Арабски език-за начинаещи

  • 150 266
  • 760
# 450
نجحت في امتحاناتي وكانت محصلتي ثلاثمئة و تسعين

نجحت-успях,нажа7ту

امتحاناتي-изпитите ми-имти7анати

وكانت-и беше-уа канат

محصلتي-му7хасилати-оценките ми

ثلاثمئة و تسعين-390-саласумиъа уа тес3ин

Взех изпитите и оценката ми беше 390.

فرحت عندما علمت بقدوم صديقتي من السفر

فرحت-зарадвах се-фари7ту

عندما -когато -3ндама

علمت-научих-3алимту

بقدوم -за пристигането -би кудум

صديقتي-приятелката ми -садикати

السفر-пътуване-ал съфър

Зарадвах се,когато ,научих ,че приятелката ми се е завърнала от пътуването.

تحطمت المزهرية عند حدوث الزلزال

تحطمت-разби се-т7атмат

المزهرية-вазата-алмаз8риа

حدوث-случване-7удус

الزلزال-земетресение-алзилзал

Вазата се разби ,когато имаше заметресение.

حزنت جدا عندما هربت قطاتي

حزنت-натъжих се-7азинту

جدا -много-жиддан

هربت-избяга-8арибат

قطاتي-котката ми-къттати

Натъжих се много ,когато котката ми избяга.














Виж целия пост
# 451
малка корекция на "котката ми"  قطتي
Виж целия пост
# 452
малка корекция на "котката ми"  قطتي
Мерси  Hug
Виж целия пост
# 453
абсолютно съзнателно не следих темата, заради множеството диалекти, различни от гълфския. Обаче имам питанка: синът ми рисува нещо, дето не прилича на нищо, и твърди че това е  ихна - така го произнася. Сочи втората буква отляво надясно на предпоследния ред
 . Така ли е?
Виж целия пост
# 454
тити за ل  става въпрос нали  newsm78 -това е лям -чете се като  л
Виж целия пост
# 455
да, нея сочи и я нарича ихн`а освен това сочи алеф и го нарича уахед, а би трябвало алеф да са го учили като буква преди този лям или каквото е.
Виж целия пост
# 456
Тити -едно и елиф донякъде си приличат,та затова може  ида ги бърка детето.Но за другото си няма идея. Thinking
Виж целия пост
# 457
тити, да не би детето да иска да каже, че са до "тук" - ихна или хуна. В Ирак и много от страните в Персийския залив вместо "хуна" или "хон" казват "хна" или "ихна" (х като англ. h). Та мисълта ми е да не би да казва "тук", т.е. че са до тази буква.
Виж целия пост
# 458
не знам, трябва да си намеря вече някакви учебни помагала. Другата седмица има и родителска среща, ще питаме как учат. То е малко дете, знае цифрите от 1 до 5 и едва ли повече от 2-3 букви, защото в предното училище другите учиха и някакви сури, той там съвсем нищо не е разбрал. Цветовете май не знае.
Виж целия пост
# 459
ще се научи. ако имаш нужда от помощ казвай.   bouquet
Виж целия пост
# 460
غيري -другите -гхейри

عندون-имат диалект-3ндон

مال -пари-мал

غنا-богатство-гхина

حلال-позволено-което не се счита за грях в религията-7алал

اغلى-по скъпо-агхля

عذاب-мъка,страдание-3заб

بهالدني- в този живот диалект

عمر-възраст,но се използва и в смисъл цял живот- 3омър


момичета съгласни ли сте така да давам лексиката,има и песни изцяло на книжовен  език newsm78



Виж целия пост
# 461
ga_lq_67 какво искаш да кажеш с цитата който си пуснала  newsm78
Виж целия пост
# 462
السلام عليكم

Искам да попитам има ли граматично правило чрез което да разбера кога алиф се пише отделно и не се свързва с буквите?

например:

الفزال
Виж целия пост
# 463
Алиф не се свързва никога. Свързва се само от дясно. Това, което е свързано от двете страни е Лам.
Виж целия пост
# 464
Алиф не се свързва никога. Свързва се само от дясно.

 Simple Smile ами то иначе няма как,докато печатя на компа,рабрах,че не се свърва с  د;ز и кои други букви?

شاهد-свързан алиф
الفزال-не свързан
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия