Камъни в бъбреците

  • 355 421
  • 752
# 570
Здравейте,

Да побутна малко темата и аз.. понеже на всеки се налага да потърси повече информация за някои неща първо в И-нет и после да отиде на място.. казвам как стоят нещата при мен..
Имам доста голям камък, който освен с операция няма как иначе да се извади или да излезе по естествен път, така  да се каже.. предстои ми ендоскопска операция при професор Салтиров във ВМА София.
След като уролог в Пловдив ме насочи, че камъка е голям и трябва операция, се поинтересувах от познати и И-нет за начините...
Записах си час за преглед при професора - прегледа струва 100 лв. той преглежда само Понеделник след обяд и само частни прегледи... след като минах - поиска от мен скенер, аз не бях правила.. след като направих пак си записах час - отидох - прегледа като вторичен струваше 50 лв. Каза ми, че ще се направи ендоскопска операция и имам два варианта - "с избор на екип" т.е. платена и с прием по ЗК.
Платената може да насочи дата той, а за общия прием ми каза че може да чакам и 6 месеца.. избрах платеното защото няма за кога да чакам, като на края на Януари първата възможна дата ми даде 7ми Март..
Посещаемостта при него е много голяма.. има хора от цяла България с всякакви проблеми..
Общо взето това е... ако някой има нужда, мога да дам телефона за контакти на лични.. а след 7ми Март, ще мога да кажа и как преминава всичко с операцията и заплащането.. Simple Smile
Пожелавам Ви бързо да оправяте, каквото  има при вас.. защото явно не става така лесно с изкарването на тези камъни и там всичкото това нещо..  Peace Peace
Виж целия пост
# 571
Гледах предаване в , което казаха , че пиенето на топла вода с ябълков оцет помагало при камъни в бъбреците .
... казах това на мой познат , отговори , че в момента се е изчистил - случайно : Направил си лимонов сок с чесън за отслабване , а взел ,че изхвърлил камъка
Рецептата : сока от 2 кг. лимони , скилидките от 4 гл. чесън (счукани) се смесват и се държат на тъмно 25 дена . После се пие 1 с.л. сутрин на гладно
Виж целия пост
# 572
Здравейте отново от мен Simple Smile Мина разбиването на камъка /в Медика/. Д- р Котов се занимава с това, защото стажантът не се справи. Но вече пети ден нямам нито болка, нито съм изхвърлила нещо. На 15 - ти съм на контролен преглед. Заплатих само 5,60 лв такса. Иначе съм впечатлена от д-р Котов, раздава се на 100%.
Виж целия пост
# 573
как ти разбиваха камъка ,че нямаш болки, и като ходиш до тоалетна пак ли няма
Виж целия пост
# 574
как ти разбиваха камъка ,че нямаш болки, и като ходиш до тоалетна пак ли няма
Разбиха го с лазер, подобно на рентген. Камъкът се фокусира чрез видеозон и се пуска "стрелбата". Не е болезнено, усеща се леко боцкане. Така около 15-20 мин и това е! Но не може да се каже веднага дали е разбит. На 15 ще разбера. Но не изхвърлям нищо и нямам болки. Което обаче мисля, че не е добре Sad
Виж целия пост
# 575
и аз така си мисля, може изобщо да не е помръднал, щом не боли и до тоалетна, би трябвало частички да тръгнат да излизат, ако се е раздробил
Виж целия пост
# 576
Отново - здравейте от мен! Искам да се 'оплача', че не съм изхвърлила нищо вече месец след разбиването! На контролният преглед докторът ми каза, че камъкът бил по - малък. Но аз се съмнявам! Започнаха пак болките, както преди манипулацията. Дали да не се насоча към Варна, в Сити клиник???
Виж целия пост
# 577
Здравейте,записвам се и аз по темата.От около 5 години съм с проблемни бъбреци.В началото започнах с песъчинки (които уж изхвърлих),а после преминах към камъни,които стоят от много време и не са помръднали.Отделно имам изменения и в пикучния мехур.Лекували са ме с антибиотици,хапчета на билкова основа и чайове,но резултата не е значин,тъй като се подобряват стойностите при изследване,но камъчетата и болките си остават.От Варна съм и до момента съм посещавала д-р Драгнев и д-р Митева,като и при двамата винаги има доста хора и сякаш за да преминат повече пациенти не обръщат достатъчно внимание на всеки.Та моля ако има някой от града и има добър опит с лекар в тази област да ми препоръча.Тък като смятам от следващата седмица да започна отново одисеята.До сега не бях получавала кризи или поне така си мисля (поне не нещо критично),но напоследък имам силни и постоянни болки в бъбреците,ниско долу(не е яйчник,друга е болката,не дава да помръднеш),гадене и болки в стомаха.От това което четох по-нагоре отговаря на описанието за бъбречна криза.Благодаря за вниманието,ще се радвам ако някой се отзове.
Виж целия пост
# 578
Здравейте,записвам се и аз по темата.От около 5 години съм с проблемни бъбреци.В началото започнах с песъчинки (които уж изхвърлих),а после преминах към камъни,които стоят от много време и не са помръднали.Отделно имам изменения и в пикучния мехур.Лекували са ме с антибиотици,хапчета на билкова основа и чайове,но резултата не е значин,тъй като се подобряват стойностите при изследване,но камъчетата и болките си остават.От Варна съм и до момента съм посещавала д-р Драгнев и д-р Митева,като и при двамата винаги има доста хора и сякаш за да преминат повече пациенти не обръщат достатъчно внимание на всеки.Та моля ако има някой от града и има добър опит с лекар в тази област да ми препоръча.Тък като смятам от следващата седмица да започна отново одисеята.До сега не бях получавала кризи или поне така си мисля (поне не нещо критично),но напоследък имам силни и постоянни болки в бъбреците,ниско долу(не е яйчник,друга е болката,не дава да помръднеш),гадене и болки в стомаха.От това което четох по-нагоре отговаря на описанието за бъбречна криза.Благодаря за вниманието,ще се радвам ако някой се отзове.
Щом сте от Варна, посетете  д-р Панайотов, в "Сити клиник". Похвалиха го по - нагоре, а и апаратът за разбиване на камъни е хубав.
Виж целия пост
# 579
useva44,благодаря.Ще потърся кординати.Ако още някой има впечатления от специалист в областта,ще се радвам да ги изкаже ,за да имам повече възможности.
Виж целия пост
# 580
Здравейте,искам да попитам някой разбивал ли е камък в бъбрека с литотрипсия, докато пие хапчета за разреждане на кръвта?
Виж целия пост
# 581
Не, но си спомням, че в Александровска ме предупредиха една седмица преди процедурата да не пия аспирин.
Виж целия пост
# 582
Здравейте,от вчера започнах лечение с антибиотик,тъй като бяха открити бактерии в урината.Попринцип след прегледа на ефограф изпитах дискомфорт от самия натист на уредчето върху бъбреците,но за мен е нормално.Очаквах да премине,но след приема на антибиотика болката се усили и днес вече е по-неприятна от вчера.Става въпрос за Лефлокс 500мг.Това ми е втори антибиотик в рамките на два месеца,първия беше по същата причина,но понеже не е разрешил проблема се наложи да повторя.При първи прием не съм имала подобен проблем,тогава антибиотика беше Аксеф,по два пъти на ден,а този го приемам по веднъж.Имам опит с тези неща и не се е получавал подобен ефект.Та въпроса ми е-нормална реакция ли е това и дали някой е имал опит с въпросния антибиотик?Естетсвено ако продължи така,ще се консултирам с лекувашия.Да отбележа,че за днес имам един прием на обичайните болкоуспокояващи,но нямаше особен ефект.Благодаря на отзовалите се! 😊
Виж целия пост
# 583
Поли, звъни да питаш лекуващия, защото в съботта и неделя е сложно, не разбирам защо боли от антибиотика, може някоя съставка да дразни разранените пътища, но обезателно звъни
Виж целия пост
# 584
Като притиснеш мястото с ръка, усещаш ли същата болка? Обикновено бъбрек боли когато е възпален. Да не би да е тръгнало нещо да излиза, ако имаш песъчинки?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия