6-та тема многознайна за нещата от живота във Магриба и оттатък

  • 21 041
  • 298
# 75
марси, баш си беше рушвет! Никаква такса не беше. И тук е така - без познати, без пари под масата или подарък, забрави. Ама аз само дето не ги бих. Така не обичам хора да ни се мотат наоколо, че и използвачи, за наши си лични неща.

Та казват "Еди кой си е много любезен! Ще направи нам какво си... НЕ ЗНАМ КАКВО СИ! Ама ще му дадем ххххх Евро!" Срещу ххххх евро а не бъди любезен!

Ауууу, мъжът ми разбра, че не ме е виждал бясна. А като не подпуках онзи другият "любезен" да го опердаша на улицата пак добре.    

То хубаво онези използвачи, които искаха да "работят" мой екскурзоводи мъжът ми ги разкара и сега ме води само той, ама днес онзи "посредник" да благодари на Аллах, че имам спирка на устата заради конника, че ако бяхме двамата, и да съм жена, да го опердаша, че и беше 50 кила с мокри дрехи - можех и като гюле да го метна, че не ставаше за обяздване /за кон става въпрос/.  
Виж целия пост
# 76
е стига де,те тези "такси' си ги има навсякъде-само 4е тук варират при заверка на документ от 10 до 20,25$-нормална практика,на никой не му прави впе4атление
Виж целия пост
# 77
онзи "посредник" да благодари на Аллах, че имам спирка на устата заради конника, че ако бяхме двамата, и да съм жена, да го опердаша, че и беше 50 кила с мокри дрехи - можех и като гюле да го метна, че не ставаше за обяздване /за кон става въпрос/.  

Oх  паднах на земята от смяххххххххх ,ама Кате направо си те представям как го мяташ нанейде си горкия ЧовеЧец Joy Joy Joy.
Дадоха ми паролата за арабския албум и то много албуми не съм ги разгледала всиЧките ,Ще ми трябват няколко дни разбира се  Peace
Но тези които разгледах ,ахках и охках  Laughing
НевенЧето е толкова хубава -направо като русалка с тая дълга коса ,а децата са страхотни просто и мязат на тати  Grinning,матовиЧки ,абе екзотиЧни деца  Grinning,момъкът на НевенЧето съЩо е голям Чаровник  Peace
Belbey и ти си красавица голяма и какви хубави тоалети само ,направо съжалявам ,Че не правихме арабска сватба и не са ме носили на поднос като далка  . Crossing Arms.Много сладко семйство сте ,оЧакваме да видим и новият Член дай боже всиЧко да е наред до края  Praynig.Намислихте ли име на бебето ,а казаха ли полът?Не ,Че е от знаЧение, но да си подготвена  Simple Smile.
Марси ти си много лъЧезарна жена ,супер си , а какви красавици си имаш ,пупупупу дано един ден намерят истинското Щастие Hug
dtti и вас видях на няколко снимки ,ма те веЧе тия моми  за женене бе ,страхотни деца имаш ,а ти си една горда майка и има за какво ,дреби съЩо голяма сладуранка  Hug
катето и нея видях ,ама и в магребския де ,а и аз да кажа ,Че по ниЩо не се разлиЧава от мароканките наистина .Ако не беше казала коя е на снимките ,Щях да си помисля ,Че е някое момиЧе  от родата  Peace.Дигайте сватбата Кате и дано скоро се похвалиш ,Че семйството ви Ще се увелиЧава newsm30...
Eye of Ra  ти имаш страхотни оЧи ,а как постигаш тоя ефект с миглите ,я издай тук тайната  Simple Smile,не съм разглеждала албума ти в арабсккия ,но и това Ще направя при първа възможност
далка тя си знае ,Че е Чаровница
Ако пропусна някои то това знаЧи ,Че не съм разгледала албума  

bliznacite2004 И ние много обиЧаме песниЧките на бебе ЛИЛЛИ ,даже съм и свалила и по цял ден ги слушаме  Laughing.Дора съЩо ,вЧера ходихме на пазар и баЩа и и взе един голям балон -Дора  сега лети из стаята  до тaвана  .Питам я аз "къде е Дора"? и тя посоЧва към тавана  Joy

ИнъЧе и аз не виждам разлика в манталитета Алжир-Мароко,зависи много в кой район си .Аз като бях в среден Египет(Асуан) изпаднах в депресия от подвиквания от тук и там и ме беше страх да затсана пред някоя сергия  .Ама в Кайро и около Ургада даже видях момиЧета местни без воал и по дискотеките ,така ,Че е много относително .

Виж целия пост
# 78

Eye of Ra  ти имаш страхотни оЧи ,а как постигаш тоя ефект с миглите ,я издай тук тайната  Simple Smile


Ще ти издам, ама на ушенце  Wink Wink Wink
Специално на снимката с импровизирания хиджаб - най-обикновен зимен шал, снимката е дообработена с една програмка - www.taaz.com  Mr. Green Миглите съм добавила допълнително от там, червилцето и малко тен. Цвета на очите съм запазила оригиналния (то се вижда и на другите снимки), поради което ти благодаря за комплимента!  Hug
Ама те предупреждавам, че сайта е голяма зарибявка - една мама от арабската го беше споделила преди време, и трябва да ти кажа, че не се излизаше от там. Можеш да си слагаш различен цвят на очите, да се пробваш с различни прически...абе мания.
Ако си направиш снимки чрез сайта - моля те, качи някоя да те видя... Стават много интересни  Party
Виж целия пост
# 79
лелелеле никога не бих се сетила  Joy ,ама сега като пробвах ,каква фръцла се направих Mr. Green ,нагримирах се едно хубо и цвета на оЧите модифицирах  Laughing .Даже каЧих снимката в албума ,иди да ме видиш Laughing,ама наистина голмяа зарибявка тази програма и полезна де .Аз както обиЧам да си правя понякога тотална промяна ,тъкмо за мене и много тоЧно изЧислява ,пробвала бях други ,но тая определно е много добра ...
Виж целия пост
# 80
Добро утро мои Шехерезадки!
Сутрин идвам тука докато си пия млякото със кафе и ви се радвам  за какви чудесии си говорите. И ви се радвам, че всички сте със такова страхотно чуство за хумор. 4е аз във живия живот не познавам такива позитивни хора като вас. Ама и аз какви ги дрънкам сякаш вие не сте от тоз жив живот Embarassed Извинете ме Embarassed Благодаря на всички ви Hug Улавям се някой път, че се питам даже по улиците какво ли правят тези приказни момичета-просто си мисля за вас! Вие сте ми чудесни дружки  bouquet
Дано по нататъка ви спечеля доверието и да мога и аз да ви видя  и да се радвам на чара и хубоста ви.
Оченце на Ра преди доста години когато бях може би на вашите години във Порт Саид ми направи впечатление, че там нямаше забулени Дами. Бяха страшно рядко и бяха със едни красиви копринени покривала. А иначе другите дами бяха със много красиви европейски дрехи и повярвайте ми със страхотни фигури- а аз от това разбирам. От 7 годишна съм по спортните зали, че чак до тези библейски години които хич не ми пречат Laughing
God bless all of you, Ladies!!!  bouquet
Виж целия пост
# 81
Добро утро!

Как сте всички вие, хубавици ненагледни? Делта, варненке, съжлажданке моя, още не се познаваме лично, но охооооо, като си дойда, иншаллах на 03.03 - като един бутновник направо...ще се запознаем.  Hug Hug

Раличко, ма ти си си хубавица видна при това!

А тази сутрин майка беше се объркала и звъни в 5.00 часа тукашно време. Ранният час на разговора вдигна всички на крака - какво е станало. Аз се притесних, а те се радваха, че майка се е обадила и почнаха да искат да се обаждат и те. Мъжът ми хвана телефона и почна да говори каквото може на български - на сънена глава, даже й каза "Те си хубава!"
Пита я: "кога идва Катя мама?" и други неща наговори.   

Мене ако ме питате - не искам да се връщам в Бг.   
Виж целия пост
# 82
   Здравейте момичета,

   Незнам тези дни дали ще мога да влизам тук, затова използвам момента да пожелая на всички една хубава и топла Коледа и нека Новата година влезе в дома ви с надежда, радост и любов и ви донесе здраве, мир и благодат! Много красота в отношенията и разбирателство в семействата. Желая ви весели празници и щастлива поредна година      Hug   bouquet   Hug
Виж целия пост
# 83
Само запис момичета-често сте в мислите ми-всяка една поотделно Heart Eyes

много съм заета-поизчетох ви и много се радвам,че сте добре,но сега трябва да се захващам със задълженията си-децата са ваканция и трябва да оползотворим времето пълноценно-съвместяваме уроци и задължения с радостта им покрай празниците4 ooooh!-всичко, от моята кондиция зависи-дано се справим успешно с всичко,което ни предстои-
На всички ви желая много хубави мигове и здраве Heart Eyes Heart Eyes
Виж целия пост
# 84
Дала и на мен са ми забавни твоите невероятни изживявания  Mr. Green,хубаво 4е ги споделяш,пък то 4овек избира на кое да вярва.....ето някои така са се пъхнали в един ''филм'' ,4е и искат да вкарат и другите  вътре......един такъв любовен,изпепеляващо романти4ен,да ти спре дъха едва ли не......а в реалност нещата са толкова по практи4ни,по същество...абе направо дела и документи  Wink 
Виж целия пост
# 85
алба ,ти се прибираш по бг ? къде ще  караш празниците?
кате, майка ти ще идва ли да се запознае с родата? поне да е малко на топло и таласо по хателите ,я  виж , може да кандиса и да й хареса в мароко! Peace
дуа и ние сме ваканция, макар ,4е градината работи, но предпо4итам у дома на топло и навън на разходки отколкото да си дишат във вратовете полу-болни и нетолкова здрави деца!там няма и отопление и линда ходи като робот, а плащаме  цяла такса, дори да не ходи! много лошо са ги разлгезили градините, хем няма деца, хем им се плаща заплата, пък аз давам ли ,давам за лекарства! #Cussing out #2gunfireа за гледането им на деца, са под всякаква критика, с показалката, пляскане през ръцете, наказания и крясъци, миене на устите и ръцете на вси4ки деца с един парцал, немиеене на ръцете преди закуска, дърпане на уши, лошото е ,4е няма на кого да с е опла4еш истински! тоест да се променят нещата! аз бях свидетел на слу4ай в горните класове, как даскал по физи4еско ошамаросал едно моми4е ,тренира теакондо и е добра, а баща й нищо не  направил ,ами я наказал да не ходи на таекондо, защото била неуважителна! а даскала си раздава правосъдие и сега! те затуй моми4етата хи4 няма да искат да си мръднат дупетата и да се разспортуват!а в4ера гледаме филм с рицари и братов4еда на мъжа ми е на 16 и аз викам видя ли какъв катапулт измайсториха, той вика като на астерикс, аз :моля? ти не си ли ги у4ил бойните съоръжения по история и превземането на старите крепости как е ставало, тоест стратегията? той не, ние не сме у4или, казвам го, защото е в най-елитното у4илиЩе в цял тунис, там са само деца с много висок бал и на ш?фовете на държавата,както и на 4ужденците! направо се оцъклих, ами те нищо не знаят де факто, това не е първия път да не знае  елементарни неща по история, география или астрономия и ботаника или биология!много се шокирах ,де! от филмите и игрите да знаеш визуално нещо, без дори да знаеш как се казва или нещо по-детайлно! правилно тогава съм се притеснила, 4е линда няма обособени интереси по теми , няма експериментален опит с родител, както ние едно време, няма темати4ни дни в градината, нито изяви по теми, за да проли4и какво й е интересно или забавно или пък има заложби! едно време имаш? толкова много на4ини да откриеш талантите на едно дете и да ги култивираш! това ме кара да се притеснявам и да търся на4ин да й разкривам поне визуално,4рез нета някои неща, но не е като реално да лежим в тревата и да гледаме звездите, да вървим в гората и да ми показват разли4ните  дървета , кръговете ,посоките  и растенията! да събираме горски  ягоди, да гледаме водните змии в някое скалисто легло на река  или да ловим риба в рибарник с обикновена  пръ4ка, връв и огъната топлийка! още ги помня 13 таранки за 1 4ас ,аз бях на около 10 г!хубави спомени!  Crossing Arms
Виж целия пост
# 86
Сега се замислих, че от 2001-ва година винаги карам тези празници /а и Великден/ далеч от семейството си в България, но винаги сама, а сега поне ще имам близки около мен, макар че не ми е Коледно – от години подаръци за Коледа не купувам, не защото съм скръндза, а защото е духовен празник, и даже вечно ми е петъчно, но може би защото нищо, свързано с време и бързане не правя.
Днес ще взема да омеся питка, макар че ми искаха крем-карамел и сладолед, което ме учуди леко, понеже аз сладолед не мога да правя в домашни условия – не съм пробвала.
Питата трябва да пека в тавата за сладкиша.
Хариет, захарта е важна част от ежедневието тук – и като в Алжир и по сватби я носят. Първо обаче аз като ги видях, че се понасят със захарта у нас, реших, че нямаме ние и затова ни подпомагат едва ли не.
Но захарта не винаги е сладка. И дела и документи винаги има и тук, друг е въпроса колко са за показ и какво толкова като се покажат наяве.
Весели споделени мигове на всички вас и много разбирателство и доверие.               

марси, след злополуката, в която татко загина на море, вече 15 години не мога да накарам майка да излезе и до Румъния до границата, дето се вика. А не се спираше, откакто аз имам съзнателни спомени за нея. Конникът иска да я доведе, оке повече че още в моминските си години във Варна е работила в туроператорска фирма - по "онова време" още и най-вече - да се запознае с родата и да види, че се грижат тук за мен, за да може като дойде конника, да му отвърнат със същото.
А и малко таласо, еххх, с нейните ревматоидни проблеми и други болежки, и каквато е властна мама... ще й се отрази добре глезенето, но ще ме отпочне на 3-4 ден - "защо така бавно върви всичко? Защо тези жени не се занимават с нещо по цели дни?"   

Като става въпрос за ученето, аз снощи обяснявах кой е Отело.
В едно описание на маршрут до Маракеш - от туристическите пакети пише "Othello's Marrakesh". Друг е въпроса, че като са описали какво се посещава, на мен не ми прилича много да е като за Отело. Писали после "елате в любимия град на Хендрикс и Стоунс", че и музика пусках от нет-а, за да стане ясно кои са те.   
Ами казват "така пишем, че познато на туристите". Добре, ама ако вземе някой турист да те пита за връзката между "Отело и Маракеш" .... "Те не питат! Ходят и зяпат" 
Виж целия пост
# 87
Хей, магрибски арабелки, раздвоявате ме с тия теми. Crazy Crazy Пък и някои от вас не пишат в нашата, или не много често поне, ааа, не става така!! Crossing Arms

Свеар, добре съм засега, радвам се за бързо наддаващият Ясин-чо. Hug Hug

Кате Акхиал, чета ти разказите, ма ногу дълги бе, браво за желанието да пишеш така изчерпателно. smile3523

На новодошлите магрибки - привет. wavey wavey
Виж целия пост
# 88
Сладурки, качих снимки в албумите. Привет от мене , прибрахме се поживо, по здраво! Скоро ще ви пусна и албума си от Париж.

Видях Катето ! Катя , порастнала ти е косата и си с  боя или къна  - отива ти ...пускай коса  и това е .... Колача и коча са си атракция  Mr. Green ! А това , което описваш за майка ти ми напомня моята баба ....тя е такъв  тип ако изобщо могат така да се разделят хората ...но грубо казано ... такъв тип. Не се удържа много .... Когато беше в Израел за 20  дни незнам как устиска - послушна беше....Майка вика - щото е на чуждо  hahaha ... Как си ги обичам значи !

Боже , боже .....по света и у нас .....всичките ми приятели са нанякъде ...Станахме някак  интернационално смейство  Simple Smile .

До скоро!

Виж целия пост
# 89
   Марси, не няма да се прибирам, тук си оставам, но знам ли покрай цялата лудница дали ще ми остане време да влизам. Затова реших да ви поздравя сега.
   
   Много е неприятно това, което се случва с малките. Забелязах, че термина ''възпитание на дете'' не са го и чували, малко са грижовните майки. Бой и викане е тактиката. Имахме едно комшийско детенце-момченце, което ако не му давах да яде, така си стоеше гладно, а майка му повтаряше: ами неиска да яде. Оставяше го в 17-18 ч. да заспива, а малко след 10 ч. като се събуди ядеше бои, че не ги оставя да спят. Цялата групичка са такива и не само те. Питала съм се защо наистина създават толкова деца, след като нямат физическата възможност по някога да обърнат нужното внимание на всяко едно. В последствие разбрах, че са просто на самоотглеждане малките.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия