Български език

  • 96 211
  • 746
# 540
Уф, да си призная, така и не успях да науча правилата за това кога се слага "О" и кога "У". Може би това е единственото, което ми... Убягва Joy. Ако може някой да ми припомни, тъй като понякога се чувствам като неграмотница, чудейки се сега какво бешеее... Благодаря Simple Smile

Джуличка, страшен лаф hahaha
Виж целия пост
# 541
Не си научила правилата, защото може да се каже, че няма правила... Зависи от смисъла и от произхода на думата.
Виж целия пост
# 542
Сетих се за нещо, което много ме дразни и често засичам в последно време:
"Детенце иска сладолед", "Детенце е болно".
Защо не членуват "детенце"?  Като прочета подобно нещо, откачам ...  ooooh!
 
Виж целия пост
# 543
Сетих се за нещо, което много ме дразни и често засичам в последно време:
"Детенце иска сладолед", "Детенце е болно".
Защо не членуват "детенце"?  Като прочета подобно нещо, откачам ...  ooooh!
 

Аз и като го чуя откачам.  ooooh!
От край време ми е много отвратително.
  Crossing Arms
Виж целия пост
# 544
Не си научила правилата, защото може да се каже, че няма правила... Зависи от смисъла и от произхода на думата.

Може би.. Всъщност, за често употребявани думи не се замислям хич. "Осакатявам" например. Абе, не мога да обясня - в един момент сякаш ми изсфирясват от главата и запецвам.

Утвърждавам
Увъртам
Узаконявам
Омилостивявам / Умилостивявам ?
Онагледявам


В кои от думите допуснах грешка? (Питам сериозно, защото карам по памет или собствено ... усмотрение).
Виж целия пост
# 545
Готини сте.
Виж целия пост
# 546
Сетих се за нещо, което много ме дразни и често засичам в последно време:
"Детенце иска сладолед", "Детенце е болно".
Защо не членуват "детенце"?  Като прочета подобно нещо, откачам ...  ooooh!
 

Аз и като го чуя откачам.  ooooh!
От край време ми е много отвратително.
  Crossing Arms

Да не би пък да се изпозлва по подобие на: "Майка готви.", "Татко е бракониер.", т.е ... майка, татко, дете ...
С "майка" и "татко" не ме дразни толкова. Въпреки че май не е правилно да се изпуска "ми" в случая.
Виж целия пост
# 547
Сетих се за нещо, което много ме дразни и често засичам в последно време:
"Детенце иска сладолед", "Детенце е болно".
Защо не членуват "детенце"?  Като прочета подобно нещо, откачам ...  ooooh!
 

Аз и като го чуя откачам.  ooooh!
От край време ми е много отвратително.
  Crossing Arms

Да не би пък да се изпозлва по подобие на: "Майка готви.", "Татко е бракониер.", т.е ... майка, татко, дете ...
С "майка" и "татко" не ме дразни толкова. Въпреки че май не е правилно да се изпуска "ми" в случая.

Аааа, не, просто е някаква изкилифинчена глупост, кой знае от кого и защо измислена.  Tired
Може ли ти (примерно) да ме питаш "Как е детенце"?  Sick
Ако аз искам да питам "Как е майка ти?", няма да питам "Как е майка?", нали?
Тъпотия.
  Tired
Виж целия пост
# 548
Ох, не знам, не знам.
Иначе, аз не бих те питала как е детенце, но ще се намери някой, който да си зададе така въпроса.  Joy
Виж целия пост
# 549
Ох, не знам, не знам.
Иначе, аз не бих те питала как е детенце, но ще се намери някой, който да си зададе така въпроса.  Joy

Хахахахахаха...  hahaha
Да, и да откача!
  Twisted Evil
Виж целия пост
# 550
   Омилостивявам

 
Цитат
   Сетих се за нещо, което много ме дразни и често засичам в последно време:
  "Детенце иска сладолед", "Детенце е болно".
  Защо не членуват "детенце"?  Като прочета подобно нещо, откачам ...  ooooh!

   И мен много ме дразни . Но явно е модерно тук , във форума .
Виж целия пост
# 551
Аз често ползвам детенце, хлапето, хлапенце..... Blush Joy
Майка готви не е правилно. Сякаш Една майка готви, а не Моята майка готви....Според мен идва още от първите изречения на децата. Мама го направи, Тати пуши и прочие... Простете препинателните, ама ме мързи.
Но се съкращава от мързел Laughing

Омилостивя и Умилостивя...хм , и аз се зачудих. Според мен са дублети. Иначе другите са правилни.


Виж целия пост
# 552

Омилостивя и Умилостивя...хм , и аз се зачудих. Според мен са дублети. Иначе другите са правилни.


Дублети са омиротворя и умиротворя, но умилостивя няма дублет  Simple Smile
Виж целия пост
# 553

Омилостивя и Умилостивя...хм , и аз се зачудих. Според мен са дублети. Иначе другите са правилни.


Дублети са омиротворя и умиротворя, но умилостивя няма дублет  Simple Smile

  bouquet Мерси
Виж целия пост
# 554
Ето, виждате ли! Съвсем се Омешах Joy

Благодаря Simple Smile

ПП: Омиротворя ми звучи като че се опитвам да творя Омирови творби Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия