Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво представлява японското цъфнало дърво?
Какво е ционизмът и какви са неговите последствия в съвременния живот?
Как се поздравяват на иврит за Шабат?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво представлява японското цъфнало дърво?
Японското цъфнало дърво, известно още като Сакурa, е символ на красота, преход и ново начало в японската култура. Цъфтeжът му обикновено се свързва с празненства и тържества, като например Ханами - традиционният японски обичай за гледане на цъфтящите дървета. Този период също е време, когато японците са най-общителни и склонни да приемат хора в компанията си.
-
Какво е ционизмът и какви са неговите последствия в съвременния живот?
Ционизмът е движение, което цели евреите да се върнат в земята на Израел и да създадат модерна държава. Въпреки че първоначално не беше идеология за завладяване на територии, ционизмът има влияние върху съвременния живот чрез популяризирането на модерния иврит, разпространението на кибуците и създаването на армия. Освен това, ционистките идеи за равенство и взаимна помощ са част от ценностите, които се насърчават и оказват влияние в съвременния живот.
-
Как се поздравяват на иврит за Шабат?
-
Каква е същността на ционизма?
-
Какво представлява празникът Трифон Зарезан?
,изостри ми се и студовата алергия,ръцете ми са в кръв,мразя я тази зима.Искам жегаааааа
Ще ходя вече да си лягам
,че поне като се постопля няма да ме болят ръцете.






. Мъжът ми се чудеше как да ме успокоява. Излязох от курса с една каша в главата от формули, но след 3 месеца почнах работа в една фабрика при израелци (и за мой късмет нямаше нито един руснак) и за 2 месеца така "прещраках", че като отидох в проетанското бюро там не ми вярваха, че съм само от 10 месеца в страната. Там за съжаление 90% от инженерите са братушки, та "забавиха" процеса, но пък сега говоря и руски без акцент. Голямото ти предимство е, че половинката ти е израелец. Затова спирай английския и само иврит. Така ще "усетиш" езика
. Аз да си призная езици лесно уча, но граматически - кое откъде и защо, формули на езика - не мога запомням
(Това ме подсети как си взех най-тежкия изпит в Строителния институт - съпромата... С две думи да ви отегча малко: явявам се на изпита прочела половината конспект, имам и няколко пищова, а една четвърт от материала даже и не съм го прочела. За да отидеш на теория, трябва да си изкарал повече от половината точки на задачите. Е, аз реших задачите докрай, после от трите въпроса единия го знаех, другия преписах от пищова, третия - нито съм чела, нито пищов. Понеже знаех, че професорът не пуска ако нямаш писано и по трите въпроса, решавам да си ходя. Отивам при него и му казвам, че не мога да развия третия си въпрос и ще се явявам септември. Той вади задачите и като видя, че съм единствената решила докрай задачите се шашна. Каза, че ако аз не взема изпита, тогава и останалите не би следвало да го вземат
. А едната от задачите е с теорията на въпросния трети въпрос. Не можа да повярва, как съм я решила а теорията не знам, каза ако е имало някой решил докрай освен мен е щял да си помисли, че съм преписала, а така - не знаел какво да си мисли... Е изпита ми протече в решаване на друга задача пред него и убеждаване, че е важно да знаеш теоремите и как, къде да ги прилагаш, а как Сток, например я е извел - никак не е важно и още по-малко интересно
Писа ми 4 и каза, че такъв чешит не е виждал...)
не се диша. В нета намерих две малки снимчици, които показват горе-долу какво е, когато излизат сухите ветрове, носещи прах от пустинята:


И ти си изключително красива булка!
, подобна на тези-
Добре, че в болницата склониха да му направят изследвания (макар и с 2 дни по-късно).