И з р а е л 24

  • 19 326
  • 299
# 210
Tali Dan ,утре снимки на Ники,че кабела на фотоапарата е в магазина.
А как ми е студено cold,изостри ми се и студовата алергия,ръцете ми са в кръв,мразя я тази зима.Искам жегаааааа  Nature SunnyЩе ходя вече да си лягам smile3524,че поне като се постопля няма да ме болят ръцете.
Айде лека вечер,мацки!
Виж целия пост
# 211
Ние сме ползвали виртуална клавиатура на иврит от този сайт: http://www.mikledet.com/
Тали, в единия сайт, който си дала, има и арабски, и български, и хинди, и гръцки Grinning

Жаки, за теб става и друга игра - липсващата дума (мила хасера=מילה חסרה), там не се пише, а се отбелязва като в тест   Peace
Как прекарахте? Обсипаха ли те с подаръци?
Бубе, здраве да е, по-нататък ще пробваш  Hug

vilivitska и canitka, трябва мъничко да намалявате картинките (или да избирате по-малки), иначе модераторите могат да ги дръпнат от постовете ви - има ограничения за големината на картинките, които могат да се качват в мненията  Peace

Днес мъжът ми ме пита какво става в Сървайвър, и аз му отговарям, че още не съм го гледала (следобяд). А той "Ама, как, вече е четвъртък?"  Laughing Много е объркващо с няколкочасовата разлика...

Виж целия пост
# 212
Здравейте, момичета  и Тигър!
Много съм пропуснала ама ... треска ме тресе вече. Още полека де, но и по-зле ще става Laughing.
Честито на всички рожденици в темата, и на техните рожденици също!  bouquet
Май за сега толкова, че съм умряла за сън - станах в 5 часа.
Лека нощ!
Виж целия пост
# 213
Виждам,че още спите затова кафенцето от мен за разбуждане


Мента, имаше подаръци и изненади Laughingтази година за пръв път започнах да ги получавам седмица преди РД та до вчера.
Играта с липсващите думи ми хареса, някои изречения ме затрудняват, но е добър начин за упражнение Peace Hug
Наина, отивай в Израел  там е  sun  Nature Sunny и няма да имаш проблем със студа cold Wear Umbrella
 Пешек, стискаме палци, с теб сме Peace
Виж целия пост
# 214
Ха! В София имало площад "Тел Авив-Яфо"!
http://bgmaps.com/map.aspx?sid=7cd28d0973c7619c43c03bb4bef7fb20& … &initsearch=1

Случайно го открих...  Grinning
Виж целия пост
# 215
С малко закъснение се присъединявам към поздравите:
jakinik - Честит Рожден Ден - много здраве, щастие и любов! Много усмихната и красива бъди за всички, които те обичат!
На Ицик на catinka - също да е жив, здрав, много любов и щастие от прекрасната си съпруга да получава!
На "малката" дъщеричка на vilivitska - здраве, любов и успешна реализация на всички нейни мечти, а на "голямата" - да създаде с бъдещия си съпруг топъл дом с много любов, разбирателство и добри деца!

Борянка - искрено се забавлявам с твоите разкази от улпана. Връщаш ме 10 години назад, когато аз се тръшках и плаках, че нищо не ми остава в главата от този език и че си искам в къщи (в БГ) newsm45 smile3516. Мъжът ми се чудеше как да ме успокоява. Излязох от курса с една каша в главата от формули, но след 3 месеца почнах работа в една фабрика при израелци (и за мой късмет нямаше нито един руснак) и за 2 месеца така "прещраках", че като отидох в проетанското бюро там не ми вярваха, че съм само от 10 месеца в страната. Там за съжаление 90% от инженерите са братушки, та "забавиха" процеса, но пък сега говоря и руски без акцент. Голямото ти предимство е, че половинката ти е израелец. Затова спирай английския и само иврит. Така ще "усетиш" езика Wink. Аз да си призная езици лесно уча, но граматически - кое откъде и защо, формули на езика - не мога запомням   33uu(Това ме подсети как си взех най-тежкия изпит в Строителния институт - съпромата... С две думи да ви отегча малко: явявам се на изпита прочела половината конспект, имам и няколко пищова, а една четвърт от материала даже и не съм го прочела. За да отидеш на теория, трябва да си изкарал повече от половината точки на задачите. Е, аз реших задачите докрай, после от трите въпроса единия го знаех, другия преписах от пищова, третия - нито съм чела, нито пищов. Понеже знаех, че професорът не пуска ако нямаш писано и по трите въпроса, решавам да си ходя. Отивам при него и му казвам, че не мога да развия третия си въпрос и ще се явявам септември. Той вади задачите и като видя, че съм единствената решила докрай задачите се шашна. Каза, че ако аз не взема изпита, тогава и останалите не би следвало да го вземат Crazy. А едната от задачите е с теорията на въпросния трети въпрос. Не можа да повярва, как съм я решила а теорията не знам, каза ако е имало някой решил докрай освен мен е щял да си помисли, че съм преписала, а така - не знаел какво да си мисли... Е изпита ми протече в решаване на друга задача пред него и убеждаване, че е важно да знаеш теоремите и как, къде да ги прилагаш, а как Сток, например я е извел - никак не е важно и още по-малко интересно Crossing Arms Писа ми 4 и каза, че такъв чешит не е виждал...)
Виж целия пост
# 216
Бях за малко навън и бързо се прибрах, защото има хамсин, или както се казва на иврит - шарав. Навън всички е като оцветено в жълто, небето не се вижда и просто Sick не се диша. В нета намерих две малки снимчици, които показват горе-долу какво е, когато излизат сухите ветрове, носещи прах от пустинята:


Снимките не са ясни, не защото са с лошо качеството, а просто такава е видимостта по време на хамсин/шарав  Confused

 

На английски са описали феномена тук: http://en.wikipedia.org/wiki/Khamsin
И две снимки от Ерусалим, направени в такъв ден: http://www.jerusalemshots.com/Jerusalem_he121-4101.html
http://www.jerusalemshots.com/Jerusalem_he121-6634.html

Тук не се вижда толкова ясно, но все пак: http://flickr.com/photos/madinisrael/492910925/in/photostream/
Виж целия пост
# 217
А при нас са еднииии виелици и снегове! cold
Виж целия пост
# 218
Татянка, аз съм привилегирована и като си говоря по Скайп със семейството, ми се показва и времето в България, особено като има сняг  Grinning

А тук и полети са отменени заради лоша видимост. Съобщиха и, че замърсяването на въздуха се е повишило 27 пъти повече от обикновеното, и за възрастни хора, малки деца, бременни и болни е препоръчително да си затворят прозорците  Rolling Eyes
Това е единственото нещо, което не обичам в тукашния климат - нямам нищо против жегите, но хамсин    н е   о б и ч а м  Sad Crossing Arms

Ето, още снимки:

От Тел Авив: http://www.israelweather.co.il/english/files/boaz2/gallery/pic134200630190990.jpg

И от Ерусалим: http://img2.tapuz.co.il/forums/71499543.jpg

За тази пише, че е от Кфар Саба, но очевидно не може да се различи от къде е точно  Laughing
http://img2.tapuz.co.il/forums/73416095.jpg - днес положението не е толкова тежко, просто небето е жълто и не може да се диша...
Виж целия пост
# 219
Честит празник на jakinik, съпруга на canitka и дъщерята на vilivitskaTwo Hearts
 canitka, страхотна двойка сте с момчето.  Heart Eyes И ти си изключително красива булка!  Heart Eyes
Boryana, имам предложение към теб да пуснеш тема в подфорум "Хоби"  Flutter, подобна на тези- цък, цък, цък, цък, цък, цък, цъкцък..., а пък всички останали от темата за Израел, които са по напреднали ще помагат. Party
Pesheck Hug Peace
unik, и аз се забавлявах с твоята история.  Laughing
Mentha, интересни черни яйца, но дали ще са годни ли за ядене след няколко седмици, когато очакваш да се върне съпруга ти?  Thinking  Grinning
 Ние също понякога имаме такъв вятър в Гърция, но добре, че е по нарядко.  Rolling Eyes
eli6evaHug
Моето детенце бавно, бавно се оправя.  Praynig Добре, че в болницата склониха да му направят изследвания (макар и с 2 дни по-късно).
Оказа се гнойна ангина и сега пие антибиотик.
Поздрави на всички!   lovekiss

Виж целия пост
# 220
basis, стискам палци на детенце бързо да оздравява  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover  Hands Thumbsup Като знаете какво е, поне ще знаете и как да се лекувате  Peace
Аз следях темата за италианския език в подфорум "Хоби", но не се включвах  Blush
(обаче си имам самоучител - диск, с който ученето е много приятно... )
А ти видя ли как се насъбират рецепти в кулинарната - аз много и се радвам  Party Flutter
Виж целия пост
# 221
моми4ета да попитам-някой следи ли канал 10-тук даваха 4аст от едно шоу,осмиващо християнството-и интерпретираха тайната ве4еря като на4ало на диетата на Христос защото бил много дебел и други.Та въпроса ми е някой гледал ли е това шоу да разкаже по подробно-мисля 4е е било излъ4ено в4ера или миналия ден.
Виж целия пост
# 222
dtti, аз гледам 10 канал. Изобщо гледам само израелска телевизия, предвид това, че нямам българска, гледам 10 и 2 канал и мога смело да кажа, че познавам всичките им програми. Това, за което разказваш, не съм го видяла, не знам за коя програма става дума и кога е излъчвана. Тъкмо мислих да те попитам в "Актуални новини" дали в Сирия само събития, свързани с Израел предават, защото там само за това пишеш, но се отказах... Представи си, ако аз седна да докладвам какви ги предават телевизионите канали на Хамас и на Хизбула и как осмиват разни неща... Но ти си си решила - не ти се меся.

Може би не знаеш, но шеги за Господ се разказват на всички езици (може би на арабски да няма) и всеки си решава как да ги приема (да се смее, да не ги преразказва нататък по веригата или нещо друго). 
http://www.basicjokes.com/dtitles.php?cid=134
http://www.jokesnjokes.net/funny.jokes.amusing.humor.laughs/Religion/God001.htm
http://www.basicjokes.com/dtitles.php?cid=553
На български дори има някакво клипче "Какво като Господ пушеше трева": http://wwww.vbox7.com/play:33db5c6d
Преди заради карикатури се гореше знамето на Дания, поне израелското отдавна е в пламъци, няма да е заради лош хумор.
Виж целия пост
# 223
Мента-някакво ток шоу беше,не хванах началото на репортажа.Не, дават и други новини,но пове4ето са от световен мащаб и са общоизвестни,аз допълвам само регионалните.И едно нещ
о са вицовете,а друго е да направиш цяло предаване по този повод
Виж целия пост
# 224
Регионалните новини са ви от Израел? А в една толкова голяма страна като Сирия нищичко ли не се случва?  Thinking

Цяло предаване не е посвещавано, в това мога да те уверя и без да съм гледала обсъжданото от теб шоу. Вероятно е била разказана шега, тук предаванията не са тематични, а именно се включват различни шеги. Ако се посвещава на нещо, то няма да е Христос и Тайната вечеря, защото такава тема няма да събере публика. Конкретно в последните две седмици изборите за Кнесет бяха на топа на устата - и в токшоутата (вероятно имаш предвид късното шоу на Лиор Шлайн, подобие на Шоуто на Слави, но не толкова мащабно), и в сатиричните предавания (в които е истинското присмиване, но присмиване на актуални за израелците теми)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия