Италианската седянка за 94-ти път.

  • 19 902
  • 290
# 180
Да, да, кажи Феиам, за цвета, досрамя ме да попитам, но ми хареса и на мен.
Виж целия пост
# 181
Здравейте!
Имам нужда от съвет относно следния въпрос:
Желая да осигуря за служители в офис, на които се налага постоянно да говорят по телефон, и едневроменно да работят с компютър, слушалки (hands free), който да са включени към стационарните телефони. Идеята е тези слушалки (с микрофон) да са безжични, за да има свобода на движение.
Търсих, но никаде не намерих подобно решение. Има нещо подобно, което е Bluetooth, но е доста скъпичко
http://www.bestbuy.com/site/olspage....=1112808825523

За безжично е ясно, че ще е скъпо, но ако им купиш DECT телефони Панасоник, повечето имат жак за хендсфри и самото хендсфри - слушалка с микрофон е 15 лв оригиналното. А и самите телефони си имат вградено хендсфри в смисъл високоговорител/микрофон да не държиш телефона, но тогава се чува в целия офис и ще си пречат.

Е, то ако тепърва ще даваш по 120-150 лв за хубави DECT - наистина някакъв Bluetooth вариант е по-добър. Но за в офис да се ползва Bluetooth гарнитура е излишен лукс - това е за пешеходци или в кола предназначено

Най-вероятно това ще е решението: безжичен телефон със жак за хендс фрий. То и сега на стационарните телефони (Панасоник) има жак за слушалки, но поне безжичния телефон ще позволява да не си прикован към бюрото.
Все пак ако на някой му дойде някаква идея, може да даде съвет...



Това го копнах от един форум, където са обсъждали идеята. Явно, че не е невъзможно!
Виж целия пост
# 182
Да,принципно слуШалки кордлесс има както тези на хората по кол центровете ама аз мислех,4е тя иска неЩо от сорта на Блутут. newsm78
Виж целия пост
# 183
Лени,за кордлесса да ти кажа прави4ката не съм 4увала да има хендсфрии ( което оба4е не зна4и непременно ,4е няма ). А ти не умееШ ли да си придържаШ телефона между главата и рамото  newsm78 Аз например съм цар и междувременно наиШ колко работа отмятам Twisted Evil

абе мога, но взех да се схващам:-))))
да , блутуут, не със жица до телефона ...
Виж целия пост
# 184
Лени,за кордлесса да ти кажа прави4ката не съм 4увала да има хендсфрии ( което оба4е не зна4и непременно ,4е няма ). А ти не умееШ ли да си придържаШ телефона между главата и рамото  newsm78 Аз например съм цар и междувременно наиШ колко работа отмятам Twisted Evil

абе мога, но взех да се схващам:-))))
да , блутуут, не със жица до телефона ...

Ама тези слуШалки,за които Холи написа са кордлесс. НеЩо такова
Виж целия пост
# 185
Въъх, 4е хубави снимки Феиам4е, страШно място Party Незнам къде по телосложението ги слагаШ сладостите, дет хапваШ, но силуетът ти е супер Peace

Холли, на мен ми пристигна преди няколко дни тази тессера елетторале от комунето, ей тук до мен е плика.

По гореЩата тема с "реформите" Twisted Evil в образователната система: дами, за мен един от последните проблеми в слу4ая е пълния работен/у4илиЩен ден. Особено сериозни са проблемите с въвеждането на "единствен" у4ител, с липсата на структури, за помеЩаване на у4илиЩа/у4еници, с неосигуряването на средства за добиване на комп. грамотност и достатъ4но 4асове по езици за децата и т.н и т.н В съЩото време 4асовете по религия никой не ги бара, те са с друг статут Close
И най фаталния изход е орязването на субсидии за нау4но_изследователска дейност, т.нар "ри4ерке": как Ще се развива медицината, технологиите, науката, без това? Confused!
В наШата зона няма у4илиЩа, кото да са отворени следобяд, има занималня веднъж в седмицата до 4 4аса. Създаде се комитет от мами, които искаха въвеждането на пълен у4ебен ден, не бяха достатъ4но. Този въпрос лесно може да се реШи индивидуално, с детски паркинг и "бейбиситъри" в следу4илиЩно време. Да, среЩу заплаЩане, при двама работеЩи родители не би трбявало да е проблем, за няколко 4аса Peace
Според мен, децата имат нужда и от игри на 4ист въздух и от спокойствието на домаШната обстановка, след у4илиЩе. Така, 4е за мен стоене на у4илиЩе до 16, 17, 18 4аса. всеки ден не е приемливо. Ясно ми е, 4е не у4ат през цялото време, естествено ги "занимават" някакси, но все пак... Ли4но мнение.
Познавам много дами тук, които си оформят групи4ка с деца и след у4илиЩните занимания ги водят в парка, на разходка, 4етат книжки и т.н. ЗаплаЩането не е никак високо. Това, при работеЩи родители.
Ех, 4е ферман Crazy


За тИлИфонИте нИ мога да се изкажа Blush
Виж целия пост
# 186
Супер сте, помогнахте много.
Ето един модел намерих, точно на Панасоник
http://www.kelkoo.it/ctl/go/offersearchGo?.ts=1236180512822& … tOfferPosition=14
Виж целия пост
# 187
Въъх, 4е хубави снимки Феиам4е, страШно място Party Незнам къде по телосложението ги слагаШ сладостите, дет хапваШ, но силуетът ти е супер Peace

Холли, на мен ми пристигна преди няколко дни тази тессера елетторале от комунето, ей тук до мен е плика.

По гореЩата тема с "реформите" Twisted Evil в образователната система: дами, за мен един от последните проблеми в слу4ая е пълния работен/у4илиЩен ден. Особено сериозни са проблемите с въвеждането на "единствен" у4ител, с липсата на структури, за помеЩаване на у4илиЩа/у4еници, с неосигуряването на средства за добиване на комп. грамотност и достатъ4но 4асове по езици за децата и т.н и т.н В съЩото време 4асовете по религия никой не ги бара, те са с друг статут Close
И най фаталния изход е орязването на субсидии за нау4но_изследователска дейност, т.нар "ри4ерке": как Ще се развива медицината, технологиите, науката, без това? Confused!
В наШата зона няма у4илиЩа, кото да са отворени следобяд, има занималня веднъж в седмицата до 4 4аса. Създаде се комитет от мами, които искаха въвеждането на пълен у4ебен ден, не бяха достатъ4но. Този въпрос лесно може да се реШи индивидуално, с детски паркинг и "бейбиситъри" в следу4илиЩно време. Да, среЩу заплаЩане, при двама работеЩи родители не би трбявало да е проблем, за няколко 4аса Peace
Според мен, децата имат нужда и от игри на 4ист въздух и от спокойствието на домаШната обстановка, след у4илиЩе. Така, 4е за мен стоене на у4илиЩе до 16, 17, 18 4аса. всеки ден не е приемливо. Ясно ми е, 4е не у4ат през цялото време, естествено ги "занимават" някакси, но все пак... Ли4но мнение.
Познавам много дами тук, които си оформят групи4ка с деца и след у4илиЩните занимания ги водят в парка, на разходка, 4етат книжки и т.н. ЗаплаЩането не е никак високо. Това, при работеЩи родители.
Ех, 4е ферман Crazy


За тИлИфонИте нИ мога да се изкажа Blush

слагам, слагам, тя снимката в здра4а не е показателна  Embarassed

само да ти кажа за детските паркинги и бейби ситъри, Щото с останалото съм съгласна.
зна4и, паркинги тук няма, аз поне за големи деца не съм виждала  newsm78
при това как Ще стигне детето дотам?

бейби ситър викаШ не е проблем при работеЩи родители?
ми 10 евро на 4ас са, по 5 4аса на ден, за 20 дена, са 1000 евро Shocked
пове4е от яслата, бря  Shocked
и по4ти една заплата  Rolling Eyes


инак мога да се съглася, 4е цял ден в у4илиЩе не е най_добрия избор. но при положение 4е няма други условия, не виждам какво може да се направи  newsm78
Виж целия пост
# 188
АЗ сутринта то4но си мислех дали ако работя само сутрин бих записала детето ми на половин ден на у4илиЩе,както Италина беШе писала по-горе. Thinking От една страна си казаха да, хубаво е , заЩото детето яде в къЩи ( тоест яде  Mr. Green ), помагаШ му да си напиШе домаШните и да си нау4и уроците и да има време и да поиграе и да по4ине както беШе по наШе време а не да 4ака мама и татко ве4ер след работа и да у4и по ноЩите.От друга страна оба4е ако пове4ето деца както е тук са на фул тайм с кого аджеба това дете Ще контактува докато другите са на у4илиЩе.  Thinking
Виж целия пост
# 189
На мен ми е малко мъчно, че децата трябва да са до 5-6 на училище, цял ден.
Едно време  бяхме на училище до обяд, после учиш, стоиш си вкъщи, излизаш да играеш...
баба ти е фактор, разбира се. Не казвам, че сега трябва да е така, просто че е малко жалко.
Това дете кога има живот, свобода да прави нещо неорганизирано от училище ...
Виж целия пост
# 190

слагам, слагам, тя снимката в здра4а не е показателна  Embarassed

само да ти кажа за детските паркинги и бейби ситъри, Щото с останалото съм съгласна.
зна4и, паркинги тук няма, аз поне за големи деца не съм виждала  newsm78
при това как Ще стигне детето дотам?

бейби ситър викаШ не е проблем при работеЩи родители?
ми 10 евро на 4ас са, по 5 4аса на ден, за 20 дена, са 1000 евро Shocked
пове4е от яслата, бря  Shocked
и по4ти една заплата  Rolling Eyes


инак мога да се съглася, 4е цял ден в у4илиЩе не е най_добрия избор. но при положение 4е няма други условия, не виждам какво може да се направи  newsm78

С вси4ко съм съгласна, така е.
Тук познавам дами, които за наистина символи4ни суми, вземат децата след у4илиЩе и ги водят или у дома или в парка,оба4е става въпрос за не пове4е от 2 4аса и не мисля всеки ден...Ина4е става огромен разход, права си.

И с Макдирока съм съгласна, ако вси4ки приятел4ета са на у4илиЩе, се обезсмисля по ранното прибиране у дома...май  Thinking

Ах, ето Лени го написла преди мен...това ме гризе най много и аз така мисля.
Виж целия пост
# 191
На мен ми е малко мъчно, че децата трябва да са до 5-6 на училище, цял ден.
Едно време  бяхме на училище до обяд, после учиш, стоиш си вкъщи, излизаш да играеш...
баба ти е фактор, разбира се. Не казвам, че сега трябва да е така, просто че е малко жалко.
Това дете кога има живот, свобода да прави нещо неорганизирано от училище ...

Събота и неделя,когато родителското тяло си е в къЩи  Tired
Виж целия пост
# 192
На мен ми е малко мъчно, че децата трябва да са до 5-6 на училище, цял ден.
Едно време  бяхме на училище до обяд, после учиш, стоиш си вкъщи, излизаш да играеш...
баба ти е фактор, разбира се. Не казвам, че сега трябва да е така, просто че е малко жалко.
Това дете кога има живот, свобода да прави нещо неорганизирано от училище ...

Лени, аз не съм имала баби в София  Rolling Eyes
клЮ4а на врата и сама в къЩи (не мога да свикна да го пиШа заедно  Crossing Arms)
и така целият блок. прибирахме се, у4ехме и слизахме да играем.
голяма болка е и за мен, 43 сега децата са затворени по цял ден, ама това е  Confused
между другото, в у4илиЩето на дъЩеря ми организираха следобед басейн, театър, кино, лаборатории разни и задължително ги държаха вън при хубаво време последните 2 4аса... та не е драмати4но, де.
Ще видим сега малката дали Ще има съЩите условия  Thinking

а да си поговорим ли, 4е голяма 4аст от децата след 18.00 имат ангажименти със спорт, език и подобни?  #Crazy
неЩа, които, в една добре организирана държава, би трябвало да се правят след полови у4ебен ден в някакви центрове, знам ли?  newsm78
нямам против заплаЩането, но смятам, 4е трябва да е малко пове4е от символи4но.

но, както се смеят тези дни вси4ки, с тази безработица в момента, много хора Ще имат достатъ4но време да си гледат децата  Sick
Виж целия пост
# 193
Ша рива.  Close

На съпружието колата неЩо взе да се скапва в събота на връЩане от бергамското летиЩе. Погледнахме в книжката да видим какво озна4ава индикатора дето взе да мига на таблото и пиШеШе алтернатор или ремък. В понеделник я закарахме в сервиз с надеждата,4е Ще е ремъка само. Сега ми се обадиха да ми съобЩят присъдата : алтернатор,ремък и некви куШинети за скромната сума от.... 1000 еври. #Cussing out А,Щях да забравя и талиандото та сигур към двеста евра оЩе се добавят,нЕмам думи,съкруШена съм. Cry
Виж целия пост
# 194
Oтговор:на моят син вси4ки приятели са от класа му и другият,които бяха до обед.Освен това тук стоят само в класната стая,не е позволено дори излизането в коридора,да не говорим за слизане на двора.Никога не се слу4и...Той и сега е до 2 следобед,а има класове и до 4 с храна.Не мога да си представя това от 6 годишни да са затворени до 4 4аса в 1 стая...Ужас.Дано при вас условията да са разли4ни.
ДиРокова,искрени съжаления...Ние за това избрахме вариант кола под наем,те си поемат вси4ки поправки,осигуровки,талианди,като за времето за поправката ти осигуряват друга кола
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия