100-тна юбилейна- керванът 100 години пропътува, но не желае с вас да се сбогува

  • 32 137
  • 290
# 150
Деси,да е жив и здрав татко ти, да му се радвате още дълго време и съответно- той на вас!  bouquet
Невена,лека й пръст на баба ти,а за спомнянето  й с добро - не само днес, а винаги го прави! Heart EyesВидимо е от написаното от теб, че е била изключително скъп на сърцето ти  човек...Разбирам те, до 16-тата си година, прекарвах с баба ми далеч повече време отколкото с  майка ми, която по онова време доста пътуваше и по този повод бях изключително привързана към нея....А имах нещастието, любимият ми човек,грижил се във всяко отношени за мен и брат ми през въпросните години, да издъхне в ръцете ми... Cry
Ди,включи се с отговора на загадката...Твоята имам предвид....Интересна е много, но предполага бая ровене в нета, а за жалост нямам много време.Къде се изгуби?! Hug
Днес на скайпа ми излезе, че Естефче има рожден ден...Ако още следи темата, пожелавам й много здраве и щастие!  bouquet

Виж целия пост
# 151
[Ди,включи се с отговора на загадката...Твоята имам предвид....Интересна е много, но предполага бая ровене в нета, а за жалост нямам много време.Къде се изгуби?! Hug


Теди, тук съм и ви чета, но нямам муза да пиша. Когато ми е студено не функционирам. Като се върнахме от София климатика ни беше замръзнал и досега си духа хладен въздух, а аз треперя. Зиморничава съм откакто се помня...

Загадката беше с понижена трудност.

ТОКИО - КИОТО   (TOKYO - KYOTO) 

Всъщност, ти предложи и друг вариянт Аман - Маан, но току що открих, че на арабски е Амман (с шадда), на английски също се изписва Amman, така че са омоними само на български...но аз не бях уточнила на какъв език трябва да са омоними и бих го приела за верен отговор, ако ми докажеш, че Маан някога е бил столица (понеже нямам време да се ровя) Laughing

п.с. ох, май не се казаваха омоними, а нещо друго...климатика е виновен...

Виж целия пост
# 152
Честит рожден ден на татко ти Дтти,
 Ох и аз да се разпиша ама нещо хич нямам желание за писане, иначе ви четем с бебко редовно.Той става все по- активен всеки следващ ден.
Амалче с теб сме  Hug
  bouquet за всички
Виж целия пост
# 153
Моми4ета благодаря за пожеланията  Hug  bouquet

невена лека и пръст на баба ти

теди писах ти на ли4ни,като се засе4ем в 4ата ,ще ти разкажа малко приказки Laughing
Виж целия пост
# 154
Ди, радвам се, че си тук и четеш...Колкото до климатика, аз нали в такава фирма  работя, да дойда да ти го ремонтирам... Mr. GreenМайтап, аз съм с две вързани ръце в техническо отношение, във въпросната фирма се занимавам със съвсем различни неща... Wink
Колкото до загадката, аз изобщо не претендирам , че отговорът ми е верен LaughingПо простата причина, че не съм дочела условието.. BlushЗа града с разменени букви, не бях прочела, че е стара столица на самата държава, а просто столица...И в случая Маан е  столица и административен център на губерния Маан в Йордания.Колкото до правописа, не съм експерт, знаеш, но мисля, че двата града се изписват на арабски по начина, който ползвах на лични, а именно- عمان и معان
Що се отнася до омоними, пароними и пр...- и аз ги бях поомесила като понятия и то при работещо парно преди време, в смисъл не съм се объркала като теб  от студа Mr. GreenАма нали си имам тийн у дома, та ми се направиха разни  пояснения по въпроса... hahahaИ сега съм веща по темата, независимо от стайната температура JoyОмоними са онези думички с еднакъв звуков/не разменен/ състав, но с различно значение, като блок, клас и пр.....Но иначе, много готина беше загадката, може да я водиш с понижена трудност, ама... Thinking
Чакам следваща загадка, като се постоплиш..  bouquet
Латеа,ако знаеш какво сънувах... ooooh!До два часа  през нощта правих часовници на близначките за днешния час по математика...Учат в момента  коя стрелка за какво е ,часовете до 12 и тези от13-24 часа.Зарових се сред картони, стрелки, коркови тапи, кабърчета, лепила, ножици и пр...И като най-накрая си легнах, заспах моментално...Рядко / да не кажа почти никога/, сънувам, но този път помня всичко съвършено ясно... Rolling EyesНасън девойките се върнаха от училище, едната гузно заяви, че е изгубила стрелките и че трябва да правим нов... #CrazyПрилоша ми от перспективата, взех си якето и излязох навън  уж да релаксирам..И незнайно как се озовах в един рейс, в който имаше едно единствено свободно място..Седнах и какво да видя, бях се настанила до  теб.. bowuuИ рейсът нали се сещаш накъде пътуваше... hahahaПо време на разговора ми с теб осъзнах,  че нямам документи, стреснах се и се събудих...Изумително! #CrazyАко се случи в реалността, хич не би било лошо, нали?! Heart Eyes
Виж целия пост
# 155
Момичета, не ми се пише сега, но 2 пъти забравям да пиша, за да благодаря на Делта, Дина и другите, които ми дадоха съвет за маските за коса.  Hug

Теди  Heart Eyes с радост тръгвам на път с теб!
Виж целия пост
# 156
Деси и Муфида - честит ви рожденник   bouquet Да бъде Жив и здрав и още дълго да ви е опора и подкрепа   bouquet

Наира- сърдечно благодаря  Hug  bouquet

Много  Hug Hug Hug за всички мили арабелки   bouquet
Виж целия пост
# 157
  Здравейте момичета,
Деси-Да е жив и здрав татко ти!     bouquet 
Мелани-благодаря ти много! Hug Често минавам натам,но не го знаех.
Теди,Кате,Деси,добре сме.Младежите все по-буйни стават,от понеделник батковците имат тестове и трябва да ги натисна да попреговорят(особенно по български),че е срамно при майка българка да имат пропуски(баткото де).Иначе татко им много им липсва ,говорят вечер по телефона,родата и те се разтъжили за тях.Само ги питат какво да им пратят и мойте се чудят какво да измислят и да се лигавят.Виж Яси е лесен-отсича кола и бонбони и приключва.Чичо им се е сгодил и лятото сме на сватба.
  Да се похваля днес макар и много набързо пих кафе със Сабинка и Абра.
Невена,лека и пръст на баба ти и моята ужасно ми липсва... Hug
Амал с нетърпение очаквам новини от теб   stork-girl
На всички Hug и спокойна вечер.
Виж целия пост
# 158
Деси, Муфида.... ама съм шемет  Blush

Да ви е жив и здрав рожденика  bouquet Дълги години да ви радва и вие него   party023

Ако пак забравя някого или нещо.. да не ми се сърди... днес нещо вятър ме вее  Blush
Виж целия пост
# 159
   Ето да се разпиша и аз Hug

    За първа вечер малкия спи повече от 2 часа без да се събуди-дано да му се вижда края вече на това боледуване и безсъние Praynig

    Деси- да е жив и здрав баща ти, да се разбирате и да си помагате дълги , дълги години!

   Латеа- ти пък за една маска за коса си се притеснила HugДано да е топличък тоя вятър дето те вее и към хубави места да те е понесъл!

  Теди- толкова си духовита пак!От всеки твой пост , човек може да се посмее , да се разсее и да научи нещо в същото време Wink

  Кажете какво значи да сънуваш сватбени приготовления- и то не за 1 , а за 2 сватби наведнъж? майка ми също присъстваше в съня- почти не я сънувам и много се зарадвах PraynigСамо дано да е на хубаво съня...
 
  Амал- в мислите ми сте! Много спокойно и гладко да пристигне бебчо , защото всички го чакаме!

 Ди- вземи си една духалка и зарежи тези климатици ThinkingРадиаторче , нещо малко , но ефективно- мен никак не ми се отразяваше добре климатика в БГ , април месец- адски изсушаваше въздуха...

 Мъжа ми ми оставя неговия лаптоп вече , когато отива на полет, докато се сдобия със нов , така или иначе той го вземаше с него главно за да имаме контакт ... Обаче няма да го изненадаме приятно като се върне- малкия днес изтръгнал един бутон-"CTRL" ooooh!
И на всичкото отгоре не мога да го намеря(самия бутон) И го питам- "Даниел, къде сложи бутона , къде е ? Той натиска копчето от където се отваря DVD ROM-a  и аз му се карам- не пипай там , а кажи къде е бутона , затварям и му махам ръчичката..
След няколко часа пак- къде е , бутона , претърсих навсякъде??? И той пак отваря CD ROM-a , е добре че погледнах- то детето знае какво го питам - сложил там пластинката и даже една метална малка част , подредил ги там ,ама мама като не се сеща ooooh! Heart Eyes



 
Виж целия пост
# 160
добро утро на всички!аз от вчера чета,но все не съм сама и немога да пиша,пък и съм здухана,но все пак искам да отчета присъствие,за да не помислите,че съм си била камшика:)))

дтти  честит рожден ден на татко ти и от мен! много здраве му пожелавам!


дина  мислех да си мълча,но реших да кажа,като го знам,а именно,че не е хубаво да се сънува сватба,но пък аз много не вярвам в тези неща. много пъти съм се сънувала даже в бяла рокля и нищо лошо не се е случвало. както и бебета да сънуваш и,че раждаш също е лошо...абе общо взето обратно на действителността-ако сънува6 хубави неща за действителността е на лошо и обратното.

сетих се да ви кажа и за тази диета на доктор дюкан....аз я правих един месец (но я поразвалиах де  Embarassed) и забелязах,освен,че наистина се сваля мълниеносно също така ми минаха проблемите с гастрита,колита и всички стомашни болки. май помага за тези неща. все пак съм длъжна да отбележа и аз лошите ефекти-наистина ходех като дрогирана и при вида и даже мисълта за сладко треперех,мисля,4е биах и оглупяла от липсата на въглехидрати за мозъка:) хайде засега толкова:) днеска май съм си вкъщи и най-вероятно ще вися на компа.
Виж целия пост
# 161
ДОБРО УТРО МОМИЧЕТА,весел ден от мен  Hug
днес моят племенник Мони става на цели 11 години   ura ,пожелавам му да е жив и здрав(макар и в момента да е малко сополив),ученолюбив,жизнерадостен и палав,по този повод една виртуална почерпка от сърце :

Към 11 часа очакваме тайфа приятелчета и съученици ако усетите че земята се тресе да знаете че е откъм нашия блок (дори си мисля дали да не предупредим съседите  newsm78....)  Mr. Green,след малко се строяваме аз,майка ми и сестра ми да правим сандвичи като на поточна линия  Crazy,снощи сестра ми ме помоли да помагам и аз казах разбира се с удоволствие ще помагам в изяждането им  Joy Joy ,баща ми в момента прави баница за малчуганите,ще попитате защо той  Flutterами да ви кажа че дори ги прави по вкусни от мен и майка ми  Blush
Довечера ще се събираме големите да отразим и ние подобаващо повода,така че очаква ни тежък ден  Grinning
Деси на патерици да е жив и здрав татко ти  ,да се обичат с майка ти още много години и да ви се радват от сърце     bouquet
На всички  Hug и  Heart Eyes и хапвайте повече витамини  Grinning
Виж целия пост
# 162
либра да ти е жив здрав и много щастливм пленника  newsm18 nbirthday newsm18 Tada

дина опасни са децата,Даяна и тя криеше така-веднъж ми изчезнаха всички зарядни батерии- а тя беше горе доло колкото Дани,убихне се да ги търсим-най накрая тя ги извади от шкафа със симните обувки,скрила ги в една от ботите на баща си smile3532 горе доло по същото време ми изчезнаха и ключовете-и до сега не мога да ги намеря smile3516 а пък братовчед и беше скрил телефона на майка си в една тенджера tooth

теди сещаш ли се за темата която ти споменах вчера погледни там Laughing
Виж целия пост
# 163


ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН МИЛА ЖАСМИН   Hug

Либра - Да е жив и здрав племенника ти !   bouquet
Благодаря за почерпката . Весел празник   nbirthday newsm67  ura

Кате  Hug мерси , че питаш за нас , още 4 дни и го махаме гипса на Йоанка  Simple Smile малка героиня ми е тя  Heart Eyes  Хайде пак да пием кафенце на сладкарницата когато имаш възможност  Party Ние вчера си направихме една срещичка с Абра и Магдето  Flutter и както винаги не ни стигна времето да се наприказваме .

Амалче и аз те мисля   bouquet Драсни два реда , в очакване сме на принцесата , остават 4 дни, дай Боже всичко да е наред  Praynig
Виж целия пост
# 164

Почерпете се за мое здраве, момичета, че днес имам имен ден.
Да е честито и на адашката- Тарикмам.

Деси, благодаря за СМС-са. Като заредя уахдат ще ти звънна, че сега ни мога да се обаждам, ни мога да пиша съобщения.
Да е жив и здрав татко ти!

Сабинка Hug

Амалче, и аз те мисля!

Лек ден на всички!  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия