За нас, за състоянието на планетата и какво можем да направим! - 3

  • 29 819
  • 597
# 90
ок Peace
http://www.gaiabulgaria.com/index.php?see=Timothy_Main&nid=57

В този център съм ходила с мъжът ми на Акашови записи. Доволна съм Peace За мен не беше нещо кой знае колко неземно, както някои го приемат.

На курсът по чи аура ходи само мъжът ми. Аз вярвам в енергиите, но все още не съм се решила да се запиша. Мъжът ми все ме кара. Имам чувството, че за да се справя трябва да не мисля за нищо, да имам пълно спокойствие. А, аз съм по-динамичен и припрян човек. Трудно ми е да спра мисълта си Confused
Времето е пред мен, важното е да улуча точния момент
Виж целия пост
# 91
Passiflora Много ти Благодаря,че сподели.Разбирам че за всеки това място изглежда различно  Hug От дете имам подобни на твоите срещи с прабаба си.Ще се радвам ако получиш "разрешение" да споделиш и другият сън.От кого всъщност получаваме "разрешения" за едно или друго нещо.Напоследък често се натъквам на това хора да ми предават неща под формата на ;Разрешиха ти....,Казаха че можеш...Забраняват ти...Решиха за теб....и т.н.
svetlina_8Не е лоша статията,както и разяснението,което се ползва от много Учители.Но някой неща не ги приемам на 100%,лично мое вътрешно светоусещане. Hug
bikoДобре дошла   bouquet
Виж целия пост
# 92
Passiflora

точно в момента чета за оказваната помощ от наши близки и познти от Отвъдното в книгата на мариала Илиева"Позволете да  ви разкажа"  Flutter


за 160 евро за курса споменат по горе с мешна цена в сравнение каквос е дава извън Бг -  само да кжа като факт Rolling Eyes
Виж целия пост
# 93
.От кого всъщност получаваме "разрешения" за едно или друго нещо.Напоследък често се натъквам на това хора да ми предават неща под формата на ;Разрешиха ти....,Казаха че можеш...Забраняват ти...Решиха за теб....и т.н.


Аз мога да споделя, че на мен ми се случва например да не мога да постна нещо, което искам да напиша. И въпреки усилията ми да по недвусмислен начин ми се показва, че това не трябва да бъде така. Въпреки всичко аз понякога пренебрегвам сигналите - последния ми такъв случай беше, когато веднъж бях решила да се обадя на мъжа ми в три през нощта да му кажа нещо - е, няма такова пречене - аз позлвам скайпа за международни разговори и винаги го зареждам много лесно и безпроблемно. През въпросната нощ първо установих, че нямам кредит в скайпа и трябва да го заредя, направих едно плащане и се оказа неуспешно /по неясни причини/. Разбрах, че някой се опитва да ми каже "Лягай си да спиш и не се занимавай с глупости" , но бях решила, че нищо няма да ме спре.  След още два опита да си заредя скайпа си блокирах картата   Grinning /никога не ми се е случвало преди и след това/, и вече не можех да се обадя от там. Но аз  не се отказах и реших да звъня от мобилния си телефон- първите няколко пъти ми даваше странното съобщение "Абонатът не съществува!".  Grinning Сега да си призная ми е смешно, защото въпреки всички сигнали, които получих аз напук все пак се обадих и единствения ефект беше да прекъсня съня на мъжа ми, да платя голяма сметка за телефона и да имам блокирана карта, която не мога да позлвам, следващите няколко дни, а ми трябваше много и да имам угрезения на съвестта, за горните три последствия. Нещото, което толкова исках да му кажа, се оказа, че не е нито важно нито вярно. Та направих си експеримента - "Какво ще стане ако се направя, че не съм разбрала знаците" и резултата беше да разбера, че т. нар. "пречки" са били за мое добро, а не за мое ограничение. А кой точно ни пречи незнам - за себе си не съм дала още име на тези сили, въпреки, че съм се сблъсквала неведнъж с тях. Бих се радвала ако някой даде обяснение.
Малко се отнесох с този разказ надявам се да не съм разводнила темата. Замислих, се, че е хубаво да поговорим за знаците, които Вселената ни праща. На мен понякога ми се случва да знам, че нещо е знак, а не мога да го разтълкувам. Същото е и с някои сънища - знам, че ми казват нещо, а не мога винаги да разбирам какво. Та ще е полезно може би да поговорим за това - как да разбираме посланията.
Виж целия пост
# 94
biko, добре дошла и от мен! Hug Благодаря за информацията!
...Значи ти е трудно да медитираш Wink


fastuche, радвам се за теб!  Heart Eyes И аз нямах представа как си изсмукваме енергиите и че точно това е в основата на стремежа ни в спора... докато не го прочетох. Тогава също като теб си дадох сметка за нещата, разбрах усещанията ми и поведението ми през годините... За спирачките... не насила и в борба, нали! Wink


dennis , Passiflora, Ели, благодаря ви за постовете!  Heart Eyes

   Passiflora, изживяването ти в такава "лудост" и вселенските дарове е    вълшебно!
   dennis, мисля, че още като малки сме загубили чувството за отговорност, защото ни е налагана обществена отговорност, а не лична... Обществото има нужда повече от нас като машини, а не като индивиди и по един или друг начин убива индивидуалността. Но както казваш - все повече стават хората, които искат осъзнаване и достигане пътя до себе си...

svetlina_8 , благодаря ти за ценната информация! Hug Както казва звездичка на запад цените са много по-високи, но и стандарта също. За съжаление аз няма да мога да се възползвам от този семинар. Ще приема, че не ми е сега времето за него. Wink

Ели, ти сама вече си отговори на въпроса - Вселената ни изпраща знаците. По различни начини - чрез интуиция, сънища, ангелите и други същества от друго измерение, които също се грижат за нас... А изборът винаги е наш - дали да се вслушаме или не в напътствията, които ни се дават...

Светлина и Любов на всички! Heart Eyes


Виж целия пост
# 95
Аз ви изтървах края!  Rolling Eyes Дано скоро имам време да наваксам.
Виж целия пост
# 96
dennis

 
Цитат
От кого всъщност получаваме "разрешения" за едно или друго нещо.Напоследък често се натъквам на това хора да ми предават неща под формата на ;Разрешиха ти....,Казаха че можеш...Забраняват ти...Решиха за теб....и т.н.

Усещам, че това, което ти предават такива "хора" те дразни... Мен също би ме подразнило!  Sunglasses
Но и ти не ги слушаш... Grinning Нека си говорят и си разрешават, забраняват и решават до края на живота си или до началото на собствената им промяна! Grinning


Lady Frost , привет!  Hug
Виж целия пост
# 97
Нали знаете как ни влияе общуването с човек останал без надежда, без усещане за радост, без мечти... Изцежда ни силите известно време с такъв човек, дори да е за час... А още по-силно е, когато сме в компания от няколко такива отчаяни и песимистични хора!

А сега си помислете как всички милиони хора с ежедневния си негативизъм, оплакване, слугуване на неосъществими стремежи - как всички те влияят на нашата планета! С колко негативизъм и злоба човечеството посипва Земята ежедневно...

А от нас зависи промяната. И аз се радвам, че срещам толкова... както Винцето казва "духовни" сестрички  Heart Eyes
Виж целия пост
# 98
А сега си помислете как всички милиони хора с ежедневния си негативизъм, оплакване, слугуване на неосъществими стремежи - как всички те влияят на нашата планета! С колко негативизъм и злоба човечеството посипва Земята ежедневно...
Осъзнавам, че съм била една от тях и даже и не съм разбрала. Захранвала съм се със съчувствието на другите  Embarassed Сега се усещам че съм спряла негативното мислене и действие, стоя в застинал момент и се поглеждам отстрани, не харесвам това в което съм се превърнала и обръщам поглед навътре в себе си, задавайки въпрос - коя всъщност съм аз и каква точно е моята мисия тук? Това е моят момент на мълчание, заслушана в себе си. Попивам информацията която попада в постовете тук и се надявам да се сдобря със себе си, да открия своите учители и верния за мен път.

Жадувам за момента когато не само ще наблюдавам, но и сама ще започна да излъчвам щастието и любовта за които говорите..
Виж целия пост
# 99
Нали знаете как ни влияе общуването с човек останал без надежда, без усещане за радост, без мечти... Изцежда ни силите известно време с такъв човек, дори да е за час... А още по-силно е, когато сме в компания от няколко такива отчаяни и песимистични хора!

А сега си помислете как всички милиони хора с ежедневния си негативизъм, оплакване, слугуване на неосъществими стремежи - как всички те влияят на нашата планета! С колко негативизъм и злоба човечеството посипва Земята ежедневно...

А от нас зависи промяната. И аз се радвам, че срещам толкова... както Винцето казва "духовни" сестрички  Heart Eyes

Да добавя - нещата, които можем да направим са две - да развиваме себе си и да се променяме и  да даваме любов на хората, които са останали без надежда и мечти и да не спираме да им повтаряме, че Любовта е вътре в тях и те могат да я открият и да почнат да я раздават. На колкото повече хора помогнем да открият себе си, толкова по - бързо ще се излекува и Земята. Индивидуалната еволюция е важна, дотолкова доколкото, че колкото повече еволюирали индивиди има толкова по- лесно е да еволюират и останалите. Но все пак крайната цел е да еволюираме всички заедно -  за това докато и последния отчаян човек на планетата не започне да излъчва любов и да обича другите като себе си, човечеството все още няма да се е спасило.


Виж целия пост
# 100
Точно чета за силата на Намернието и ще ви припомня малко откъсче

Из"Алиса в страната на Чудесата"
"-Ще бъдете ли така любезен да ми кажете по кой път трябва да тръгна ,за да изляза от тук?-попита Алиса
-Това е голяма степен зависи от това къде искате да стигнете - отговори Котаракът
-Все ми е едно къде- каза Алиса
-Тогава няма значение по кой път ще тръгнеш - каза Котаракът"

Трябва да вървите към това,което желаете,а не да бягате от онова което не  ви харесва.Как бихте могли да вървите към нещо,ако не знаете какво е то?!.....
Виж целия пост
# 101
Трябва да вървите към това,което желаете,а не да бягате от онова което не  ви харесва.Как бихте могли да вървите към нещо,ако не знаете какво е то?!.....

dennis, много правилно - чудесен цитат  Peace

Предполагам Светлината върви по много пътища, щом веднъж се осъзнаеш и успееш да излезеш на светло. Когато нямаш идея накъде да поемеш, избираш някой, все ще намериш своята пътека по широкия друм. Така го чувствам аз.

Виж целия пост
# 102
tonimar  Hug  Имах предвид  друго за хората който дават или не "разрешение"Сега ще бъда по-конкретна.Правихме един Рейки сеанс за мен по време на който успях да видя и усетя много интеретсни неща.Видях себе си и живота си малко по в бъдещето и успях да погледна първо себе си как седя на стол но от тавана,а след това от още по-високо и по-високо и се чувствах все по-щастлива,спокойна,ясна,мека,обичаща...исках този миг да остане така..реших че няма да се върна в съзнание,така силно ме притегляще Светлината и Любовта,но нещо ме тресна толкова силно по главата като с чук,че ми идеше да изкрещя и щях да го направя ако не видях погледа на жената правеща ми Рейки и сторгият и тон...Тогава тя ми каза,че те са взели решение да понеса отговорността си за този си опит.В резултат на което нямах никакъв глас в продължение на няколко дни,комуникирах само с писане на един лист,докато не телефона не звънеше един ден страшно настоятелно.Вдигнах макар да не можех да отговоря.От другата страна стоеше същата жена,която ми каза;" Те,решиха,че като дойда следобед ще можеш да им зададеш 1 въпрос".....Не съм се имала контакт с тази жена от почти 2 години,но някак знам че връзката си я има.Преди два месеца получих смс от същата тази жена,който гласеше:"Въпреки че не е според първоначалният план,ти се разрешава...да имаш второ дете.../даже ми е написала и името,съвсем не обмислям подобна стъпка на този етап/"
Ели,това което разказваш за скайп случката.Да много често това го усещам и аз,Разпознавам ги тези знаци,но други и аз като теб не мога  Flutter
Виж целия пост
# 103
.От кого всъщност получаваме "разрешения" за едно или друго нещо.Напоследък често се натъквам на това хора да ми предават неща под формата на ;Разрешиха ти....,Казаха че можеш...Забраняват ти...Решиха за теб....и т.н.
че т. нар. "пречки" са били за мое добро, а не за мое ограничение. А кой точно ни пречи незнам - за себе си не съм дала още име на тези сили, въпреки, че съм се сблъсквала неведнъж с тях. Бих се радвала ако някой даде обяснение.

Преди около година и половина за пръв път осъзнах за тези знаци. Тогава бях изпаднала в такова състояние, че нищо не ядях, дори и вода не можех да пия. Родителите ми бяха отишли на почивка и като се върнаха, майка ми почна да ме разпитва да не би да членувам в някоя секта Joy  . Може да си представите какъв шаш съм била. За няколко дни трябваше да осъзная неща, които не съм разбирала почти 3 десетилетия. По-късно Звездичка ми препоръча да прочета "Селестинското пророчество" (за което си няма и идея колко съм й благодарна  Hug) и напълно осъзнах какво се случва. Но както и да е. Направих си тогава заключенията и сега продължавам да намирам потвърждения. Много е сложно за обяснение, но ще се постарая.
Първо във всеки човек има от онази Божия частица. На съзнателно ниво може и да не знаем какво е правилно, но точно тази частица, която се намира дълбоко вътре в нас има цялото познание. Чрез нея можем да се свържем с всяко едно същество (не само човек) и по този начин ни се предоставят знаците. (Примерно ако двама човека вървят един до друг, но желаят да постигнат различни цели. Единият ще вижда едни знаци, другият други.)
Същото се случи и при въпросния сън. Опитах се три пъти да го публикувам и трите пъти ми се разпадна връзката. Тогава осъзнах, че не му е времето и мястото, тези знания щяха да отидат при хора, които не бяха подготвени за тях и можеше да ги объркам тотално. Тук ще пробвам да го публикувам, защото всички вие знаете посланието му. Знаците ни се дават не само за наше добро и за нашето щастие, но и за доброто на другите и за тяхното щастие. За това е важно да се вслушваме в тях. Разбира се всеки си има свободна воля и може да ги пренебрегне, но тогава ще понесе някои последствия. Тези последствия не мога да ги нарека "лоши", защото благодарение на тях ще осъзнае някои работи, но ще си му остане горчивото чувство, че е наранил някого. (Казвам го от личен опит).
Друг пример за знаците: поставяте си някаква цел и искате да я постигнете. Тогава съдбата започва да ви среща с хора и ситуации, които ви дават отговора за постигането на тази цел, но тук е много важно да се вслушваме във вътрешния си глас, за да различим тези знаци.

dennis, всеки има духовни учители, водачи, ангели и т.н. Можем да постигнем много неща, без да сме подготвени морално и емоционално за последствията. За това ни се налагат ограничения. Защото ако не ни контролират един човек е способен на огромни унищожения. Преди бях много упорита (направо вироглава) и каквото си реших го постигах на всяка цена. Но веднъж започнах един спор, знаех, че съм 100% права и си отстоявах позицията. Стана такава грозна картинка  ooooh!  . Усетих си грешката, че всеки има право на мнение, дори и да е погрешно, просто това е пътят на развитие за този човек и той трябва да мине по него. Извиних се на хората. Но вечерта се опитах да заспя, но не можах и в един момент чух един мъжки глас "Заради липсата на самоконтрол във възрастните, страдат децата!" Тогава осъзнах, че ми липсва самоконтрол и започнах да работя над това. Не зная до къде съм стигнала, но определено не съм вече толкоз вироглава.

П.п. в един научен сайт попаднах на нещо, което предполагам обяснява точно това как се осъществява тази връзката между всяко едно същество във Вселената, но за сега всичко е в сферата на догадките за това и се въздържам.   
Виж целия пост
# 104
dennis, чудесен цитат! Heart Eyes Проблемът при много хора е, че не знаят по кой път искат да тръгнат, защото не знаят и какво искат. И това ще е така докато продължаваме да търсим вън от себе си. Щастие, хармония, богатство... всичко отвън търсим. Дори мисля, че много хора не могат да дадат определение за "щастие"... Как да го открият това щастие след като нямат идея за него! Как да открият пътя до него?...


Ели_, много ми хареса поста ти! Heart Eyes Само ще добавя, че освен постоянно да повтаряме на хората, че Любовта е вътре в тях, е хубаво и да опитаме да им помогнем да я открият. Да им дадем насоки... Grinning Поне тия от нас, които вече са я открили.


fastuche , тръгни от прошката, мила!  Heart Eyes Не харесваш това, в което си се превърнала. Но този момент е отминал! Ти си осъзнала свои грешки, а това е много важно /има хора, които цял живот не стигат до този момент от развитието си/. Освен това, ако не беше живяла точно по този начин, не би стигнала до това, което си осъзнала, нали!

Всеки от нас е грешил! Но когато осъзнаем грешния път, по който сме вървели, просто трябва да сменим посоката. Ако останем да живеем с някакви укорения от сорта "аз съм живяла по този начин, аз съм била такава и такава"... - нищо няма да се получи! Ще заживеем с миналото си, а не тук и сега! Постоянни угризения и болка за грешките си, които сме допуснали в досегашния ни живот, ще ни теглят само назад. Така пропускаме да живеем! Днес и тук изпускаме момента в угризения за вчера. С разбирането, до което сме достигнали, ни се дава шанс - да се променим. Но тази промяна няма да дойде, ако се обърнем срещу себе си!  Wink Зарадвай се на истините, които си открила за себе си! Hug

Мисля, че основната мисия на всеки е да стигне до сърцето си, а оттам и до Бог, до Вселенския Разум. Да опознае щастието, любовта и светлината вътре в нас. Хармонията.  Heart Eyes

 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия