На море в Гърция

  • 203 587
  • 726
# 375
gadamer, забравих да спомена, че Ормос (където има някакъв приличен плаж според снимките) е на Цикладите, което е група острови доста на юг в морето на югоизток от Атина, остана и там пясък да няма; пък ние си говорим за Халкидики, който е доста по-на север и е масовата туристическа дестинация за българи на море в Гърция. Дори с гугъл мапс като се погледне на сателит, се вижда че плажните ивици, както ние сме ги свикнали са им много кът.
Виж целия пост
# 376
gadamer, забравих да спомена, че Ормос (където има някакъв приличен плаж според снимките) е на Цикладите, което е група острови доста на юг в морето на югоизток от Атина, остана и там пясък да няма; пък ние си говорим за Халкидики, който е доста по-на север и е масовата туристическа дестинация за българи на море в Гърция. Дори с гугъл мапс като се погледне на сателит, се вижда че плажните ивици, както ние сме ги свикнали са им много кът.

Мислех, че темата е за Гърция, а не за Халкидики само. Все пак аз държа на моите впечатления от Халкидики. И били ми казала на какви плажни ивици сме свикнали ние? Имаш предвид вероятно нашето море? Сега да не кажеш, че нашето Черноморие е невероятно, чисто, с огромни пусти ивици с прекрасен бял пясък? И вероятно не спада към масовите туристически дестинации за българи. Вярвай на сателита, аз предпочитам да вярвам на личния си досег до камънаци, малки плажчета, претъпкани с масови български туристи!
Виж целия пост
# 377
gadamer, забравих да спомена, че Ормос (където има някакъв приличен плаж според снимките) е на Цикладите, което е група острови доста на юг в морето на югоизток от Атина, остана и там пясък да няма; пък ние си говорим за Халкидики, който е доста по-на север и е масовата туристическа дестинация за българи на море в Гърция. Дори с гугъл мапс като се погледне на сателит, се вижда че плажните ивици, както ние сме ги свикнали са им много кът.

Мислех, че темата е за Гърция, а не за Халкидики само. Все пак аз държа на моите впечатления от Халкидики. И били ми казала на какви плажни ивици сме свикнали ние? Имаш предвид вероятно нашето море? Сега да не кажеш, че нашето Черноморие е невероятно, чисто, с огромни пусти ивици с прекрасен бял пясък? И вероятно не спада към масовите туристически дестинации за българи. Вярвай на сателита, аз предпочитам да вярвам на личния си досег до камънаци, малки плажчета, претъпкани с масови български туристи!

темата да, но конкретно нашата дискусия, която тръгна от моя постинг - не:) Истинският плаж е голям и хубав само, когато снимка от въздуха може да го обхване: ето ти един Обзор:
http://www.goranovonline.com/freeUploadDir/pagePics-en-20520-Obzor/balchik.jpg
иначе по бг морето има и хубави и лоши места, аз съм виждала от двете и нямам намерение да изпадам в излишен патриотизъм, но пък няма и на черното да казвам бяло:) искам пясък, много:)
Виж целия пост
# 378
http://www.halkidiki.com/katerina-maria/index.htm
Това е моят избор за септември месец. Нищо особено, но нас не ни трябва повече Laughing Миналата година бяхме в едно селенце Дионисиу - преди Неа Муданя  и много ни хареса. Честно казано, имайки наглед пример отпреди месец ходене до Созопол и кратко разглеждане на околностите - през акъла няма да ми мине да ида на българското Черноморие на море - даже и до "Арапя" - това толкова любимо място не ми се ходи вече. Покъртена съм дълбоко, от това, което видях.
Морски таралежи не видях, но смятам да се сдобия с въпросните обувки или пък с кроксове - същата работа ще свършат предполагам. За други гадини дали да се оглеждаме?
Виж целия пост
# 379
малко спам- какво значи Неа в Гърция- гледам, че доста курорти са Неа ....
Виж целия пост
# 380
"Нова"
Виж целия пост
# 381


Хоп-троп.. ние май се поспряхме на дестинация -какво ще кажете за Пелион? Някой да е бил там, отзиви?  newsm78

  bouquet
Виж целия пост
# 382
Някой да е бил на Тасос В този комплекс? http://www.makryammos-hotel.gr/. Преди време Eva беше писала за там, че било прекрасно, точно както по снимките. Тъй като вече направихме резервациите, единствено ме интересуват хубави места за хранене /на поносими цени разбира се/. Нещо изпитано? Комплекса е много близко до ферибота, така, че някъде в района, или не чак толкова близо, не е проблем.

На този комплекс и аз съм хвърлила око от около месец. Но чак днес ми се изясни кога през юни ще мога да почивам, т.е. от 27 юни нататък. Моя приятелка е била там, казва, че е много хубаво, храната - закуска и вечеря - добре и обилна.
Виж целия пост
# 383
И на мен ми харесва много този комплекс Макриамос. Има хубави отзиви. Въпреки, че съм живяла на Тасос половин година , пак ми се ходи.
Миналатa година бяхме на Ситония...Обикаляхме доста,в търсене на хубав плаж. Кариди бийч е невероятно място, перфектно за малки деца. Аз съм с претенции по принцип, за пясъка, да няма камъни във водата, да няма много хора. Там ми се изпълниха всички изисквания. Е , трябва да кажа , че беше след 15ти септември. В Гърция човек трябва да отиде с кола, ако е вързан в един хотел.. не се получава според мен. Има прекрасни места, някак всичко , което строят е близко до природата,няма я тази мегаломанщина и бетонови мастодонти...Има естествени материали, ниски сгради, използват всяко дърво...
Виж целия пост
# 384
И на мен ми харесва много този комплекс Макриамос. Има хубави отзиви. Въпреки, че съм живяла на Тасос половин година , пак ми се ходи.
Миналатa година бяхме на Ситония...Обикаляхме доста,в търсене на хубав плаж. Кариди бийч е невероятно място, перфектно за малки деца. Аз съм с претенции по принцип, за пясъка, да няма камъни във водата, да няма много хора. Там ми се изпълниха всички изисквания. Е , трябва да кажа , че беше след 15ти септември. В Гърция човек трябва да отиде с кола, ако е вързан в един хотел.. не се получава според мен. Има прекрасни места, някак всичко , което строят е близко до природата,няма я тази мегаломанщина и бетонови мастодонти...Има естествени материали, ниски сгради, използват всяко дърво...

Абсолютно съм съгласна.


Иначе по отношение на Макриамос - не съм ходила, но наши приятели много ни го препоръчват. Чудим се за него, защото по принцип аз не съм фен на концепцията да почивам на хотел. Предпочитам да си наемам апартамент, студио, къща и сама да си преценявам кога и какво да ям. Това работи навсякъде - и в Италия, и в Испания, и в Лондон, и в Алпите на ски, и в Гърция на море. Но иначе наистина хотелът бил хубав, морето е плитко и е с пясък, подходящо е за деца.
Виж целия пост
# 385
http://www.halkidiki.com/katerina-maria/index.htm
Това е моят избор за септември месец. Нищо особено, но нас не ни трябва повече Laughing Миналата година бяхме в едно селенце Дионисиу - преди Неа Муданя  и много ни хареса. Честно казано, имайки наглед пример отпреди месец ходене до Созопол и кратко разглеждане на околностите - през акъла няма да ми мине да ида на българското Черноморие на море - даже и до "Арапя" - това толкова любимо място не ми се ходи вече. Покъртена съм дълбоко, от това, което видях.
Морски таралежи не видях, но смятам да се сдобия с въпросните обувки или пък с кроксове - същата работа ще свършат предполагам. За други гадини дали да се оглеждаме?
би ли споделила - чрез агенция ли резервира и какви са цените. може и на лични. благодаря
Виж целия пост
# 386
И на мен ми харесва много този комплекс Макриамос. Има хубави отзиви. Въпреки, че съм живяла на Тасос половин година , пак ми се ходи.
Миналатa година бяхме на Ситония...Обикаляхме доста,в търсене на хубав плаж. Кариди бийч е невероятно място, перфектно за малки деца. Аз съм с претенции по принцип, за пясъка, да няма камъни във водата, да няма много хора. Там ми се изпълниха всички изисквания. Е , трябва да кажа , че беше след 15ти септември. В Гърция човек трябва да отиде с кола, ако е вързан в един хотел.. не се получава според мен. Има прекрасни места, някак всичко , което строят е близко до природата,няма я тази мегаломанщина и бетонови мастодонти...Има естествени материали, ниски сгради, използват всяко дърво...

Абсолютно съм съгласна.


Иначе по отношение на Макриамос - не съм ходила, но наши приятели много ни го препоръчват. Чудим се за него, защото по принцип аз не съм фен на концепцията да почивам на хотел. Предпочитам да си наемам апартамент, студио, къща и сама да си преценявам кога и какво да ям. Това работи навсякъде - и в Италия, и в Испания, и в Лондон, и в Алпите на ски, и в Гърция на море. Но иначе наистина хотелът бил хубав, морето е плитко и е с пясък, подходящо е за деца.
коя агенция го предлага? Praynig
Виж целия пост
# 387
Ето две оферти за Макриамос:

http://antea.bg/index.php?Itemid=74&id=397&option=com_co … ent&task=view
http://www.reyma.bg/index.php?option=com_content&view=articl … ws&Itemid=140

Но можеш и директно през техния сайт да си запазиш места.
Виж целия пост
# 388

Някой да е бил на Тасос В този комплекс? http://www.makryammos-hotel.gr/. Преди време Eva беше писала за там, че било прекрасно, точно както по снимките. Тъй като вече направихме резервациите, единствено ме интересуват хубави места за хранене /на поносими цени разбира се/. Нещо изпитано? Комплекса е много близко до ферибота, така, че някъде в района, или не чак толкова близо, не е проблем.

И аз го заглеждам, би ли ми казала с коя агенция резервира и каква е цената. Те предлагат ли all-inslusive или HB?  bouquet
Виж целия пост
# 389
И между другото, моя приятелка беше преди няколко дни в Portes Palace - близо до Неа Потидеа в Халкидики.
Представят го за 4 звезди, според нея е по-скоро 3-3 и половина. Не е лош, отговаря си на описанието в интернет, храната е добра, стаите - нищо особено, озеленен и с доста цветя, общо взето стандартен за Гърция за тези звезди - нищо особено, но не лош.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия