Камъни в бъбреците

  • 355 383
  • 752
# 465
Благодаря за отговора. До сега нищо не помогна.Не знам и какъв по състав е камъка. Вижда се на ренгенова снимка.

Какъвто и да е по състав наблегнете на магданоза и спрете мръвките .
Виж целия пост
# 466
Сироп "Реналит" съм чувала, има го в аптеките около 18 лв. Против песъчинки, камъни.
Виж целия пост
# 467
Сироп "Реналит" съм чувала, има го в аптеките около 18 лв. Против песъчинки, камъни.
Никаква полза нямам от него поне аз.
Виж целия пост
# 468
Четох и за бял тамян но не знам дали да опитам и с него.Поръчах сиропа и ще видя.
Виж целия пост
# 469
Тук https://vk.com/nesseeya има за диабета . Има и един въпрос за кафето и един за камъни в бъбреците . Кофеина пречи на организма да усвоява пълноценно белтъчините - камъни . Диетата на диабетика включва прекалено много протеини - камъни . ( и още на диабетиците яйцето за деня -1 бр. трябва да е варено 10 мин. , ако не сте диабетик може 4 мин. за камъни в бъбреците е противопоказано сурови или полусурови яйца )
Отделно четох , че липсата на в.D не прибавя Са към костите и и той се натрупва като излишък под формата на камъни в бъбреци , жлъчка и шипове .

Значи първо трябва да се открие причината и после да се смени хранителният режим
Виж целия пост
# 470
всичко това, неправилно усвояване , натрупване от щитовидната жлеза ли се провокира, много лекари лекуват резултата- разбиват камъните , а не причината
Виж целия пост
# 471
всичко това, неправилно усвояване , натрупване от щитовидната жлеза ли се провокира, много лекари лекуват резултата- разбиват камъните , а не причината

Не е от щитовидната . По принцип хората сме вегетарианци и стомашният ни сок е много слаб и това води до не усвояване на белтъчините - правилно е на 3 дни по 60 гр. месо , при това ако е от сърни , елени диви кози   е най-добре ...месата от домашни животни са второ качество в см. не са толкова полезни ... а за свинското до не говорим - съсипва черния дроб , причина №1 за цироза .
В същност заболяванията  щитовидната жлеза се провокират от стрес т.е. прекалено голямо количество адреналин .

Причината за не произвеждането на достатъчно количество на в. D (защото всеки си го произвежда сам ) е принадлежността ни към европейската раса ... Негрите понеже са чернички чрез кожата си поемат слънчева енергия и нямат проблем , белите са направили една мутация преди ок. 6500 г. и си набавят  витамина  от кравето масло ...докато  маслото е било масло ( и млякото , сиренето  и т.н.) проблема не е бил толкова голям
Виж целия пост
# 472
Здравейте. Някой пил ли е сироп Нефро Комплекс за разтваряне на камъни в бъбреците.

Ако може погледнете му съставките . Ако има калий ще помогне - там е целият номер

Има калий, но дали се препоръчва при големи камъни? Т.е дали помага за разграждане или за стопяване?
Виж целия пост
# 473
Започнах  да пия бял тамян да опитам 10 дни с него.Има ли някой който е пил тамян и да е разтопил камък.Купих и сиропа Нефро Комплекс но за сега ще изчакам.
Виж целия пост
# 474
Здравейте. Някой пил ли е сироп Нефро Комплекс за разтваряне на камъни в бъбреците.

Ако може погледнете му съставките . Ако има калий ще помогне - там е целият номер

Има калий, но дали се препоръчва при големи камъни? Т.е дали помага за разграждане или за стопяване?

Няма страшно , тоя сироп е минал някакъв контрол все пак  Wink
Виж целия пост
# 475
Аз пих тамян преди време, имах 7-8мм, което тръгна надолу по уретера, дали благодарение на тамяна или не  само Господ знае, но скоро след това неусетно съм го изкарала.
Виж целия пост
# 476
Аз пих тамян преди време, имах 7-8мм, което тръгна надолу по уретера, дали благодарение на тамяна или не  само Господ знае, но скоро след това неусетно съм го изкарала.


Обаче има един проблем при тамяни , розови масла и подобни - те топят не само камъните в бъбреците  ами и калцият от костите и зъбите извличат
Виж целия пост
# 477
Не вярвам че за 7 дни пиене на тамян може да ти навреди толкова. Поне аз така си мисля. Аз си купих тамян от аптеката.
Виж целия пост
# 478
Здравейте. Някой пил ли е сироп Нефро Комплекс за разтваряне на камъни в бъбреците.

Ако може погледнете му съставките . Ако има калий ще помогне - там е целият номер

Има калий, но дали се препоръчва при големи камъни? Т.е дали помага за разграждане или за стопяване?
Няма страшно , тоя сироп е минал някакъв контрол все пак  Wink

А да да Simple Smile, моите камъни са над 17 мм. Ако топи добре, но ако го разбутва, за да тръгне - зле!
Виж целия пост
# 479
Този сироп няма как да разбута камъните. Пие се само по 5 мл. на ден.Виж от топла бира може и да стане беля.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия