И з р а е л 24

  • 19 326
  • 299
# 225
Аз не гледам тв, нямам това време, освен новините и някой хубав филм (но повечето ги свалям от нета). Затова не мога да коментирам дали и защо...
Намесвам се само за да кажа, че израелеца по принцип е с голямо чувство за хумор. Иронизират се често горещите събития. Помня когато Саркози се ожени за Бруни как все я прегръщал, защото "КАРла" (студено и било на иврит). Да не говорим за кмета на Б``Ш с изречението, че ще се учи обаче няма да се учи (когато в градът падаха ракети, не отдавна)... или сега последно Ципи и Биби (претендентите за министър председател) как също ги иронизираха по случай двойната им победа (всеки дърпа чергата към себе си). Въобще политиците са заливани с подобни скечове.  Laughing.
Вече обаче как се тълкуват нещата, на майтап или на обида е друго нещо  Whistling

Ааа също се сетих и за скулптурата на чехът, който беше изобразил БГ като тоалетна. В началото аз също се възмутих, но после видях че и другите европейски държави не са за завиждане, по начина на представяне. Обаче след българският протест мястото на БГ било покрито с .... черно фередже  Laughing, та кое било по смешно- пак не се наемам да коментирам...

Отклоних се от зададеният въпрос, но се надявам да съм била правилно разбрана.

Виж целия пост
# 226
Мента-какво да се прави,Израел все пак е в нашият регион,ако имаше нещо по интересно от Сирия и за него щях да пиша Peace,итова го гледах именно по манар-не по сирийската тв
По откъсите които гледах,мисля за шоуто което си посо4ила става въпрос-то4но за това се говореше,имаше и клип4ета и превод на арабски.За това се поитересувах-да полу4а пове4е инфо от вас-не разбрах оба4е с какво те подразних Thinking
Виж целия пост
# 227
Здравейте жени и мъж  Joy
Аз съм най-засмяната физиономия в момента  Joy Днес след Улпана,ходих до Хайфа видях се с приятел от Бг и приятелка от кораба(израелка)Купих си и нови маратонки  bowuu страхотни...За капак приятелите на мъжа ми по случай сватбата ни са ни купили така мечтаната за мен кафе машина-страхотна...Мисля,че с тази усмивка скоро ще си разделя главата на двете  Laughing Смея се и сълзи ми текат от щастие дори Simple Smile
Басис,за идеята ти-хубава е,но аз лично не мога да направя тема като тази поради простата причина,че аз уча иврит от средата...Началото ми липсва защото пчнах училище когато другите вече бяха на месец и половина.Обаче ако някой направи такава тема бих се възползвала и използвала с огромно удоволствие Simple Smile

Госпожо дтти,моля потърсете информация в интернет страницата на предаването в което е направено коментара за това израелско шоу

Щастлива,щастлива-толкова щастлива,че нищо не може да ми прецака настроението  Joy
А и за да съм по темата:В Улпана днес учихме за:Когато в изречението има шем поал+шем поал.С две думи не се казва бутилка за вода а се съкращава с бутилка вода и правилата когато първата дума завършва на хей...като Теудат зеуд... Peace
Виж целия пост
# 228

Госпожо дтти,моля потърсете информация в интернет страницата на предаването в което е направено коментара за това израелско шоу



щях да потърся-но,както написах по горе не хванах началото-така,4е и името на шоуто ми се губи,а и доколкото знам във форума всеки има право да пита,нали Peace
Виж целия пост
# 229
Бубе, честито за кафе-машината! Аз бях си дошла от Бг с една, но тя се развали, а после Ментов ми подари една за рождения ден  Grinning Обичам еспресо - нито нес, нито турското са ми по вкуса... Учили сте смихут - така се нарича тази форма  Peace

Тали,  Peace

Dtti, на английски е The Tonight Show with Lior Shlein
Виж целия пост
# 230
Бубе, защо няма снимки на новите ти придобивки Laughing,веднага да ги  smile3509
Ментаа колко дни продължава този хамсин?
Виж целия пост
# 231
Наина,размазала съм се в леглото,изморена от всички емоции от деня,но утре ще коригирам тази моя грешка и ще напеавя снимки Simple Smile
Ментичка,винаги съм се чудила как може да си толкова умна ,съобразителна,добра ,чаровна...Всъщност това са чертите на всички ви от тази наша темичка  Hug

Госпожо дтти,чета си поста и никъде не виждам да съм казала,че е забранено да се пита...Просто с учтив тон подхвърлих идея!
Виж целия пост
# 232
Наина, хамсинът е един ден  Peace Понякога се задържа 2, но не е за по-дълго... Завършва с буря, която очакваме може би утре..
Понякога се налага да си измиеш прозорците (ако не са били спуснати щорите отвън), колата - събира се пясък по тях. За един температурите скачат с 10-15 градуса, а на следващия - отново падат с 10-15... днес нямаше драстично затопляне, но беше мн. прашно и сухо. Арабите казват, че има 50 такива дни в годината, за това е и името хамсин - 50 на арабски  Peace

БорянчеHug  симпатиите са взаимни  bouquet Зарадвах се, че си имала толкова хубав ден  Grinning
Виж целия пост
# 233


Това е...
Виж целия пост
# 234
Борянче,честити придобивки!  bouquet
Винаги се усмихвам на твоите постове,голяма сладурана си!

Наинка,смогнах да разгледам снимките.
Голяма си бандитка.  bouquet

Черпя с една късна закуска,гладна съм.



Лека вечер!



Виж целия пост
# 235
Буба`ле, честито! Със здраве и кеф да си я ползвате. Аз и в БГ обичах нес и сега си го пия. По заведения обаче се случва да си взема и еспресо. Ще ти идвам на гости, да черпиш  Peace. На шега, на майтап обаче април месец ще ходим за около седмица на палатки към Голаните (има един резерват Хула) и като нищо ще скокна да те видя  Peace!
Ако на някой му е интересно, приказно място е това!

http://en.wikipedia.org/wiki/Hula_Valley
вижте и ивритският вариант, заради многото снимчици
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A2%D7%9E%D7%A7_%D7%94%D7%97%D7%95%D7%9C%D7%94

А и Мента, както винаги е права за правилата за групите на глаголите. Аз ги научих и можех всеки глагол, дори и без да знам какво означава да го обръщам въвъ времена, родове, инфинитив, заповедна форма... музика както казваше моята учителка. Ще ти бъде полезно  Peace.

И какви са тези хамсини още от януари почнаха... друг път са поне през март, април по песах (мъж ми затова му вика на шега песъК).
Цял ден затварям децата, то не се диша  Sick
Виж целия пост
# 236
А аз се чудих що за смог има над Хайфа пък то било пясък...
Всички сте дбре дошли вкъщи на кафенце или чайче по всяко време,особено петък и събота когато мога да ви запозная и с мъжо  Grinning
Ох забравих да благодаря на Уник за успокоението,че не съм само аз тази дето си повтаря,че главата и не поема този език  Joy
Мече   Hug

А да, и не се чудете като дойдете на гости ако чуете мъжо да повтаря:хиляди лево Simple Smile харесва му словосъчетанието а го чу от рекламата на Стани Космат(упс богат) Simple Smile
Виж целия пост
# 237
Бубе, честита придобивка, със здраве да си я ползвате Peace
Аз в Израел свикнах да пия нес кафе и сега продължавам да го пия, еспресо правя по-рядко.
Мента, изключително търпелива и толерантна си, аз лично  напълно бих игнорирала някои "гости" във форума.
Виж целия пост
# 238
че не съм само аз тази дето си повтаря,че главата и не поема този език  Joy

А да, и не се чудете като дойдете на гости ако чуете мъжо да повтаря:хиляди лево Simple Smile харесва му словосъчетанието а го чу от рекламата на Стани Космат(упс богат) Simple Smile

това повечето от нас са си го повтаряли  Laughing, спомням си и до днес в какъв потрес бях, като видях буквите... виждаха ми се толкова еднакви... сигурна бях че никога няма да чета книги на иврит, пък сега само такива чета напоследък, добрече е форумът- да списвам и чета на български  Grinning

това е голям смях   Joy

Виж целия пост
# 239
Борянче, честита придобивка. Със здраве да си я ползваш kaffeetrmker_2, ще черпиш с по едно виртуално кафе по случая.  bouquet
      Ментичка и от мен поздрав за търпението и услужливостта ти, въпреки опитите за безсмислени провокации.
               На Дтти да споделя само, че съм живяла и в Дания и карикатурите си ги правят арабите едни на други(доказано е  от редица разследващи журналисти), и по този начин си "трупат точки" в демократичните страни, получават повече и повече отстъпки само мир да е. Техният лидер там редовно се изказваше, че те са малцинство, че не им се спазват правата и датчаните веднага увеличават квотата за емигранти от такива страни,намаляват им данъци и т.н. И то не какви да е емигранти, а дори и религиозни фанатици( в метрото в Копенхаген съм се наслушала на арабски и нагледала на копия на Бин Ладен). Някои неща просто са удобни за спекулации, но не е нужно да се прави и в форума. Naughty Stop Peace
         
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия