на ревността и тавите  - цели 2 пъти, затова сега трия
Виж целия пост
# 61
Добро утро момичета Hug
Поднасям и по кафенце

А за ревността ми тя наистина е част от любовта,но съм решила просто вече да не си тровя живота със съмнения,защото така или иначе истината излиза на яве,а каква е истината само можем да се надяваме на добрата такава. Peace
Момичета тука от известно време съм взела да препрочитам 1001 нощ.Незнам как ама реших,че кой ако не Шехерезада има опит в печеленето на доверие и любов та реших да си я препрочета тоя път нетолкова като приказка,колкото като учебник как да пленим арабското момче.Та какво установявам,ми явно на наще момчета им харесва да им се разкриват чувства,чрез едни такива мили жестове на внимание.А на мен ми дойде следната идея как да зарадвам хабибито довечера,но ще имам нужда от вашата помощ, ами намислила съм да му пусна две три издечения на арабски.Знам,че това ще го зарадва страшно много,обаче понеже незнам почти и дума на техния арабски ще се радвам,някоя от алжирската агитка да ми помогне с няколко фрази. Hug  bouquet Heart Eyes
Виж целия пост
# 62
Здравейте арабелки   bouquet
ЛинЧе направо кво да ти кажа ,кашата е голяма дано да се забърка хубаво и да не останат гранулки  Peace.За мюсшлманството какво мисли хабибито ,той готов ли е да се ожени за тебе? А той отделно ли живее от семейството си ?А за пред семейството му може да идеш фиктивно в някоя джамия със свекървата (да се успокои и да не е толкоз нервна) и да там ходжата да ти побая малко и от Цвтелина -Ще те кръстят Лина (ама фиктивно за помежду тях си ,да реЧем,няма да ти се смени името официално).Ша ти дадът един документ в който пише ,Че си мюсюлманка с новото ти име ,който дефакто Ще бъде валиден само пред свеки  Laughing,ма ако това Ще я успокои .Само дано не живеете заедно Rolling Eyes .Мойта свекърва беше против сватбата ,а живеем в Белгия (те съЩо са емигранти от 40 години със цялото семйство-братя ,сестри ,майки ,братовЧеди и т.н.).ТА искаше  да ме води в такава джамия и даже ми беше измислила името Сана (даже забравих какво знаЧи) Laughing .Та оЩе я Чакам да ме води  Laughing.И арабска сватба Щеше да ни прай и нея я Чакаме веЧе 5-та година  Laughing.Та неискаше да Чуе за българка ,пък после синовете и като поЧнаха да се развеждат ,все ме питаше дали не познавам някое момиЧе за тях (все едно имам агенция за запознанства) Joy.Та сега като сме далеЧе се обиЧаме като сме заедно не можем да се дишаме ,е аз не съм толкова проста де изтрайвам все пак няколко Чãса в месеца ,които се падат да и идем на гости -все пак е майка на мъжът ми и баба на детето ми .Каквато и да е мъЧно и е за тях и все вика Що не идвате ,Що не идвате .Ами мъжът ми работи много (не е като да премята крак въз крак по цял ден) ,та аз сама не мога да се клопна там ,заЩото държанието и не е съЩото ,като ида с мъжа ми е любезна Laughing..Та първо трябва да се увериш на какво е готов хабибито за тебе (все пак ти имаш детенце) то не трябва да остава на заден план и той трябва да го приеме като свое .После веЧе всиЧко се нарежда лека по-лека ,като имаш неговата упора .Бившият дано да подпише и да не ти създава допълнителни проблеми ,пък така или инъЧе ти Ще му даваш правото да го вижда като си ходите в бг ,примерно да кара ваканцията си с него и така .Трябва да стигнете до някакво решение,което да удоволетворява двама ви и детето .Аз стискам палци всиЧко да се нареди и да се засилваме към алжир за сватбата  Laughing.а пък твоят като си е добре осигорен в Алжир ,заЩо му е д аходи по Англии да слугува ,правилно ,не е лошо в АЛжир ,като Човек има пари е хубаво навсякъде  Peace.Аз имам 2 книги за Алжир със снимки мога да каЧа някои ,само ми направи впеЧатление ,Че са много гъсто населени по градовете ,къЩа до къЩа  Simple Smile..
А за малката ми сноЩи в 3 Часа благополуЧно заспа ,а и сега се е науЧила като не стане на нейната и отвраря една голяма устааааа ха ревне  (ААААОООААААА),без сълзи нали(заЩото оЩе я мисли дали да зареве или не ) Laughing и ако не и обърна внимание на секундата запоЧва оЩе по силно,дърпа ме  и като я погледа пък тогава веЧе е в разгара си  Laughing,абе опасна ееееее Laughing.
Приятен ден от нас   bouquet Hug
Виж целия пост
# 63
Шакира,мила знам как е с един дечко в тази възраст,но най-доброто решение,за да не ти се налага е да я оставиш да се натръшка Peace
Пък иначе за мойте проблеми,ми хабибито той е ок със всичко приема детето ми като свое,няма против да не си сменям религията,казва,че би дошъл с мен и накрай света,с една дума той е ангел.Обаче семейството му са твърдо против това той да се жени за немюсюлманка,фактора е неговия дядо италянец,който като отищал в Алжир приел исляма,как той го бил приел,пък аз няма.То ясно,че цялата работа с приемането на исляма,ще си е чисто фиктивна и само на хартия,колкото да затворим устата на родата.Иначе както казах за мен религията не е фактор за вярата,нямам нищо против и с техните традиции да се съобразявам.Иначе е добре,че ние няма да живеем при свеки,засега мойто момче живее с техните,но си има и собствено жилище,но нали се сещате при мама засега му е добре.Иначе аз наистина много искам да се разбирам и със свеки,и със сесъра му и с жената на брат му.За мен това е важно,защото аз се привързвам към хората и ми е тежко,ако те не ме приемат,а и бившата ми свекърва хич не ме долюбваше по необясними за мен причини,искам тоя път да е различно. Praynig
Виж целия пост
# 64
Shakira,хахахха ,дай да го видим тоя работливия братовчед дето се ослушва още  Joy

Може пък да вземем и една рода да станем  Laughing  явно натам и на мен ми е хвърлен пъпа  Simple Smile

Линна,аз знам доста любовни фрази и изречения ,но са на марокански диалект ,имам и доста красиви писания  на ливански също,ако ти свършат работа мога да ти напиша колкото искаш да му направиш изненада .
Виж целия пост
# 65
шакира-не е задължително да си сменяш името-когато аз си вадих документ от махкаме шъраие-или религиозния съд,ми го издадоха с моето си име ,и така в документа си пише -моето си име и факта 4е съм приела исляма,но цирка беше пълен,когато запо4наха да ме разпитват защо съм си сменила фамилията,тук жената си остава с нейната фамилия

а бе хора не 4етете ли-дори и на пророците им е било забранено да карат някого насила,да приеме исляма,а какво остава за родата ти-това се с4ита за грях,има си и сура за това в Корана,а и брака с моми4е от 3те религии е позволен в исляма-така 4е не виждам какъв е проблема,още пове4е 4е щом приемането на исляма ще е само за пред хората

а за рева без сълзи-моята голямата няма равна в този спорт,веднъж свекъра беше в къщи и тя си седи в стаята ,и писка нещо ,не и го дадох и като се разрева-ама све едно 4е я колят-горкия 4овек сем уплаши и каза ама по леко с детето-изкарах я да я види,4е само се дере без сълзи Mr. Green
Виж целия пост
# 66
Bella,ще съм ти благодарна да ми драснеш няколко фрази,само незнам моя дали ще ги разбере.  bouquet
Дити,знам,че насила никой неможе да те кара да приемаш исляма,но пък се получава така,ако искаш да живееш тук и да си със сина ни ще искаш и просто няма мърдане.А пък и аз си мисля,че е добре с тях да се държа добре,за да имаме поне едно семейство зад гърба си,защото иначе оставаме съвсем сами,а аз неискам това,неискам в един момент той да ме намрази,затова,че съм го откъснала от семейството му.Докато мойте роднини те са си като тях си винаги са били на страната на някой си,но не и на моя страна,така че на тях отдавна неразчитам,освен на майка ми и братовчедка ми. Sad
Виж целия пост
# 67
dtti  аз нямах предвид да си сменя официално името ,Чрез властите .Просто от джамията издавали такъв документ ,на който пишело ,Че веЧе си мюсюлманка и някакво там тяхно име нали за парлама(не те задължават да го ползваш или да си сменяш твоето ,просто запред близкитите ) ,ама както казах цялата работа е фиктивна само да се задоволят капризите на свекитата и родата .Поне на мен така ми го обясни мъжо когато свеки искаше да ме води  Mr. Green.Аз би го направила фиктивно (ако не бяха се успокоили),ако трябваше само да им запуша устата и да не се занимават повеЧе с мойта религия .А това ,Че е грях да караш някой да се сменя религията според исляма е вярно и то голям .Може би свеки и затова не ме заведи и не настояваше толкова много .Ама с някои хора не може Човек да излезе на глава  Whistling и познавам много девойки от европейски произход женени за араби ,които са го приели фиктивно ,но не го прилагат.Аз съЩо съм християнка ,но не практикувам .Вярвам в господ и се старя да изпълнявам 10-те божи заповеди тихо и кротко ,без много шум .Уважавам религията на мъжо и като иска да прави рамадана -да го прави и херера съм му правила и там сладките съм купувала и аз съм се оптвала да го правя с него , да не се Чувства сам ,за мотивация  Simple Smile.Не винаги успяваме докрай ...

ЛинкаТова е повеЧе от хубаво ,Че шейхът е готов да те приеме тебе и детенцето ти ,другото със малко повеЧе зор мисля Ще се нареди .
Апък за жените на братята ,ами кво да ти кажа и другите ,абе гледай ти да си добре и си сложи една броня ,та като ти забиват нож в гърба да не го  усеЩаш Simple Smile.Имам една етърва мароканка и като се видим ма първи приятелки смеееее ,а зад гърба ми бълва ли бълва ,ква съм била ,Че мъжо нямал акъл ,как живеел с мене ,как съм се облиЧала  Laughing,а тя не е нито забрадена и ходи гримирана с по 5 тона грим жърху нея ,но по хубаво е да обсъждаме хората отколкото да се погледнем в огледалото  Peace.Тã като я видя сега понеже знам Че казва всиЧко и диктува на всиЧки дори и на тези които не ни познават  Joy и и говоря само глупости и се забавлявам после .Даже веднъж и казах ,Че съм бременна наново (ей такива шантави глупости си измислям докато си говоря с нея) и тя казала на цялата рода.Свеки ми звъни да ми Честити ,Че съм бременна и как сме Щели да кръстим детето  Joy,аз и викам ,Че не съм и се запоЧва ама така и така ми казаха и аз и викам ми сигурно са си измислели ,не съм бременна Laughing.Та няколко пъти така направих с фълшиви инфота и свеки веЧе не вярва на мароканката на 100%  ,та сега и да колади все тая ,ама на нея тоя урок не и стигна де .Вари го пеЧи го ,все така сурово Ще си е .Та мъжо ме светна на тая тактика де ,да говоря само врели некипели с тях и ниЩо съЩествено .

малко думиЧки от мене ,неми идват сега на акъла  Embarassed други ,
квида ди а ли -сърце мое
атини буса-дай целувка
ла бес - как си
сафе е като ОК
и за 4ао му казваш Псляма

за ревността ,всиЧко с граници ,Че да не пробудите дявола  Naughty.Като много се натяква и се насажда ,може да се предизвика .Моя 90% от клиентите му са жени  Laughing,това нали незнаЧи ,Че не трябва да ходи на работа ,заЩото моя милост се страхува да не би да скоЧи на некоя  Laughing.Той ако е решил да хоцка  и с мъже да работеше ,пак Щеше да намери време и място да изневерява .А пък и изневеряването пари струва  Laughing

Белла по -късно Ще метна снимки на братЧеда  Joy в албума 


Виж целия пост
# 68
Привет и от мен !

Мароканско Кате  Hug много ми беше интересно да надникна в Мароканския ти свят, мерси   bouquet
Едно поздравче специално за теб и твоят конник -
http://uk.youtube.com/watch?v=N-roGMGyFu0&feature=related  Heart Eyes страхотна  Flutter

Жълто момиче благодаря ти за хубавите думи за малките  Heart Eyes те са на 4год, близначета са  Simple Smile пожелавам такава радост и на теб, на Катето, Мента, Алба ....и всички момичета които желаят да станат мами  Hug

Рали  Hug добре сме , готови сме за коледните празници, купихме подаръци  Party всичко е на 6  Simple Smile

Шакира мерси и на теб за малките, благодарение на теб се разходих по хубави и интересни места на фараонските земи   bouquet а на това бебе лилли в подписа ти сме големи фенове , Лина харесва ли я ?

Белбей как си ти ? Изгуби се нещо ?

В публичния албум - magrebski, kus kus- Мароко, качих няколко снимки от едно красиво място в Маракеш, ботаническата градина- Мажорел, кръстена на френския художник Жак Мажорел.
Сложих и една ,, вкусна,, снимка  Party

Лек ден на всички   bouquet
Виж целия пост
# 69
Привет момичета  bouquet

да се запиша и аз за днес-много интересна тема сте отворили за  Ревността. За мен тя е болест...не и чужда -честно да си призная....ама ве се опитвам да надскоча тия чувства

Катя- ами -радвам се че теб така не са те поставяли -на поднос имам предвид и че За сега съм само  Аз....То нали знаеш,че кой как си постели... От страни погледнто- някой би се радвал да го мъдрят на такова място,ама АЗ си знам какво е Сам да се предложиш на Тепсия  .....Дано този път ме разбереш правилно!  bouquet


Радвам се искренно на новата алжирка  Алба сред нас ....

Между другото момичета...това което  Катя Кнникова разказва сега от Мароко е  адски познато за мен .... НЕ Е чак толкова различен и Алжир...зависи къде сте- виждате от снимките на Белбей колко е уредена и красива столицатаи богатите фамилита с какви къщи са там...ама като навсякъде по-начетените хора са събрани в столицата . Има голяма разлика в Манталитета ...аз поне так съм усетила!
В по-отдаличените места-в провинцията...където бях Аз-не е така лъскаво.Хората са доста Първични ,Неграмотни и това ги прави Отчайващо Ограниени...
Имаше моменти когато се питах-Как ,ама Как е възможно още ..да има такива Хора и МЕСТА....ама Безпаричието и Незнанието прави хората доста Сурови и дори-безпринципни...Лично на мен Алжир ми прилича на България от времетона социализма-така се радват на един млечен шоколад,на дънки ,на нещо.....от Европа.И вообще ...за тях това е Рая...с все сила се стремят в тая посока-през планини и морета минават...само до Европа да идат-и песните им са даже такива-ОХ,Алах Алах...дай и на мен жена-еропейка,да седна и аз на  стола и да пия със сламка Кока-кола...в тоя сорт  са -честно! ......това е едната страна на медала-а другата е..хора ,които често излизат и пътуват в чужбина..най-вече в Франция и Испания....Удовоствия беше да се общува с такива-богата култура-перфектен френски и испански,англииски език.....Ама  тъй като Арабската Рода е Голяма в Нея ще срещнете точно...и двете страни на монетата...
Виж целия пост
# 70
Привет момичета,
Уф направо ми иде да заплача че аз нито коннска, нито камилска сватба имах.Кво ли остана сувенири да имам, но кво да се прави ще  видя аз мъжо като се прибере от работа да ми даде отчет защо той на мен проста сватба ми е направил- а уж сватбата беше аз да съм щастлива.Ще го пипна аз още от вратата!!!!!!!
Далче, Далче- богати богати ама манталитета си няма да променят и след 200 години.
Пустата Европа направо сън не спят за нея.Хамдулля моите всите са пътували и пътуват та са видяли свят- Naughty никога нищо не се знае.
Пример нашата съседка пътува и е пътувала, даже доколкото знам децата и живеят по Европа, и тя си казва аз снаха арабка не искам, моят манталитет е много далече от арабския и това е една от основните причини. Жената определено има право и е директна.Тя работи доколкото знам в или към Уницеф и дори познава много добре нашата източна кухня.Каза че много я харесва и обяснявяше ня мойто свеки да не сравнявя БГ-кухнята с турската че имало доста различия.моито свеки де що сготвя ами то било като турците, ама нали не съм силна в обяснениятя на френски та комшииката много добре и обясни- не че свеки някога е яла турска кухня ама на иди че и обясняваи и спори.
Ето такива са си арабките- чули не дочули ама като те обеждават в нещо че е така,от 10 кладенци вода ще ти донесат само и само да те убедят.
Вчера отивам аз на лекар да си покажа резултатите от изследванията и чакаме 3 часа със зълва ми,а там една жена като говори ли говори как било задължително ваксината против тетаност която се прави м/у 5 и 6 месец да се направи до третия месец. Забележете това тя го била чула по ТВ-та, а и когата ходиш за изследвания на кръв не трябва да си ял повече от 12 часа, а това пък лекар го бил казал.
Е смятям  че сами може да си извадите заключения за какво иде реч, и тези ми ти хора са вманиачени в Европа.
Хайде че и аз се отплеснах стана един дълъг пост- Целувки и лека
Виж целия пост
# 71
   Добър вечер на всички, 

   Дала, наистина има огромна разлика в манталитета, макар и впечатленията ми да са само от лични контакти тук. Може би ние сме с различна настройка, особено ако ни се отдаде възможност да излезем извън Бг. Голям ентусиазъм, желание да научим колкото можем по-вече за страната, обичайте и културата на местните, докато за тях чужбина означава изкарване на пари. Виждаш как живеят сред техни сънародници само, колкото и нови познанства да имат, не са толкова отворени (да не кажа незаинтересовани) към новото.  Естествено не генерализирам, защото имигранта не е мерило за държавата си, предвид държанието, което има извън нея, вкл. българите, но арабите, които виждам като цяло ги оприличавам на студентите по мое време, които даваха мило и драго, за да ги приемат в друг град, за да си 'поживеят' далеч от техните семейства

[quote  Арабската Рода е Голяма в Нея ще срещнете точно...и двете страни на монетата...[/quote]
 Peace  типичен пример-семейството на моя приятел   Grinning
Виж целия пост
# 72
Днес следобед бяхме в Общината - аз искам да си регистрирам нещо си, и представете си - защо ли не се учудвам, ни поискаха подкуп, при нова за несвършена работа, ама защото съм европейка и какво са за мене 10 евро. При което - добре че и те и аз говорехме френски, аз излязох, дръпнах парите преди това, тръгнах бързо по улицата, конникъм ме гони. Как съм стигнала до нас в яда си, бързо, не ме питайте. У нас си казвам. Вече са се обадили, 100%, половината военна база знаеше, че отиваме и свеки ще каже "Тази опърничава снаха, къде ми дойде на главата!", но не се обадили и аз като обясних и тя казва "Хубаво си направила!", а конникът каза "А тя беше бясна, жена ми, по улицата каза, че ще ги гони с кон в галоп!"            

Тук също не искат много много арабски снахи. Около мене хората де.

Пак казвам, хубав град е Агадир. Има туризъм, има поминък и има и много хора от страната, които идват да работят по заведенията.

От няколко дена мисля да кажа - сервира се бира на крайбрежните заведения, има и happy hour, с които чужденците са свикнали. Бирата, 250 грама е от 1,5 евро до 3 евро.

Та има поминък, като в едно време при нас е, много си права дала, да работиш в общината или тук - във военните бази.  Далавера, всички те познават. Помагаш на тоз-оня.

В Мароко свещената сума за "едно рамо" при изготвянето на документи ... дори и всичко да ти е изрядно, ти се предлага съдействие срещу 250 Евро. И аз направо се разразих! Като ураган.
 
Викам на мъжа ми, и нещо наистина да струва 250 евро, само като чуя тази сума и ми иде да вия като вълк.       

Пак и пак казвам - такава явна неграмотност и ограниченост. Пре това жени, които при нас се водят "в активна възраст". Как може такова нещо... тя да знае, че ще се омъжи и от баща си - ще висне на мъжа си на врата, а нали развода е голям харам, ще си трайкат, освен ако не стане непоносимо съвсем, но ако пък се е подсигурила със зестрата, ще избута някак си, синове ако има - ей на кой ще я гледа.       

Белбей, колко си права, за обясненията - ей като започнат! Много ги бива дори и да си нямат никаква представа.  
Виж целия пост
# 73
 Joy Joy Joy Dala, отдавна не се бях смяла така, както с твоите постинги от тези дни.  Hug

Кате, мерси много, че си се сетила за мен.. Това нещо за избелването на зъбките го нямало в Египет, имало само онова с йода - суек - мюсюлманите го дъвчели, понеже било навик на пророка да дъвче такова... Така ми обясниха на мен. Simple Smile
Относно неграмотността - ами който както намери. Тя като знае, че ще се омъжи, ще и виснат 4-5 деца на главата, с които ще се занимава докато мъжа и печели пари да се грижи за нея и семейството - че за какво и е да учи?? Срам не срам, има и други като нея, ще си хортуват по цял ден (добре поне че могат да говорят, та да обсъдят съседите или сериала...) Лошо, ама това е - като не и се налага да се грижи сама за хиляди неща... От тати на мъжо... И ако е по-богатичък, още по-добре.
Не знаех, че масово не искат арабски снахи. Или може би не ги искат от начало...докато сина се уреди в Европата.. после проискват...  Rolling Eyes

Елип, такова пръстенче, ама кат се инатя да ставам 2ра... НЯМА кака, тука самичка ще си седя и без пръстенче  Sick  Joy 

Близначковците, гушки от мен, и весело Коледно настроение!! Аз подаръци още не съм купила. Но пък днес бях на Коледно парти във факултета, и доцентките ми подариха - коледни играчки, коледна кърпа с дядо Мраз  Laughing  и късмети теглихме - първия ми късмет - любов се падна, а дано!!  Heart Eyes
Поздравявам те с тая весела песничка -  Hug
http://www.youtube.com/watch?v=37ya-vIgYq4   
Виж целия пост
# 74
някой се е приземил по арабски или вси4ки днес групово сте прогледнали? май затуй днес доста хора са били с негативни постинги!
 кате, ако е заверка на договори, ходене при нотариус и адвокат да изготвя документи си около тази цена, но дали е рушвет или таксата ,разбрахте ли се добре? newsm78 припознавам себе си,де  донякъде, ама сега  като знам къде ми отиват подаръците  и ли4ните скадови нали4ности от сладости, алкохолища и техника! дааааааааааа, разорително е, така е!
 тука без пистони и връзки ,нищо не става , а ако ги няма става с пари под масата!на мене ,когато успея да се оправя само с 4ар, направо ми идва да подска4ам до небето! 4е 4арът е блеш флуси! Mr. Green
за вси4ки камилски сватби!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия