Камъни в бъбреците

  • 355 378
  • 752
# 480
Моля за съвет. От една седмица съм с болки ниско долу в областта на пикочния мехур. Започна като прерязване в дясно, после една болка пулсираща вдясно от пъпа, след това често уриниране, сигурно през 10 минути съм в тоалетната. И ужасно парене. Веднага си помислих, че е цистит, но стерилната урина показа, че няма наличие на бактериален растеж. Имам обаче масово еритроцити в урината, което ще рече кръв, и калциеви оксалати - масово, белтък - силно положителен, левкоцити - единични. Реших, че изхвърлям камък, защото имам камъни и в двата бъбрека от много време, но не съм правила кризи до сега. Отидох на уролог, който ме гледа на ехограф и сега ме праща на скенер и евентуално след това да ми разбива камъните. Ама мен продължава да си ме боли пикочния мехур и не мога да отида нормално до тоалетната. Урологът ми каза, че не вижда да имам нещо в самия мехур, което ми е странно. Вече се чудя дали наистина е камък, факт е обаче, че си ме боли, урината ми е мътна и тъма, явно продължавам да имам кръв.  Sad А това, че имам масово калциеви оксалати в изследването означава ли, че камъните ми са от този тип? Има ли смисъл изобщо да пия неоренал и другите подобни билкови таблетки? При разбиване задължително ли се поставя стенд?  Забравих да кажа, че и рентгенова снимка ми направиха, ама и там не се вижда да има нещо в самия мехур и в уретера. Да съм си направила скенера и тогава пак да отида на преглед.
Виж целия пост
# 481
.
Виж целия пост
# 482
Момичета, темата е малко стара, но за мен си е много актуална към момента. Преди две седмици ми поставиха стент Дабъл Джей заради запушване на уретера, вследствие на което единият бъбрек беше с хидронефроза втора степен и много гной. Чувствам известен дискомфорт от стента, но нямам избор. След два месеца евентуално ще го махнат, ако всичко е наред. Вие спазвате ли някакъв специален хранителен режим след всичко това? Препоръчайте ми някакви хранителни добавки, чайчета, всичко, с което мога да си помогна. Някой знае ли какъв е периода на възстановяване след махането на стента? При поставянето му, аз реално лежах в болница десет дни, защото имах висока температура и тежка инфекция. Все още съм болнични. Какви са прогнозите след махането на стента?
Виж целия пост
# 483
От камък ли е станало запушването? Ако е над 10мм и не може да излезе сам, по-добре да внимаваш какво пиеш, за да не предизвикаш криза, която накрая няма и да е ефективна. Питай уролога какво е добре да пиеш, иначе докато си със стента пий повече течности, за да не калцира, едно 2.5л вода на ден, може би може да пиеш цистон или роватинекс. Последното разграждало някои видове камъни. Има различни чайове - на ламбрев за бъбреци, или цейлонски чай, но по-добре първо питай лекаря. След свалянето на стенда може да имаш дискомфорт около седмица, докато се възстановят пикочните пътища от манипулацията. Важно е сега да не се стискаш, защото стента може да връща урина в бъбрека, още повече щом си с хидронефроза. Гледай като лежиш да лежиш на другата страна, за да не пречиш на оттичането на урината към мехура. Чай от мечо грозде при инфекция, но май не трябва да се прекалява, действало като антибиотик. Има риск ако вдигаш много тежести или се напрягаш, стента да се смъкне в мехура, малко вероятно е, но на мен първия стент така ми се смъкна след 10 месеца носене и накрая го извадиха. А не беше кой знае какво натоварване. Важно е да се открие причината за запушването и да се отстрани, дали е камък, или стеснение, или какво. За друго не се сещам. Питай за всичко уролога, длъжни са да ти казват, а не да си питат ушите и само да прибират парите в джоба.
Виж целия пост
# 484
Радея, благодаря ти за съветите! Simple Smile

Ами всъщност аз нямах камък, а стеснение на уретера, вероятно заради хроничния цистит, който имам и неправилното му лечение. Сега със стента стеснението е овладяно, инфекцията- също, бъбрекът не задържа урина, няма гной и урината ми е с добри показатели, обаче не знам какво ще стане, когато дойде време да го махнат, а това реално ще стане в началото на февруари. Десет дни бях с много висока температура и тежка инфекция заради гнойта в бъбрека и изчетох всичко по темата в интернет, обаче си е друго да си говориш с някой, който е минал по твоя път. Simple Smile
Относно хранителния режим, съм си наложила да не ям никакво месо, колбаси, ограничила съм и солта и изобщо живея в някакъв страх всичко това да не се повтори... На моменти имам усещането, че психясвам, честно... На последния контролен преглед урологът каза, че ако два месеца след поставянето на стента стеснението не е овладяно, демек уретера няма нужната проходимост без уропротезата, просто трябва да се смени с нов за следващите три месеца. Звучи ужасно....
Какво всъщност усещате, когато имате стент? Понякога аз имам лека болкав областта на бъбрека, която сама отшумява. Случва се и да усещам тежест в долната част на корема...
Всичко това отразява ли се на сексуалния ви живот? С какво се храните? Спортувате ли? Ходите ли продължително? Изобщо- наличието на стент промени ли по някакъв начин живота ви?


Виж целия пост
# 485
Аз бях бременна като ми го сложиха, 5 години бях с цистит, изкарах 5 курса с антибиотици през бременността заради бактерията в урината, изчистваше се за 2 седмици, докато пиех антибиотика и после пак се появяваше, според мен наличието на чуждо тяло в организма допринасяше за развитието на бактерията. Когато разбихме и изхвърлих всички камъчета, махнахме стента, урологът ми каза да изпия вечерта едно прахче Монурал и от тогава урината ми е чиста и не съм имала проблеми, слава на Бога. Не ти казвам да го пиеш, това било много силен антибиотик, но питай лекаря си като приключите със стендовете окончателно. Аз не знам това стеснение което имаш как ще се оправи само, не можеш цял живот да караш със стендове, не трябва ли да се оперира?
Иначе тъй като бях бременна и много се бяхме наплашили се въздържахме от сексуални контакти, спазвах стриктна хигиена, хранех си се пълноценно, разхождала съм се с часове, не вдигах тежко и не ме е боляло мястото. Само първите 1-2 седмици след поставянето, после въобще не съм го усещала.

О, сетих се, малко стана дълго, но да кажа, че последния стент който ми сложиха много ме дразнеше в долнияси край при пикочния мехур, след пишкане беше адската болка, оказа се, че е калцирал и дразнел тъканите там, беше непоносимо просто, последния месец.
Виж целия пост
# 486
Радея, а ти как разбра, че има смъкване на стента в мехура? Аз днес цял ден чувствам тежест в пикочния мехур, все едно ще ми излязат всеки момент вътрешностите. Гадно усещане...
И самото калциране на стента, винаги ли е свързано с болка при пишкане?

Като каза цистит... аз съм с хроничен цистит години наред и явно от него се е получило моето стеснение.
Твоето бебоче се е оказало голям герой с всичките тези манипулации, които сте му приложили. Simple Smile
Твоите стентове с пълна упойка ли ги слагаха и вадиха?
Виж целия пост
# 487
Между другото бях със стент, когато раждах нормално и не беше мръднал от напъните, но след един месец една вечер като вдигнах бебето от креватчето да го накърмя и усетих една режеща много силна болка която се придвижи отгоре надолу по хълбока ми, беше много силна и реших, че камъкът се е придвижил надолу. После не усещах нищо. След 2 дни бях на преглед , урологът ме гледаше на литотриптера, той е нещо като рентген, с него ми разбиха камъните, та гледа в бъбрека и вика "А, къде ти е стенда!" Намери го целия в пикочния мехур и каза, че веднага трябва да го вадим. По принцип се слагат и вадят с пълна упойка, слагаха ми го с упойка, но го извадиха без упойка, защото кърмех и бебето беше малко, ако ми бяха били упойка нямаше да кърмя 24 часа. За болката при ваденето и възстановяването не питай.  Confused
2 месеца след това пак направих запушване, излизаха последните камъчета, пак сложиха стенд, държах го 3 месеца и последните седмици беше болката от калцирането, тя е остра, като много обострен цистит. Като го извади д-ра ми го показа, в долния край имаш едно голямо топче, явно това е било натрупването, и аз не знам как да го нарека, като наслояване на нещо твърдо, което ме е дразнело.
А на бебето от толкова антибиотици наистина му нямаше нищо, напълно здравичък 3 годишен юнак вече! Heart Eyes
Дано го оправиш този цистит, че е голяма мъка, за 5 год. цистит бях свикнала с несгодите, а сега не мога да повярвам как съм издържала. Убедих се, че с билки не става, особено като е хроничен Sad
Виж целия пост
# 488

Виж целия пост
# 489

video]https://www.youtube.com/watch?v=tnB-K02E3ew[/video]
Виж целия пост
# 490
Четох за минерална вода от село Правдино близо до Ямбол, която топи камъни в бъбреците.
Виж целия пост
# 491
Четох за минерална вода от село Правдино близо до Ямбол, която топи камъни в бъбреците.
Някой може ли да сподели мнение ако знае нещо за тази минерална вода.
Виж целия пост
# 492

Виж целия пост
# 493
Клипчето за какво е
Виж целия пост
# 494

За камъни в бъбреците . Това е генетично заболяване . Разни билки , хапчета и диети подобряват състоянието , но има и много заблуждения - вътре го обясняват
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия