Италианската седянка за 94-ти път.

  • 19 902
  • 290
# 120
Аууу що сте изписали...

Лейди аз сам към Quixa,200 -300 еури на година.Мойта е 287 еуро.А мойта кола е 2008 година с 1,2 двигател,без ин4иденти.Пълно каско.

Десире,ще ме извиниш,ама докато 4етох изписаното от вас,мойто М про4ете писмото от дамата ех.Та отговора беше,: Еи типи4на италианка,и в двете скарпи иска да е.А 4овека явно е казал ,4е иска да са само приятели." край на цитата.
Нямам коментар,но имам наблюдения.

Виж целия пост
# 121
Жув, сори, ама тия пари не са пълно автокаско. Това е RCA.
Виж целия пост
# 122

Той ако иска да скъсаме е много лесно, просто може да ми каже да не идвам повече. Пък и той не е такъв, все пак за 3 години го познавам поне малко.


Малеее,и днес голямо писане е паднало.Страшен казус,Дезире...Явно нещата отиват към помирение,но аз искам да питам само,за тези 3 години,само ти ли пътуваш насам,колко пъти той е идвал в БГ?Съветът ми е да са поне 50:50,ина4е аз съм с предубеждения...
Виж целия пост
# 123
Аууу що сте изписали...

Лейди аз сам към Quixa,200 -300 еури на година.Мойта е 287 еуро.А мойта кола е 2008 година с 1,2 двигател,без ин4иденти.Пълно каско.

Десире,ще ме извиниш,ама докато 4етох изписаното от вас,мойто М про4ете писмото от дамата ех.Та отговора беше,: Еи типи4на италианка,и в двете скарпи иска да е.А 4овека явно е казал ,4е иска да са само приятели." край на цитата.
Нямам коментар,но имам наблюдения.



което е горе_долу това, което казах и аз.

между другото, видяхте ли как се оказа, 4е пълният у4илиЩен ден, дето уж нямаШе да го пипат, баШ здраво Ще го разкарат?  Sick
както в лоШите ми предположения отпреди няколко дни.
тези хора са абсолЮтни демагози, лъжци и негодници.
и из4езвам, преди да кажа по_лоШи работи.

пп. Ники, мерси, надявах се, 4е като 4овек от сектора може би знаеШ дали и тези неЩа се с4итат за дърводелски. не са типи4ни за масова мебел, така 4е никакви вериги от сорта не ми върШат работа  Rolling Eyes
 
Виж целия пост
# 124
извинявай какво е пълният училищен ден ще го разкарат?
аз не съм в час с промените в образованието ...
Виж целия пост
# 125
извинявай какво е пълният училищен ден ще го разкарат?
аз не съм в час с промените в образованието ...

тук се ходи на у4илиЩе до 16.30. не си мисли, 4е са пренатоварени децата, з4аст от заниманията са игри. от 16.30 до 18.00, по желание на родителите, има пост скуола, която се заплаЩа. министърката Джелмини, веднага след влизането и на пост сложи под съмнение (със самият факт за единствен у4ител), пълният у4ебен ден. което озна4ава, 4е работеЩите родители правят?
веднага на следваЩия ден се самоопроверга  ooooh!
и нея по_инак наро4но я били разбрали. хората протестираха, у4ители и родители и уж потвърдиха, 4е няма да има промени...

е да, ама се оказва, то4но както бях предположила и по при4ините, които съм цитирала, 4е само за малка 4аст от децата Ще има възможност за такъв у4ебен ден...
пак питам, а другите?
Виж целия пост
# 126
Аууу що сте изписали...

Лейди аз сам към Quixa,200 -300 еури на година.Мойта е 287 еуро.А мойта кола е 2008 година с 1,2 двигател,без ин4иденти.Пълно каско.

Десире,ще ме извиниш,ама докато 4етох изписаното от вас,мойто М про4ете писмото от дамата ех.Та отговора беше,: Еи типи4на италианка,и в двете скарпи иска да е.А 4овека явно е казал ,4е иска да са само приятели." край на цитата.
Нямам коментар,но имам наблюдения.



Няма за какво да те извинява. Може и аз да съм реагирала пресилено, но както казах от таз жена ми се изправя косата.

Italina и той е идвал в БГ, но за мен е по-лесно, защото имам по-малко ангажименти. Той все пак работи, аз само уча, а като работех нямах проблеми с отпуските, защото ми плащаха на час. Плюс това тука сме сами, а у нас сме 100 човека. Иначе като може идва и той.
Има ново 20, той иска да ходи да живее в Турция, където често пътува по работа. Намерил е и апартамент и всичко.  ooooh!
Виж целия пост
# 127
Къде в Турция? Защото имам един познат, англичанин, който в Измир работи и ми е разказвал, че Измир е супер европеизиран и красив град ...

Феиам,  #Crazy луди хора...
Виж целия пост
# 128
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК БЪЛГАРИ !!!!




ОПЪЛЧЕНЦИТЕ НА ШИПКА
11 август 1877



Нека носим йоще срама по челото,
синила от бича, следи от теглото;
нека спомен люти от дни на позор
да висне кат облак в наший кръгозор;
нека ни отрича исторйята, века,
нека е трагично името ни; нека
Беласица стара и новий Батак
в миналото наше фърлят своя мрак;
нека да ни сочат с присмехи обидни
счупенте окови и дирите стидни
по врата ни още от хомота стар;
нека таз свобода да ни бъде дар!
Нека. Но ний знаем, че в нашто недавно
свети нещо ново, има нещо славно,
що гордо разтупва нашите гърди
и в нас чувства силни, големи плоди;
защото там нейде навръх планината,
що небето синьо крепи с рамената,
издига се някой див, чутовен връх,
покрит с бели кости и със кървав мъх
на безсмъртен подвиг паметник огромен;
защото в Балкана има един спомен,
има едно име, що вечно живей
и в нашта исторья кат легенда грей,
едно име ново, голямо антично,
като Термопили славно, безгранично,
що отговор дава и смива срамът,
и на клеветата строшава зъбът.

О, Шипка!

Три деня младите дружини
как прохода бранят. Горските долини
трепетно повтарят на боя ревът.
Пристъпи ужасни! Дванайсетий път
гъсти орди лазят по урвата дива
и тела я стелят, и кръв я залива.
Бури подир бури! Рояк след рояк!
Сюлейман безумний сочи върха пак
и вика: "Търчете! Тамо са раите!"
И ордите тръгват с викове сърдити,
и "Аллах!" гръмовно въздуха разпра.
Върхът отговаря с други вик: ура!
И с нов дъжд куршуми, камъни и дървье;
дружините наши, оплискани с кърви,
пушкат и отблъскват, без сигнал, без ред,
всякой гледа само да бъде напред
и гърди геройски на смърт да изложи,
и един враг повеч мъртъв да положи.
Пушкалата екнат. Турците ревът,
насипи налитат и падат, и мрът; -
Идат като тигри, бягат като овци
и пак се зарвъщат; българи, орловци
кат лъвове тичат по страшний редут,
не сещат ни жега, ни жажда, ни труд.
Щурмът е отчаян, отпорът е лют.
Три дни веч се бият, но помощ не иде,
от никъде взорът надежда не види
и братските орли не фърчат към тях.
Нищо. Те ще паднат, но честно, без страх -
кат шъпа спартанци под сганта на Ксеркса.
Талазите идат; всичките нащрек са!
Последният напън вече е настал.
Тогава Столетов, наший генерал,
ревна гороломно: "Млади опълченци,
венчайте България с лаврови венци!
на вашата сила царят повери
прохода, войната и себе дори!"
При тез думи силни дружините горди
очакват геройски душманските орди
бесни и шумещи! О, геройски час!
Вълните намират канари тогаз,
патроните липсват, но волите траят,
щикът се пречупва - гърдите остаят
и сладката радост до крак да измрът
пред цяла вселена, на тоз славен рът,
с една смърт юнашка и с една победа.
"България цяла сега нази гледа,
тоя връх висок е: тя ще ни съзре,
ако би бегали: да мрем по-добре!"
Няма веч оръжье! Има хекатомба!
Всяко дърво меч е, всякой камък - бомба,
всяко нещо - удар, всяка душа - плам.
Камъне и дървье изчезнаха там.
"Грабайте телата!" - някой си изкряска
и трупове мъртви фръкнаха завчаска
кат демони черни над черний рояк,
катурят, струпалят като живи пак!
И турците тръпнат, друг път не видели
ведно да се бият живи и умрели,
и въздуха цепят със демонский вик.
Боят се обръща на смърт и на щик,
героите наши като скали твърди
желязото срещат с железни си гърди
и фърлят се с песни в свирепата сеч,
като виждат харно, че умират веч...
Но вълни по-нови от орди дивашки
гълтат, потопяват орляка юнашки...
Йоще миг - ще падне заветният хълм.
Изведнъж Радецки пристигна със гръм.
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!

 

Не знам дали имате поводи да се гордеете като българи в новата ни история, но ви пожелавам да съхраните в себе си доброто и човешкото и да възпитате децата си като достойни и стойностни хора, които знаят какво искат и могат да го постигнат благодарение на собствените си качества и умения!
Виж целия пост
# 129



между другото, видяхте ли как се оказа, 4е пълният у4илиЩен ден, дето уж нямаШе да го пипат, баШ здраво Ще го разкарат?  Sick

Що бе, какво е станало в4ера
тази сутрин била казала,4е Ще има темпо пиено ....
Виж целия пост
# 130



между другото, видяхте ли как се оказа, 4е пълният у4илиЩен ден, дето уж нямаШе да го пипат, баШ здраво Ще го разкарат?  Sick

Що бе, какво е станало в4ера
тази сутрин била казала,4е Ще има темпо пиено ....


да разбира се. тя продължава да приказва каквото си иска.  като великият си лидер.
жалко оба4е, 4е сметките за у4ители и разходи са направени върху 27 4асова седмица (избрана от 1 семейство на 10...), така 4е една голяма 4аст от у4илиЩата просто няма да могат да го предложат пълния ден.
има го, ама го няма  Sick

а средствата за масова информация ве4е не са никакъв изто4ник на каквато и да било такава. пълно информационно затъмнение, по_зле от по време на комунизма.

пусни едно търсене на гугъл... информация бол...
Виж целия пост
# 131
а средствата за масова информация ве4е не са никакъв изто4ник на каквато и да било такава. пълно информационно затъмнение, по_зле от по време на комунизма.

пусни едно търсене на гугъл... информация бол...
Peace

ето какво намерих....
http://www.corriere.it/cronache/09_marzo_03/lite_sulle_elementar … 0144f02aabc.shtml
Виж целия пост
# 132
абе положението е страШно

на нас синдакатите ни бяха раздали едни листове с инфо  #Crazy
последва опровергаване от официалните лица и нова инфо, според която едва ли не догодина условията Ще са оЩе по_добри  Rolling Eyes
дано
(става въпрос за градините)
 
Виж целия пост
# 133
а средствата за масова информация ве4е не са никакъв изто4ник на каквато и да било такава. пълно информационно затъмнение, по_зле от по време на комунизма.

пусни едно търсене на гугъл... информация бол...
Peace

ето какво намерих....
http://www.corriere.it/cronache/09_marzo_03/lite_sulle_elementar … 0144f02aabc.shtml

съветвам и про4ит на коментарите...
кой Ще ни у4и децата на 4ужд език ? ooooh!
вси4ко е ясно  Sick
Виж целия пост
# 134
Честит 3 март! Да сме живи и здрави и тепърва да имаме поводи за национална гордост.

Аз мисля, че няма затъмнение, а направо си е пълен мрак с това, какво се случва в тази страна.Особено ако ( като мен), човек не чете особено интернет издания, вестници, а предимно слуша вечерните новини, докато приготвя вечерята.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия