И з р а е л 24

  • 19 326
  • 299
# 180
Честито на рождениците!
Пожелавам всичко най-хубаво!



Вили,Лабриут,здравейте!

Анди,благодаря за усмивчето!  Kissing Heart


Лек ден на всички!


Виж целия пост
# 181
От друга страна всички американски евреи са добре дошли в Израел, но нямат право на парична помощ( или поне не в размера за останалите емигранти от по-бедни страни, от Мисрат Клита

Mimkis, моята колежка американка взимаше всички помощи, които се полагаха и на мен, чак ми беше малко чудно... В улпана учех с две французойки и те твърдяха, че не получават същия сал ("кошница") като на олимите от източна Европа, но не са споделяли подробности. Колежката ми американка ползваше облекчения при закупуване на кола и си купи кола, ползваше освобождаване от учебна такса, облекчения за машканта - също имаше намерение да си купува апартамент, не знам дали купи.... кандидатствахме заедно и за стипендии; но тя имаше и приемно семейство - семейство израелци, което и помагаше в началото да се установи - да се отиде с нея до министерството, всеки петък да е при тях и т.н. Докато учехме, тя си имаше блог, вече отдавана не се занимава с него, но първите години на алията и е публикувала разказчета от Израел и в американски еврейски вестник, давала съм линк към блога, ето го отново: http://www.alisonsterngolub.com/, статиите за алията и са тук: http://www.alisonsterngolub.com/articlemainpage.htm
Та, накрая май се оказва, че само при етиопците има различия в помощите  newsm78 Западняците получават, поне тези, които са дошли след 2002 година  yes
Виж целия пост
# 182
Виждам, че и днес се започва с торти от рано... Честито на всички рожденици! Да са живи и здрави!
Виж целия пост
# 183
Напълно точна поправка Ментичка. Ето и линк относно закона на някои може да му е от полза http://www.moia.gov.il/Moia_en/FinancialAssistance/AbsorptionBasket.htm
Виж целия пост
# 184
 newsm59 newsm67 за рожденниците днес!!!
Виж целия пост
# 185
    На Жаки и на Ицик - съпруга на Цани,



пожелавам честит рожден ден, много здраве и щастие,  dance newsm67
                               късмет във всяко начинание  Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed,
                                                                               много любов и мигове на нежност,   loveuuu Two Hearts
живот, постлан с цветя    bouquet  и сладост
и прекрасни изненади
Виж целия пост
# 186
За всички рожденници и нещо от мен    bouquet  bouquet  bouquet

                         

Между другото научих се да поствам снимки и други интересни работи    Laughing
Виж целия пост
# 187


Честит Йом Уледет, Жаки!
Бъди здрава и щастлива! Нека децата и половинката винаги те обичат и уважават!
Бъди все така лъчезарна и приятна наша събеседница  Hug!


Весел празник и на Цанитка! Да ти е жив и здрав манекена (мъжът ти)!
Да те гледа все така влюбено и да изпълнява всичките ти мечти. Наистина сте много красива и слънчева двойка  Peace!

Виж целия пост
# 188
Честит рожден ден на двамата рожденници!!!
Виж целия пост
# 189
Цитат
Мани, мани! От няколко години са пуснали едни фанелки с кореми... все не мога да си намеря от тези обикновените! Уж я взимам обикновена, пък след едно обличане - вече с корем! Нещо ги развалиха много...
да бе ,виж ти!А Ицака все ме пита до кога ще му гладя тениските върху глобус... hahaha

Честит Рожден ден за Жаки и Ицик!ДА сте много обичани!
Виж целия пост
# 190
Между другото научих се да поствам снимки и други интересни работи    Laughing

Браво на теб, Наздравичке! Grinning Още една причина да се "отбелязваш" в темичката по-често  Hug

mimkis, аз дойдох в Израел през 2002, за това предположих, че информацията ми е валидна за имигрантите от тази година нататък  Peace Но в сайта на министерството, който си дала, си намерих "проверка на иврита" с най-различни игрички и реших няколко кръстословици и други подобни занимавки  Laughing намерих си работа, с други думи  Joy

Борянче, как беше в улпана днес?  Grinning Тали, какво ново при вас?  Flutter
Виж целия пост
# 191
 nbirthday newsm38 Tada

Честит парзник на всички рожденници!
Много,много любов да дават и да получават!
Ние се наслаждаваме на прехвърчащия сняг Simple Smile дано да навали и да натрупа да се радват малките Simple Smile

Поздрави от нас!
На всички новодошли - привет!

    Viokla,Миши,   зъбките ни мъчат нас пак.Много трудно и мъчно е при Рим.Но открих хомеопатичното Камомила вулгарис 15 сн ,и вече не е толкова болезнено..РИм спи през ноща почти бе да се буди/ Миши ,май и Аничка я мъчеха зъбките/

Борянка направо имаш зашеметяващ напредък с иврита  Peace

На всички неспоменати една голяма  Hug
Виж целия пост
# 192
Снеже, има друго хомеопатично за зъбки - Дентокинд -http://www.dhu-bg.com/.МНого съм доволна и от Имунокинд на същата фирма.При нас проблема беше ваксината,а не зъбките.Зъбчето не го усетих как излиза ,чак като й дадох с лъжичка кашичка и тогава разбрах ,че е излязло.
Виж целия пост
# 193
Ами на мен ми е малко неудобно все да се хваля как върви училището  Embarassed
Днес четох зашеметяващо ,като трябваше вместо написания глагол да използвам друг който променях на момента  bowuu
Обаче имам проблем с женски и мъжко род също с атен,атем,анахну и хем...Все още бъркам тя и той... Crossing Arms
Два дни учим за теб,нея и т.н. плюс за завършек ситуации в ресторанта-менюта,сметки,посуда...Постоянно се правят тренировки на старите уроци...Гадно е,че като почнеш да четеш всеки подсказва а аз не мога да се изолирам от това  Sad Понякога чета правило а те ме корогират грешно и настава мармалад...Трудно ми е да следя написаното на дъската  Embarassed не чета а приписвам без да усмислям и изтървам думички  EmbarassedАма има надежда  Joy Утре ще ходим с Хайя до някаква фурна където продават малки хлебчета много евтино,чуствам я много близка-супер е...Разказвах и за вас,даже казах цяло граматически издържано изречение-голяма хвалба получих  Joy
Айде стига съм се хвалила  Joy
  bouquet
Ментичка,я дай директен линк към игрите в сайта ако мислиш,че са за ниво начинаещи  Praynig
Виж целия пост
# 194
Ами на мен ми е малко неудобно все да се хваля как върви училището  Embarassed ...

Няма проблем! Дай и аз ще се хваля, да не се притесняваш така самотна...  Laughing Така по-малко ще се забелязваш, ако оформим една тълпа.  Wink

Това за мъжки и за женски род аз го бях свързал по следния начин - ако става дума за жена/женски род - както в българския има накрая "а". Когато става дума за "-ах"/"-ех" - по жените всички трябва да въздишат, значи е с "ах"! За мъжете остава другото...  Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия