Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво представлява хроничната миелоидна левкемия (ХМЛ) и какви са възможностите за лечение?
Как се диагностицира хроничната миелоидна левкемия (ХМЛ)?
Какви са страничните ефекти на лекарството Gleevec (imatinib)?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво представлява хроничната миелоидна левкемия (ХМЛ) и какви са възможностите за лечение?
Хроничната миелоидна левкемия (ХМЛ) е вид рак на кръвта, който засяга костния мозък и кръвоносната система. Лечението може да включва химиотерапия, приемане на лекарства като Гливeк (иматиниб) и трансплантация на стволови клетки. Гливeкът е ефективен при пациенти с положителна филаделфийска хромозома, която се открива чрез молекулярно изследване на кръвта. Лечението обикновено е продължително, а целта е постигане на ремисия.
-
Как се диагностицира хроничната миелоидна левкемия (ХМЛ)?
Хроничната миелоидна левкемия (ХМЛ) се диагностицира чрез изследвания като молекулярно изследване на кръвта за транслокация на Филаделфия, цитогенетични тестове на костния мозък, миелограма и диференциално броене. Тези тестове помагат да се открие наличието на ХМЛ и са от решаващо значение за поставяне на диагноза.
-
Какви са страничните ефекти на лекарството Gleevec (imatinib)?
-
Как мога да поръчам индийското лекарство Гливeк (имматиниб)?
-
Какви са изследванията, използвани за диагностициране на хронична миелоидна левкемия (ХМЛ)?
сам тромбите ,пък да видим какво ще стане.Сега съм по 3 на ден и чакам
Дано вътрешната ми нагласа да ми помогне и на мен!На жената която писа че е на 38 и ще почне лечението с тасигна и желая много вяра в това че ще се излекува напълно
На мен във ВМА един лекар каза че ХМЛ по продължителност на живот е като диабета,даже по добре и ако к(се контролира ,ще живеем дълго!!Въпроса с кой да споделиш е много деликатен и не толкова лесен,и аз имам такива проблеми,въпреки че това не е срамно и външно по нищо не ни личи!Бих желала да и пиша на лични ако няма нищо против да обменим мнения и да си даваме взаимно кураж !
:hugБъдете здрави и щастливи !Весели празници на всички!
.Добре съм и се чувствам отлично.Обаче Спрайсела е по различен от Гливека.Доста събаря показателите или поне така го чувствам.Много лесно изстивам.Обаче съм взел мерки против настинките.Топлички дрешки и това е.
Моля ви пишете ми!!!
Сега лежа в къщи на антибиотик и не мога 2ден да смъкна температурата.Пия фромалид -антибиотик и теч.аналгин за температурА.Отгоре на всичко заразих и сума ти народ около мен,понеже бях два дни на работа.Чудя се дали не трябва да се обадя в хематологията ,за пръв път боледувам толкова тежко от както ме диагностицира.Пишете ,как се справяте когато ви се случи такова нещо ,лекувате се както преди или по специално?