За нас, за състоянието на планетата и какво можем да направим! - 3

  • 29 819
  • 597
# 120
dennis,

а не те ли е поставил в тази ситуация на "трясване"  собствения ти страх? Thinking

а за смс-а нямам думи..  все едно да лекуваш някой който не искам.. много грубо и неуместно ooooh!

Passiflora
 Hug Blush Heart Eyes


знаците, ги има, ако ги искаш в действителност, ако те е страх или ако не си готов е трудно да ги усетиш и разбереш...всеедно да тръгнем да четем висша математика, без да знаем какво са дроби Rolling Eyes

както и с интуицията( любовта, шастието и тн) ако не и вярваш, ако се смъняваш и страхува... си изсъхва като цвете без вода Rolling Eyes


Любов и светлина , момичета  bouquet
Виж целия пост
# 121
Дори виждам и знаците които получават близките ми и ги предупреждавам. Макар понякога да не ми вярват.

Аз не само за близкото обкръжение усещам знаци, но и за по-далечни хора (ако мога така да се изразя). За жалост опитите ми да побутна се пиремат като непоискани съвети и вмешателство... Може би трябва да престана да го правя... То все така си казвам, ама все неустисквам.  Rolling Eyes
А дали няма да има резултат ако се насочи вниманието на човека към определения знак и след това след като се е случило определеното нещо да се направи един вид анализ на ситуацията, за да може той да направи връзка между двете събития. Никога не съм се сблъсквала с подобно нещо, само разсъждавам над възможните решения.  Thinking
Виж целия пост
# 122
Опитвала съм и така... Ама пак аз излизам лошата... Все едно аз съм предизвикала нещата да се случат и сръднята става още по-голяма... Ама аз продължавам да съм тъпа и упорита и да се опитвам да насочвам когато мога!  Banghead Искам да престана, но излиза, че това е по-силно от мен... Пък и знам, че ако масово не ме чуват, то един да ме чуе и да обърне внимание си е супер! Wink
Виж целия пост
# 123
За подсказващи знаци - ако дълбочинно се замисля ще ги открия и при мен. На за мен най-верният и хармоничен знак е моята интуиция или 6 чувство или майчин инстинкт или моето Аз или един куп други наименования на едно и също усещане Heart Eyes
Когато реша да правя нещо и започна, ако не изпитвам хармония в душата си и спокойствие с моето Аз, значи не е добре това, което съм захванала.

За въпросът Какво те прави щастлив? или Щастлив ли си? - са въпроси с много индивидуални отговори. Има някакви общи рамки, като: дом, къща, кола, деца, любов и др.
Според мен щастието като усещане е нещо временно, което може да се повтаря. А, като общо казано, когато хората отговарят на въпроса дали са щастливи. Те се замислят дали имат нещата от рамката, за да отговорят. Но ако трябва да отговорят дали усещат щастието, започват да се затрудняват много Confused

Мога да кажа, че аз съм човек, който ме правят щастлива дребните неща. Изпитвам щастие и радост, когато три дни не е било слънчево и на четвъртия изгрее Heart Eyes
Когато искам да си купя нещо и се спазаря на добра цена.
Когато успея да направя питката, която съм харесала в нета.
Когато някой ме похвали, че съм страхотен родител и много добре се справям с възпитанието на детето си.
Когато си взема изпит, над който съм учила усилено.
Когато се справям добре в работата и израствам в йерархията.
Когато помагам на хората.
Когато науча ценна информация.
И още др..............
Виж целия пост
# 124
Ели_
 разбира се, разбирам те Hug
 при мен не работи така, понеже ако насоча вниманиео си, започвам да се лъжа...желанието  за "нещо" се премесва желанието за знак... обчсних ли добре? Thinking
един вид , специално на мен, обективността в подобен момент ми куца...
знака идва свързан с интуицията...

пример: минава ми мисъл -  днес мъжа ми май не е пил вода. влиза той в стаята и му казвам -  пий вода, да не те боли глава. аз: ми пий вода. той: хихи... след час-два: откъде разбра, че ще ме боли глава
 а аз: а ти вода пи ли? Crazy пий да ти мине....
и така.....
Виж целия пост
# 125
Опитвала съм и така... Ама пак аз излизам лошата...
лошата ...за кого? за себе си ли? Thinking
Виж целия пост
# 126
Не за щастие!  Praynig Ама се почват едни срадни, цупни, обвинения... Вече няколко "приятелства" прекъснах така.... И слава богу!  Simple Smile Но все пак ми става мъчно, че оставам неразбрана... Надявам се да го преодолея това чувство някога, че е доста неприятно и дори безпочвено...
Виж целия пост
# 127
звездичка чувство на страх ,категорично не  Hug .Рядко изпитвам такова,дори мислех че изобщо го нямам докато не заимах собствено дете и не се случи на близко семейство да загубят своето.От август месец насам може да се каже за първи път изпитах що е то и се опитвам да се отърся не от страх,а от сковаващ ме такъв  Sick
Lady Frost Всяка помощ трябва да е пожелана.Иначе не е помощ. Hug
Виж целия пост
# 128
Бях писала тука за числото 11 и други комбинации от 111- виждам ги постоянно от повече от 4 години, знам, че не е случайно, даже съм търсила в интернет значения и смисъл и чак сега започнах да откривам какво значи.  
Joy Виж номера на публикацията си #111. Оставаше само да е 11:11 часът  Grinning. Между другото, обясни какво означават многото единици. Аз някой ден виждам единици, един ден бях зациклила на 2-ки, друг на 4-ки. А миналия ден помогнах на един дето беше закъсал с колата в снега и номерът му беше 7779  Crazy  . Тези дни все хващам часовникът около 11:1и .

Когато съм щастлива и през ум не ми минава да си задавам тези въпроси дали съм щастлива, какво ме прави щастлива... Осъзнавам, че съм била щастлива чак когато излезна от това състояние. Понякога си мисля, че много хора изпитват щастие само когато се стремят към нещо.
Виж целия пост
# 129
Lady Frost
 ако на теб ти е спокойно и се чувстваш ок.. всичко другоняма значение Rolling Eyes


dennis
тогава наистина не разбирам...и не мисля, че подобни уроци са...хм..стряскащи  Rolling Eyes



Passiflora
стремяти малко преди да го постигнат Whistling
Виж целия пост
# 130
Lady Frost Всяка помощ трябва да е пожелана.Иначе не е помощ. Hug

Мъхъм! Ей туй трябва да си го набия в главата веднъж завинаги, а не да пръскам помощ навред за щяло и нещяло... Или поне първо да я предлагам помоща, а не направо да я натрапвам!  Crazy

звездичка, не ми е спокойно... След такива случки се чувствам едва ли не като много лош човек... Радвам се, че съм помогнала или че поне съм се опитала... Но...

Работя в тази насока, пък да видим какво ще излезе накрая!  Thinking
Виж целия пост
# 131
Когато си говорим за щастието ,винаги се сещам за един откъс от една любима книжка.

Някой хора изглеждат щастливи,но те чисто и просто не се замислят по тази тема.Други носят планове:ще имам мъж,дом,деца,кола.И докато се опитват да ги постигнат,приличат на бик,който търси тореадора:рагират инстинктивно,втурват се напред ,без да знат къде е целта.Успяват да си купят мечтаната кола,смятат че това е смисълът на живота и никога не си задават въпроса дали наистина са щастливи...И аз не знам дали всички хора са нещастни.Знам ,че винаги са заети: да работят  и градят кариера,заети са да се грижат за партнъора си, за децата си,за това какво трябва да купят и да правят утре.Всъщност малко хора казват че са нещастни.Повечето заявяват:”Чувствам се чудесно,постигнах всичко което исках!”Тогава ги питам:”Кое ви прави щастливи?”Отговорът е:”Имам всичко,за което мечтая-семейство,дом,работа,здраве!”
„Тогава излиза,че смисълът на живота е в работата,семейството,децата който ще порастнат и ще ви напуснат и мъж или жена,у който истинската страст ще отстъпи място на приятелството.А един ден ще спрете и да работите.Какво ще правите когато това се случи?Отговор няма.Сменя се темата.
Всъщност отговарят:”Когато децата ми порастнат и мъжът ми или жена ми се превърне в приятел,когато се пенсионирам,ще имам достатъчно свободно време да осъществя мечтата си да пътувам!”
Въпрос:”Но нали казахте ,че сте щастливи?Не правите ли това за което винаги сте мечтали?...



Много се радвам,че заговорихме за щастието. Повечето хора са така затънали в идеалите и стремежите на своите родители, на своите пра-родители,че дори не си правят труда да се запитат: А АЗ какво искам? Какво би ме направило щастлив? Необходимо ли е да следвам общоприетите норми за да се чувствам наистина щастлив? Смята се за нормално да имаш семейство, да имаш деца... Ако нямаш нещо от тези неща околните те съжаляват (или даже злорадстват) На никой не му и хрумва,че за някой щастието не е в семейството и децата- че това може би са само неща, които правят живота само по-хубав но не го осмислят. Аз за себе си все още търся отговора на този въпрос, но си мисля,че когато го открия ще е свързан само с мен - не с други хора, не с материални придобивки... Знам ли, може пък и да греша ...
Виж целия пост
# 132
Lady Frost, много точно си написала тези "приятелства" в кавички! Grinning
Аз предлагам помощ, докато видя реакцията и си дам сметка дали моята помощ е желана или не. Ако предварително вече знам, че даден човек няма да приеме значението на знаците примерно, не му го казвам. Мисля, че няма смисъл. Нали всеки има избор, а и зависи кой до колко е готов да приема знаците...

Звездичка, привет! Hug И в комплект да са - важното е, че действат! Grinning


Аз съм щастлива, когато съм в хармония. Вчера Passiflora писа за моментите, в които има желание да прегърне и благодари на всяко камъче и малко цвете... Това при мен са силни усещания на щастие... Също сред любими хора. Гледайки нощем звездите, денем - друго, на което се радвам...

Цитат
Осъзнавам, че съм била щастлива чак когато излезна от това състояние. Понякога си мисля, че много хора изпитват щастие само когато се стремят към нещо.

Прочитайки това си спомних нещо, прочетено от книга на Ошо. По памет ще ви го предам.
Усещаме нещата, когато имаме проблеми, т.е. когато нещата не са наред. Например усещаме, че имаме глава, когато страдаме от главоболие. През останалото време ние сякаш нямаме глава...

dennis , хубав откъс за щастието!  Hug Днес пак си мислих за тази жена... За мен тя е блокирала твоята пета чакра, за да те постави в страх и подчинение... Жалко, много жалко, че има такива хора! Не ги разбирам, наистина!


*Nessa*   Peace
Виж целия пост
# 133
Lady Frost, някъде бях прочела, че да правиш непоискано добро било агресия срещу Вселената. Замислих се много тогава, защото моето вътрешно усещане е винаги да правя добро на хората около мен. Винаги поставям хората, които обичам пред себе си и страдам после. И аз се опитвам да си го набивам в главата същото това нещо и то доста неуспешно при това.

Passiflora, не бях си забелязала номера на постинга, супер се получи Joy. Ще разкажа утре, че ми трябва повече време, какво прочетох за това всички тези преследващи ме 1-ци.

Лека нощ на всички и проникновени сънища.   bouquet
Виж целия пост
# 134
Nessa  Hug. За знаците, и на мен ми е трудно да ги разпознавам и понякога се усещам късно и чак след това осъзнавам че това са били предупреждения.
И аз не мога да тълкувам сънищата си добре, но наскоро получих изключително точен отговор на това което сънувам от съвсем непозната жена,която никога не ме е виждала. Проверих и жената се оказа права. Много съм благодарна че Бог ми помогна да разбера къде е проблема.  Heart Eyes В момента работя върху това и знам че всичко ще се оправи. 

За съновниците, смятам че са много относителни. Според мен не може едно и също нещо да се тълкува по един и същи начин за различни хора в различни житейски ситуации. Най-добре е всеки да си тълкува собствените сънища сам, защото ние самите най-добре си знаем какво се опитват да ни кажат.

Но как разбирате кое е "знак" и кое е просто съвпадение?  Прекрасна вечер на всички bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия