Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво представлява японското цъфнало дърво?
Какво е ционизмът и какви са неговите последствия в съвременния живот?
Как се поздравяват на иврит за Шабат?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво представлява японското цъфнало дърво?
Японското цъфнало дърво, известно още като Сакурa, е символ на красота, преход и ново начало в японската култура. Цъфтeжът му обикновено се свързва с празненства и тържества, като например Ханами - традиционният японски обичай за гледане на цъфтящите дървета. Този период също е време, когато японците са най-общителни и склонни да приемат хора в компанията си.
-
Какво е ционизмът и какви са неговите последствия в съвременния живот?
Ционизмът е движение, което цели евреите да се върнат в земята на Израел и да създадат модерна държава. Въпреки че първоначално не беше идеология за завладяване на територии, ционизмът има влияние върху съвременния живот чрез популяризирането на модерния иврит, разпространението на кибуците и създаването на армия. Освен това, ционистките идеи за равенство и взаимна помощ са част от ценностите, които се насърчават и оказват влияние в съвременния живот.
-
Как се поздравяват на иврит за Шабат?
-
Каква е същността на ционизма?
-
Какво представлява празникът Трифон Зарезан?
Не може да няма някаква скрита схема,има някаква тайна по голяма от ах и ех 

. Тази за Пурим( за кучето) ми хареса най-много, но ми стана интересно :, че е написала " Kosher pig's ear" ( за кошер храната за кучета). Просто прасенце и кошер взаимно се изключват. 

- пр. леха=на теб; шельха=твой; отха=теб
В
И на теб честито!
го взехме,пасивните може би ще ги учим към края на алеф нивото..Засега знаем само,че мисля носеа е в блока на пасивите но е активен глагол,нищо друго не учим за пасивите,да ти кажа малко оплетено ми стана като ми снесоха на веднъж всичко за тези блокове макар,че беше обяснявано с рисунки и примери с националности,но за момента ми е по важно да се науча как да обращам глаголите в инфинитиф,не ми се иска да ги уча наизуст.Гадно ми е,че поякога в инфинитив за мен звучат като нови думи или в час като ни дадат инфинитив и ние трябва да кажем формата за рабим например и аз се
не можах да се справя а мъжо не разбра условието на заданието за да помогне
Много щастие и любов,нека всички твои желания бъдат мои пожелания!

