Експеримент със 7 вида българско кисело мляко

  • 65 060
  • 366
# 285
....Голямо внимание отдели и на лекуваните с антибиотици крави- абсолютно против да се използва млякото за произдвотството на кисело.

 newsm78 Някак си не проумявам как една крава става негодна след употребата на антибиотик.... Tired Миличките, направо са за съчувствие...

Бих искала да попитам тази госпожа на 80 и няколко години дали според нея наистина милата крава не се изчиства от антибиотика след определено време от въпросното лечение?! И дали майките, които кърмят и се лекуват с антибиотици, трябва да отбият децата си след това?! (А даже лекарите са на мнение, че могат дори да не правят пауза заради антибиотика, но това е за по-смелите майки според мен Rolling Eyes.)

Аз си пия домашното прясно мляко от кравичките на баба и дядо. Не знам дали са щастливи, но ние си ги обичаме Blush.
Засега на вкус единствено одобрявам киселото мляко 2% и сирене на Елена. Но смятам да започна домашно подквасване, за да имам повече доверие и в киселото мляко, което ядем.
Темата е страхотна и поднасям newsm20 пред Лъвицата!
Относно Верея ще кажа, че дори 20 служители на фирмата да се изкажат в подкрепа, аз още преди 3 години получих вътрешна иформация ПРОТИВ техните продукти, както и на MyDay (отново от техен служител). А относно моя вкус - Верея никога не ми е харесвало. Не искам да обидя никой от потребителите-фенове, но смятам, че те го харесват такова, защото търсят друг тип качества. Както и тези, които харесват Данон, който е доказан като Не-Кисело Мляко.
И малко извън темата- моля ви, не яжте кренвирши и техни подобия!!! От 4 години съм ги изключила, както и моите близки. Пак лице, работещо в "..." (да кажем само известна старозагорска фирма, която държи високите цени на пазара), сподели как ежеседмично Белана им доставят с камиони тоалетна хартия за направата им. И още технологични подробности мога да кажа, от които ще ви се Sick, но ще спра дотук.
Виж целия пост
# 286
....Голямо внимание отдели и на лекуваните с антибиотици крави- абсолютно против да се използва млякото за произдвотството на кисело.

 newsm78 Някак си не проумявам как една крава става негодна след употребата на антибиотик.... Tired Миличките, направо са за съчувствие...

Става въпрос да не се употребява млякото по време на прием на антибиотици от кравата, а не след или преди това...    Laughing
Виж целия пост
# 287
Аз това имах предвид Grinning и го казах с ирония, защото не е написано или изказано вярно. Едно от двете Peace. Просто не може така да се задраска млякото на кравите, лекувани с антибиотици. Че то по-страшно е от болни крави да пиеш мляко ooooh!!!!
Това ми беше мисълта на мене Laughing.
Виж целия пост
# 288
Записвам се да следя темата! Peace
Виж целия пост
# 289
Записвам се да следя темата! Peace
И аз  Laughing

Поздравления за авторката   bouquet

От тук не мърдам,че като развалят Елената ,duhi_puhi ,ще ни прошепне на ушенце   bouquet
Виж целия пост
# 290
....Голямо внимание отдели и на лекуваните с антибиотици крави- абсолютно против да се използва млякото за произдвотството на кисело.

в случая не става въпрос, че кравата е негодна за употреба, а млякото на кравата известно време съдържа инхибитори, в следствие на лечение с антибиотици. Инхибиторите са вещества, които подтискат дадени процеси в организма. В случая пречат на процеса на заквасяване със съответните термофилуси и лактобацили, тъй като подтискат тяхната жизненост и просто не се получава киселото мляко.
Виж целия пост
# 291
А някой да знае нещо за Бор Чвор? Ние това кис. мляко ползваме, защото педиатъра препоръча него и Герма.
Виж целия пост
# 292
Има един основен проблем във всички теми в тоя форум, а именно безконечен спам. Всяка полезна тема е раздута до 20+ страници и всъщност се превръща в безкрайно безполезна.
Виж целия пост
# 293
Не съм съгласна.
Наистина е трудно (и изнервящо) при толкова отговори да се прочете набързо търсената информация, но това е форум, не справочник. Има "теми - справочници", които не се пипат - там няма "безконечен спам". Много пъти съм намирала необходимата ми информация без да пускам тема, а друг път чрез нова тема - но при всяко положение, форумът ми е бил от полза. Peace
Виж целия пост
# 294
в случая не става въпрос, че кравата е негодна за употреба, а млякото на кравата известно време съдържа инхибитори, в следствие на лечение с антибиотици. Инхибиторите са вещества, които подтискат дадени процеси в организма. В случая пречат на процеса на заквасяване със съответните термофилуси и лактобацили, тъй като подтискат тяхната жизненост и просто не се получава киселото мляко.

Аз това обясних, че съм искала да кажа, но с ирония Peace. А именно, че е доста общо изказано твърдението (или непълно цитирано), когато всъщност практически са временно положение лечението и изчистването от антибиотиците. А и не допускам някой от млекопроизводителите или преработвателите да не го взима предвид това. Не говоря толкова за самосъзнанието им, колкото за това, че, както и ти казваш, самият процес се възпрепятства предвид наличието на инхибитори.
Виж целия пост
# 295
Значи Елби и Елена  Peace
Интересно ми е и с На баба и Данон  Thinking

с тези става все едно си подквасила нищесте, така се точи  Mr. Green
Виж целия пост
# 296
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=371067.0

вижте в тази тема резултатите
Виж целия пост
# 297
Пък и не става за бебка, педито каза да и давам 2 %. Сега съм на Елена. Настя и тя го харесва.  На мен повече ми харесва 3.6 %. За сравнение с други млека с такъв процент, стоят много тежки, не мога да кажа дали точно нишестени, но не приличат на типичното домашно киселичко мляко.

Според мен това е грешно. Моя приятелка, която роди в Англия каза, че там педиатрите съветват на малки деца да се дава пълномаслено мляко. А и наскоро по ТВ казаха, че киселото мляко с 2% масленост най-вероятно е изцяло от сухо мляко, тъй като там маслеността е ниска. Не знам каква точно е маслеността на домашното краве мляко, но напоследък майка ми започна да подквасва кисело мляко за мъника и само мога да кажа, че след като го нахраня с домашно подквасено мляко лъжичката наистина е мазна. Докато от купените кисели млека, били те и с най-високата възможна масленост, лъжичката си я измивам само със студена вода без никакъв проблем.
Виж целия пост
# 298
Ами не знам за нискомаслените, но високомаслените със сигурност са с добавени растителни мазнини, защото естествената масленост на прясното мляко (тя е средно 3,6%) я използват за други продукти, а не за киселото. Така че най-логичният извод е - дори да са само 2%, вероятно са изцяло животински. Все пак е вредно да се консумират комбинирано растителни с животински мазнини.
Да, вече то личен опит мога да кажа, че след използването на закваска 2% Елена, домашното кисело мляко си мазнее повече. Но в това няма нищо странно, защото все пак не съм отнемала от маслеността на прясното за други цели Peace!
Виж целия пост
# 299
Благодарна съм на Лео за експеримента.   bouquet   и чета всички ви с интерес    bouquet  bouquet

Виждам, че дискусиите стигнаха до сухото мляко... Мога да споделя от собствен опит: Години наред в тийнеджърска възраст съм била в страна, където кавите "не дават мляко", т.е. никой никога не ги е доил и млякото им е само за телетата... , пасат си на воля целогодишно и, евентуално, по някое време ги колят...
Та, през всичките години, ние, както и всички други чужденци, си купувахме мляко на прах в кутии по 5 кг - за прясно и подквасено.... Маслеността на сухото в-во в млякото на прах беше 29% /може да греша, но е с малко/. Като се закваси, пак имаше суроватка /ако е престояло по-дълго/, а и се вкисваше извън хладилник... Не съм имала никакви здравословни оплаквания от употребата му. Но всички знаехме, че това е прясно/кисело мляко, приготвено от сухо мляко...

За мен проблемът, който обсъждаме сега е не дали е вредно или полезно киселото/пряното и др мл продукти, в които е вложено мляко на прах и/или др растителни и друи суровини - проблемът и недоволството ни /поне моето/ е, че това "влагане", независимо от количествата, не само, че не се отбелязва подобаващо на опаковката, а въобще се отрича напълно използването им! На когото му е чиста съвеста и е отговорен за произвежданите от него продукти - би трябвало с достойнство на каже/напише това на продукта. И тогава нека всеки си прецени дали ще купува "Х" млечен продукт 100% свежо мляко на цена "х" или ще предпочете да купува др мляко-образен продукт "У" , на цена "у", с "у"%-но съдържание на свежо мляко и ...%-но съдържание на не знам си какво и да не забравяме предупреждението, че този продукт освен, че е с "у"%-но съдържание на свежо мляко, може да съдържа е следи от сухо такова, растителни мазнини, нишестета и какво ли още не.... Тогава всеки ще може да направи своя информиран избор ... И няма да си губим силите и енергията в тази тема  Laughing

ПП: Как бихме се чувствали, ако си поръчаме фреш от портокал /за около 7лв чашата/ и барманът извади една кутия сок /за около 3 лв литъра /да не споменавам марки/ и напълни чашата... ??? Аз лично бих се чувствала възмутена и излъгана, независимо колко чадърчета и сламки е сложил отгоре или пък колко му е реномирано и лицензирано заведението .... Mr. Green

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия