ДА СЕ СЪБЕРЕМ И ДА СИ НАПРАВИМ ТОРТА!

  • 46 346
  • 1 111
# 135
Моля да няма делене за татковците Stop Ако има състезание за татковци ще взема татако под наем!
Ние няма да имаме татко и ако има състезание татко и аз моите деца няма да могат да участват Peace
Виж целия пост
# 136
Споко бе, и мойте нямат Peace, по скоро ми беше мисълта да ги накараме да забавляват децата, за да не ни търсят нас из кухнята и само да викат "мамо, мамо, мамо...." Wink Wink Wink

Идеята ми беше да се забавляват, защото аз самата помня едно такова нещо, когато аз бях дете, на едно екскурзионно летуване в Родопите, което бяха организирали татковците.... Ако не щете, па няма никой насила да караме. Така или иначе не всички деца са на една възраст, за някои игри става с татковци, други без, може изцяло без.... беше просто идея. Не съм вложила нищо, още повече, че пак подчертавам, моите също нямат татко  Peace Използвах го като реплика, нищо повече. Освен, че нямат татко, моите са доста големи и може изобщо да не участват в игрите, ако няма други деца в тяхната възрастова група, че гледам повечето са с малки деца. По скоро биха помагали в игрите на по-малките. Искаше ми се да е начин, хем мамите с малки дечица да са спокойни в кухнята, хем децата да останат с незабравим спомен и да греят радостни очички. Имах много позитивно мислене по темата и съжалявам, че се получи така. Peace
Виж целия пост
# 137
И аз имам позитивно мислене и мнение!
Но децата ми няма да са много свикнали че татко им го няма...Заминава на плаване. Ще е труден период за тях! До сега винаги са били с татко си, още повече че редовно ходим на Цигов Чарк в  една вила.... та затова, хубаво е да има игри - мама татко и аз забавно е ! Иска ми се и моите да участват ако искат де  Peace
Извинете ако някой не ме е разбрал правилно  bouquet  bouquet

Моят батко се опитва да бъде маг, та ако някой му позволи да си покаже част от номерата може би ще е забавно за малките деца!
Виж целия пост
# 138
Етооо, може и театър да си направят Peace Идеи всякакви може да се родят.

Мимито Hug как ги виждаш мамите да участват в игрите Wink ние нали ще се вихрим в кухнята Laughing Laughing Laughing
Виж целия пост
# 139
Krische, къде се отнесе слънце .... Значи, щерката на Ванчето е в диапазона на твоите, до колкото разбирам щеркита на Албена и те са там някъде, щом за гаджета говорят ...  Mr. Green
Това за баджовете - страхотна идея, ако не съм го казала вече ... Започвам да го мисля от сега, и честно да си призная без бой, това първи май започва да ми изглежда все по-далече и по-далече  Crazy  Mr. Green
Mimito, ние с тебе се засичаме и в темата на наборите 2002, така че може да си сигурна, че детската тайфа ще е супер. Мойта си играе супер със сина на Ванчето, следователно и твоят син влиза в отбора, а щерката ти върви с батко си  Peace Не мисля, че притесненията ти са основателни ...
Няма да се шашкате, ако ли не, винаги можем да им го обърнем на военен лагер за два-три дена, и да видим какво ще излезе  Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 140
Ванче,дори да се съберим повече желаещи ,няма да е проблем ,защото точно там където е "Сенатор" в близост има много вили и хижи така ,че ще наемем още легла.Аз познавам там няколко хижари тъй ,че проблем няма да има.На 31. 01. ще се качим и ще оредим основните неща.Моите деца ще дойдат ,но ще ги настаня в бунгало което ползваме всяка година ,така ,че тях няма да броим в този списък .Оставам аз и съпруг+ Пепи и моя колежка.
Виж целия пост
# 141
То хубаво ги мислите децата и татковците, ама мен повече ми е мерак да си обсъждаме семинарната програма, ще си призная! Кога го предвиждаме това в темата, Ванче?
Виж целия пост
# 142
То хубаво ги мислите децата и татковците, ама мен повече ми е мерак да си обсъждаме семинарната програма, ще си призная! Кога го предвиждаме това в темата, Ванче?

Съгласна съм с тебе, но смятам, че от началото на Февруари до края на Април все ще сме го измислили, изкоментирали, и решили кой, какво, как и т.н.  Peace  Според мен, дори в действителност може да си направим "учебен курс" - моделиране; заглаждане със сметана, на фондан; шприцоване на бордюри, рози, цветя, фигури; шпакловане на торта (не се съмнявам, че всички знаем, само нахвърлям идейки); приготвяна на глазура, на шоколадов фондан, на руска мастика 2, на друг вид тесто и т.н. Нещата са доста необхватни, само нахвърлям предложения, но пак казвам, имаме времето през Февруари, Март и Април да решим всички дреболии по уплътняването на НАШИЯ ТОРТЕН ДЕН  Mr. Green
Виж целия пост
# 143
Нямам търпение да си изработим семинарната програма. Непременно искам да има печене на проклетия пандишпан без набухвател, както и правенето на руската мастика такава, че да се моделират фигурки без да се троши при по-фините детайли:))) Искам да пипна шоколадовото тесто на Ванчето...и много други неща:)))
Виж целия пост
# 144
Ама че весело започва да става тук.....
Мислех да напиша нещо още на 1ва страница, ама реших че може да прозвучи назидателно. Но като гледам, на моменти се надига напрежение , а то тепърва ще се надигне. Затова исках да кажа, че нека приемем че всеки който пише тук, ПРЕДЛАГА, а НЕ НАЛАГА.  Моля всички, не се сърдете, не се обиждайте и не приемайте ничие изказване ЛИЧНО. Не приемайте думите като намеци. По този начин ще запазим тона и няма да има раздори. Ако прозвуча назидателно, или тона ми ви напомни за свекървите ви, моля да не ми се сърдите. Няма да е нарочно. Не искам да се правя на командващ или да определям правила. Не можем да направим план с подточки или график с часове, защото първото което може да ни провали плановете, това е времето. Това исках да кажа още в началото, но го казвам сега. Дано да няма засегнали се...... продължавам по същество.....
 Имайте впредвид че 1,2 и 3 май са си доста време. От нас си зависи как ще го оползотворим. Ако пристигнем раничко, и се настаним бързичко  дето се вика - денят е пред нас. Тези които ще пътуват от по-далече, то е ясно че ще дойдат по-късничко, освен ако не се прежалят да тръгнат по първи петли, което не мисля че ще е кой знае какъв проблем, тъй като после който иска и има нужда ще си доспива.... Който иска, да пристигне чак следобеда или вечерта..... той губи от времето. Същото важи и за тръгването обратно.... Всеки си познава семейството, децата и мъжа. Всеки си има ритуали по пътуването..... така че...... Ако нашето семейство пътува само, бъдете сигурни че ще сме първи там..... няма да губим нито минутка в размотаване. От нетърпение сигурно ще тръгнем още в 5. Но вероятно, ще имаме пасажери, така че...... /камъните са в нечия градина, да си ги вадят ако искат  hahaha/
Мисля че на самия 1ви май, можем да си бъбрим, опознаваме и забавляваме според ситуацията. Ако някой иска да подготви нещо, нека го подготви, ако ситуацията позволи - ще го осъвместим и ще помагаме за осъществяване. Аз също имам една идея, ще си подготвя нещата оттук, защото ще изискват време, пък дали ще стигнем до нея..... времето ще покаже....
Целия 2ри май можем да си посветим на семинарната част. Ще ни трябва време. По-натам ще набележим кой какво точно иска да види и ще го коментираме за да може въпросния човек да си подготви нещата от къщи. Например, знам че ще ме накарате да правя шок. тесто. Ще си дойда подготвена с продукти, барабар с кантарчето. Обещавам че ще си донеса цялата кутия с играчки, та който не е виждал на живо болтове, винтове и др.подобни - да ги види, пипне, снима и т.н. Предварително ще ви кажа колко време ще ви отнема. Иска ми се да вида на живо как Пепи прави рози и Руската мастика. Ето ви 2в1. Първо ще меси, после ще врътка рози. Ако обича да се подготви..... Албенка е ясно че ще шприцова и ще прави желатинова картинка.... Ако Дими има желание, може да покаже фатките с тегления карамел....... Ей,такива неща ще уточним по-натам. В крайна сметка затова заминаваме. Набележети си въпроси отсега.....
За децата: Децата са различни и по възраст и по нрав и по възпитание и по начин на живот... на място ще се прецени дали можем да ги организираме и да спретнем някакви изяви. Въпреки че все ми се струва, че ако времето е топличко няма да успеем да ги приберем вътре, та камо ли да ги караме програми да изнасят...... Цяла зима затворени... просто си представям как ще се попилеят по поляните.....
Съжалявам за монолога, ама психолога в мен проговори и не успях да му затворя устата.....  #Cussing out
редактирам: Дими пише заедно с мен..... Ето че вече мислим еднакво с някои хора......

Искам да пипна шоколадовото тесто на Ванчето...и много други неща:)))
Алоооооо..... кои още "други неща" искаш да МИ пипнеш?   Shocked
/разбрах ти мисълта, просто прозвуча смешно/
Виж целия пост
# 145
Ох, Ванче, посмях наволя преди лягане:)))))))) Ами тъкмо щях да се редактирам, но ти се появи поста и сега ще отговоря, така че да се допълня - карамеления крем на Пепи искам да видя как не се пресича и кога точно да спра:)))
За всичко друго, което казваш, съм съгласна.
Виж целия пост
# 146
Алоо агитката да си вземете някое място с интернет- ще направим он-лайн връзка по скайп и ще гледаме пряко купона...да не сме капо и ние отвъд океана...пък  Crossing Arms
Виж целия пост
# 147
Алоо агитката да си вземете някое място с интернет- ще направим он-лайн връзка по скайп и ще гледаме пряко купона...да не сме капо и ние отвъд океана...пък  Crossing Arms
Лап-топа ми е с wireless, ако не се закучи нещо, може и да включим виртуално и останалите.... Ще направим една конферентна връзка.... Това е идея, що го обмислим......
Някой да ме подсети по-натам да си поговорим за камера, че мойта е .... прекрасна и за нищо не става.....
Виж целия пост
# 148
Алоо агитката да си вземете някое място с интернет- ще направим он-лайн връзка по скайп и ще гледаме пряко купона...да не сме капо и ние отвъд океана...пък  Crossing Arms
Лап-топа ми е с wireless, ако не се закучи нещо, може и да включим виртуално и останалите.... Ще направим една конферентна връзка.... Това е идея, що го обмислим......
Някой да ме подсети по-натам да си поговорим за камера, че мойта е .... прекрасна и за нищо не става.....

Абе съмнявам се точно в планината да стане...и баш в хижата да имат уайърлесс рутер...но това не пречи да помечтаем малко  Mr. Green
Виж целия пост
# 149
Диме, ама ще си взема свареното мляко оттук за крема. Естествено и всички други необходими съставки Simple Smile
И на мен са ми интересни някои неща, но мисля че ще имаме 2-3 месеца за дискутирането на програмата за тортата. Усещам как ще имаме някоя n-етажна торта, като всеки етаж ще е с различни покрития и съдържания  Mr. Green

Ванче, ако след проучването се рзбере, че има нет ще взема моята камера Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия