Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 67

  • 35 477
  • 302
# 240
Маме, аз това което си показала не съм го пробвала. Пробвах руска мастика 2 и марципан Варна. Намирам и двата за много добри, но за покриване Варната ми изглежда по лесен за работа. Може и да си е мой проблем де. Иначе за фигурки мастиСката по ми пасва Joy Въпреки, че 2 торти - векторната и влакчето съм правила покритието с руска мастика, но честно се измъчих, някак ми се късаше и лепнеше за плота, но пак казвам, мисля си че проблема си беше в мен, поради неопитност тогава първите пъти.

Ако нишестето ти е от това за кремче, не става. Трябва да е натурално. Може и царевично и пшенично и картофено, но да е натурално. Самата Наталина е споменавала, в други теми, че тя ползва картофено, просто защото това имат най-много там, а не че е по-специално. Може и да греша, да ме поправят момичетата, но аз така съм чела някъде. Дано нете подведа.
На Варната рецептата на мен ми се струва доста проста и е лесно и за правене и за работа. Пак казвам, според мен. Но тази торта дето сега показах е с купено покритие от Кадемлия. Иначе обувчиците са от руска мастика.
Виж целия пост
# 241
Аз искам да попитам за тези бойчки кайто ги е ползвал как се процедира с тях разтварям в малко пудра захар преди да сложа в марципан варна ли ? И оцветяват ли хубавло или трябва да с еслага по повече боя ?


Карчита, в момента не съм в Добрич.......От там съм родом, а съм бракувана в Благоевград. Та...в Благоевград търсих. Сега в Добрич има и Билла, та там може и да има вече сладкарска боя.....А тези, които показваш, са същите като моите,които купих днес. С тях става ли да се боядисва? И аз това питам!!!!!
Виж целия пост
# 242
Аз тези бойчки си ги получих днес една приятелка ми ги купи от София
Крисче и за мен марципан Варна ми е лесен за работа и по малко продукти има аз го разточвам върху натурално нишесте върху мушамата (надявам се да не ми се смеете ) и после надигам мушамата и го мятам върху тортата иначе ми се къса и немога да го метна по друг начин върху тортата  Blush.Първият път докато правух фигурките останалото тесто го държах отвън съответно засъхна и започна да се рони но за следващият път си знаех държах го прибрано и си вадех по малко

Албенче честита ти рожденничка

някой питаше за клипчето на Албена  http://uk.youtube.com/watch?v=LRHroClxp_c
Виж целия пост
# 243

Тези боички са за оцветяване. Директно си ги капвам, стискам, изцвръцквам или там както искате му викайте, в покритието. Не ги смесвам с нищо. Възможно е, ако искате по наситен цвят да ви стане по мокро това дето го мляскате из ръцете си и тогава може и да си добавите пудра захар, но трябва да го усетите. Аз не съм добавяла.



Това са 4 ШРИФТА за писане на надписи, букви и т.н - НЕ СА за оцветяване на тесто, така че четете опаковката и гледайте картинката


А това е пак ШРИФТ, ЗА ПИСАНЕ , не за оцветяване, но бял -

Аз само в Метро съм ги виждала.


Албенка, рожденичката е прекрасна и тортата с нея също, та се чуди  човек, рожденичката ли да гледа, тортата ли Simple SmileSimple SmileSimple Smile Еееехххххххххххххххххххххххх 19 години 2 пъти по-млада от менSimple SmileSimple SmileSimple Smile Да ти е жива и здрава.
Виж целия пост
# 244
 newsm44 newsm44от първите са, от първите са! Крисче, златна си за успокоението, дето ми донесе! Марципана е готов на половина - успях от раз да направя тестото, докато още не бе успяло да загори брашното. Сега ще чакам да изстива....

Ех, форум, ех, интернет!
Виж целия пост
# 245
Абе момичета вие сте неуморими.Колко време вече чета и немога да прочета всичко.
Ако почна да изброявам сигурно ще пропусна някоя,но видях страхотни торти.
Пепи е една от водещите,винаги и се възхищавам на тортите.Крисче,ти мила направо ме уби с тази прекрасна торта и аз без малко да се разплача от историята ти,добре си се справила.Браво.
Стаси много апетитно изглежда тортичката ти,по едно парченце няма ли да раздадеш?
Ванче и двете ти тортички показват,че не си загубила тренинг,перфектни особено кънката.
Албенче,честита ти рожденничка,много щастлива изглежда на снимките.Тортата е чудна.
Охххх,ами ето,знаех си че ще пропусна някого,но не ми се сърдете.
Виж целия пост
# 246
Честит Рожден Ден на малките и по-големи рожденници че ако тръгна да ги изброявам май ще изтърва някого  Embarassed

Албенче как докара този хубав цвят на тортата?
Krische браво за тортата.
stasi76 това не трябваше да го показваш - искам парче!!!!! и от борда също!!!!

Имам питане - какви златни/сребърни бои ползвате? Интересува ме как точно се води името им и има ли течни или гелообразни такива? В интернет намерих за 3 вида дъст според това колко е фин праха но питането ми е дали има и други варианти освен дъст-а.
Виж целия пост
# 247
Крисче ,,така ме разчувства твоята история,чак се просьлзих.Да е жив и здрав малкият Денис и леля му Крисче  сьщо.Тортата е супер и майсторски изпипана.Щастливец е Денис с такава леля. Hug

Албенка,много е красива и льчезарна рожденичката.Жива и здрава да е!

Стаси,очаквам и разрез-много е изкусителна .
Виж целия пост
# 248
Искам да попитам нещо - направих снощи марципан Варна(първият вариант, който е даден в библиотеката).....Спазих всички пропорции...Но ми лепне и имам чувството,че нещо при него не е в ред.......Съвети и предложения?
Виж целия пост
# 249
Искам да попитам нещо - направих снощи марципан Варна(първият вариант, който е даден в библиотеката).....Спазих всички пропорции...Но ми лепне и имам чувството,че нещо при него не е в ред.......Съвети и предложения?

Добави още малко захар + малко натурално нишесте и прибери пак в хладилник за 1 час поне Wink Може сухо мляко да му сложиш, ако не искаш да слагаш още захар Simple Smile
Виж целия пост
# 250
_Пепи_ ако може още нещо да питам,че седя на тръни.......Направих пандишпановия блат на Наталина. И крема Рафаело. Разрязах блата, колкото можах....Получиха се 2 и половина Embarassed, много се бе вдигнал блата, не съм отваряла фурната, но накрая - бяха минали 30 мин. реших да проверя как е - бе супер, но го извадих един спаднал. Крема бе двойна доза и се получи много вкусен. Лек и не мога да кажа,че е сладък. До тук добре. Днес във висока купа(нали ми е пораснало Барбито)сложих алуминиево фолио. Леко напоих с прясно мляко блатовете, бе ме страх да слагам много, и май сухи останаха. С чаша си нарязах едни кръгчета и изпровизирах тип тортата с рулата на Лео. В купата сложих по средата едно празно, увито в същото фолио, руло от домакинска хартия - за краката уж. Та наредих както можех блатовете. Някъде по средата сложих остатъците от блата + малко ананас от компот. Пак крем, пак малко натрошен блат, крем и тъй като вече нямах блат - най-отгоре сложих нарязано едно шоколадово руло. В момента уж съм го сложила в хладилника да стегне.
Така както четеш - ще стане ли нещо от това чудо или да подготвям мъж психически за провал?

Маслен крем как се прави - ориентиромъчни пропорции масло и пудра? И не трябва да лепне марципана, нали?
Виж целия пост
# 251
здравейте ,момичета.Може ли да ми кажете(и на лични става),на коя улица в гр.Варна беше магазина за сладкарските боички.благодаря.
Виж целия пост
# 252
_Пепи_ ако може още нещо да питам,че седя на тръни.......Направих пандишпановия блат на Наталина. И крема Рафаело. Разрязах блата, колкото можах....Получиха се 2 и половина Embarassed, много се бе вдигнал блата, не съм отваряла фурната, но накрая - бяха минали 30 мин. реших да проверя как е - бе супер, но го извадих един спаднал. Крема бе двойна доза и се получи много вкусен. Лек и не мога да кажа,че е сладък. До тук добре. Днес във висока купа(нали ми е пораснало Барбито)сложих алуминиево фолио. Леко напоих с прясно мляко блатовете, бе ме страх да слагам много, и май сухи останаха. С чаша си нарязах едни кръгчета и изпровизирах тип тортата с рулата на Лео. В купата сложих по средата едно празно, увито в същото фолио, руло от домакинска хартия - за краката уж. Та наредих както можех блатовете. Някъде по средата сложих остатъците от блата + малко ананас от компот. Пак крем, пак малко натрошен блат, крем и тъй като вече нямах блат - най-отгоре сложих нарязано едно шоколадово руло. В момента уж съм го сложила в хладилника да стегне.
Така както четеш - ще стане ли нещо от това чудо или да подготвям мъж психически за провал?

Маслен крем как се прави - ориентиромъчни пропорции масло и пудра? И не трябва да лепне марципана, нали?

Ще стане мила. А за масленият крем, аз добавям и малко прясно мляко. Остави барбито да отлежи 2-3 часа в хладилника да стегне добре. После си го обърни върху чиния (подложка). Мажеш с маслен крем- прибираш пак да стегне и пофриваш. Марципане не трябва да лепне. А кратата на куклата винаги можеш да ги извадиш Wink Аз си редя блатове и крем без дупка и като обърна дълбая с лъжичка, колкото да напъхам таза на Барбито. Така конструкцията е по-стабилна.
Виж целия пост
# 253
Ех защо си нямам и аз едно момиченце , че да си направя Барби ами с тия коли и писти се мъча вече трета година.
Сега ще правя по модел на Мари-ета.
До 30. 01. ще трябва да съм готова.
Виж целия пост
# 254
Момичета, нямам думи да опиша възхищението си от работата ви!  Hug Hug Hug

От седмици само чета и разглеждам, изрових цялата библиотека, но не мога да прочета всички теми.  Embarassed А давате супер идеи за трикове и оправяне на кашите.  Grinning

Може ли тук да задавам лаишки въпроси или да се връщам към четенето, пък...може да открия отговорите на въпросите си? newsm78

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия