СНБМ - инициативи - 26 част

  • 83 064
  • 637
# 165
Нова възможност за профилактика на рака на маточната шийка
Виж целия пост
# 166
Интернет е най-големият източник на информация за майките, според сдружение 

Финансовата криза влияе на желанието за раждане на деца, смятат  …  на майките 

Българките раждат по-малко от две деца, според сдружение на майките

Правителството отложи разглеждането на законопроекта за училищното образование

В 219 общини ще има средищни училища 

184 българчета са осиновени от чужденци през 2008 г.

България има най-висок процент на пушене сред младежите в ЕС, сп …  здравеопазването

Утвърдиха списъка със средищни училища

Наплив от чужденци да осиновяват българчета

Строят забавачка от гипс за 6 месеца

Търсят родители за болни деца през интернет

Майките на близнаци ще получават помощите си накуп
Виж целия пост
# 167
Емел Етем спъна просветната реформа на НДСВ

Трябва дебат. Законът засяга 8 млн. българи!

Забрадките препънаха образователния закон

"Софарма" ще свива разходите си без съкращения на персонал

Кризата изяде школския компютър
Виж целия пост
# 168
http://www.duma.bg/2009/0309/200309/index.html
Виж целия пост
# 169
Обучават родителите да отказват децата от алкохола

Кирилка Тагарева, доктор по психология: ПОЛОВИНАТА ОТ АГРЕСИВНИТ … Т И КАТО ПОРАСНАТ

Италианци и испанци осиновяват български деца

ДПС спъна просветната реформа на НДСВ

Най-много наши сираци се осиновяват в Италия
Виж целия пост
# 170
Здравейте, пуснах тема и в основния форум, но бих искала да се обърна и специално към вас като сдружение с информация за антените на мобилните оператори, които всеки ден никнат като гъби по блоковете ни. Информацията за вредите от облъчването на тези антени би трябвало да се предоставя от държавата. Но тъй като такава липсва, искам тук да обърна вниманието ви като майки към няколко неща, важни за здравето на децата ни:
1.   Според всякакви проучвания облъчването на антените е най-силно на разстояние 30-70 м. от тях. Масово антените в България се разположени точно в този диапазон и то без изключение за болници, училища и детски градини, както обикновено се прави в другите държави.
2.   Според все повече световни статии резултатите от продължителното облъчване са най-тежки за децата и могат да бъдат: левкемия, рак, заболявания на централната нервна система и много други. Тези заболявания се появяват най-често не веднага, а след10-15 г.
По темата разполагам с много материал, за съжаление повечето на немски език.
Ето Ви един линк, особено интересни са коментарите най-долу, и най-вече този на инж. Бучков.

http://news.plovdiv24.bg/42159.html

В момента се създава гражданско движение за борба срещу тихия геноцид, на който сме подложени ние и най-вече децата ни. Ще се радвам някой от вас се е сблъсквал вече с този проблем да пише тук или на лично съобщение. Вярвам, че ако сме повече, може и да се чуе и нашият глас. Бихме се радвали да ни подкрепите.


Виж целия пост
# 171
Клонират най-добрите учители

Десетачка отгоре за проблемни деца

Трябва да се следи дали светският характер на училището се отраз … ята Даниел Вълчев

 Даниел Вълчев откри семинар за представяне на проекти на МОН по  …  човешки ресурси”

Всички учители ще имат безплатен достъп до интернет от дома си д …  края на годината

10 лв. на час ще получават учителите допълнително за работата си …  учебния материал

Обсъждат детското  здравеопазване

Доктор взе кабинет в детска градина за 15 ст.

В онкологията преглеждат безплатно 1300 жени

Забрадките забулиха закон

ДПС възмутено от профанизиране на просветния закон

 1300 жени ще бъдат прегледани безплатно за рак на гърдата от НОМЦ 

Детското здравеопазване ще обсъждат на кръгла маса в Народното събрание

Лютви Местан : Недопустимо е профанизирането на закона за училищно образование

Хлапета за продан

Търсят родители за болни деца през интернет

Илонка Райчинова, зам.-министър на правосъдието: Изискванията къ … та са драконовски
Виж целия пост
# 172
“Красно село” остава без боклукчии засега. Новите фирми ще обира … а и от градинките

Няма подкрепа за закриване на още училища

МОН дава над 200 млн. лв. за образователни проекти
Виж целия пост
# 173
Слагат по един отговорник на всеки 100 учители

1000 лева за издръжка на хлапе от забавачка

МОН прави стандарти за школските оценки

Вълчев пое отговорност за законопроект

Родители на опашка за забавачка във Варна

МОН пише нови правила за оценяване на учениците

Най-добрите преподаватели с нов бонус до 120 лв.

Кабинетът иска повече площадки за децата

Закони ще се приемат след оценка за ефекта имОт Павлина Желева
Виж целия пост
# 174
24.03.2009

Ива Станкова: До началото на следващата учебна година въпросът с … трябва да се реши

Започна кръгла маса „Детското здравеопазване – основен приоритет на държавата”

За последните 20 години детската заболеваемост в България е нараснала 2 пъти

НОИ би намалил разходите си с 30-40%, ако се разшири профилактиката сред децата

Проф. Иво Кременски: Пет процента от новородените у нас са с генетично заболяване

Йорданка Фандъкова: Необходимо е интегриране на здравното образо …  съдържание 

Искат имунизационният календар да бъде допълнен с още две ваксини

НЗОК е отделила 13,2 млн. лв. за профилактична дейност през 2008 г.

Здравето на българчетата – два пъти по-висока смъртност, два път … ета (ОБЗОР) 

Родители от Добрич предлагат децата им да посещават часове по ве … ите градини 

И най-малките ще учат на 2 скорости

Самоосигуряващите се сами избират дали да имат право на обезщетение за майчинство

Детската заболеваемост е нараснала 2 пъти за 20 години

"Егида" се изнизва от софийските подлези


23.03.2009

Предстои откриването на нова детска кухня в Студентски град с ка … т още 200 абоната

Училищната система в ЕС може да рухне, ако не бъде реформирана
Виж целия пост
# 175
25.03.2009

Майките на близнаци и майките студентки ще получават помощите си за дете накуп

НСИ ще представи данни за населението на България

Туберкулозата се завръща в нелечима форма

Бум на детските болести и увреждания

90% от българите се хранят нездравословно

Малчугани гинат заради забранена само у нас терапия

Медсестрите в яслите застарели, не уцелват със спринцовката

Бум на мозъчни инфекции заради липсващи ваксини

Подлезите остават без охрана от 1 октомври

Неуспял шеф в здравната каса поема фонда "Ин витро"

МОН препоръча засилване на контрола в училищата
Виж целия пост
# 176
Здравейте!
Говорих с Хриси, но тя няма възможност да пише тук в момента, затова се включвам аз.

На второ четене предстои да мине закон, който забранява продажбата на детски храни и АМ в аптеките. Ще се продават само в хипер-маркетите. Ясно е, че това ще постави в изключително затруднение майките в селата и малките градове.

Утре (26.03) от 10ч в БТА се организира прес-конференция от Асоцияцията на собствениците на аптеки. Ще присъстват представители на вносители/производители на бебешки и детски храни, няколко НПО и медии.

Разговаряхме с председателя на АСА и той ще се радва СНБМ също да ги подкрепи като изпрати представител утре, който да даде изявление.
Ако решите, че желаете да се включите ми пишете тук или в скайп.
Виж целия пост
# 177
Какво е наименованието на този закон? Нов ли е или някакви изменения в действащ?
Виж целия пост
# 178
Привет и от мен!

Доколкото аз съм запозната е точно обратното.
Има стъпки в посока АМ и бебешките/детските храни да се продават изключително в аптеките с оглед по-сериозен контрол.

12-02-2009
Бебешките и лечебните храни да се продават в аптеките, но по списък, който ще се одобрява от здравния министър. Това гласуваха депутатите от здравната комисия днес.
http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2009/02/12/674421_zdravniiat_mini … i_bebeshki_hrani/


Повече подробности?
Виж целия пост
# 179
Какво е наименованието на този закон? Нов ли е или някакви изменения в действащ?

Искаш ли на ЛС да ти дам телефона на председателя? Той ще ти обясни най-добре и ще отговори на всичките ти въпроси. Не искам да се получава "развален телефон".

Cruela, ще оставят само хранителните добавки и лечебните АМ. Пюрета и обикновени АМ ще отидат в хипер-маркетите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия