бебешката количка- цяла наука за второ висше!!!

  • 149 872
  • 1 614
# 1 140
Аз съвсем се овъртях, доколкото разбрах новата Винтаж е с обръщащо се кошче или седалка, а не с дръжка...пък гледам последния пост за Витаж пише че дръжката се обръща... newsm78
Виж целия пост
# 1 141
Изчетох цялата тема до тук (77 стр.) всяко едно мнение в продължение на 10 часа без прекъсване от сутринта и .. вече нямам сили да пиша това, което исках да питам ... ooooh! Най- хубавото е, че от каша в главата, вече всичко ми се избистри и скъсих списъка от 10 на 3-4 колички. Сега ще ви благодаря на всички за мненията ви, а утре ще пиша да си задам въпросите  Party
Просто вече заспивам легнала .. (щото съм в леглото от сутринта и с лаптопа), днес го писахме дъждовен ден за лежане. Сега лека нощ от мен, момичета .. до утре  Hug
Виж целия пост
# 1 142
АЗ може и да бъркам са Винтажа, ама като се поияви магазин Рошко ще даде пълна информация
Виж целия пост
# 1 143
АЗ може и да бъркам са Винтажа, ама като се поияви магазин Рошко ще даде пълна информация

С какво да помагам ?
Vintage Reverse е с въртяща се дръжка и е по - стария модел.
Vintage2 е новия модел и е с въртяща се седалка.
Новия смятам за по - добър по простата причина, че тези с въртящата дръжка са ми трън в очите.
Неудобства при въртене на дръжката са:
1. изместване на центъра на тежестта и от там по трудно качване по тротоари и др. подобни
2. при завъртяна дръжка когато майката гледа детето водещи са колелата към майката (по - трудно маневриране, особено за майките които трудно се справят с паркирането).
3. постоянно подритване на водещите гуми когато са към майката (за друга количка не знам дали си струва да дадеш пари ама за нови обувки ............(това е шега разбира се).
4. общо взето дръжките изглеждат паянтови.
единственото предимство е че завъртането става мн. лесно.
При тези на които се върти седалката горните недостатъци липсват, единствения им такъв е, че по - трудно се обръща седалката, изисква сваляне на детето от количката.

Моля горното да бъде считано за лично мнение и да не ангажира избиращите количка  Laughing


Оооо забравих, конкретно за Vintage Reverse и Vintage2
Значи Vintage Reverse няма напълно легнало и не става за новородено, положението на облегалката се коригира с коланче (сиджимка или както намерите за добре).
При Vintage2 облегалката пада напълно, положението на облегалката се коригира с механизъм.
С 2 думи Vintage2 - е моето скромно мнение
Виж целия пост
# 1 144
  

         Много благодаря на всички, който ми помогнаха, като дадоха мнението си и след като в Петък бях сигурна между CasualPlay S4 и Quinny Buzz, то какво стана - благодарение на вас - вече имам (или поне за сега решение) и то е коренно различно от двата модела горе - CasualPlay Vintage2 - и въпреки, че количката не е триколка ми е много симпатична, сега пак ще се бухна из нета да разконспирирам още подробности за количката.....

        А някой знае ли , защо Винтаж има нов модел, а s4 ne  newsm78?

    Да споделя с вас, че вчера ходихме и до магазин Бейби Пух в Дианабат в София, където се предлагат количките Х lander- XV, количката е на доста прилична цена, но това не е моята количка, и когато я сгънаха - не комби - а незнам каква кола трябва да имам...много голяма ми изглеждаше...
Виж целия пост
# 1 145
Добро утро sun
След вчерашния обстоен преглед на "лекциите за висшето", доста модели отпаднаха от моя списък, коиго си бях харесала, други се затвърдиха и 2 нови попаднаха. След обстойно премисляне на вариантите, останаха ето тези и искам да ви помоля да кажете коя от тях според вас е по-добра откъм комфорт на бебето, качество и маневреност. Бюджета е определен - макс 1000 лв. за всичкото му.

1. Cosatto Cabi Pitch - http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/4093
2. PEG PEREGO SKATE - http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/2705
3. Peg Perego UNO - http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/5556
4. INGLESINA OTUTTO COMBO - http://www.babyplanetbg.com/index.php?m=320&category=126& … 0Combo&lang=1
5. BREVI OVO 3 в 1 - http://www.kasidabg.com/strollers_koli4ki-brevi-products_id-11212.html
(моля да ме разубедите за нея, защото съм влюбена в нея, а бюджета е по-малък) Sad

Ето някои от отпадналите:
1. HAUCK Apollo 4 - http://www.kasidabg.com/product_info_cpath-181_517-products_id-12302.html
2. Chipolino Джема 3 в 1 - http://www.kasidabg.com/strollers_detski-kolichki-chipolino-prod … cts_id-11161.html
3. Bugaboo Cameleon - поради цената й ... иначе е страхотна!

Понеже бебо ще се роди дек-януари, се замислих и аз дали ни трябва кош за новородено като отделен компонент. Тъй като излизанията ни ще започнат вероятно февруари, когато предполагам ще е още студенко, евентуално за тогава може да ни е нужен, но наистина като му изтече "срока за употребление" за 3-4 месцеа и ще трябва да се мисли къде да го прибираме и т.н., а той си е обемен. Затова като че ли започнах да се ориентирам към колички с летен кош, който се преобразува в кош за новородено. Като в това отношение Пег Перегото Уно много ми допада. Също ми харесва да се въртят дръжките, а не целия кош. Като условие за количката е също и задните гуми да са големи. Като се замисля какъв ще е "моя терен" за разходки, нямам много препядствия, защото алеята до нас е асфалт, без дупки, а скоро общината направиха тротоарите скосени, точно за колички(било то детски или инвалидни), което ме улеснява още повече.
Относно лекотата на количката - да, важно ми е, защото ще я мъкна един етаж надолу до асансьора и имаме стълби във входа. Но пък аз не съм кекава и мисля, че бил могла да се справям с 10-11-12 кг количка. Асансьорите са два - голям и малък (който не е особено малък) Grinning
Преди се бях спряла на вариант 3в1, обаче като се и замисля и за кошчето за кола, тези в комплектите са за 0-13кг, което значи скоро да умалее. Дали пък не е добре да се купи отделно столче за кола каквото харесаме и да е с възможност и за повече кг да става?!? newsm78 Не е ли по-рационално?!?

Та така.. това са моите одисеи .. Какво ще кажете вие?
Виж целия пост
# 1 146
0-13 е варианта за новородено....0-18 са столове подходящи след 6 месец поне....доста по-седнали са...има няколко изключения, но са доста скъпи....
а към скейта като прибавиш и стоа за кола минава 1500....не е ли  малко извън бюджета?

Бих избрала инглезината от тези......

а за това кога ще омалее кошницата за кола е мн относително и много зависи от самата кошница.....
нашата я слменихма на 11 месеца защото окъся...иначе допреди няколко месеца беше 13 кг Wink точно с пег перего бяхме....
само съвет - каквато и кошница за кола да вземете - избери или купи допълнително към нея  база. много по-удобно и по-стабилно е.
Виж целия пост
# 1 147
 

        А някой знае ли , защо Винтаж има нов модел, а s4 ne  newsm78?

Прдполагам,защото Винтидж е доста стар модел,много преди да излезе S4 i S6.
Виж целия пост
# 1 148
модела е на X-lander не на X-trail.

http://www.x-lander-unitedkingdom.co.uk/
http://www.x-lander-russia.ru/xv
http://www.x-lander.bg/porownaj/wymiary/
така погледнати размерите не ми изглеждат толкова големи Simple Smile
Виж целия пост
# 1 149
Angel_Dust, мерси за отговора ... скейта освен че е извън бюджета дори без кошче, таткото не го харесва него. Между двете Пег Перего предпочита Уното. То и аз като го заглеждам все повече .. нещо ми простее леко.
Таткото смята, че е рано още за колички да се мисли и за момента не ме подкрепя в търсенето и четенето, но аз като четох темата останах доволна от себе си, че от рано проучвам, щото наистина си е сложно да се ориентираш бързо (примерно ако съм в 8-9 месец) за количка, още повече при първо дете и да си хал-хабер от марки  Laughing

А ще кажеш ли защо смяташ Инглезината за фаворит?
И .. благодаря за мнението за столчето .. замислих се и май си права. А база задължително ще има. Wink


П.П. Сетих се сега да кажа, че другите изисквания са да е с една цяла дръжка и багажника отдолу да е що-годе нормален, клонящ към голям  Laughing Сложна работа...
Скейта не бих казала, че има въобще някакъв багажник  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1 150

А ще кажеш ли защо смяташ Инглезината за фаворит?
И .. благодаря за мнението за столчето .. замислих се и май си права. А база задължително ще има. Wink
И на мен мии е фаворит.
Виж целия пост
# 1 151
X-Trail e модел на Nissan изглежда се има предвид размера на колата която трябва за количката
 Joy
Виж целия пост
# 1 152
инглезина са хубави и качествени колички, макар и не особено популярни....
сравнително лека е въпреки, че не най-леката на света....красива, функционална, има си всичко необхидимо, сгъва се компактно, в цената е включена и кошницата за кола..... не съм чула някой да е съжалил че си я е купил...такива работи....

на уното лично аз не съм му фен...изглежда добре и проходима...но.... особено това с въртящата се дръжка хич не ме кефи.....
скейт я харесвам...но нито е в категорията  ценова която искаш, нито отговаря на изискването ти с багажника....а то си е важно не го отричам.
бреви не знам...визуално не ми харесва....
Виж целия пост
# 1 153



    Мда объркала съм марката на количката, поправих го - ала наистина си трябва джип, но това си е моето мнение, когато не е сгъната изглежда супер компактна, но когато се сгъне - много по-обемна от другите колички, които съм виждала сгънати...
Виж целия пост
# 1 154
♥MaMuHka♥ аз съм за тази:




Най компактна и хубава ми изглежда от всички. Simple Smile

Успех с избора!


Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия