Кухненски робот!!! Помагайте!!!

  • 375 954
  • 1 866
# 300
ето прочетох: http://discountjuicers.com/juicequality.html

този човек си е направил експеримент, накратко за който не ползва английски:

1. направил експеримента, защото в някои сайтове прочел, че сокоизстисквачките на центрофужен принцип загрявали сока, което имало пряко отражение върху ензимите в него
2. започнал с няколко вида продукти и по един вид от няколко типа сокизстисквачки - на центрофужен принцип, дъвчещи и пресиращи, стържещи и пресиращи и т.н.
3. човекът уточнява, че за да има разпад на ензимите трябва да има нагряване над 47.7 градуса по целзий (118 градуса по фаренхайт), важна е и продължителността на това нагряване - колкото по-малка толкова по-добре

изводи:
1. всички изстисквачки загряват соковете
2. разликите между температурите на крайните сокове от различните машинки е била 1 градус по фаренхайт (което е нищо:), т.е.няма значение дали е центрофуга или нещо+пресиране
3. разликата между първоначалната температура на продукта и крайната на сока е 10-12 градуса по фаренхайт, т.е. всички са много далеч от температурата за унищожаване на ензимите
4. температурата е била по-висока, там, където е имало триене
5. всички машинки са произвели свеж жив сок, който е съдържал всички свои ензими
6. всички машинки водят до окисляване - срязването на ябълката на две води до окисляване:)
затова е важно сокът да се изпие веднага след неговото направяне

има таблички, всичко е описано - прочетете, нямам намерение да се отказвам от центрофугата засега  Wink
Виж целия пост
# 301
Всеки според нуждите си, много вярно. Аз не съжалявам за роботчето си и пак бих си купила такова. Не ме притеснява центофугата.  Simple Smile
Виж целия пост
# 302
Давам отчет- купихме робот. Много съм доволна, Благодаря за съвета.  bouquet
Виж целия пост
# 303
Честито! Да си го ползвате безаварийно!
Виж целия пост
# 304
Давам отчет- купихме робот. Много съм доволна, Благодаря за съвета.  bouquet

Какъв модел избрахте?И аз тези дни трябва да купя.Сумата ,с която разполагам е около 200 лева,и съм в голямо мислене.
Искам ,като функции да има сокоизстисквачка,и такава за цитрус преса и няколко ножа+шейкър.
Приемам идеи!
Виж целия пост
# 305
Мама на трима, това е единственото, което открих да отговаря на твоите условия, с 20 лв превишава твоя бюджет:

http://www.technomarket.bg/products/09072859/gorenje-sb-1000-b

нямам никаква информация дали по принцип Горенье са добри в дребните домакински уреди

сега видях и един филипс с по-малка мощност, но има нещата, които описваш и той е 219 лв:

http://www.technomarket.bg/products/09038001/philips-hr-7745-55
Виж целия пост
# 306
От няколко дни гледаме реклама на този уред http://teleshop.bg/newpresta/product.php?id_product=34  и много се чудя дали пък няма плюс каната да ми върши добра работа? Мощността е прилична, не заема много място. Само за сокове не става, но пък в къщи никой не му се занимава с почистване рендетата на сокоизстисквачката и затова пием само портокалов сок Simple Smile
Моля ако някой има вече този уред да сподели.
Виж целия пост
# 307
Давам отчет- купихме робот. Много съм доволна, Благодаря за съвета.  bouquet

Какъв модел избрахте?И аз тези дни трябва да купя.Сумата ,с която разполагам е около 200 лева,и съм в голямо мислене.
Искам ,като функции да има сокоизстисквачка,и такава за цитрус преса и няколко ножа+шейкър.
Приемам идеи!

Купихме Kenwood, цена 300лв.
Виж целия пост
# 308
От няколко дни гледаме реклама на този уред http://teleshop.bg/newpresta/product.php?id_product=34  и много се чудя дали пък няма плюс каната да ми върши добра работа? Мощността е прилична, не заема много място. Само за сокове не става, но пък в къщи никой не му се занимава с почистване рендетата на сокоизстисквачката и затова пием само портокалов сок Simple Smile
Моля ако някой има вече този уред да сподели.
Имам позната, която е доволна, НО
от опит 400 W е твърде слабо, направо нищожно. Аз имах друга машинка 350W, което е почти същото и се скапа от мелене на твърди зеленчуци като моркови. Освен това огромен минус по мое мнение е малката купа. В моя робот слагам морков, лук, подправки, 600-750гр. кайма и омесвъм наведнъж, без да вадя продукти. С малък комбайн като този от рекламата трябва да мелиш и вадиш всеки пордукт по отделно, защото няма да се събере. За мелене на детски пюренца от вече сварени продукти ми изглежда ОК.
Виж целия пост
# 309
Някой може ли да даде мнение за кухненския робот, който е в новата брошура на Лидл (ще се продава от утре) ?
Тук може да се види видео: http://www.lidl.cz/cps/rde/xchg/SID-3470D2CB-386156CA/lidl_cz/hs.xsl/16239.htm - линкът най-долу, CZ - Kuechenmaschine - 66569.
Виж целия пост
# 310
Някой може ли да даде мнение за кухненския робот, който е в новата брошура на Лидл (ще се продава от утре) ?
Тук може да се види видео: http://www.lidl.cz/cps/rde/xchg/SID-3470D2CB-386156CA/lidl_cz/hs.xsl/16239.htm - линкът най-долу, CZ - Kuechenmaschine - 66569.

Вчера го гледах, според мен са му малко оборотите и май няма сокоизтисвачка.
За протокола не мога да се оправя с тези рендета и това си е.
Виж целия пост
# 311
Някой може ли да даде мнение за кухненския робот, който е в новата брошура на Лидл (ще се продава от утре) ?
Тук може да се види видео: http://www.lidl.cz/cps/rde/xchg/SID-3470D2CB-386156CA/lidl_cz/hs.xsl/16239.htm - линкът най-долу, CZ - Kuechenmaschine - 66569.

Вчера го гледах, според мен са му малко оборотите и май няма сокоизтисвачка.
За протокола не мога да се оправя с тези рендета и това си е.

Стационарен миксер? Е това наистина си заслужава.  Crazy На каква цена е?
Виж целия пост
# 312
Някой може ли да даде мнение за кухненския робот, който е в новата брошура на Лидл (ще се продава от утре) ?
Тук може да се види видео: http://www.lidl.cz/cps/rde/xchg/SID-3470D2CB-386156CA/lidl_cz/hs.xsl/16239.htm - линкът най-долу, CZ - Kuechenmaschine - 66569.

Вчера го гледах, според мен са му малко оборотите и май няма сокоизтисвачка.
За протокола не мога да се оправя с тези рендета и това си е.

Стационарен миксер? Е това наистина си заслужава.  Crazy На каква цена е?

Около 150 лв.
Виж целия пост
# 313
 Crazy Бих го купила без да се замисля ако нямах вече.

Направо се замислих на кого да си подаря моя за да купя този.  Mr. Green Без стационарен миксер кухнята не е кухня. А комбиниран уред пести място на плота.
Виж целия пост
# 314
Купих робота от Лидл и на другия ден го върнах. Недостатъчни обороти, на най-високата степен не успя да разбие 2 яйца така, както го прави 35-годишният все още работещ миксер от майка ми (от ГДР, ако помните що е то)  Crazy Звукът на двигателя се променя по време на работа, вие, сякаш всеки момент ще изгори. Не посмях да пробвам дали ще настърже морков. Може и да съм случила дефектен робот, но... не препоръчвам, напротив  Peace
Lizet33, ползвай си със здраве машинката, тази не струва.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия