Камъни в бъбреците

  • 355 418
  • 752
# 585
Като притиснеш мястото с ръка, усещаш ли същата болка? Обикновено бъбрек боли когато е възпален. Да не би да е тръгнало нещо да излиза, ако имаш песъчинки?
Имам и песъчинки,да
Виж целия пост
# 586
Може това да е причината, излизането им да е съвпаднало с курса антибиотик. И аз съм пила много антибиотици заради бактерия, но бъбрек ме е наболвал само покрай кризи или когато беше възпален, но при всички случаи болката беше доста силна.
Виж целия пост
# 587
Здравейте,отново!От месец съм започнала лечение при един уролог във Варна!От около 4-5 години ми започнаха проблемите,като ту отминаваха,ту пак започваха.Посещавала съм двама нефролози до момента,като сега съм на трети,но уролог.Преди два месеца имах много неприятни последствия от бъбречна инфекция-висока температура,силно болки,втрисане,гадене,повишено кръвно налягане.Това нещо беше около един ден и малко и посетих кабинет,изписа ми антибиотик и още някой неща след направени кръвни изследвания и урина.Симптомите преминаха и малко след това започнах посещения при уролога за лечение.Оказа се след пусната урина,че резултатите са ми взе така лоши,инфекцията не е излекувана,а само подтисната.Последва още един антибиотик.След него се почувствах по-зле,отново изследване (обикновена урина) и урокултура,която не показа нищо.На следващ преглед пак същото,още по-завишени стойности (става въпрос за левкоцити,тръгнаха от 6-8,после 8-10 и в момента 10-15)и отново антибиотик,след него пак обикновена урина,пак завишени (10-15).Днес пак пуснах урокултура по препоръка на доктора,но отново няма изолирана бактерия.Чувствах се я безизходица,не се чувствам особено добре.Започнах да ходя все по-често до тоалетна по малка нужда,понякога придружено с доста силно болки в областа на пикучния мехур защото имам проблем и там.Събират ми се три антибиотика за 2 месеца.Някой с опит в тази насока?Какво изследване да пусна за да стане ясно какво се случва?Като в омагьосан кръг съм.Всяко лекарство ми се отразява ужасно или със силни болки в бъбреците,или пристискане в мехура.Ще съм благодарна на всеки отзовал се!
Виж целия пост
# 588
Здравейте,отново!От месец съм започнала лечение при един уролог във Варна!От около 4-5 години ми започнаха проблемите,като ту отминаваха,ту пак започваха.Посещавала съм двама нефролози до момента,като сега съм на трети,но уролог.Преди два месеца имах много неприятни последствия от бъбречна инфекция-висока температура,силно болки,втрисане,гадене,повишено кръвно налягане.Това нещо беше около един ден и малко и посетих кабинет,изписа ми антибиотик и още някой неща след направени кръвни изследвания и урина.Симптомите преминаха и малко след това започнах посещения при уролога за лечение.Оказа се след пусната урина,че резултатите са ми взе така лоши,инфекцията не е излекувана,а само подтисната.Последва още един антибиотик.След него се почувствах по-зле,отново изследване (обикновена урина) и урокултура,която не показа нищо.На следващ преглед пак същото,още по-завишени стойности (става въпрос за левкоцити,тръгнаха от 6-8,после 8-10 и в момента 10-15)и отново антибиотик,след него пак обикновена урина,пак завишени (10-15).Днес пак пуснах урокултура по препоръка на доктора,но отново няма изолирана бактерия.Чувствах се я безизходица,не се чувствам особено добре.Започнах да ходя все по-често до тоалетна по малка нужда,понякога придружено с доста силно болки в областа на пикучния мехур защото имам проблем и там.Събират ми се три антибиотика за 2 месеца.Някой с опит в тази насока?Какво изследване да пусна за да стане ясно какво се случва?Като в омагьосан кръг съм.Всяко лекарство ми се отразява ужасно или със силни болки в бъбреците,или пристискане в мехура.Ще съм благодарна на всеки отзовал се!

Пишете по-горе, че имате камъни... знаете че ги имате? Не ви ли препоръчват да ги махнат? Може би точно те предизвикват всичко това.. колко са големи, къде се намират - тези подробности лекарите казват ли ви ги?
От опит и чакане знам до къде се стига, така че затова и задавам тези въпроси... Simple Smile

Виж целия пост
# 589
Сега последно ми казва,че имам песъчинки,но нищо друго за тях...не пия нещо конкретно до колкото знам
Виж целия пост
# 590
От около 5 години съм с проблемни бъбреци.В началото започнах с песъчинки (които уж изхвърлих),а после преминах към камъни,които стоят от много време и не са помръднали.Отделно имам изменения и в пикучния мехур.

Извинявайте, знам че болките в бъбреците са много ужасно нещо (от личен опит), но интересно ми стана дали едни и същи лекари установяват камъни (както сте написали), които от мноого време не мърдат и не се случва нищо... а сега вече само песъчинки.. Simple Smile
Виж целия пост
# 591
Не,не са едни и същи.Не съм усещала да съм изкарвала нещо,но очевидно по някакъв необясним за мен начин съм успяла.
Виж целия пост
# 592
Здравейте. Преди 3 дена ми правиха операция в токуда за премахвяне на камъче 5 мм, защото имаше запушване на бъбрека. Д-р Еленко Попов прави операцията. Камъчето е извадено цяло. Поставили са ми и стент за един месец. С две думи всичко е нормално. Единственото което ме притеснява е че получавам отвреме навреме болка в бъбрека,която сама отшумява. Не е като болката от камъка но е неприятно. Предполагам, че е от стента.. но все пак се допитвам и до вас. Доктора каза, че ще уринирам кръв до 2 седмици след опурацията. При мен вече на 3 ден кръв почти няма, което е добре.
Виж целия пост
# 593
Здравейте има ли някой, който скоро се е подлагал на лазерно премахване на камъни в бъбреците по ендоскопски метод? Моля да сподели опита си, ефективно ли е, от първия път ли става, има ли дискомфорт и болки след това и колко време? Благодаря предварително.
Здравей Теди, можеш ли да обясниш какъв е точно този ендоскопски метод?
Здравейте, ползват се естествените отвори на тялото без да се прави разрез. Под пълна упойка се извършва и трае около час. Камъка се разбива с лазер и се поставя стенд/разширение/, чрез който по-лесно след това да се изхвърлят разпрашените песачинки. Камъка на мъжа ми беше 3 см. Престоя в болницата е 3 дни, възстановяването е за седмица. Има болки след манипулацията, но всичко отшумява за ден-два!  Стенда се премахва след около месец пак под упойка, но този път за 15 мин. На мъжа ми не са му свалили стенда още и не зная дали се лежи в болница или ще го изпишат веднага. Само мога да кажа, че не си заслужава да търпите болките! Много сме доволни, доктора е доц.Анакиевски от Варна, но манипулацията я правихме в Бургас в Лайв Хоспитъл поради модерната апаратура. Струва 800лв. + направление за хоспитализация. Плащате всъщност тръбичката, която влиза в тялото и се ползва еднократни, както и за избора на лекар. Можете да му се доверите и няма да съжалявате! Той върна мъжа ми към нормален пълноценен живот без болки и кризи! Ако имате въпроси питайте! Успех!
[/quote
Здравейте,радвам се,че  открих темата.
Да споделя и аз малко инфо по  въпроса за ендоскопския метод,мисля.
Моят мъж има камък 3 см.и ни бяха предложили този метод,но след като отидохме за няколко мнения,едно от които е при професор в Турция,стана ясно, ,че тази манипулация не е толкова безвредна,защото се нарушава обвивката на бъбрека и после след манипулацията не се знае как ще реагират фукнциите му,което е най важното.И затова на тозии етап не сме взели решение,засега с лазера камъка намалява.Дано нещата се развият добре,но на този етап няма да правил тази манипулация.
Виж целия пост
# 594
Здравейте,интересува ме при махане на стент,дали след това има болка и може ли да се отиде на работа?
Преди месец ми правиха уретероскопия и ми поставиха стент,след това много ме болеше и бях във болнични две седмици.Другата седмица ще ми махат стента,а не мога да си взема почивен ден и ми е много притеснено.Питах доктора и исках да отменя часа,но той естествено ме увери,че всичко ще бъде ОК.
Виж целия пост
# 595
Да не те плаша обаче съм била с майка след махане на стенд, той нали е тръбичка ,която да пази от запушване след разбиването на камъка.Като се вади" ожулва" уретера и после като пишкаш боли, питай за хапчета след това ,защото ще трябват за успокоявсне на пикочните пътища
Виж целия пост
# 596
Да не те плаша обаче съм била с майка след махане на стенд, той нали е тръбичка ,която да пази от запушване след разбиването на камъка.Като се вади" ожулва" уретера и после като пишкаш боли, питай за хапчета след това ,защото ще трябват за успокоявсне на пикочните пътища
Благодаря sunrise_67😘
То и сега ме боли като пишкам.Заредила съм се вече със болкоуспокояващи 😊
Виж целия пост
# 597
Махнаха ми стента.Нищо страшно,само дето се бях притеснила доста.
Заболя ме само докато го махаха.
Да ви питам,може ли чрез някакво изследване да се установи какви камъни правя?
Така и не можах да хвана нито един камък при уриниране,
а при уретерокопията,доктора не е запазил камъка,който ми извади.
Виж целия пост
# 598
Аз занесох камъка да го изследват. Мисля, че само така може да разбереш какъв е..
Виж целия пост
# 599
Трябвало е да го запазят
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия