Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Как се прави кисело мляко?
Какви са резултатите от експериментите за подквасване на кисело мляко с различни марки?
Как се извършва тестването за наличие на нишесте в млякото?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Как се прави кисело мляко?
Процесът на приготвяне на кисело мляко включва загряване на прясното мляко, охлаждане до около 60°C, наливане в съдове и добавяне на малко количество кисело мляко. След това сместа се покрива с кърпа и се оставя да престои на топло място за 4-5 часа, докато лактобацилът ферментира млякото в кисело мляко.
-
Какви са резултатите от експериментите за подквасване на кисело мляко с различни марки?
-
Как се извършва тестването за наличие на нишесте в млякото?
Тестването за наличие на нишесте в млякото може да се извърши с помощта на йод. При наличие на нишесте, млякото ще промени цвета си. Въпреки това, въпросът относно добавянето на сухо мляко към киселото мляко също е важен, тъй като поставя под въпрос произхода на сухото мляко и потенциалните последици от неговото добавяне.
-
Как мога да проверя дали млякото съдържа нишесте?
-
Какво е важно при приготвянето на домашно кисело мляко?
Попадала съм на супер яки млека на никому неизвестни фирми ...личи си че нямат консерванти, защото вкисват с времето. Данон много ми харесва, ама е твърде хубаво, за да е

, благодарско и от мен за положения труд!
- доста често го купуваме и ми харесва, но сега определено ще се замисля преди да си купя пак от тази марка.

